بلاگ

5+1 فوت و فن اصلی پخت کیک در توستر و آون توستر

پخت کیک در توستر و آون توستر

همیشه برام سوال بود که چطوری هیچ وقت من نتونستم داخل توستر و یا آون توستر کیک درست کنم اما خواهرم همیشه بهترین کیک ها را درون توستر ها درست می کند ، این موضوع باعث شده تا از خرید توستر برای خودم به شدت پشیمون بشوم و به این فکر بیفتم که کاش همان فر را می خریدم اما وقتی با خواهرم صحبت کردم متوجه شدم که هر نوع کیک که درون فر ها درست شود می توان آن را درون توستر و آون توستر به خوبی تهیه کرد اما پخت کیک در توستر و اون توستر کمی با پخت کیک در فر ها متفاوت است و نیاز است تا فوت و فن ها و نکات مهم و درست استفاده از آن را بیاموزیم .

آون توستر لوکستای مدل 3100

اون توستر درنیکا مدل DS4004

آون توستر بایترون 38لیتر TO-850 WH

پس من تمام این فوت و فن ها را که خواهرم یاد گرفته ام را جمع آوری کرده تا افراد دیگری که مشکل من را داشتند بتوانند با این نکات کیک های بسیار خوش طعمی را درون توستر ها و اون توستر ها تهیه کنند.

پخت کیک در توستر و آون توستر

فوت و فن های پخت کیک خوب در توستر و اون توستر

مسئله مهمی که ما با آن روبه رو هستیم این است که کیک ما به خوبی و به طور یکدست درون توستر پف نمی کند و یا این که رو و زیر کیک سرخ می شود اما وسط کیک خام باقی می ماند .خب برای برطرف کردن این مشکلات باید چه کنیم ؟

قطعا مطمئن باشد اگر با روش هایی که در ادامه برایتان می گوییم این مشکلات برای شما حل شود قطعا کیک خوبی را خواهید داشت مگر این که مشکل از مقدار مواد اولیه و نوع دستور تهیه شما باشد .

1. تنظیم کردن قالب کیک در توستر و آون توستر

وقتی که قالب کیک خود را درون توستر و اون توستر قرار می دهید نیاز است تا قالب کیک به یک اندازه از المنت های بالا و پایین توستر دور باشد . البته بهتر است تا جایی که می توانید قالب کیک خود را از المنت ها فاصله بدهید برای اینکار طبقه وسط دستگاه گزینه مناسبی است.

2. انتخاب قالب مناسب برای پخت کیک در توستر

اگر می خواهید کیک هایی با حجم و اندازه بزرگ درست کنید توصیه می کنم تا این کار را درون توستر و اون توستر انجام ندهید ، چرا که توستر ها در حجم و اندازه کوچک تری قرار دارند و امکان درست کردن کیک های بزرگ برای آن وجود ندارد اما می توانید این نوع کیک ها را در چند مرحله درون آون توستر ها و یا توستر ها درست کنید .

آون توستر تولیپس مدل OT-3806BD

آون توستر سان ورد مدل SWF-40R

آون توستر کومتای کد 6020

آون توستر کاخلر مدل کد KH-1110B

از قالب هایی که ارتفاع بالایی دارند استفاده نکنید . قالب هایی که ارتفاع بالایی دارند سبب می شوند تا زمانی که کیک شما پف می کند به المنت های بالایی نزدیک تر شود و در این حالت امکان آنکه روی کیک شما بسوزد بسیار زیاد می شود همچنین بهتر است نصف قالب خود درون آن مواد بریزید .

نکته : قبل از آن که مواد خود را درون قالب بریزید نیاز است تا کف قالب را به خوبی چرب کنید تا پس از پخته شدن کیک به قالب شما نچسبد و دچار سوختگی نشود ، البته می توانید برای جلوگیری از این موضوع از کاغذهای نسوز استفاده کنید و یا این که کمی آرد به کف قالب خود بپاشید .

پخت کیک در توستر و آون توستر

راهنمای خرید قالب مناسب پخت کیک در توستر

همانطور که پیش تر گفتیم برای توستر نیاز است تا از قالب ها کوچک تر استفاده کنید . که ارتفاع کمی هم دارند . نوع قالب چه آلومینیومی ، چه سرامیکی ، چه نچسب و .. فرقی نمی کند و تنها کافی است به ارتفاع و اندازه قالب توجه کنید .

 1. قبل از خرید توستر لازم است تا ارتفاع داخلی توستر را اندازه بگیرید قالبی که می خرید نباید بیشتر از یک سوم ارتفاع داخلی توستر باشد و حداکثر نباید بیشتر از نصف ارتفاع داخلی کیک باشد .
 2. عرض و طول سینی توستر را در نظر داشته باشید برخی از قالب ها ارتفاع کمی دارند و مسطح تر هستند که در این هنگام ممکن است نتوان این نوع قالب را در توستر استفاده کرد و حتی امکان آن وجود دارد که درب توستر به خوبی بسته نشود .
 3. برخی قالب ها دارای دسته هستند در این زمان برای اندازه گیری طول قالب دسته های آن را هم باید در نظر داشته باشید .
پخت کیک در توستر و آون توستر

3. مناسب ترین درجه دمایی توستر برای پخت کیک

در رابطه با این که در زمان پخت کیک در توستر و آون توستر چه نوع درجه دمایی را باید تنظیم کنیم سوالات بسیار زیادی وجود دارد .پس یک قاعده کلی را به شما آموزش می دهیم که پیشنهاد می کنم از آن برای پخت کیک در هر دستگاهی استفاده کنید.

در نظر گرفتن مدت زمات پخت کیک در توستر و اون توستر

در حالت عادی یک کیک بین 45 دقیقه تا یک ساعت پخته می شود، اما لازم است آزمایش کنید تا دمای مورد نظر را برای پخت کیک درون توتسر را بفهمیم :

اگر برای برای اولین باز قرار است درون توستر خود کیک تهیه کنید توصیه می کنم همان دمایی که در دستور تهیه گفته شده بود را برای توستر و آون توستر خود تنظیم کنید . به عنوان مثال اگر درون دستور ذکر شده بود که باید دمای فر خود را بر روی 175 درجه قرار دهید شما هم درون توستر دمای آن را بر روی 175 درجه تنظیم کنید تا بتوانیم این آزمایش را انجام دهیم.

حال حدود 45 دقیقه تا یک ساعت صبر کنید اگر کیک شما در این مدت زمان با این دما آماده نشد بدین معنی است که دمایی که برای پخت ان در توستر در نظر گرفته اید اشتباه است. حال باید چه کنیم؟
اگر کیک شما زودتر از مدت زمان در نظر گرفته شده پخته شد لازم است تا دمای کمتری را در نظر بگیرید اما اگر بیشتر از مدت زمان کیک شما آماده شود پس باید مقدار درجه دمای بالاتری را در نظر بگیرید .

آون توستر تولیپس مدل OT-A3807CD

آون توستر کویین هوم مدل QH-9250

به عنوان مثال اگر دمای اولیه بر روی توستر شما حدود 175درجه بود و کیک مورد نظر در مدت زمان 30 دقیقه آماده شود پس لازم است حدود 15 درجه از 175 درجه کم کنید و توستر خود را بر روی 160 درجه تنظیم کنید اما بلعکس اگر کیک شما یک ساعت ربع آماده شود پس باید حدود 15 درجه به دمای خود اضافه کنید و آن را بر روی 190 درجه تنظیم کنید تا کیک در حدود یک ساعت کاملا پخته شود.

بیشتر بخوانید
سرویس حبوبات شامل چه چیز هایی است ؟[چه مارکی خوبه بخرم؟]

تشخیص دمای واقعی دستگاه

دمای اغلب توستر ها و فر ها واقعی نمی باشد برای بدست آوردن دمای واقعی دستگاه خود لازم است دمای واقعی ان را اندازه بگیرید .برای این که دمای واقعی توستر خود را به دست آورید نیاز است تا از یک دماسنج که قابلیت استفاده در فر و توستر را دارد استفاده کنید . برای این کار ابتدا دستگاه خود را بر روی 200 درجه سانتی گراد قرار دهید و سپس دماسنج را به مدت دو تا سه دقیقه درون توستر بگذارید، سپس می توانید مقدار دمای واقعی دستگاه را بر روی دماسنج ببینید . اگر دماسنج مخصوص فر ندارید توصیه می کنیم از همان آزمایش پخت کیک استفاده کنید .

مناسب ترین درجه دمایی توستر برای پخت کیک

4. برای پخت یکنواخت کیک در توستر چه کنیم ؟

برای این کار نیاز است تا مرتب به کیک خود سر بزنید ، اگر قسمتی از روی کیکی شما به خوبی پف کرد و آماده شد اما قسمت دیگر این گونه نبود می توانید قالب کیکی را حدود 180 درجه داخل توستر بچرخانید . چرا که قسمت های داخلی توستر نسبت به لبه های آن کمتر گرم می شود . دقت کنید زمانی باید این کار را انجام دهید که کیک شما کاملا سفت شده باشد در غیر این صورت اگر در زمان اولیه پخت کیک این کار را انجام دهید قطعا کیک شما دیگر پف نخواهد کرد .

آون توستر تکنو مدل Te-455

آون توستر تکنو مدل Te-459

برای پخت یکنواخت کیک در توستر چه کنیم

5. تنظیم المنت های بالا و پایین توستر برای پخت کیک

در زمان پخت کیک در حدود 20 تا 30 دقیق اول ابتدا دو المنت های بالا و پایین را روشن کنید سپس میتوانید المنت های بالا را خاموش کنید چرا که کیک پف می کند و روی کیک به المنت های بالایی نزدیک تر می شود . بعد از پخت اگر دوست داشتید که روی کیک شما برشته تر و رنگی تر بشود میتوانید حدود چند دقیقه اخر المنت های بالا را روشن کنید .

اما اگر امکان خاموش و روشن کردن جداگانه المنت های بالا و پایین برای توستر شما وجود نداشت در این هنگام روی کیک شما خواهد سوخت اما برای جلوگیری از این کار می توانید از فویل آلومینیومی استفاده کنید . روی کیک را کاملا فویل آلومینیومی بکشید البته یک طرف فویل را چرب کنید و همان طرف را بر روی کیک قرار دهید تا به کیک نچسبد.

مطمئنا کسانی که به دنبال خرید به صرفه هستند قبل از خرید هر محصولی  درباره ی فواید آن ،مدل های متفاوت آن ،برند های متفاوت ، بازده ی قیمت های آن و ویژگی های دیگر تحقیق میکنند تا بتوانند محصول با کیفیتی را خریداری کنند  در این صفحه در تلاشیم شما را با توستر های برند کنوود آشنا کنیم . برند کنوود که میتوان از آن ها به عنوان یکی از رهبران در زمینه ی محصولات برقی خانگی و لوازم صوتی به شمار آورد .

توستر کنوود جزو بهترین توستر ها هستند که در بسیاری از مواردی که ممکن است برای خرید توستر مد نطرتان باشد نیاز های شما را بر طرف می کند .کمپانی کنوود توستر های متفاوتی در طرح و شکل های گوناگون و متفاوت تولید میکند . در ادامه به بررسی مدل های مختلف توستر های برند کننود و ویژگی های هر کدام خواهیم پرداخت .

تاریخچه ی کنوود

کمپانی کنوود با هدف تولید محصولات با کیفیت و پر بازده ی لوازم برقی خانگی و لوازم آشپزخانه با جمع آوری و گرد همایی جمعی از متخصصان در زمینه های مختلف در سال 1947 تاسیس شد . کمپانی کنوود جزو معدود کمپانی هایی است که توانست درطی سال های مختلف  پله پله به موفقیت ها و دستاورد های فراونی برسد در حدی که امروزه توانسته جزو یکی از معروف ترین و معتبر ترین ها در زمینه ی لوازم برقی و صوتی باشد .بر اساس گفته ها و شنیده ها اولین محصول این کمپانی توستر بود . مرکز اصلی کمپانی کنوود در کشور ژاپن در شهر توکیو قرار دارد .

امروزه بیش از 70 درصد محصولات و تولیدات کنوود به کشور ها ی متفاوت در ساسر جهان عرضه میشود و صادر کننده ی قوی در این زمینه میباشد .کنوود در طول سال های فعالیت خود ، خود را در زمینه های مختفی از جمله ادغام با کمپانی جی وی سی  ،خرید کارخانه ی چینی ، انتقال مکان به انگلستان و ... ت خود را به چالش کشید و توانست سربلند شود و امروزه به عنوان یکی از رهبران در تولید لوازم برقی خانگی و صوتی یاد میشود .

توستر کنوود

توستر ها در انواع متفاوتی تولید میشود از جمله توستر نان ، توستر ساده ، آوون توستر .مطمئنا در تهیهی ی یک توستر خوب نکاتی حائز اهمیت هستند که آن ها را در قسمت راهنمای خرید بررسی میکنیم . اما با توجه به شناختی که از توستر های کنوود در دسترس هست میتوان از آن ها به عنوان یکی از بهترین برند های توستر نام برد .توستر های برند کنوود در سایز ها و شکل های متفاوت و با قابلیت های بسیار خوب در بازار عرضه میشوند .

مدل های متفاوت توستر

 توستر نان کنوود مدل TTM440

 این مدل از توستر کنوود قابلیت های متفاوتی دارد از جمله از این قابلیت ها میتوان به توان مصرفی پایین آن اشاده کرد این مدل از توستر های منوود با داشتن توان مصرفی 900 وات آن را برای مصلرف روزانه مناسب کرده است . بدنه ی آن از جنس استیل و فلز میباشدو عایق حرارت است . دارای دو درگاه برای تهیه ی نان تست برشته میباشد و قابل شستشو است . یکی از ویژگی های بارز این توستر داشتن سینی خرده ی نان ت و مجهز به تامر میباشد که میتواند دستگاه ررا در زمان تعین شده خاموش کند تا نان شما به اندازه ای مه باب میلتان است برشته شود .اس

توستر نان کنوود مدل TTM480

توان مصرفی این مدل از توستر قبلی بالاتر است و دارای توان مصرفی 1800 وات میباشد به همینن دلیل برق بیشتری را مصرف میکند اما تعداد درگاه ها ی قرارگیری نان درآن ها بیشتر است و 4 جایگاه دارد بدین ترتین تعداد بیشتری نان تست در اختیار شما قرار میدهد.قابلیت های متفاوتی از جمله قابلیت یخ زدای ، تنظیم درجه ی حرارت و تایمر و بدنه ای عایق حرارت دارد . وزن این مدل از توستر کنوود حدود دو و نیم کیلو گرم است .

توستر نان کنوود مدل TTP210

ویژگی بارز این توستر نان نسبت به مدل های دیگر کنوود داشتن دو دهانه ی بزرگ است که باعتث میشود نان هایی با ابعاد و سایز های متفاوت هم در این توستر ها قرار بگیرند در ان ها میتوان همزمان 4 نان تست برشته کرد . این توستر قابلیت یخ زدایی ، گرم کردن دوباره را دارد .توان مصرفی این توستر 1500 وات است که میتوان گفت با توجه به درگاه های ان و تعداد نان تستی که به متا میدهد توان مصرفی خوبی را دارد . این توستر در قسمت زیرین خود دارای محفظه ای برای جمع آوری سیم دارد سینی جمع آوری خرده نان هم یکیدیگر ازمزیت ها ی ان است . جنس بدنه ی این توستر از پلاستیک بسیار مرغوب میباشد .

بیشتر بخوانید
سرویس قاشق چنگال شامل چه چیزهایی است ؟[چند پارچه بگیرم؟ ]

توستر نان کنوود مدل TT325

توان مصرفی این توستر نان کنوود 900 وات است .بدنه ی این توستر عایق حرارت است و قابلیت گرم کردن انواع کلوچه ها و برش های کیک که در درگاه آن جا بگیرد را دارد .تعداد جایگاه های قرار گیری نان در این توستر ها دوتاست و یکی از نکات منفی این توستر ان است که دکمه ی توقف عملیات را ندارد.

توستر نان کنوود مدل TT755

این مدل از توستر های کنووذد بسیار ظاهری متفاوت تر از دیگر توستر های کنوود دارد و به دلیل داشتنم ظلهری متفاوت عموما جذب خرید ان میشوند .یکی از ویزگی های بسیار جالب این توستر این است که مجهز به رادیو میباشئد . این توستر قابلیت تنظیم حرارت و کشوی جمع اوری خردهی نان است و دو جایگاه برای نان دارد و با داشتن توان مصرفی 700 توستر جذاب و خوبی به شمار میرود و تنها ویژگی منفی ان میتوان به نداشتن دکمه ی توقف عملیات ان اشاره کرد .

توستر کنوود مدل MO740

یکی از امکانات خوب این توستر قابلیت جوجه گردان آن است . این توستر کنوود دارای قابلیت تنظیم حرارت ، تنظیم تایمر است که در هنگام تمام شدن زمان تایمر زنگ میزند که این قابلیت از سوخته شدن غذا جلوگیری میکند . المنت هایی که در بالا و پایین این توستر وجود دارد که باعث میشود گرما با حرارت بیشتری را تولید شود و مواد جامد و فریز شده در مدت زمان بشتری آب شود .توان مصرفی آن نزدیک به 2000 وات میباشد . قابلیت گریل کردن این توستر ان را جزو توستر های محبوب کنوود قرار داده است .

توستر کنوود مدل MO690

این نوع توستر که آوون توستر هم به شمار میرود علاوه بر توانایی گریل کردن ،پختن و یخ زدایی میتواند در آن ها کیک و غذاهای دیگر هم پخت اما مسلم است که غذا درون فر و بر اثر حرارت مستقیم بهتر پخته میشود .توان مصرفی این مدل 1750 وات است این توستر چند منظوره چراغی در داخل دستگاه دارد که باث دیده شدن راحت تر غذا درون آن میشود .این دستگاه دارای 3 درجه ی چرخشی تنظیم است . به دلیل داشتن بدنه ی داخلی نچسب به راحتی داخل آن تمیز میشود.

راهنمای خرید

در خرید توستر ها باید نکات ویژه ای را مد نطر داشت به خصوص آن که توستر ها دستگاهی برقی هستند و دقت در هنگام خرید ان ها بسیار باید بالا باشد از جمله نکاتی که باید در خرید توستر به خصوص توستر های کنوود باید در نظر داشت میتوان به نوع توستر مورد نظر اشاره کرد اول باید بدانید قرار است از توستر ها در چه زمینه هایی استفاده کنید به عنوان مثال اگر فقط به خاطر برشته کردن نان تست ها از ان ها استفاده کنید بهتر است از مدل توستر های نان خریداری کنید اما اگر فکر میکنید که از توستر ها استفاده های بهینه ی دیگری هم میکنید بهتر است به فکر خرید مدل های دیگر ان باشید .

با توجه به آن که توستر های کنوود دارای تنوع بسیاری هستند از این نظر این امکان را برای خریداران ایجاد کرده اند که بتوانند با دست باز تری توستر مد نظر خود را از برند کنوود انتخاب کنند .در خرید توستر حتما به تعداد درگاه های موجود در هر توستر و توان مصرفی آن ،درجه های چرخشی تنظیم شونده و ...اهمیت فراوانی به خرج دهید تا بتوانید توستری خریداری کنید برای شما کاربرد های مفیدی داشته باشد .

قیمت توستر کنوود

یکی از ویژگی های خوب برند کنوود قیمت مناسب محصولاتش با توجه به قابلیت های آن هاست . نکته ی مهمی که مطمئنا در خرید محصولات برای اکثر خریداران مهم است قیمت آنهاست ، مسلم است که اکثرا در پی خرید محصولی با قابلیت های بالا و قیمت مناسب هستند که در این زمینه کنوود میتواند گزینه ی مناسبی به شمار رود .


البته نیاز نیست تا حتما لبه های فویل را دور تا دور قالب محکم کنید همین که فویل را بر روی کیک قرار دهید کافی است . دقت کیک شما باید زمانی فویل را بر روی کیک خود قرار دهید که مطمئن شده باشید کیک شما سفت و پخته شده و تنها برای جلوگیری از سوختگی روی کیک این کار را انجام میدهید .

نکته مهم : بعد از آن که که تقریبا احساس کردید کیک شما آماده شده برای آن که مطمئن شوید کیک شما به خوبی درست شده یا نه با یک خلال دندان کیک را امتحان کنید خلال دندان را به وسط کیک فرو کنید و سپس آن را خارج کنید اگر به خلال دندان شما چیزی چسبیده باشد بدین معنی است که کیک شما هنوز آماده نشده و به قول معروف وسط آن مغز پخت نشده است اما اگر مواد کیک به خلال دندان نچسبید بدین معنی است که کیک شما کاملا پخته شده.

تنظیم المنت های بالا و پایین توستر برای پخت کیک

6. دمای استاندارد پخت کیک در توستر

البته هر دستگاهی تنظیمات دمای متفاوتی دارد و اما به طور استاندارد یک کیک باید در حدود 40 تا 45 دقیقه با دمای 200 درجه سانتی گراد درون توتسر پخته شود اما اگر این اتفاق نیفتاد نیاز است تا هر 5 دقیقه یکبار کیک خود را چک کنید و از روند پخت آن مطمئن شوید .

آون توستر برتینو مدل RINESK

آون توستر برتینو مدل ROMANO-50LR

اگر اطراف کیک شما که در تماس با دیواره های قالب است و خیلی خشک می شود برای جلوگیری از این مورد می توانید همراه قالب کیک خود یک ظرف پر از آب را درون توستر قرار دهید تا بخار به وجود آمده توسط آن مانع از خشک شدن کیک شود .

نکته : قبل از آن که مواد کیک را درون توستر قرار دهید لازم است تا ابتدا از چند دقیقه قبل توستر خود را روشن کنید و آن را بر روی درجه حرارتی مناسبی قرار دهید تا دستگاه گرم شود . بهتر است در حین آماده کردن مواد توستر را روشن کنید.

دمای استاندارد پخت کیک در توستر
چیکار کنیم تا کیک در توستر خوب پف کند ؟

برای این کار راهکار های زیادی وجود دارد که در این مطلب آنان را بررسی کرده امی اما شایع ترین آون این است که نباید درب توستر را در 30 تا 40 دقیق اول به هیچ عنوان باز کنید .

چرا روی کیک در توستر می سوزد ؟

دلیل سوختگی روی کیک این است که سطح کیک شما فاصله نزدیکی با المنت های بالایی دارد و باید این فاصله را بیشتر کنید و یا از فویل های آلومینیومی استفاده کنید .

درجه دمای پخت کیک در توستر و اون توستر چگونه است ؟

کیک ها معمولا بین 45 تا یک ساعت با درجه حرارتی 200 درجه آماده می شوند اما برای فهمیدن درجه حرارتی توستر برای پخت کیک لازم است از این قاعده که بیان کرده ایم استفاده کنید.

4.1/5 - (38 امتیاز)

8 دیدگاه در “5+1 فوت و فن اصلی پخت کیک در توستر و آون توستر

 1. خورشید گفت:

  ممنون ، راهنماییتون خیلی عالی بود و خیلی کمکم کرد ممنون از زحماتتون ❤❤❤

  1. abolfazl گفت:

   خواهش می کنم

 2. مرضیه گفت:

  من کیک اسفنجی درست کردم چیکار کنم که بوی زخم تخم مرغ بره

  1. فائزه گفت:

   وانیل بزنید

 3. مریم گفت:

  سلام از یک طرف میگید بهتره مرتب به کیک سر بزنید و با ۱۸۰درجه چرخش ظرف رو جابجا کنید از یک طرف دیگه میگید تا ۴۰ دقیقه اول به هیچ عنوان درب دستگاه باز نشه…🙄🙄🙄🙄

  1. shokufeh گفت:

   سلام و درود ، دوست عزیز منظور از باز نکردن درب دستگاه این است که مدت طولانی درب آن را باز نگذارید .

 4. فائزه گفت:

  سلام برای آون تستر چه قالب های باید بگیرم ؟؟میشه لطفا راهنمایی کنید؟رفتم قالب بگیرم گفتن فلزی نباشه چون آون جرقه میزنه درسته؟

  1. shokufeh گفت:

   بهترین قالب برای پخت کیک در توستر قالب گالوانیزه است و بهتره که قطر قالبتون کم باشه تا کیک از المنت ها دورتر باشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.