بلاگ

5+1 فوت و فن اصلی پخت کیک در توستر و آون توستر

پخت کیک در توستر و آون توستر

همیشه برام سوال بود که چطوری هیچ وقت من نتونستم داخل توستر و یا آون توستر کیک درست کنم اما خواهرم همیشه بهترین کیک ها را درون توستر ها درست می کند ، این موضوع باعث شده تا از خرید توستر برای خودم به شدت پشیمون بشوم و به این فکر بیفتم که کاش همان فر را می خریدم اما وقتی با خواهرم صحبت کردم متوجه شدم که هر نوع کیک که درون فر ها درست شود می توان آن را درون توستر و آون توستر به خوبی تهیه کرد اما پخت کیک در توستر و اون توستر کمی با پخت کیک در فر ها متفاوت است و نیاز است تا فوت و فن ها و نکات مهم و درست استفاده از آن را بیاموزیم .

پس من تمام این فوت و فن ها را که خواهرم یاد گرفته ام را جمع آوری کرده تا افراد دیگری که مشکل من را داشتند بتوانند با این نکات کیک های بسیار خوش طعمی را درون توستر ها و اون توستر ها تهیه کنند.

پخت کیک در توستر و آون توستر

فوت و فن های پخت کیک خوب در توستر و اون توستر

مسئله مهمی که ما با آن روبه رو هستیم این است که کیک ما به خوبی و به طور یکدست درون توستر پف نمی کند و یا این که رو و زیر کیک سرخ می شود اما وسط کیک خام باقی می ماند .خب برای برطرف کردن این مشکلات باید چه کنیم ؟

قطعا مطمئن باشد اگر با روش هایی که در ادامه برایتان می گوییم این مشکلات برای شما حل شود قطعا کیک خوبی را خواهید داشت مگر این که مشکل از مقدار مواد اولیه و نوع دستور تهیه شما باشد .

1. تنظیم کردن قالب کیک در توستر و آون توستر

وقتی که قالب کیک خود را درون توستر و اون توستر قرار می دهید نیاز است تا قالب کیک به یک اندازه از المنت های بالا و پایین توستر دور باشد . البته بهتر است تا جایی که می توانید قالب کیک خود را از المنت ها فاصله بدهید برای اینکار طبقه وسط دستگاه گزینه مناسبی است.

2. انتخاب قالب مناسب برای پخت کیک در توستر

اگر می خواهید کیک هایی با حجم و اندازه بزرگ درست کنید توصیه می کنم تا این کار را درون توستر و اون توستر انجام ندهید ، چرا که توستر ها در حجم و اندازه کوچک تری قرار دارند و امکان درست کردن کیک های بزرگ برای آن وجود ندارد اما می توانید این نوع کیک ها را در چند مرحله درون آون توستر ها و یا توستر ها درست کنید .

از قالب هایی که ارتفاع بالایی دارند استفاده نکنید . قالب هایی که ارتفاع بالایی دارند سبب می شوند تا زمانی که کیک شما پف می کند به المنت های بالایی نزدیک تر شود و در این حالت امکان آنکه روی کیک شما بسوزد بسیار زیاد می شود همچنین بهتر است نصف قالب خود درون آن مواد بریزید .

نکته : قبل از آن که مواد خود را درون قالب بریزید نیاز است تا کف قالب را به خوبی چرب کنید تا پس از پخته شدن کیک به قالب شما نچسبد و دچار سوختگی نشود ، البته می توانید برای جلوگیری از این موضوع از کاغذهای نسوز استفاده کنید و یا این که کمی آرد به کف قالب خود بپاشید .

پخت کیک در توستر و آون توستر

راهنمای خرید قالب مناسب پخت کیک در توستر

همانطور که پیش تر گفتیم برای توستر نیاز است تا از قالب ها کوچک تر استفاده کنید . که ارتفاع کمی هم دارند . نوع قالب چه آلومینیومی ، چه سرامیکی ، چه نچسب و .. فرقی نمی کند و تنها کافی است به ارتفاع و اندازه قالب توجه کنید .

  1. قبل از خرید توستر لازم است تا ارتفاع داخلی توستر را اندازه بگیرید قالبی که می خرید نباید بیشتر از یک سوم ارتفاع داخلی توستر باشد و حداکثر نباید بیشتر از نصف ارتفاع داخلی کیک باشد .
  2. عرض و طول سینی توستر را در نظر داشته باشید برخی از قالب ها ارتفاع کمی دارند و مسطح تر هستند که در این هنگام ممکن است نتوان این نوع قالب را در توستر استفاده کرد و حتی امکان آن وجود دارد که درب توستر به خوبی بسته نشود .
  3. برخی قالب ها دارای دسته هستند در این زمان برای اندازه گیری طول قالب دسته های آن را هم باید در نظر داشته باشید .
پخت کیک در توستر و آون توستر

3. مناسب ترین درجه دمایی توستر برای پخت کیک

در رابطه با این که در زمان پخت کیک در توستر و آون توستر چه نوع درجه دمایی را باید تنظیم کنیم سوالات بسیار زیادی وجود دارد .پس یک قاعده کلی را به شما آموزش می دهیم که پیشنهاد می کنم از آن برای پخت کیک در هر دستگاهی استفاده کنید.

در نظر گرفتن مدت زمات پخت کیک در توستر و اون توستر

در حالت عادی یک کیک بین 45 دقیقه تا یک ساعت پخته می شود، اما لازم است آزمایش کنید تا دمای مورد نظر را برای پخت کیک درون توتسر را بفهمیم :

اگر برای برای اولین باز قرار است درون توستر خود کیک تهیه کنید توصیه می کنم همان دمایی که در دستور تهیه گفته شده بود را برای توستر و آون توستر خود تنظیم کنید . به عنوان مثال اگر درون دستور ذکر شده بود که باید دمای فر خود را بر روی 175 درجه قرار دهید شما هم درون توستر دمای آن را بر روی 175 درجه تنظیم کنید تا بتوانیم این آزمایش را انجام دهیم.

حال حدود 45 دقیقه تا یک ساعت صبر کنید اگر کیک شما در این مدت زمان با این دما آماده نشد بدین معنی است که دمایی که برای پخت ان در توستر در نظر گرفته اید اشتباه است. حال باید چه کنیم؟
اگر کیک شما زودتر از مدت زمان در نظر گرفته شده پخته شد لازم است تا دمای کمتری را در نظر بگیرید اما اگر بیشتر از مدت زمان کیک شما آماده شود پس باید مقدار درجه دمای بالاتری را در نظر بگیرید .

به عنوان مثال اگر دمای اولیه بر روی توستر شما حدود 175درجه بود و کیک مورد نظر در مدت زمان 30 دقیقه آماده شود پس لازم است حدود 15 درجه از 175 درجه کم کنید و توستر خود را بر روی 160 درجه تنظیم کنید اما بلعکس اگر کیک شما یک ساعت ربع آماده شود پس باید حدود 15 درجه به دمای خود اضافه کنید و آن را بر روی 190 درجه تنظیم کنید تا کیک در حدود یک ساعت کاملا پخته شود.

تشخیص دمای واقعی دستگاه

دمای اغلب توستر ها و فر ها واقعی نمی باشد برای بدست آوردن دمای واقعی دستگاه خود لازم است دمای واقعی ان را اندازه بگیرید .برای این که دمای واقعی توستر خود را به دست آورید نیاز است تا از یک دماسنج که قابلیت استفاده در فر و توستر را دارد استفاده کنید . برای این کار ابتدا دستگاه خود را بر روی 200 درجه سانتی گراد قرار دهید و سپس دماسنج را به مدت دو تا سه دقیقه درون توستر بگذارید، سپس می توانید مقدار دمای واقعی دستگاه را بر روی دماسنج ببینید . اگر دماسنج مخصوص فر ندارید توصیه می کنیم از همان آزمایش پخت کیک استفاده کنید .

مناسب ترین درجه دمایی توستر برای پخت کیک

4. برای پخت یکنواخت کیک در توستر چه کنیم ؟

برای این کار نیاز است تا مرتب به کیک خود سر بزنید ، اگر قسمتی از روی کیکی شما به خوبی پف کرد و آماده شد اما قسمت دیگر این گونه نبود می توانید قالب کیکی را حدود 180 درجه داخل توستر بچرخانید . چرا که قسمت های داخلی توستر نسبت به لبه های آن کمتر گرم می شود . دقت کنید زمانی باید این کار را انجام دهید که کیک شما کاملا سفت شده باشد در غیر این صورت اگر در زمان اولیه پخت کیک این کار را انجام دهید قطعا کیک شما دیگر پف نخواهد کرد .

برای پخت یکنواخت کیک در توستر چه کنیم

5. تنظیم المنت های بالا و پایین توستر برای پخت کیک

در زمان پخت کیک در حدود 20 تا 30 دقیق اول ابتدا دو المنت های بالا و پایین را روشن کنید سپس میتوانید المنت های بالا را خاموش کنید چرا که کیک پف می کند و روی کیک به المنت های بالایی نزدیک تر می شود . بعد از پخت اگر دوست داشتید که روی کیک شما برشته تر و رنگی تر بشود میتوانید حدود چند دقیقه اخر المنت های بالا را روشن کنید .

اما اگر امکان خاموش و روشن کردن جداگانه المنت های بالا و پایین برای توستر شما وجود نداشت در این هنگام روی کیک شما خواهد سوخت اما برای جلوگیری از این کار می توانید از فویل آلومینیومی استفاده کنید . روی کیک را کاملا فویل آلومینیومی بکشید البته یک طرف فویل را چرب کنید و همان طرف را بر روی کیک قرار دهید تا به کیک نچسبد.
البته نیاز نیست تا حتما لبه های فویل را دور تا دور قالب محکم کنید همین که فویل را بر روی کیک قرار دهید کافی است . دقت کیک شما باید زمانی فویل را بر روی کیک خود قرار دهید که مطمئن شده باشید کیک شما سفت و پخته شده و تنها برای جلوگیری از سوختگی روی کیک این کار را انجام میدهید .

نکته مهم : بعد از آن که که تقریبا احساس کردید کیک شما آماده شده برای آن که مطمئن شوید کیک شما به خوبی درست شده یا نه با یک خلال دندان کیک را امتحان کنید خلال دندان را به وسط کیک فرو کنید و سپس آن را خارج کنید اگر به خلال دندان شما چیزی چسبیده باشد بدین معنی است که کیک شما هنوز آماده نشده و به قول معروف وسط آن مغز پخت نشده است اما اگر مواد کیک به خلال دندان نچسبید بدین معنی است که کیک شما کاملا پخته شده.

تنظیم المنت های بالا و پایین توستر برای پخت کیک

6. دمای استاندارد پخت کیک در توستر

البته هر دستگاهی تنظیمات دمای متفاوتی دارد و اما به طور استاندارد یک کیک باید در حدود 40 تا 45 دقیقه با دمای 200 درجه سانتی گراد درون توتسر پخته شود اما اگر این اتفاق نیفتاد نیاز است تا هر 5 دقیقه یکبار کیک خود را چک کنید و از روند پخت آن مطمئن شوید .

اگر اطراف کیک شما که در تماس با دیواره های قالب است و خیلی خشک می شود برای جلوگیری از این مورد می توانید همراه قالب کیک خود یک ظرف پر از آب را درون توستر قرار دهید تا بخار به وجود آمده توسط آن مانع از خشک شدن کیک شود .

نکته : قبل از آن که مواد کیک را درون توستر قرار دهید لازم است تا ابتدا از چند دقیقه قبل توستر خود را روشن کنید و آن را بر روی درجه حرارتی مناسبی قرار دهید تا دستگاه گرم شود . بهتر است در حین آماده کردن مواد توستر را روشن کنید.

دمای استاندارد پخت کیک در توستر
چیکار کنیم تا کیک در توستر خوب پف کند ؟

برای این کار راهکار های زیادی وجود دارد که در این مطلب آنان را بررسی کرده امی اما شایع ترین آون این است که نباید درب توستر را در 30 تا 40 دقیق اول به هیچ عنوان باز کنید .

چرا روی کیک در توستر می سوزد ؟

دلیل سوختگی روی کیک این است که سطح کیک شما فاصله نزدیکی با المنت های بالایی دارد و باید این فاصله را بیشتر کنید و یا از فویل های آلومینیومی استفاده کنید .

درجه دمای پخت کیک در توستر و اون توستر چگونه است ؟

کیک ها معمولا بین 45 تا یک ساعت با درجه حرارتی 200 درجه آماده می شوند اما برای فهمیدن درجه حرارتی توستر برای پخت کیک لازم است از این قاعده که بیان کرده ایم استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *