نمایش یک نتیجه

امروزه انواع مختلفی و متنوع و جدیدی از سرویس های قابلمه در بازار وجود دارند . یکی از سرویس های قابلمه ای که جدیدا وارد بازار شده و بسیار مورد توجه همگان قرار گرفته است قابلمه سرامیکی می باشد .

می توان به جرعت گفت که این نوع از قابلمه ها با ورود به بازار تحول عظیمی در میان سرویس های قابلمه ایجاد کردند . به این دلیل که این جنس از قابلمه ها مدتی بعد از قابلمه های تفلون وارد بازار شدند . و متاسفانه قابلمه های تفلون نتوانسته بودند در مقابل سایش مقاومت کنند و خیلی زود لایه تفلون سطح خود را از دست می دادند .

اما قابلمه های سرامیکی در مقابل سایش مقاومت بسیار بالایی داشتند به همین علت توانستند به سرعت جای خود را در میان قابلمه های دیگر باز کنند .

از آن جا که سرویس های قابلمه در انواع و برند های مختلف تولید و عرضه می شوند بسیاری از ما هنگام انتخاب آن ها سردرگم می شویم . به همین علت پیشنهاد میکنیم تا انتهای این نوشته همراه ما باشید تا با سررویس قابلمه سرامیکی و مزایا و معایب ان آشنا شوید سپس اقدام به خرید کنید .

سرویس قابلمه

سرویس قابلمه یکی از مهم ترین چیز هایی است که هر خانم برای آشپز خانه خود میخرد . شما هر روز روزی چند نوبت با این سرویس قابلمه سر و کار دارید و باید سرویس قابلمه ای را انتخاب کنید که با آن احساس راحتی کنید .

با توجه به این که سرویس های قابلمه در مدل ها و جنس ها و انواع مختلف ساخته و روانه بازار می شوند شما باید با توجه به نیاز و علایق خود یک سرویس قابلمه خوب تهیه کنید .

سرویس قابلمه ای که علاوه بر جنس خوب و سلامت ساخت از رنگ و طرح زیبا هم برخوردار باشد تا دل شما را به سرعت نزند .

قابلمه سرامیکی

ساختار قابلمه های سرامیکی این گونه است که یک لایه سرامیک بر روی آلومینیوم کشیده شده است . و این خود یکی از دلایل برتی این نوع قابلمه ها نسبت به سایر قابلمه هاست .

قابلمه های سرامیکی در مقایسه با قابلمه های تفلون به علت مقاومت سرامیک نسبت به سایش توسط کفگیر و ملاقه برتری دارد نسبت به تفلون .

علاوه بر این ها همین پوشش سرامیکی بر روی آلومینیوم سبب سالم تر شدن پخت و پز در قابلمه های سرامیکی است . به علت سالم بودن این سرویس قابلمه به آن ها ظروف سبز نیز گفته می شود .

سرویس قابلمه سرامیکی

سرامیک یک نوع پوشش برای قابلمه ها است که زمان زیادی از ورود آن به بازار ظروف پخت و پز نگذشته است . قبل از قابلمه های سرامیکی قابلمه های تفلون وارد بازار شده بودند . زمانی که تفلون وارد بازار شد به علت نچسبی و مقاوم بودن در برابر حرارت و همچنین واکنش مدادن نسبت به مواد شیمیایی طرفداران زیادی پیدا کرد .

همچنان تا سال های زیاد قابلمه های تفلون پر طرفدار و پرچمدار در بین قابلمه ها بود تا این که صحبت از مضرات این نوع قابلمه ها به میان آمد . بهترین زمان برای ورود قابلمه هایی با پوشش جدید و سالم همین زمان بود و این چنین بود که قابلمه هایی با پوشش سامیک روانه بازار شدند .

خرید سرویس قابلمه سرامیکی

همان طور که گفته شد قابلمه های سرامیکی نسبت به سایر جنس های قابلمه ها مورد توجه بیشتری قرار گرفتند . به همین دلیل خرید سرویس قابلمه سرامیکی در چند سال اخیر به طور گسترده ای افزایش پیدا کردند .

یکی از مزیت های این قابلمه ها این است که کف و دیواره های قابلمه های سرامیکی از چندین لایه تشکیل شده اند و همین مورد سبب شده است تا گرما و حرارت به طور یک نواخت در همه جای قابلمه پخش شود .

تولیدکنندگان برندهای با کیفیت ، لایه های قابلمه های سرامیکی را ضخیم می گیرند تا به مرور زمان حداقل فرسودگی را داشته باشند و بیشترین طول عمر برای قابلمه های سرامیکی ایجاد شود .

قیمت سرویس قابلمه سرامیکی

قیمت سرویس قابلمه های سرامیکی نسبت به سایر قابلمه ها به دلیل کیفیت ساخت و سلامت و بهداشت این ظروف برای پخت و پز مقدار کمی بالاتر است . قیمت قابلمه سرامیکی بسته به ابعاد ، کیفیت و کارخانه سازنده آن متفاوت خواهد بود .

شما می توانید انواع قابلمه های سرامیکی را در سایت ما مشاهده کنید ، با یک دیگر مقایسه کنید و در نهایت با قیمتی مناب و زیر قیمت بازار خرید کنید . و مطمعن باشید که محصولی سالم و درجه و یک اصل به دستتان میرسد .

قابلمه سرامیکی اصل

از خرید قابلمه های سرامیکی با قیمت بسیار پایین و مشکوک صرف نظر کنید چرا که بدون شک این قابلمه ها تقلبی و نا مرغوب هستند و می توانند برای شما خطر سلز بلشند . چرا که در هنگام پخت و پز به علت حرارت و واکنش های شیمیایی ممکن است ظرات سازنده قابلمه وارد غذای شما شوند . برایتان خطر ساز باشد .

قابلمه های نا مرغوب از دوام بالایی برخوردار نیستند و روکش سرامیکی آن ها به شدت نازک می باشد . بنابراین در مقایسه با نمونه های گران تر دارای روکش ضخیم بسیار زودتر فرسوده شده و کیفیت خود را از دست می دهند . پس از این افت کیفیت و از دست رفتن روکش خطرات ناشی از عناصر فلزات سنگین چندین برابر خواهد شد .

قبل از انتخاب نهایی و خرید قابلمه بر چسب های کیفیت و ایمنی بر روی محصول را با دقت مشاهده کرده . در هنگام خرید ظروف سرامیکی از سالم بودن روکش و عدم وجود خراش در قسمت داخلی آن اطمینان حاصل کنید .

مزایای قابلمه های سرامیکی

 • از آنجایی که غذا به راحتی به این قابلمه ها نمی چسبد ، می توانید هنگام پخت و پز روغن کمتری استفاده کنید .
 • به خاطر استفاده از پوشش بسیار مقاوم در ساخت این قابلمه ها ، سازگاری مناسبی با انواع قاشق های فلزی دارند .
 • ظروف سرامیکی می توانند گرما را حتی پس از خاموش شدن منبع حرارت حفظ کنند .
 • اینقابلمه ها از نظر زیبایی در رده بالایی قرار می گیرند چرا که طرح و رنگ های مختلفی از آن ها وجود دارد .
 • چون سرامیک یک ماده طبیعی است ، طعم غذا را تغییر نمی دهد .
 • به خاطر قدرت بالای نچسبی در این قابلمه ها ، تمیز کردن آن ها به آسانی میسر است .
 • از آنجایی که سرامیک یکی از لایه های بدنه قابلمه است ، گرما را به صورت یک نواخت عبور می دهند .
 • در برابر غذاهای اسیدی واکنش نشان نمی ده د.
 • به راحتی می توانید یک قابلمه سرامیکی را داخل ماشین ظرف شویی قرار دهید .

معایب قابلمه های سرامیکی

 • قابلمه های سرامیکی برای آشپزی با حرارت بالا مناسب نیستند .
 • نسبت به سایر وسایل پخت و پز قیمت بالا تری دارند .
 • این قابلمه ها در اثر ضرب دیدگی ممکن است دچار ریزش شده و بعد از مدتی خاصیت نچسب بودن خود را از دست بدهد .
 • قابلمه سرامیکی خالص ممکن است کمی سنگین باشد .
 • این قابلمه ها شکننده هستند ، هر چند برای تولید آن ها از تکنولوژی خاصی استفاده شده تا آن ها را مقاوم کند ، اما به هر حال هنگام استفاده از آن ها باید کمی احتیاط کرد .

معایبی که این نوع از قابلمه ها دارد با توجه به مزایای بسیار زیادی که دارد انگشت شمار است و می توان گفت ارزش خرید بسیار زیادی دارند به طوری که می توان این معایب را نا دیده گرفت و  فقط به مزایای بی شمار آن برای خرید تکیه کرد .

راهنمای خرید سرویس قابلمه

گواهینامه های ایمنی !!!

قبل از این که اقدام به خرید قابلمه سرامیکی کنید به گواهیامه ایمنی که برای محصول صادر شده است دقت کنید . اگر محصول فتقد گواهینامه ایمنی بود بدون شک تقلبی است و بهتر است خریداری نشود . علاوه بر آن مطمئن شوید که دستور العمل های ارائه شده توسط تولید کننده جهت استفاده و نگه داری از این گونه ظروف رعایت شود .

فروشگاه های معتبر !!!

یکی دیگر از نکاتی که در هنگام خرید قابلمه سرامیکی باید به آن دقت شود این است که حتما این قابلمه ها را از مراکز و یا فروشگاه های اینترنتی معتبر و با یک برند معتبر و شناخته شده خریداری کنید .

ظروف تولید شده توسط برند ها و کارخانه های معتبر عاری از هر گونه مواد شیمیایی و مضر و خطرناک می باشند .

ارزان بودن بی علت نیست !!!

از خرید قابلمه های سرامیکی که قیمت آن ها به طور مشکوکی پایین هستند خود داری کنید . و به جای آن ها از ظروفی تهیه کنید که سلامت و ایمنی آن ها تایید شده باشند که خطری سلامتی شما را تهدید نکند . ممکن است هزینه بیشتری را پرداخت کنید اما در عوض سلامت خود و خانوادتان را تامین میکنید .

برند های معتبر !!!

قابلمه های سرامیکی تولید شده توسط برند های گم نام و بدون گواهی نامه های رسمی به احتمال بسیار زیاد از ایمنی و استاندارد های لازم جهت پخت ، سرو و نگهداری مواد غذایی برخوردار نیستند.  بنابراین به شدت توصیه می شود از خرید آن ها با هر قیمتی صرف نظر نمایید .

بهترین مارک سرویس قابلمه سرامیکی

بهترین مارک قابلمه سرامیکی کدام است ؟

چگونه می توانیم بهترین مارک را تشخیص دهیم ؟

چطور می توانیم در مورد کیفیت یک برند یا مارک مطمئن شویم ؟

اگر شما هم جزو کسانی هستید که می خواهید در آشپزخانه خود به روز باشی د، باید بدانید که هیچ جایگزینی برای وسایل آشپزی سالمی همچون قابلمه های سرامیکی وجود ندارد ، اما همان طور که می دانید با توجه به تنوع بسیار زیاد مارک ها و برند های مختلف نحوه تشخیص بهترین مارک قابلمه سرامیکی هم کمی پیچیده است .

برای انتخاب بهترین مارک و برند از این نوع قابلمه ها باید اول از ساختار انواع آن اطلاع داشته باشید .

از آن جایی که بیشتر مردم آگاه برای خرید قابلمه هایی با مشخصات خوب و سالم تلاش می کنند شما می توانید به برندی که بیشترین فروش و طرفدار را دارد اطمینان کرده و از آن برند سرویس قابلمه خود را خریداری کنید .

در حال حاضر برای این نوع از سروی قابلمه ها چندین مارک وجود دارد، چند محصول با کیفیت در محدوده قیمت های مختلف مانند :

 1. راشل ری
 2. گرند پان پاریس
 3. برابانتیا

در میان بسیاری از تولید کنندگان معروف هستند . آن ها مدل های بسیار زیبا با رنگ های متنوع و سایز های گوناگونی از قابلمه های سرامیکی را طراحی می کنند که هر کس دوست دارد نمونه ای از آن ها را داشته باشد .

با این حال در سال های اخیر Wearever، T-fal، Mirro، Regal، Moneta ، Neoflam و ... در ساخت قابلمه ها و ظروف پخت و پز بسیار مناسب عمل می کنند .

میزان امنیت قابلمه های سرامیکی چقدر است ؟

امروزه نوع جدیدی از قابلمه ها که به قابلمه های سرامیکی معروف هستند با هسته ای از جنس فولاد ضد زنگ و با یک پوشش مقاوم و بی ضرر ساخته و روانه بازار شده اند . تا زمانی که این پوشش هیچ گونه آسیبی نبیند برای پخت و پز ، نگهداری از انواع غذاها و حتی نگهداری از غذاهای اسیدی کاملا امن و بی خطر هستند .

اگر هنگام خرید مطمئن شوید سرب استفاده شده در قابلمه های شما کم است ، به این ترتیب حتی اگر شما به طور تصادفی از حرارت بالا برای پخت و پز با این قابلمه ها استفاده کنید ، نگران نمی شوید که سموم وارد مواد غذایی شما می شود .

قابلمه سرامیکی بهتر است یا گرانیتی ؟

ظروف آشپز خانه ای که اکنون در بازار لوازم خانه و آشپزخانه موجود هستند نسبت به چندید سال قبل چه از نظر مواد و متریال و چه از نظر نوع ساخت بسیار بهبود یافته اند .

نسبت به گذشته مردم بیشتر به خرید ظروف سالم روی آورده اند و همیشه به دنبال این هستند که ظروفی را برای آشپزی انتخاب کنند که در هنگام پخت و پز ضرر کمتری داشته باشد و یا اصلا هیچ ضرری نداشته باشد . امروزه خرید کالای سالم به یک عرف در جامعه تبدیل شده است .

امروزه قابلمه های آهن و فولاد و آلومینیوم با پوشش هایی از جنس سرامیک ، چدن ، سنگ مرمر ،تیتانیوم و ... با گیفیت بالا پوشانده می شوند . علت این پوشاندن جلوگیری از وزود ذره های مضر آلومینیوم و فولاد به داخل غذا هنگام پخت و پز است . این ذره ها بسیار خطرناک و سرطان زا هستند .

این موضوع که بهتر است قابلمه گرانیتی بخریم با قابلمه سرامیکی به یکی از بحث های چالشی در خرید سرویس قابلمه تبدیل شده است .

خوب است بدانید که قابلمه سرامیکی از یک لایه نچسب مانند تفلون ساخته شده است ، با این تفاوت که لایه سرامیکی حاوی ترکیبات مضر موجود در تفلون نمی باشد و مقاومت بالاتری نسبت به فرسایش ، خراشیدگی و خوردگی دارد .

اما قابلمه های گرانیتی ترکیبی از تفلون و سرامیک است ، به این صورت که اولین لایه داخل قابلمه از تفلون و دانه های رنگی پراکنده در داخل قابلمه گرانیتی دانه های سخت سرامیکی هستند .

اما هر دوی این قابلمه ها از لحاظ قیمت ، مقاومت ، کیفیت و سالم بودن در یک رده قرار دارند و تفاوت آن چنانی با یکدیگر ندارند .

چگونه از قابلمه خود محافظت کنیم ؟

 • از قرار دادن قابلمه سرامیکی روی شعله زیاد خود داری کنید .
 • حتی المقدور از کشیدن وسایل تیز مانند کفگیر یا چاقو بر روی قابلمه خود داری کنید .
 • از قابلمه خود در برابر ضربه های شدید محافظت کنی د، زیرا برخی از ضربه ها باعث ریزش لایه ای از سرامیک و از بین رفتن حالت نچسب این ظروف می شود .
 • از گرما دادن به قابلمه خالی و بدون ماده غذایی خود داری کنید .
 • قابلمه داغ را در آب سرد فرو نکنید ، این کار باعث ایجاد ترک های بسیار ریز در سطح سرامیکی و کاهش حالت نچسب این ظروف در طول زمان می شود .

مزیت سرامیک نسبت به تفلون

مقاومت

مقاومت قابلمه سرامیکی به دلیل پوشش سرامیکی آن که حاوی خاک رس و لعاب زدن آن است ، نسبت به سایر ظروف بسیار بالاست . این ظروف به هیچ عنوان با برخورد قاشق های فلزی خط و خش برنمی دارند .

گرم نگه داشتن غذا

این قابلمه ها گرما را در مدت زمان طولانی تری نسبت به سایر ظروف در خود نگه می دارند .

سلامت پخت غذا

پوشش سرامیکی بر روی آلومینیوم در این قابلمه ها مانع از ورورد فلزات سمی و مضر به غذا می شود .

تنوع و زیبایی

این نوع از قابلمه در طرح ها و رنگ های مختلفی در بازار عرضه می شوند که از لحاظ زیبایی بسیار چشم نواز هستند .