جهیزیه سه دختر در خانه یک دختر

آبان 18, 1401
یادداشت

این روز ها شاید هممون زیاد درگیر فضای مجازی باشیم ، خواهر منم از این غافله جا نمونده و چند وقتیه که به شدت درگیر این خرید های اینترنتی و بلاگر های تدارکات عروسی و جهیزیه شده به شکلی که چیزایی رو از خانوادم بری جهیزه اش درخواست میکنه که حتی شاید تا به حال تو عمرش هم از این وسایل استفاده نکرده باشه و شاید بشه گفت خیلی فراتر از جهیزیه یک دختر برای خودش برنامه چیده . حتما شما هم دیدید که این روز ها بلاگرای عروسی مرتب درگیر این حاشیه ها هستند و و پیجاشون اکثرا شده تبلیغ جهیزیه های این و اون ! و با همین پست و استوری جیهزیه های آنچنانی و خونه های زیبا و لوکس تونستند توجهات زیادی به دست بیارند .

قطعا دیدن از این جور صفحات داغ دل نوعروسانی که توانایی مالی چندان بالایی برای خرید جهاز ندارند و رو تازه میکنه . اصلا داستان این جهیزیه های مجازی چیه ؟ ، یعنی واقعا خانواده ها تو خرید جهیزیه همچین افراطی میکنن ؟ به شکلی که شاید به اندازه سه تا جهاز برای دخترشون جهیزیه میخرند . نکنه رسم تازه ای شده ؟

به خاطر حرفای خواهرم که خیلی درگیر این چیزا شده بود داشتم این صفحاتو زیر و رو می کردم و فقط تو بهت به سر میبرم و به قول معروف کم مونده بود شاخکام در بیاد 😖😐

مثلا چه نیازیه که یک نو عروس و دامادی که قطعا تو سال های اول زندگیشون مهمان های چندان زیادی ندارند 5 تا سرویس قابلمه داشته باشند ، یا سه دست مبل با ابعاد و سبک های متفاوت داشته باشند که شاید هر یه دست مبلش برای یک جهیزیه کافی باشه یا حتی اگر تصاویر یخچال هاشونو که ببینید حس می کنید هر آن ممکنه از حجم زیاد مواد غذایی توش با تزیین ها عجیب و غریب منفجر بشه . شاید خیلی ها بگند که خون دارندگی و برازندگی !

درسته دارندگی و برازندگی کاملا حرف و گفته به جاییه اما در صورتی که به شکل درست ازش استفاده بشه . این افراط به حدی داره رواج پیدا میکنه که باعث شده اگر کسی نتونه همچین جهازی رو تهیه کنه اعتماد بنفسش نابود بشه و کاملا احساس کمبود کنه . خلاصه که از عکس های مختلف تزیین سرویس بهداشتی خونه تازه عروس بگیر تا عکس از انواع سوراخ سنبه های کابینت و کشو ها 🙁

به نظر من که همه ی این داستانای مجازی با تعریف جهیزیه های 3 میلیاردی و چند میلیون دلاری و خارجی فقط ظاهر قضیه هست که ما میبینم . واقعا گول همچین تبلیغات ها و پیج ها رو نخورید مگر اون دسته از پیج های اینستاگرامی جهیزیه که به شکل درست از صفحاتشون استفاده می کنند و بیشتر هدفشون روی ایده پردازی برای خرید جهاز و کمک به نوعروسانه . خداروشکر که خواهرم دیگه بیخیال این قضایا شده و الان داره آماده میشه تا بره خونه خودش .

4.4/5 - (10 امتیاز)

1 دیدگاه در “جهیزیه سه دختر در خانه یک دختر

  1. fateme گفت:

    حروم خور تر از این بلاگرا وجود نداره . غیر این که پولی که در میارن به نظر من مفت خوریه ولی با این تجمل گرایی که پخش میکنن تو چشم مردم فقط آه دختر بچه هایی که فک میکنن زندگی همه اینجوریه و همچین جهازی میخوان پشت سرشونه .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.