دسته‌بندی نشده

انواع اردوخوری+ تصاویر جدیدترین مدل های بازار

انواع اردوخوری

شاید شما هم مثل من وقتی نام اردو خوری را شنیدید تعجب کردید و هیچ عقیده ای از این که اردو خوری چیست نداشتید . در این مقاله قصد داریم با موضوعاتی در رابطه با اردوخوری یا تخته سرو ، انواع اردوخوری در طرح و جنس های متفاوت آشنا شویم .

قبل از اینکه سراغ اردوخوری برویم ابتدا بیایید اردو را بشناسیم ، همه ی ما می دانیم که پیش غذا چیست ، اردو یا اردور همان پیش غذایی است که قبل از غذای اصلی سرو می شود و اصطلاحی است که در کشور فرانسه به کار برده می شود . پس اردورخوری ها همان ظروف سرو پیش غذا هستند اما کاربردهای دیگری هم دارند و می توان انواع تنقلات و خوراکی های پذیرایی را درون آن ها سرو کرد . در واقع اردو خوری ها از جمله ظروفی هستند که انواع بسیار متنوعی دارند و در جنس ها و طرح های گوناگونی به بازار عرضه می شوند ، با ما همراه باشید تا انواع اردوخوری ها را بشناسید .

انواع اردوخوری

ظروف اردوخوری جدید

در ابتدای مقدمه تا حدودی راجع به اردو خوری ها اطلاعاتی را به دست آوردیم ، برخی از افراد اردورخوری ها را با نام تخته سرو می شناسند . اردوخوری ها برای سرو انواع تنقلات ها مانند فینگر فود ها و آجیل ها بسیار کاربرد دارد ، اردو خوری ها را می توان جزوی از ظروف پذیرایی دانست اما در حقیقت در ست سرویس کامل ظروف پذیرایی وجود ندارند و لازم است تا به صورت جداگانه خریداری شوند . برخی اردورخوری ها را با نام تخته سرو یا ظروف سرو می شناسند .

شما با استفاده از انواع اردوخوری ها می توانید تنقلات ها و خوراکی های رنگی و گوناگونی را درون آن ها سرو کنید ، وجود اردورخوری ها بر روی میز پذیرایی شما ظاهر بسیار شیک و جذابی ایجاد می کند از این حیث باعث می شود تا ظروف پذیرایی شما در چشمان میهمانان بیشتر جلوه کند .

انواع اردوخوری

 انواع اردوخوری و مدل های جدید و جذاب آن

 1- انواع اردوخوری های طرح دار

اردوخوری ها اصولا در طرح و شکل های متفاوتی وجود دارند که از برخی مدل های محبوب آن می توان به انواع اردو خوری حلزونی ، اردوخوری طرح گل و … اشاره کرد .

 اردوخوری حلزونی شکل

 • یکی از معروف ترین اردوخوری ها که غالبا در جنس های چوبی و سرامیکی تولید می شوند اردوخوری های حلزونی شکل هستند که با توجه به طراحی ساده و زیبایی که دارند چشمان زیادی را به سمت خود جذب کرده اند .

انواع اردوخوری

 اردو خوری چرخشی طرح گل

 • این مدل اردوخوری که در شکل فانتزی گل قرار دارد به گونه ی خاصی ساخته شده است که حالت چرخشی دارد و وقتی که شما دسته تعبیه شده به شکل گل را میچرخانید طبقه های اردوخوری از هم باز می شوند و ظاهری شبیه به گل شکفته شده را ایجاد می کنند ، همین امر باعث شده است تا جذابیت این اردوخوری چندین برابر شود و افراد زیادی به سمت آن جذب شوند .

انواع اردوخوری

 اردو خوری با طرح شکل های هندسی

 • از دیگر اردو خوری ها که ظاهر بسیار فانتزی و جذابی دارند اردوخوری های با اشکال هندسی مانند اردوخوری های مثلثی شکل ،اردوخوری های چند ضلعی و … هستند ، این مدل از اردو خوری ها بسیار پرطرفدار هستند و علاوه بر فانتزی بودن از ظاهر شیکی هم برخوردار هستند .

انواع اردوخوری

 2- انواع اردوخوری چندخانه

یکی از محبوبیت انواع اردوخوری ها چند خانه ای بودن آن هاست ، شما درون اردوخوری های چند خانه به راحتی می توانید انواع تنقلات های رنگی مانند آجیل ها را در کنار یکدیگر بچینید ، در این حالت اردوخوری مورد نظر همانند یک سینی عمل کرده و دیگر نیازی نیست تا برای هرکدام از تنقلات ها ظروف جداگانه ای را به کار ببریم.

انواع اردوخوری

 3- شات پلیت چوبی

یکی از امروزی ترین و جدیدترین انواع اردوخوری هایی که روانه بازار شده اند مدل شات پلیت ها هستند ، شات پلیت ها که از جنس چوب هستند به گونه ای ساخته شده اند که علاوه بر چند خانه بودن ، در کنار آن لیوان های کوچکی هم برای سرو نوشیدنی عرضه می شود ، با وجود شات پلیت ها علاوه بر داشتن تنقلات های مختلف نوشیدنی های خوش طعمی هم در اختیار خواهیم داشت .

انواع اردوخوری

4- اردوخوری دسته دار

وجود دسته در اردوخوری ها باعث می شود تا جابه جایی آن ها راحت تر انجام شود، در برخی از انواع اردوخوری ها دسته را با کمک پیچ و مهره در وسط آن قرار می دهند که ممکن است این دسته از جنس های متفاوت سرامیک ، چوب و … باشد و برخی از مدل های آن هم وجود دارند که دسته در کناره اردوخوری تعبیه شده است .

انواع اردوخوری

5- اردوخوری درب دار

وجود درب در این مدل اردوخوری ها این امکان را ایجاد کرده اند تا بتوان انوع تنقلات ها و خوراکی های اردوخوری ها را روز ها و ساعت ها نگهداری کرد بدون آن که نگران آلوده شدن آن ها با حشرات و یا نشستن گرد و غبار بر روی آن باشید .

انواع اردوخوری

6- اردو خوری چوب و سرامیک

همانطور که پیش تر گفتیم انواع اردو خوری های سرامیکی با توجه به ظاهر ساده و شیکی که دارند به راحتی می توانند همراه با ظروف دیگر ست شوند ، یکی از جدیدترین مدل های ترکیبی که احتمالا نمونه های آن را در اکثر خونه ها مشاهده کرده اید اردوخوری های چوبی و سرامیکی هستند ، دو جنس چوب و سرامیک وقتی در کنار یکدیگر قرار می گیرند ظاهر بسیار شیک و جذابی را ایجاد می کنند که اکثرا مورد پسند همه نوع سلیقه ای هستند .

انواع اردوخوری

 7- اردوخوری کاسه ای

اردورخوری های کاسه ای را هم می توان در دسته اردو خوری های چندخانه ای قرار داد ، این مدل از اردوخوری ها به گونه ای ساخته شده اند که با توجه چند خانه بودن آن کاسه هایی که معمولا از جنس بلور هستند را در داخل این خانه ها قرار می دهند ، ویزگی مثبت این مدل آن است که کاسه های آن به صورت جدا قرار دارند و شست و شو را برای شما بسیار راحت تر کرده اند . البته برخی از مدل های آن هم وجود دارند که کاسه ها قابل جدا شدن نیستند.

انواع اردوخوری

 8- اردو خوری چند طبقه ای

مدل های چند طبقه ای این امکان را فراهم کرده اند تا تنقلات ها و خوراکی های بسیار بیشتری را درون اردور خوری ها بچینیم ، اما نکته ای که در این جا وجود دارد این است که انواع اردوخوری های چند طبقه ای اصولا ظاهر مجلل و شیک تری دارند و بیشتر برای پذیرایی و مراسمات مجلسی کاربرد دارند .

انواع اردوخوری

اردوخوری ها از چه نوع جنس هایی ساخته می شوند ؟

 1- انواع اردوخوری سرامیکی

طی بررسی های به عمل آمده انواع اردوخوری سرامیکی جزو پرطرفدارترین ظروف موجود در بازار هستند ، یکی از دلایلی که باعث شده است ظروف سرامیکی محبوب شوند ظاهر آن هاست که به راحتی میتوان آن ها را با ظروف دیگری چون ظروف چوبی و شیشه ای و … ست کرد ، خصوصیات بالای جنس سرامیک باعث شده است تا افراد زیادی به سمت خرید آن جذب شوند .

انواع اردوخوری

ویژگی های اردوخوری سرامیکی :

 • ظروف سرامیکی با توجه به خاصیت نچسبندگی که دارند به راحتی قابل شست و شو هستند .
 • اردوخوری های سرامیکی نسبت به خط و خش مقاوم هستند.
 • مقاومت ظروف سرامیکی نسبت به ظروفی مانند شیشه بالاتر است .
 • قابلیت قرارگیری در فر ، مایکروویو ، ماشین ظرف شویی در ظروف سرامیکی به چشم می خورد .
 • با توجه به قابلیت های چاپ تنوع در طرح و رنگ انواع اردوخوری های سرامیکی بسیار بالا است .

انواع اردوخوری

 2- اردوخوری چوبی

در طی چندسال اخیر ظروف بسیار متنوعی در جنس های جدید روانه بازار شده اند ، یکی از معروف ترین و محبوب ترین این ظروف ، ظروف چوبی هستند . اکثر افراد ظروف چوبی را با عنوان بهداشتی ترین ظروف موجود در حال حاضر می شناسند و کارشناسان و پزشکان زیادی توصیه کرده اند تا از ظروف چوبی استفاده بیشتری کنیم . انواع اردوخوری های چوبی را معمولا از چوب گردو و گیاه بامبو می سازند . اردورخوری های چوب گردو به رنگ قهوه ای سوخته ساخته می شوند و اردو خوری های بامبو در رنگ های کرم و قهوه ای روشن وجود دارند که در لابه لای آن ها رگه های تیره و روشن دیده می شود .

انواع اردوخوری

ویژگی های ظروف چوبی:

 • هیچ گونه ترکیب شیمیایی و مضری در ساختار این نوع ظروف به چشم نمی خورد .
 • چوب خاصیت آنتی باکتریال دارد و ضد میکروب است .
 • ظروف چوبی ساخته شده از بامبو کاملا ضد بو و ضد رطوبت است .
 • ظاهر زیبا و شیک اردوخوری های چوبی از مشخص ترین دلایل محبوبیت آن هاست .
 • اردوخوری های چوبی از استحکام بسیار بالایی برخوردار هستند .
 • دوام و ماندگاری ظروف چوبی به همه اثبات شده است.
 • محصولات چوبی سازگاری بالایی با محیط زیست دارند .

انواع اردوخوری

 3- اردوخوری چینی

همه ی خانواده ها حداقل یک دست ظروف چینی برای پذیرایی دارند ، در واقع ظروف چینی از ظاهر مجلل و شیکی برخوردار هستند به همین دلیل اگر در رابطه با سرویس غذاخوری پذیرایی سرچ کنید با انواع و اقسام سرویس های چینی روبه رو می شوید ، انواع اردوخوری های چینی هم از این قاعده مستثنی نیستند ، اکثرا اردورخوری های سرامیکی را با چینی اشتباه میگیرند چرا که ظاهری شبیه به هم دارند ، یکی از بهترین جنس های چینی ، ظروف ساخته شده از چینی استخوان هستند که در ادامه ویژگی های آن ها را بررسی می کنیم .

انواع اردوخوری

ویژگی های ظروف چینی :

 • ظروف ساخته شده از چینی استخوانی قابلیت آن که در داخل مایکروویو و فر قرار بگیرند را دارند .
 • از دوام و استحکام بالایی برخوردار هستند اما نمی توان شکننده بودن آن ها را نادیده گرفت .
 • اردوخوری های چینی همانند اردوخوری های چوبی از بهداشتی ترین ظروفی هستند که در بازار وجود دارند .

انواع اردوخوری

 4- انواع اردوخوری بلور و کریستال

تا قبل از پیداش ظروف چوبی ، انواع اردوخوری های بلور از محبوبیت بالایی برخوردار بودند اما با گذشت زمان و روی کار آمدن اردورخوری های سرامیکی و چوبی رفته رفته اردو خوری های بلور محبوبیت خود را از دست دادند ، ظروف ساخته شده از بلور و شیشه شفافیت بالایی دارند ، البته با توجه به تحقیقاتی که انجام گرفته است بسیاری از محققان متوجه شده اند که در ساختار ظروف بلور تقلبی سرب استفاده می شود که برای سلامت افراد کاملا تهدید آمیز است .

اکثرا انواع اردوخوری های کریستال را با اردوخوری های بلور اشتباه میگیرند ، برای تشخیص این امر راهکارهایی وجود دارد که در ادامه به آن میپردازیم .

انواع اردوخوری

راه های تشخیص اردوخوری بلور از اردوخوری کریستال  :

 • اردوخوری های کریستال نسبت به اردوخوری های بلور و شیشه سنگین تر هستند .
 • در صورت ضربه به اردو خوری کریستال صدایی همانند زنگ منعکس می شود .
 • کریستال ظاهر شفاف تری نسبت به شیشه دارد .
 • اردو خوری کریستال در برابر نور به حالت منشوری شکلی از خود منعکس می کند .
 • اردورخوری کریستال نسبت به شیشه مقاومت بسیار کمتری دارد .

انواع اردوخوری

چگونه یک اردوخوری مناسب و شیک انتخاب کنیم ؟

1 – قبل از خرید اردو خوری در نظر بگیرید که برای چه نوع تنقلات و خوراکی هایی قرار است از آن ها استفاده کنید.

2- اگر قرار است خوراکی های داغ و گرم را درون اردوخوری ها سرو کنید بهتر است تا از اردوخوری های سرامیکی و چینی استفاده کنید.

3 – اگر قرار است از تنقلات ها و خوراکی های سرد مانند فینگر فود ها استفاده کنید اردو خوری های چوبی را پیشنهاد می کنیم.

4- اگر تقلات های شما آب دار است مانند برخی از سس ها بهتر است تا به سراغ مدل های کاسه ای و شات دار بروید.

5 – تنقلات های رنگی و متفاوت بهتر است درون انواع اردوخوری های چندخانه ای سرو شود.

6- برخی از اردو خوری ها با توجه به طرح های پیچیده ای که دارند  شست و شوی آن ها کمی مشکل ساز است بنابراین توصیه می شود تا مدلی را خریداری کنید که شست وشوی آن برای شما راحت تر باشد.

7- جنس و رنگی از اردو خوری را انتخاب کنید که با سرویس ظروف پذیرایی شما ست باشد.

8- اگر برای پیش غذا از اردو خوری ها استفاده می کنید تخته های سرو ساده جذاب تر هستند.

انواع اردوخوری

انواع اردوخوری کدام است ؟

از انواع اردوخوری ها می توان به اردوخوری های چندخانه ، اردو خوری های چوبی ، اردو خوری های سرامیکی ، اردوخوری فانتزی و … اشاره کرد .

شیک ترین اردوخوری کدام است ؟

اگر قرار باشد شیک ترین اردوخوری ها را نام بریم باید به اردوخوری های چوبی و سرامیکی اشاره کنیم که امروزه محبوبیت زیادی را به دست آورده اند .

قیمت اردوخوری چه مقدار است ؟

اردوخوری های سرامیکی و چوبی نسبت به اردوخوری های دیگر از قیمت ها بالاتری برخوردار هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *