بلاگ

کولر گازی مناسب برای آپارتمان 80 متری چیه؟[بهترین ظرفیت]

انتخاب کولر گازی بر اساس متراژ

کولر گازی مناسب برای آپارتمان 80 متری چیه ؟ کولر گازی 18000 برای چه فضایی مناسب است ؟ و… امروزه اکثر مردم در فصول گرم و تابستانی از کولر گازی ها به خصوص مدل اسپیلت آن ها استفاده می کنند که هم قابلیت تولید باد گرم وهم قابلیت تولید باد سرد را دارا می باشند ، در کل کولر های گازی از محبوب ترین کولر ها در بازار می باشند ، اما به هنگام خرید کولر گازی لازم است تا مبحث انتخاب کولر گازی را بر اساس متراژ را بررسی کنیم ، چرا که باید کولر گازی خود را با یک ظرفیت متناسب خریداری کنیم تا بعدا با مشکلاتی چون کولر نمی تواند به خوبی فضا را گرم و یا سرد کند مواجهه نشویم .

کولر گازی پاکشوما مدل MPR 30C

کولر گازی هایسنس مدل HIH-30VQ 30000

کولر گازی ایران رادیاتور مدل ICA-24CH-A

کولر گازی هایسنس مدل HIH-24TG 24000

اگر می خواهید کولر گازی را خریداری کنید که دارای گارانتی و ضمانت باشد و همچنین از کیفیت خوبی هم برخوردار باشد لازم است تا دست روی بهترین مارک کولر گازی بگذارید ، اگر بهترین برند های کولر گازی را نمی شناسید توصیه می کنم تا مقاله بهترین مارک کولر گازی را مطالعه کنید .

کولر گازی مناسب برای آپارتمان 80 متری

انتخاب ظرفیت مناسب کولر گازی

در انتخاب کولر گازی ها یکی از مهم ترین نکات انتخاب ظرفیت مناسب کولر گازی متناسب با متراژ فضایی است که می خواهید در آن کولر قرار دهید ، کولر گازی ها هر کدام دارای ظرفیت های متفاوتی هستند که از جمله آن ها می توان به کولر گازی هایی با ظرفیت 9000، 24000 ، 18000 ، 3000 و .. اشاره کرد . در ادامه جدولی را برای شما قرار داده ایم تا ظرفیت سرمادهی متناسب برای هر فضایی با متراژ معین را به شما نشان دهیم .

جدول انتخاب ظرفیت مناسب کولر گازی بر اساس متراژ

برای آن که راحت تر بتوانید ظرفیت مناسب کولر گازی برای هر مقدار متراژ مساحت را بیابید ، جدول زیر را برای شما قرار دادهایم . این جدول در شناخت ظرفیت کولر گازی بر اساس متراژ مناسب را به خوبی به شما کمک می کند .

کولر گازی مناسب متراژمتراژ متناسب
کولر گازی 1200010 تا 30 متر مربع
کولر گازی 1800030 تا 60 متر مربع
کولر گازی 2400060 تا 90 متر مربع
کولر گازی 3000090 تا 130 متر مربع
کولر گازی 36000120 تا 180 متر مربع

کولر گازی مناسب برای آپارتمان 80 متری چیست ؟

با توجه به آن که اکثر آپارتمان ها در متراژ 80 متر ساخته می شود به همین دلیل خیلی از عزیزان سوالاتی شبیه به این که کولر گازی مناسب برای آپارتمان 80 متری چیه را نیز می پرسند که در اینجا باید بیان کنیم تعیین ظرفیت مناسب کولر گازی برای متراژ های مختلف به عوامل متغیری نیز بستگی دارد که منظور از این پارامتر ها می توان به شرایط و آب و هوایی منطقه شما ، سازه اداری و تجاری باشه یا نه و … نیز اشاره کرد. برای فضاهای 80 متر تا 100 متر کولر گازی با ظرفیت 30000 می تواند کاربرد خوبی داشته باشد .البته که با توجه به پارامتر ها کولر گازی با ظرفیت 24000 هم می تواند مناسب باشد .

کولر گازی 18000 برای چه فضایی مناسب است ؟

در داخل جدول بالا سعی کردیم تا به صورت دقیق بهترین متراژ های کولر گازی را برای شما مشخص کنیم به عنوان مثال در پاسخ به سوال کولر گازی 18000 برای چه فضایی مناسب است می توان بیان کرد که کولر گازی 18000 برای متراژ 30 متر و نهایتا برای متراژ 60 متر می تواند کاربرد داشته باشد با این حال در انتخاب ظرفیت مناسب کولر گازی به پارامتر های دیگری که بیان می کنیم نیز توجه کنید .

کولر گازی امرسان مدل AC30W07

کولر گازی تی تری جنرال طرح لبخند مدل GNR-32GWN

دلایل انتخاب ظرفیت کولر گازی بر اساس متراژ

اگر شما کولر گازی خود را بدون محاسبه متراژ و ظرفیت انجام دهید ممکن است با دو مشکل به هنگام استفاده مواجه شوید که این دو مشکل به شرح زیر است :

بیشتر بخوانید
یخچال پاکشوما ساخت کجاست ؟ خوبه [بررسی حقایق برند پاکشوما]

1. کولر گازی ممکن است نسبت به متراژ فضای شما ضعیف تر باشد .

با این مشکل کولر گازی که شما خریداری کرده اید می تواند جوابگوی محیط شما باشد که در این صورت مجبورید در کنار آن یک کولر گازی دیگری را خریداری کنید .

2. کولر گازی ممکن است نسبت به متراژ فضای شما قوی تر باشد .

اگر کولر گازی که خریداری کرده اید برای فضای شما قوی تر باشد در این هنگام قطعا مصرف برق بالایی برای شما در پی خواهد داشت ، در واقع کولر گازی ها همانند کولر آبی ها نیستند که مصرف برق خیلی بالایی داشته باشند ، اگر کولر آبی خود را قوی تر بخرید با چنین مشکلی مواجه نخواهید شد چرا که تفاوت زیادی در مصرف برق آنان وجود ندارد اما بلعکس در رابطه با کولر گازی ها باید این نکته رعایت شود .

دلایل انتخاب کولر گازی بر اساس متراژ منزل

عوامل موثر بر ظرفیت کولر گازی که به هنگام خرید باید مد نظر خود قرار دهیم :

بررسی موقعیت جغرافیایی ساختمان
بررسی تعداد افرادی که در آن مکان زندگی می کنند
عایق بودن دیوار های و پنجره های ساختمان
بررسی نوع کاربری ساختمان (ساختمان مسکونیه یا تجاریه یا عمومیه)
تعداد در و پنجره های ساختمان
موقعیت آشپزخانه و اجاق گاز در ساختمان

1. بررسی موقعیت جغرافیایی ساختمان

منظور از موقعیت جغرافیایی این است که در چه شهری قرار ساکن هستید و با در یک آپارتمان ده طبقه در چه طبقه ای سکونت دارید به عنوان مثال جنوب ایران هوا نسبت به شمال ایران به شدت گرم تر است به همین دلیل لازم است تا در مناطق گرم تر کولر گازی وی تر با میزان ظریت بالاتری خریداری شود .

کولر گازی هایسنس مدل HRH-24TQ 24000

کولر گازی جی پلاس مدل GAC-TE30LU1

2. بررسی تعداد افرادی که در آن مکان زندگی می کنند

یک ساختمان 100 متری را در نظر بگیرید که در ان شاید تنها 3 نفر زندگی کنند حال فرض کنید که در با یک مهمانی تقریبا 30 نفر در آن مکان قرار داشته باشد قطعا در این زمان لازم است تا ظرفیت کولر گازی بالاتر باشد .

3. عایق بودن دیوار های و پنجره های ساختمان

یکی دیگر از نکات مهم در انتخاب کولر گازی بر اساس متراژ بررسی عایق بودن یا نبودن در و دیوار ساختمان است ، در واقع اگر در و دیوار ساختمان عایق نباشند امکان عبور هوای گرم و سرد به داخل خانه بیشتر می شود بنابراین در این حالت نیازه تا کولر گازی با ظرفیت بالاتر بخرید .

4. بررسی نوع کاربری ساختمان

منظور از بررسی نوع کاربری ساختمان این است که آیا ساختمان مورد نظر مسکونیه یا تجاریه و یا عمومیه ، در واقع فرض کنید یک ساختمان 120 متری که در آن تنها 4 نفر زندگی می کنند اما همان ساختمان 120 متری یک محل تجاری باشه که چندین نفر دائم در آن در حال رفت و آمد هستند پس به همین دلیل نمی توان گفت که برای هر متراژ چه نوع کولر گازی با چه ظرفیتی مناسب است بلکه لازمه تا این عوامل هم بررسی شود . در ادامه جدول کولر گازی براساس مساحت متر مربع را قرار داده ایم .

بیشتر بخوانید
گوشت کوب برقی پارس خزر خوبه ؟[بررسی ویژگی ها و کیفیت]
نوع کاربری و ظرفیت1200018000240003600048000
مسکونی29435888116
اداری2537517498
بیمارستان2030416080
مغازه1725335067
رستوران1421294257

5. تعداد در و پنجره های ساختمان

یکی دیگر از نکات مهم در انتخاب کولر گازی براساس متراژ بررسی تعداد در و پنجره های ساختمان است به عنوان مثال خانه ای که در و پنجره های زیادی دارد قطعا نیاز به کولر گازی با ظرفیت بالاتر و قدرت بیشتر دارد .

کولر گازی دایکین مدل FDMRN30AV1K

کولر گازی دایکین مدل FDMRN36AV1K

6. موقعیت آشپزخانه و اجاق گاز در ساختمان

خوب در اینجا باید این نکته را در نظر داشته باشیم که آشپزخانه یک رستوران که دائم آشپزان در آن در حال پخت و پز هستند قطعا گرم تر از آشپزخانه یک خانه است ، پس قطعا در این زمان لازم است تا ظرفیت کولر گازی که برای آشپزخانه یک رستوران میگیرید با ظرفیت کولر گازی که بار یک آشپزخانه ساده انتخاب می کنید متفاوت باشد .

عوامل موثر بر ظرفیت کولر گازی

کولر مناسب برای خانه ۱۰۰ متری چیست ؟

همانطور که در پاسخ به سوال کولر گازی مناسب برای آپارتمان 80 متری چی خوبه نیز جواب دادیم در جواب به این سوال کولر مناسب برای خانه 100 متری چیست باید طبق جدول و دیگر عواملی که در راهنمای خرید بیان کردیم پیش برویم که در اینجا برای ساختمانی با متراژ 100 متر کولر گازی به ظرفیت 30000 می تواند کاربرد داشته باشد .

کولر گازی هایر مدل HSU-18HNF03-R2-T3

کولر گازی گرین مدل GWS-H09P1T1/R1

کولر گازی تی تری جنرال مدل GNR-14k-SA

کولر گازی هیوندای اینورتر مدل 0930 Winv

btu چیست ؟

خیلی از افراد شناخت کاملی از btu ندارند و نمیدانند که BTU چیست و چه کاربردی دارد ، BTU در حقیقت مخفف British Thermal Unit است و به ان واحد اندازه گیری تغییر دما گفته می شود . در حقیقت قدرت خنک کنندگی کولر گازی بر اساس مساحت ساختمان یا محل است و هر اندازه که BTU کولری بیشتر باشد بدین معنی است کولر قدرت سرمادهی بیشتری دارد . پس به ظرفیت سرمادهی کولر BTU گفته می شود .

کولر گازی ۱۸ هزار برای چه مساحتی مناسب است ؟

در پاسخ به این سوال می توانیم بگوییم که کولر گازی با ظرفیت 18000 برای ساختمانی با متراژ 30 تا 60 متر نیز کاربرد دارد .

کولر گازی چند هزار بخریم ؟

برای آن که بتوانید پاسخ سوال کولر گازی چند هزار بخریم را پیدا کنید لازم است تا نکات مهم در انتخاب کولر گازی بر اساس متراژ را به خوبی مطالعه کنید و سپس راجع به این موضوع تصمیم بگیرید .

برای خانه 100 متری کولر گازی با چه ظرفیتی بخرم ؟

در این پاسخ به این سوال لازم است عواملی را که در این جا ذکر کردیم بررسی کنید و سپس طبق مشخصاتی که در داخل جدول شرح داده ایم ظرفیت مناسب را پیدا کنید .

اسپیلت چند هزار بخرم ؟

اسپیلت هم یکی از کولر های گازی است که برای خرید آن لازمه تا عوامل مهم در انتخاب کولر گازی بر اساس ظرفیت را بررسی کنید .

4.8/5 - (17 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.