نمایش یک نتیجه

در زندگی های امروزی که بیشتر مردم به سمت زندگی در خانه های آپارتمانی سوق پیدا کرده اند خشک کردن لباس ها یکی از معضلات اصلی خانواده هاست . در بسیاری از آپارتمان ها حیاطی وجود ندارد و همچنین بسیاری از ساکنین دسترسی به پشتبام ندارند در این شرایط استغاده از بند رخت بهترین پیشنهاد است. بندرخت ها در برند ها و مدل های مختلفی وجود دارند و شما با توجه به شرایط منزلتان بهترین گزینه را می توانید انتخاب کنید.

با توجه به مواردی که گفتیم وظیفه خود دانستیم تا مطلبی را پیرامون این موضوع برایتان آماده کنیم. شاید خرید بند رخت کار سهل و آسانی باشد اما با توجه به مدل های فراوانی که امروزه توسط برند های مختلف تولید شده اند خوب است که قبل از خذید بندرخت با مدل ها و ویژگی های هر یک آشنا شده و با توجه به نیازی که دارید اقدام به خرید کنید.در ادامه این مطلب قصد داریم که شما را با برند های مطرح بندبند رخت، مدل های مختلف آن ها و ویژگی های هر یک آشنا کنیم.

بند رخت

بند رخت در واقع وسیله‌ ای است از جنس های مختلف که باعث می‌ شود پهن کردن لباس بر روی آن به راحتی صورت گیرد . بندرخت دارای خطوطی است که لباس‌ ها لا‌ به‌ لای آن قرار خواهند گرفت . نام دیگر این وسیله ، رخت‌آویز هم می‌ باشد . استفاده از بندرخت بسیار راحت خواهد بود و کافی است آن را باز کنید تا بتوانید لباس‌ ها را بر روی رخت‌ آویز بیندازید .

انواع بند رخت

بند رخت یکی از لوازم اساسی و مهم در منزل است که به منظور خشک کردن و آویزان کردن لباس های نم دار می باشد . گاهی لازم است لباس ها را در نور آفتاب پهن کرد که علاوه بر خشک شدن باکتری های موجود در سطح لباس نیز از بین بروند بنابراین به بندرخت یا رخت آویز لباس نیاز است . بند رخت ها در انواع سنتی و مدرن در دسترس هستند که نوع سنتی یا معمولی آن همان بندرخت های طنابی ساده است که در حیاط به دو طرف دیوار به واسطه میخ یا پیچ نصب می شدند .

بندرخت های مدرن نیز انواع مختلفی دارند که هریک از جنس و طرح های آن کاربرد خاصی دارند . امروزه با توجه به زندگی های شهری آپارتمانی استفاده از رخت آویز های آپارتمانی تاشو و دیواری بسیار گسترده شده است .  از بهترین مدل های بند رخت موجود در بازار می توان موارد زیر را نام برد :

بند رخت دیواری

محدودیت فضا در خانه های کوچک امروزی و خانه های آپارتمانی موجب تولید وسایل با ابعاد کوچک اما کارایی زیاد می شود . بند رخت های قدیمی که طناب های معمولی بودند که توسط 2 پیچ و یا میخ به دو طرف دیوار در حیاط نصب می شدند امروزه اگر حیاطی وجود نداشته باشند دیگر قابل استفاده داخل خانه نیستند . بندرخت های معمولی هم نیازمند فضای زیادی هم برای نگهداری هم برای زمان استفاده می باشند .

به همین جهت تولیدی های بندرخت به این فکر افتادند که بند رختی تولید کنند که علاوه بر اینکه تحمل وزنی بالایی برای آویزان کردن لباس های زیاد دارد ، فضای بسیار کمی را اشغال کنند . بر همین اساس بندرخت های دیواری را تولید کردند که این بندرخت ها برو روی دیوار نصب شده و به حالت کشویی باز می شوند . برخی از آن ها تا طول 15 متر باز می شوند . شما می توانید پس از استفاده این بند رخت را جمع کرده و از دیوار جدا کنید .

بند رخت شوفاژی

لباس های شسته شده اگر همیشه در فضای خانه خشک شوند باکتری هایی که بر اثر رطوبت در آن ایجاد می شود به هیچ وجه از بین نمی رود یا باید در فضای آزاد و نور و حرارت آفتاب خشک شوند و یا توسط حرارت مستقیم شوفاژ و بخاری در فضای منزل خشک شوند .یکی از جاهایی که افراد برای خشک کردن فوری لباس ها استفاده می کنند ، شوفاز و رادیاتور های حرارتی داخل ساختمان است . به همین دلیل بند رخت های مخصوص شوفاژ طراحی شده است .

این بند رخت ها در جنس های مختلف قابلیت اتصال به شوفاژهای داخل منزل را دارا می باشد که علاوه بر خشک کردن لباس ها با حرارت فضای بسیار کمی را اشغال می کند . به همین دلیل بسیار مورد استقبال قرار گرفته است . اگر سیستم گرمایشی منزل شما شوفاژ نیست اصلا نگران نباشید . این بند رخت را می توان از طریق دسته ها یا قلاب های مخصوص فلزی بر روی شوفاژ ، انواع در ، نرده و مکان های مختلفی فیکس کرد و لباس های خود را بر روی آن خشک نمایید .

بند رخت چتری

اگر فضای خانه شما کوچک است و دسترسی به پشت بام و حیاط ندارید خشک کردن لباس برای شما شاید یک معظل اساسی باشد . اما مدل های جدید بند رخت لباس روز به روز در حال افزایش است و شرکت های تولید کننده در حال طراحی مدل های کاربردی هستند . مدل هایی که علاوه بر اشغال فضای کمتر لباس بیشتری را خشک کند . بند رخت هایی که در بالکن و یا در معرض نور خورشید قرار می گیرند به راحتی دچار پوسیدگی نخواهد شد و همچنین چون وزن مناسبی دارد در هنگامی که لباس کمتری روی این بند رخت قرار می گیرد بر اثر باد به زمین نخواهد افتاد و افراد دیگر نگران این موضوع نخواهند بود .

بند رخت چتری بهترین پیشنهاد برای کسانی است که به دنبال این ویژگی ها هستند . باز و بسته شدن این مدل بندرخت مانند یک چتر بوده و همه افراد در تمام گروه های سنی قادر به کارکردن با آن می باشند . از بندرخت چتری می توان برای تفکیک لباس های زیر از سایر البسه نیز استفاده کرد .

بند رخت تاشو

در خانه های آپارتمانی و کوچک امروزی امکان این که یک فضا و یا یک اتاق را برای خشک کردن لباس و قرار دادن بند رخت در آن بدهید وجود ندارد . بنا بر این باید از بندرخت هایی استفاده کنید که امکان تا شدن و یا جمع شدن را داشته باشید تا پس از استفاده بتوانید به راحتی آن ها را جمع کرده و در فضایی مناسب قرار دهید . بندرخت های چتری ، بندرخت های دیواری ، بندرخت های ریلی و ... از انواع بندرخت های تاشو می باشد که بسیار مناسب برای استفاده در خانه های کوچک هستند .

بندرخت فلزی

در گذشته علاوه بر بند رخت های طنابی از بند رخت هایی با جنس آهن و یا آلومینیوم روکش شده استفاده می شد . اما به مرور زمان این بندرخت ها کنار گذاشته شدند زیرا آهن خاصیت ضد زنگی ندارد و در مجاورت با آب و اکسیژن اکسیده شده ، زنگ می زند و باعث می شود که لباس های رنگ روشن شما رنگ به خود بگیرند . و همینطور از وزن بالایی هم برخوردار بودند و جا به جایی آن ها کار سختی بود .

بعد از بند رخت های آهنی بند رخت های آلومینیومی تولید و وارد بازار شدند که با یک لایه رنگ و یا جنس های دیگر روکش می شدند . بعد از گذشت مدتی و استاده های پی در پی روکش این مدل بندرخت از بین می رفت و ظاهر زشتی به خود می گرفت . علاوه بر آن آلومینیوم ازاستحکام کافی برخوردار نبود و نمی توانست وزن بالای لباس های زیادی را تحمل کند و به همین دلیل این جنس بند رخت سریعا تاب بر میداشت و قابل استفاده نبود .

اما امروزه بند رخت های استیل تولید شده ان که علاوه بر استحکام و ماندگاری طولانی ضد زنگ بوده و در انواع مدل ها نیز وجود دارند .

بندرخت سقفی

امروزه مدل های مختلفی از بند رخت توسط شرکت های تولید کننده لوازم خانگی تولید و به بازار عرضه شده اند که بند رخت سقفی یکی از آن هاست . مزیت خلاقانه ای که این بندرخت نسبت به بندرخت های معمولی دارد ، این است که برای نگه داری و استفاده فضای کمی را اشغال می کند . به این صورت که در مواقعی که از آن استفاده نمی کنید تمام فضایی که این بند رخت اشغال می کند چیزی بین 10 تا 15 سانتی متر است .همچنین این نوع بند رخت در هر قسمتی از منزل و با هر نوع سقفی قابل نصب و استفاده است .

بند رخت سقفی در خانه ها و آپارتمان هایی که فضای خانه بسیار کوچک است یا در محیط های مشترک مانند خوابگاه ها به کار می رود . طریقه استفاده از بندرخت سقفی به این صورت است که با کشیدن بند ، بندرخت جا به جا می شود . مدل های هوشمند که با کنترل کار می کنند نیز در بازار موجود است .

بندرخت استیل

بند رخت های استیل از بهترین نوع بندرخت ها هستند . این بند رخت ها از جنس استیل ضد زنگ است . بندرخت های استیل از ماندگاری بسیار بالایی برخوردارند و تا سال ها می تواند نیاز شما را برای خشک کردن لباس بر طرف کند . این جنس بندرخت مقاومت بالایی در برابر وزن بالای لباس ها دارد و شما می توانید تعداد زیادی لباس را بر روی آن خشک کنید بدون آن که آسیب ببینند و یا خم شوند .

بند رخت های استیل در انواع مختلف تاشو ، دیواری ، ریلی ، چتری ، سقفی ، هتلی ، شوفاژی و ... تولید شده اند تا بتواند هر نوع نیاز و سلیقه ای را پاسخ گو باشد .

بندرخت هتلی

در هتل ها و مسافر خانه ها و مراکز اقامتی به دلیل کمبود جا برای خشک کردن لباس های مسافرین که در این مراکز اقامت دارند نیاز به بند رخت هایی دارند که علاوه اشغال کردن جای بسیار کم امکان خشک کردن لباس های زیادی را به طور هم زمان داشته باشند . به همین منظور شرکت های تولید کننده بندرخت اقدام به تولید بندرخت هایی در ابعاد بسیار کوچک کردند که با بند هایی در متراژ زیاد در سرتا سر اتاق نصب می شوند . طراحی ساده و کار آمد که با چسباندن آن روی یک نقطه از دیوار می توانید لباس های خودتان را خشک نمایید . پس از استفاده از این بندرخت در صورتی که به آن نیاز نداشته باشید می توانید طناب آن را رها کنید تا به حالت دوران به دور یک قرقره درون محفظه خود پیچیده شود . این بند رخت ها به بندرخت های هتلی معروفند .

نکات مهم هنگام خرید بندرخت

وزن : اگر محل قرارگیری بند رخت شما در مکان های پر رفت آمد است و نیاز مرتب به جا به جایی دارد پس وزن پایین در جابه جایی به شما کمک خواهد کرد .

بازو بسته کردن راحت : اگر با محدودیت فضا مواجه هستید ، بازو بسته کردن مرتب بند رخت همیشگی است . پس هنگام خرید محصولی را انتخاب کنید که که در کمترین زمان و به راحتی بازو بسته شود .

ظرفیت: ظرفیت بند رخت را با توجه به نوع آن و فضای مورد نیاز خودتان انتخاب کنید . به طور مثال انواع چتری و چند طبقه ظرفیت بالاتری عرضه می کنند ، ولی در عوض هنگام جمع شدن فضای بیشتری اشغال می کنند . انواع شوفاژی و دیواری فضای کمتری را اشغال می کنند ولی ظرفیت پایین تری دارند .

مقاومت: مقاومت بند رخت به جنس فلز و اتصالات آن ربط دارد . بهترین جنسی که هم مقاومت خوبی دارد و وزن کمی دارد استیل توخالی یا نازک است که علاوه بر موارد گفته شده ضد زنگ نیز است . گفتنی است .

بندرخت یونیک

شست و شوی لباس ها یکی از اموری است که هر هفته در منزل انجام می شود. که این کار مستلزم یک فضای مناسب برای خشک کردن البسه میباشد. در گذشته به دلیل وجود خانه های حیاط دار و پشت بام های وسیع، به راحتی امکان آویزان کردن تمامی لباس ها و خشک شدن آنها وجود داشت. ولی امروزه با آپارتمانی شدن منازل و نبود حیاط و منزل اختصاصی، فرایند خشک کردن لباس باید در تراس یا اتاق انجام شود . رخت آویز یا به اصطلاح بند رخت انتخاب مناسبی برای فضا های کوچک آپارتمانی است .

بند رخت تمام استیل برند یونیک ساخت کشور چین است. این رخت آویز به گونه ای طراحی شده است که قابلیت باز و بسته شدن دارد که در صورت عدم نیاز ، می توانید آن را جمع نمایید. همچنین برای فضای آپارتمانی مناسب و قابل نصب در حیاط می باشد . جنس این بند رخت از استیل ضد زنگ است که تحمل 15 کیلوگرم از وزن لباس را دارد .

بندرخت آرتیستون

با توجه به محدودیت فضا در خانه‌ ها و آپارتمان‌ ها باید از وسایلی كم‌ جا و درعین‌ حال با كارایی بالا استفاده كنیم . بند رخت های آرتیستون از‌ جمله بهترین وسایل برای خشك كردن لباس‌ ها در خانه محسوب می‌ شود . با وجود این بندرخت قادر هستید حتی در فضای داخلی اتاق‌ ها نیز لباس‌ هایتان را خشك كنید .

همه ی بندرخت های با کیفیت آرتیستون از فلز استیل ساخته شده است كه ازنظر كیفیت در سطح به‌ نسبت مطلوبی قرار دارد و در برابر وزن انواع پوشاك ، مقاوم و مستحكم است . بر روی تمامی این بندرخت ها یک روکش از جنس کروم کشیده شده است که بر خاصیت ضد زنگی استیل آن افزوده است .

بهترین برند های بندرخت

بهترین مارک بند رخت از نظر هرکس با توجه به مشخصاتی که از یک بندرخت در نظر دارد انتخاب می شود . به طور کلی بهترین بند رخت از نظر هر شخص یک سری مشخصات دارد ، از نظر یک سری افراد کوچک بودن و جمع و جور بودن بندرخت مهم ترین ویژگی است و از نظر سایر افراد طول بالا و ظرفیت زیاد بندرخت ، مهم ترین دلیل انتخاب یک بندرخت به عنوان بهترین بندرخت خواهد بود .

ااگر به دنبال بهترین برند های تولید کننده بند رخت می باشید می توان برند های آرتیستون ، برند یونیک ، برند لسبو ، برند استیلا ، برند ایرانی سارینا ، برند اسمارت و ... را نام برد .