راهنمای خرید لوستر [10 نکته طلایی که قبل خرید باید بدانید]

آبان 2, 1401
دکوراسیون منزل
راهنمای خرید لوستر

قبل از خرید هر لوستری برای خانه یا اتاق خود باید توجه داشته باشید که اگر لوستر مناسبی خریداری نکنید، در آینده ممکن است با مشکلاتی دست و پنجه نرم می کند ، لوستر ها علاوه بر این که نور خیلی خوبی در محیط ایجاد می کنند ، می توانند جنبه دکوری و تزیینی خوبی هم داشته باشند . آیا تا به حال به مکانی بر خورد کرده اید که حتی با وجود لامپ ها ، نور محیط خوبی نداشته باشد ؟ در اینجا به راحتی با خرید یک لوستر مناسب می توانید نور محیط را چندین برابر کنید . در خرید لوستر شما باید با چشمانی باز جلو بروید چرا که اگر شما به نکات مختلف و اساسی در خرید لوستر دقت کافی نداشته باشید دچار سردرگمی خواهید شد . ما در این مقاله قصد داریم شما را در خرید لوستر مناسب راهنمایی کنیم پس تا انتها با ما همراه باشید .

اگر شما دوست دارید با انواع لوستر ها آشنا شوید می توانید مقاله جدول انواع لوستر ها و بهترین مارک لوستر ها را مطالعه کنید .

زمان تخمین زده شده مطالعه: 7 دقیقه

نکات مهم و عوامل موثر در خرید لوستر

1. اندازه لوستر کوچک باشد یا بزرگ ؟

از اصلی ترین اساس در راهنمای خرید لوستر می توانیم به اندازه استاندارد لوستر اشاره کنیم ، لوستر ها در اندازه و اقسام مختلف تولید می شوند ولی انتخاب لوستری مناسب بدون داشتن تجربه کافی جزو دغدغه اصلی افراد قرار دارد ، بهتر است بدانید اگر ارتفاع خانه شما کمتر از 3 متر می باشد شما نیازمند لوستری با ارتفاع 40 تا 50سانتی متر هستید ، بیشتر ارتفاع خانه های ایرانی 4 متر است که در اینجا بهتر است از لوستر هایی با ارتفاع 60 تا 70سانتی متر استفاده کنید و اگر خانه هایی با ارتفاع 5 متر دارید لوستر هایی با ارتفاع 65 تا 80 سانت می توانید خریداری کنید . مورد توجه شما قرار بگیرد که هرچقدر میزان ارتفاع لوستر بیشتر باشد شما باید هزینه بیشتری برای خرید بدهید .

راهنمای خرید لوستر

2. بررسی میزان روشنایی استاندارد لوستر :

با وجود ساختن ساختمان های مختلف روشنایی خانه ها از دست رفته است چراکه ساختمان های چند طبقه نمیگذارند روشنایی به مکان های مختلف برود . ولی با وجود لوستر ها شما دیگر نگران روشنایی خانه خود نخواهید بود . همانطور که می دانید روشنایی همیشه در زیبایی منزل ما نقش اساسی دارد . انتخاب یک لوستر خوب می تواند نور خانه ما را از آنچه که هست بهتر سازد ، پس اگر به دنبال لوستر هایی می گردید که روشنایی فراوانی به خانه شما ببخشد از لوستر هایی استفاده کنید که بتوانند نیاز های شما را برآورده کند و مصرف برق کمی داشته باشند .

3. به سبک دکوراسیون خانه خود دقت کنید !

شاید در بسیاری از خانه ها سبک دکوراسیون طوری باشد که شما هر نوع از لوستر ها را انتخاب کنید به ست دکوراسیون شما نیاید آن موقع باید چه کار کرد ؟ شاید شما دوست داشته باشید که لوستری برای خانه خود خریداری کنید ولی هر چقدر دکوراسیون شما زیبا باشد با لوستر نتواند ست شود . در بیشتر مواقع شما باید به سبک و رنگ دیواره ها دقت داشته باشید پس از دقت داشتن به دیواره ها شما باید به اقلام دکوراسیون خود مانند ، مبلمان ، فرش و… توجه کنید . پس از توجه داشتن به این عوامل شما می توانید لوستری خریداری کنید که شایسته خرید شما باشد و به دکوراسیون منزل شما ست یا مچ شود .

4. لوستر چه جنسی بخرم ؟

یکی از متداول ترین سوالات شما در رابطه خرید لوستر جنس لوستر از چی باشد است ؟ معمولا لوستر ها از شیشه های مخصوص یا کریستال های مختلف ساخته می شوند این سبک از لوستر ها به خانه هایی بیشتر می آید که دارای دکوراسیون خیلی ساده و شیکی است و یکی از مدل لوستر هایی که علاقه مندان زیادی را به خود جلب کرده است لوستر های برنزی است در راهنمای خرید لوستر برنزی شما باید توجه داشته باشید که لوستر های برنزی بیشتر در خانه هایی با متراژ بالا یا تالار های مراسات مورد استفاده قرار می گیرد .

5. لوستری با مصرف پایین برق بخرید !

یکی از مهم ترین اساس در خرید لوستر می توانیم به مصرف انرژی کم اشاره کنیم ، همه ما دوست داریم لوستری یا ابزار مختلفی خریداری کنیم که مصرف انرژی کمی داشته باشد ، مدل هایی از لوستر وجود دارند که به شما تضمین می کنند که انرژی برق خانه شما را کاهش دهند و با وجود تعداد زیادی از لامپ ها مصرف برق خانه شما زیاد نشود . پس در خرید لوستر باید توجه داشته باشید که لوستری خریداری کنید که حتما میزان مصرف برق خانه شما را کم کند و شما را از هزینه اضافی محروم سازد .

راهنمای خرید لوستر با مصرف برق کم

6. لوستر شامل گارانتی باشد :

در خرید لوستر همیشه باید توجه داشته باشید که لوستر مورد نظر شما دارای گارانتی شرکتی باشد که اگر در حین نصب یا حمل و نقل لوستر شما آسیب ببنید بتوانید در خدمات شرکتی لوستر ها بهره مند شوید . حتما توجه داشته باشید که مدل هایی که دارای گارانتی نیستند می توانند لوستر شما را در معرض خطر بی اندازد . افراد سودجویی وجود دارند که لوستر های مورد نظر شما را بدون گارانتی شرکتی و با قیمت بالایی به شما می فروشند . حتما باید لوستر های مورد نظر خود را از مکان هایی خریداری کنید که دارای سابقه کار و محبوبیت بالا باشند .

7. لوستر را با چی ست کنیم ؟

به نظر شما لوستر خانه شما می تواند به چه وسایلی از خانه شما ست شود ؟ لوستر ها یکی از زیباترین وسایل خانه قرار دارد که اگر در خرید لوستر حواس جمعی نداشته باشیم لوستر نمی تواند با خانه ما ارتباط برقرار کند و ست شود . لوستر ها معمولا با فرش ، مبلمان ، رنگ دیوار های خانه شما و… ست می شوند که اگر از دکوراسیون خانه زیبایی برخوردار باشید مدل لوستر های مختلفی می توانند با خانه شما ست شوند .

8. انتخاب مدل لوستر خوب :

در انتخاب لوستر خوب شما باید با دقت و مهارت بالا خریداری کنید . در اتاق های کوچک تر همانطور که در بالا به آن پرداختیم بهتر است لوستری خریداری کنید که ارتفاع کمی داشته باشند . لوستر های سقفی با ارتفاع کم بهترین گزینه برای خانه هایی با سقف کوتاست . در انتخاب لوستر خوب شما بهتر است سبک دکوراسیون ، رنگ دیوار ها ، اندازه سقف و … توجه داشته باشید و این را بدانید که لوستر هایی که دارای لامپ های فراوان هستند بیشتر برای خانه هایی با متراژ 120 متر به بالا مورد استفاده قرار می گیرد .

9. نگه داری و تمیز کردن لوستر

همانطور که می دانید لوستر هایی که تزئینی زیادی دارند ، هم از قیمت بالایی برخوردار هستند هم در تمیز و نگه داری شما را به چالش می کشانند .بهتر است در راهنمای خرید لوستر به میزان طرح و سادگی لوستر دقت کافی داشته باشید ، بعضی از لوستر ها بیشتر جنبه فانتزی و زیبایی به خانه شما اختصاص می دهند که این مدل ها همیشه نگه داری دشواری دارند .

راهنمای خرید لوستر

10. به قیمت لوستر ها دقت کنید !

مهم ترین اصل در خرید لوستر در نظر داشتن قیمت و بودجه شماست . دقت داشته باشید که لوستری با طرح و نقش های زیبا همیشه نسبت به لوستر های ساده قیمت بالایی دارند . توجه داشته باشید که هر اگر لوستری از جنس کریستال باشد قطعا قیمت بالایی نسبت به لوستر های فلزی دارند ، (قیمت لوستر های مختلف در بازار ایران در مهر ماه سال 1401 بین بازه قیمتی 500 هزار تومان تا 15 میلیون تومان قرار دارد و به شما پیشنهاد می کنیم که به هیچ وجه لوستر هایی با قیمت پایین خریداری نکنید چرا که میزان عیب و ایراد در لوستر هایی با قیمت پایین بیشتر از لوستر هایی قیمت بالاست . )

لوستر برای چه خانه هایی مورد استفاده قرار می گیرد ؟

آیا شما دوست دارید که خانه شما روشن باید و در خانه یا مکان های تاریک دلتان می گیرد ؟ در انتخاب لوستر شما باید به متراژ خانه خود دقت داشته باشید چرا که در خانه های کوچک اگر لوستری خریداری کنید شاید با دکوراسیون خانه شما ست نشود . اگر خانه شما از نورپردازی خوبی بهره مند است ، بهتر است از لوستری های ساده تر استفاده کنید که خانه شما را زیاد روشن نسازد .

لوستر ها از چی ساخته می شوند ؟

همانطور که در این مقاله از اطلاعات درباره لوستر برخوردار شید بهتر است بدانید که لوستر های موجود در بازار از چوب ، فلز ، شیشه ، کریستال و… ساخته می شوند .

تعداد لوستر در پذیرایی چقدر باشد ؟

اگر قصد خرید لوستر در پذیرایی خود دارید بهتر است بدانید که لوستر های موجود در پذیرایی به متراژ خانه شما و محل نصب لوستر بستگی دارد .

مصرف انرژی لوستر به چه عواملی بستگی دارد ؟

مصرف انرژی لوستر خانه شما به میزان لامپ موجود در لوستر بستگی دارد که بهتر است در صرفه جویی لوستر از لامپ های کم مصرف استفاده کنید .

امتیاز مطلبpost
پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.