ابعاد یخچال ساید [ساید بوش ،دوو ،اسنوا ،سامسونگ ، الجی]

آذر 5, 1399
دسته‌بندی نشده
ابعاد یخچال ساید

ابعاد یخچال ساید چگونه است ؟، یخچال ساید بای ساید را چگونه اندازه گیری می کنند ؟ ، از کجا بفهمیم چه یخچالی با چه ابعاد سایزی برای ما مناسب است ؟ و … یکی از مشکلاتی که به هنگام خرید یخچال ساید بای ساید وجود دارد ابعاد یخچال و اندازه و سایز آن است ، این مدل یخچال ها از زمان ورود به بازار با محبوبیت عظیمی رو به رو شدند ، خیلی از نو عروسان به هنگام خرید یخچال جهیزیه خود انتخاب آن ها یخچال ساید بای ساید است اما به دلیل آن که ابعاد این نوع یخچال ها بزرگ است و یا نمیتوانند آن ها را در آشپزخانه خود جای دهند از خرید آن پشیمان می شوند.

همیشه گفته اند که پیشگیری بهتر است ، پس چه بهتر که ما هم به این حرف عمل کنیم و قبل از خرید یخچال ساید بای ساید ابتدا بیاییم و ابعاد یخچال ساید را بررسی کنیم تا بتوانیم مناسب ترین اندازه یخچال ساید را برای آشپزخانه خود تهیه کنیم . در ادامه جواب سوالاتی که در ابتدا وجود داشت را پاسخ خواهیم داد . پیشنهاد می کنم سری به دیگر مقالات ما راجع به بهترین مارک یخچال فریزر و بهترین یخچال فریزر ایرانی بزنید . البته سوالات بیشماری راجع به سایز یخچال دوقلو هم وجود دارد که توصیه می کنیم مقاله بهترین یخچال دوقلو را مطالعه کنید .

ابعاد یخچال ساید

اندازه استاندارد یخچال ساید بای ساید

در واقع برای یخچال های ساید بای ساید ، ابعاد استانداردی در نظر گرفته شده است که از این ابعاد می توان به یک یخچال ساید بای ساید با ابعاد استاندارد عرض 90 تا 92 سانتی متر و ارتفاع 175 تا 180 سانتی متر اشاره کرد ، البته از لحاظ عمقی هم 75 تا 85 سانتی متر باید عمق داشته باشد ، البته عمق یخچال ها براساس ظرفیت یخچال متفاوت است .

اندازه استاندارد یخچال سایدسانتی متر
ارتفاع ساید بای ساید175 تا 180 سانتی متر
عرض یخچال ساید باید ساید90 تا92 سانتی متر
عمق یخچال ساید75 تا 85 سانتی متر

عرض یخچال ساید

چیزی که در ابعاد یخچال ساید بای ساید و مکان قرار گیری آن باید خیلی دقیق محاسبه شود عرض یخچال ساید است ، اگر انواع ابعاد یخچال ساید بای ساید را اندازه گیری کنید متوجه می شوید که اکثر آن ها عرضی بین 90 تا 92 سانتی متر نیز دارند .

ارتفاع یخچال ساید

در رابطه با ارتفاع یخچال ساید هم سوالات بیشماری پرسیده می شود که باید بیان کنیم یخچال های ساید بای ساید معمولا حدود 175 سانتی متر تا 189 سانتی متر اندازه گیری شده اند .

عمق یخچال ساید

عمق یخچال ساید بیشتر به ظرفیت یخچال ساید نیز بستگی دارد . هر اندازه که ظرفیت یخچال بالاتری باشد عمق یخچال ساید هم به مراتب بیشتر خواهد بود اما در حالت استاندارد عمق یخچال ساید بین 75 تا 85 سانتی متر می باشد .

فضای مناسب برای یخچال ساید بای ساید

یخچال های ساید بای ساید نمونه های پیشرفته تری از مدل یخچال های تکی هستند ، در واقع بر روی این مدل یخچال ها نام یخچال های نسل جدید را قرار داده اند ، اگر قرار باشد تا فضایی برای یخچال ساید خود در نظر بگیرید باید مکانی با عرض 100 سانتی متر و ارتفاع 190 سانتی متر را اندازه گیری کنید ، نکته دیگری که وجود دارد در رابطه با عمق یخچال ساید است ، یخچال های سای باید ساید به عمیق بودنشان معروف هستند و معمولا عمق یخچال ساید حدود 75 تا 85 سانتی متر می باشد که این مورد بسته به نوع یخچال متفاوت است .

فوت در یخچال چیست ؟

وقتی می گوییم یخچال ما 30 فوت و یا 28 فوت است شاید خیلی خوب متوجه نشوید که منظور ما چه نوع یخچالی در چه نوع حجم و اندازه ای است . ، منظور از فوت یخچال ها که به آن ها اشاره داریم همان فوت مکعب است ، به عنوان مثال در نظر بگیرید که 28 عدد مکعب با ابعاد 10 در 10 در 10 دارید که وقتی کنار هم قرار دهید مساوی می شود با یک فوت مکعب که برابر است با 28.36 لیتر . حال سوالی که وجود دارد این است که من باید یخچال ساید بای ساید چند فوت خریداری کنم ؟ در ادامه عرض یخچال ساید ، ارتفاع یخچال ساید و عمق آن ها را برای شما مشخص کرده ایم ، به طور خلاصه فوت را می توان واحد اندازه یخچال دانست .

ابعاد استاندارد یخچال ساید بای ساید

نکته : برند های بسیار گوناگونی مانند برند ال جی ، اسنوا ، سامسونگ ، بوش ، دوو و … هستند که انواع یخچال ساید بای ساید را روانه بازار می کنند اما هر کدام از این نوع یخچال ها در ابعاد و اندازه یخچال ساید متفاوتی وجود دارند که در این مطلب انواع آن ها بررسی میکنیم .

1. سایز ابعاد یخچال ساید ال جی

ال جی یکی از برند هایی است که در زمینه تولید یخچال ساید بای ساید با کیفیت و مقاوم بسیار عالی عمل کرده است ، ال جی یخچال های ساید باید ساید را یا 28 فوت ، 30 فوت ، 32 فوت روانه بازار می کند، در ادامه در داخل جدول تمام مشخصات ابعاد یخچال ساید ال جی را برای شما شرح داده ایم .

ابعاد یخچال ساید بای ساید سامسونگظرفیتارتفاع یخچال سایدعرض یخچال سایدعمق یخچال ساید
ابعاد یخچال ساید ال جی 28 فوت598 لیتر753 سانتیمتر91/2 سانتیمتر79/8 سانتیمتر
ابعاد یخچال ساید ال جی 30 فوت709 لیتر179/7 سانتیمتر91/2 سانتیمتر92/3 سانتیمتر
سایز یخچال ساید ال جی 32 فوت753 لیتر179 سانتیمتر91/2 سانتیمتر96/3 سانتیمتر

2. سایز ساید بای ساید دوو

دروو یکی دیگر از بهترین برند هایی یخچال ساید بای ساید است ، این برند محبوب و معروف یخچال های ساید بای ساید خود را در دو ابعاد ساید 25 فوت و 30 فوت روانه بازار می کند . در ادامه شما رو با ابعاد ساید بای ساید دوو آشنا خواهیم کرد .

اندازه یخچال ساید بای ساید دووظرفیتارتفاع یخچال سایدعرض یخچال ساید عمق یخچال ساید
ابعاد یخچال ساید دوو 25 فوت493 لیتر180/8 سانتی متر92/8 سانتی متر81/2 سانتی متر
اندازه یخچال ساید دوو 30 فوت656 لیتر180/8 سانتی متر93 سانتی متر89/6 سانتی متر

3. ابعاد یخچال ساید بای ساید اسنوا

قطعا تا به حال نام برند اسنوا را شنیده اید و یا تبلیغات های آن را در تلویزیون مشاهده کرده اید ، اسنوا برندی است که در سال 1384 تاسیس شده است و انواع لوازم برقی با کیفیت خانگی را روانه بازار کرده است . در رابطه با اندازه یخچال ساید بای ساید اسنوا باید بگویم که این برند همانند برند بوش یخچال های ساید خود را در ابعاد 28 فوت و 30 فوت روانه بازار می کند . در رابطه با وزن یخچال ساید اسنوا باید بگوییم که این نوع یخچال ها از وزن بالایی برخوردار هتند .

اندازه یخچال ساید بای ساید اسنواظرفیتارتفاع یخچال سایدعرض یخچال سایدعمق یخچال ساید
ابعاد یخچال ساید اسنوا 28 فوت569 لیتر180 سانتی متر92 سانتی متر80 سانتی متر
اندازه یخچال ساید اسنوا 30 فوت637 لیتر180 سانتی متر920سانتی متر90 سانتی متر

4. سایز یخچال ساید سامسونگ

سامسونگ یکی دیگر از برندهای قدرتمندی است که در زمینه تولید انواع لوازم خانگی برقی فعالیت می کند و یکی از محصولات پر طرفدارترین محصولات آن یخچال ساید بای ساید سامسونگ می باشد . سامسونگ همانند برند ال جی یخچال های ساید بای ساید را با سه نوع ابعاد 28 فوت ، 30 فوت ، 32 فوت و … روانه بازار می کند اما ابعاد یخچال ساید بای ساید سامسنوگ با ابعاد یخچال ساید بای ساید ال جی متفاوت است .

ابعاد یخچال ساید بای ساید سامسونگظرفیتارتفاع یخچال سایدعرض یخچال ساید عمق یخچال ساید
ابعاد یخچال ساید سامسونگ 28 فوت513 لیتر178/9 سانتیمتر91/2 سانتیمتر71/2 سانتیمتر
اندازه یخچال ساید سامسونگ 30 فوت684 لیتر179/4سانتیمتر90/8 سانتیمتر87/1 سانتیمتر
سایز یخچال ساید سامسونگ 32 فوت732 لیتر177/4سانتیمتر91/2سانتیمتر88سانتیمتر

5. سایز ابعاد یخچال ساید بای ساید بوش

بوش از جمله از برند های محبوبی است که محصولات خود را به بیشتر کشور های جهانی صادر می کند ، بوش یخچال های ساید خود را در دو ابعاد ساید بای ساید 28 فوت و 30 فوت تولید می کند که در ادامه  در داخل جدول به طور کامل اندازه یخچال ساید بوش را برای شما شرح خواهیم کرد .

اندازه یخچال ساید بای ساید بوشظرفیتارتفاع یخچال سایدعرض یخچال ساید عمق یخچال ساید
ابعاد یخچال ساید بوش 28 فوت522 لیتر177 سانتی متر91 سانتی متر72 سانتی متر
اندازه یخچال ساید بوش 30 فوت688 لیتر181/2 سانتی متر92/8 سانتی متر85/6 سانتی متر

وزن یخچال ساید

در رابطه با اندازه ابعاد ساید بای ساید ، مقدار وزن یخچال ساید هم از اهمیت بالایی برخوردار است . قبل از خرید تنها با یک سرچ و پرس و جو ساده به راحتی می توان وزن یخچال ساید بای ساید را بیابید ، اما در کل وزن یخچال ساید سبک نیست و یخچال های ساید با ساید جزو آن دسته از یخچال ها محسوب می شود که به علت وزن زیاد جا به جای آن ها با مشکل رو به رو است . پس اگر در رابط با وزن یخچال ساید کنجکاو هستید توصیه می کنم به هنگام خرید از وزن یخچال ساید مورد نظر اطمینان حاصل کنید .

یخچال و فریزر ساید 28 فوت دوو مدل D4S-2915GW

. نوع یخچال : ساید بای ساید

. نوع مقاومت در برابر برفک : نوفراست

. گنجایش یخچال : ۵۰۴

. گنجایش فریز : ۳۳۶

یخچال و فریزر ساید 32 فوت دوو مدل D2S-3133GW

. وزن : ۱۲۰ کیلوگرم

. نوع یخچال : سايد بای سايد معمولی

. نوع مقاومت در برابر برفک : نوفراست

. گنجایش یخچال : ۴۴۰ لیتر

یخچال و فریزر ساید 29 فوت دوو مدل D4S-2915SS3.

. نمودار مصرف انرژی : A+

. نوع مقاومت در برابر برفک : نوفراست

. گنجایش یخچال : ۵۰۴

. گنجایش فریز : ۳۳۶

یخچال و فریزر ساید 28 فوت دوو مدل D4S-2915MW

. نمودار مصرف انرژی : A+

. وزن : ۱۱۰ کیلوگرم

. نوع مقاومت در برابر برفک : نوفراست

. گنجایش یخچال : ۳۹۴

یخچال و فریزر ساید 32 فوت دوو مدل D4S-3340MW

. نمودار مصرف انرژی : A+

. نوع مقاومت در برابر برفک : نوفراست

. گنجایش یخچال : 440

. گنجایش فریز : ۲۴۴

یخچال و فریزر ساید بای ساید 27 فوت اسنوا مدل S8-2261S

. نمودار مصرف انرژی : A+

. وزن : ۱۱۰ کیلوگرم

. گنجایش یخچال : ۳۹۴

. گنجایش فریز : ۱۹۷

یخچال و فریزر ساید 32 فوت اسنوا مدل S8-2322GW

. نمودار مصرف انرژی : A+

. وزن : ۱۰۰ کیلوگرم

. نوع مقاومت در برابر برفک : نوفراست

. گنجایش یخچال : ۴۹۴

یخچال و فریزر ساید بای ساید 27 فوت اسنوا مدل SN8-2261SW

. نمودار مصرف انرژی : A+

گنجایش یخچال : ۳۹۴

. وزن : ۱۱۰ کیلوگرم

نوع مقاومت در برابر برفک : نوفراست

یخچال و فریزر ساید 32 فوت اسنوا مدل SN8-3320SS

. نمودار مصرف انرژی : A+

. نوع مقاومت در برابر برفک : نوفراست

. گنجایش یخچال : ۴۴۰

. گنجایش فریز : ۲۴۴

یخچال و فریزر 38 فوت اسنوا مدل S5-1190SS S6-1190SS

. نمودار مصرف انرژی : A+

. نوع یخچال : دوقلو

. وزن : ۱۴۰ کیلوگرم

. نوع مقاومت در برابر برفک : نوفراست

از کجا بفهمیم یخچال چند فوت است ؟

در این مطلب ما انواع یخچال های چند فوت را بررسی کرده ایم ابعاد و اندازه عرض ، ارتفاع و عمق یخچال ها اندازه گیری کردیم ، حال در پاسخ به سوال از کجا بفهمیم یخچال چند فوت است می توانید اندازه ارتفاع یخچال ساید ، عرض یخچال ساید و عمق آن را اندازه بگیری و با توجه به اندازه گیری های این مطلب متوجه شوید که یخچال ساید شما چند فوت است .

راهنمای خرید اندازه یخچال ساید بای ساید مناسب

پس از بررسی اندازه یخچال ساید و یا ابعاد ساید بای ساید های برند های گوناگون نیاز است تا راهنمای خرید و نکات مهم مربوط به آن را مطالعه کنید تا برین یخچال ساید بای ساید را برای خود خریداری کنید .

1. در نظر گرفتن تعداد افراد خانواده

اولین نکته ای که به هنگام خرید یخچال باید در نظر گرفت تعداد افراد خانواده است ،قطعا هر چه تعداد افراد خانواده شما بزرگ تر باشد نیاز دارید تا یخچال بزرگ تری خریداری کنید و بلعکس ، در ادامه در داخل جدول برای تعداد افراد مشخص حجم مناسبی را توصیه کرده ایم .

تعداد افراد مشخصمقدار حجم توصیه شده
1 تا 2 نفر250 تا 380 لیتر
3 تا4 نفر350 تا 530 لیتر
بیش تر از 5 نفر440 لیتر به بالا

2. انتخاب اندازه و سایز یخچال ساید مناسب

قبل از خرید یخچال ، ابعاد یخچال ساید بای ساید را در نظر بگیرید و سپس متناسب با آشپزخانه خود مناسب ترین اندازه یخچال ساید بای ساید را خریداری کنید .در ضمن این نکته را در نظر داشته باشید که در آشپزخانه خود باید فضای مناسبی برای نگهداری از یخچال وجود داشته باشد ،توصیه شده است تا یخچال مورد نظر از هر سمت حدود 5 سانتی متر نسبت به دیوار ها یا کابینت فاصله داشته باشد، قبل از خرید یخچال ساید ، ارتفاع یخچال ساید ، عرض یخچال ساید و عمق یخچال ساید را حتما در نظر بگیرید .

3. بررسی آپشن های یخچال ساید

قبل از خرید مناسب ترین اندازه یخچال ساید خود ابتدا ویژگی ها و آپشن هایی که دوست دارید تا یخچال شما در اختیار داشته باشد را بررسی کنید و سپس متناسب با انتظارات خود بهترین یخچال ساید بای ساید را خریداری کنید ، از جمله از این آپشن ها می توان به ویژگی های یخ ساز ، آب سر کن و … اشاره کرد.

راهنمای خرید یخچال ساید بای ساید

4. قیمت و هزینه خرید یخچال ساید بای ساید

همانطور که اطلاع دارید یخچال ها جزو کالاهایی که هستند که بودجه زیادی باید برای آن ها کنار بگذارید ، در واقع برندهای گوناگون انواع یخچال ها را روانه بازار می کنند ، هر یخچالی با توجه به برندی که دارد و ویژگی هایی که دارد قیمت های متفاوتی را شامل می شود ، اما توصیه ما این است که ابتدا بودجه خود را در نظر بگیرید و سپس اقدام به خرید بهترین ابعاد ساید کنید .

قیمت و هزینه خرید یخچال ساید بای ساید

5. مصرف انرژی یخچال ساید

شاید این نکته را ندانید اما یخچال ها همیشه جزو پر مصرف ترین وسایل برقی منزل به شمار می روند ، به همین دلیل لازم است تا در هنگام خرید یخچال مصرف انرژی آن را در نظر خود قرار دهید تا بعد از خرید و استفاده هزینه های زیاد برق شما را پشیمان نکند .

نکته : رده بندی میزان مصرف انرژی از A+++ شروع می شود تا مصرف انرژی D در بازار وجود دارند ، در واقع A+++ به معنی بهترین و کمترین مصرف انرژی است و بلعکس D به معنی بیشترین مصرف انرژی است. 

1یخچال و فریزر دوقلو سامسونگ RZ32M7120WW-RR39M7310WW


. نمودار مصرف انرژی : A+

. وزن : ۷۹ کیلوگرم

. گنجایش یخچال : ۴۰۰

. گنجایش فریز: ۳۰۰

یخچال و فریزر 25 فوت سامسونگ مدل HM34

. نمودار مصرف انرژی : A+

. وزن : ۱۲۳ کیلوگرم

. نوع مقاومت در برابر برفک : نوفراست

. گنجایش یخچال : ۳۳۲

یخچال و فریزر 25 فوت سامسونگ مدل RS25

. نمودار مصرف انرژی : A+

. وزن : ۱۱۸ کیلوگرم

. نوع مقاومت در برابر برفک : نوفراست

. گنجایش یخچال : ۳۳۴

یخچال و فریزر ساید بای ساید 27 فوت بوش مدل KAG93AI304

. نمودار مصرف انرژی : A++

. نوع مقاومت در برابر برفک : نوفراست

. گنجایش یخچال : ۳۵۹

. گنجایش فریز : ۱۶۳

یخچال و فریزر ساید بای ساید بوش مدل KAD90VB204

. نمودار مصرف انرژی : A+

. گنجایش یخچال : ۳۷۰

.گنجایش یخچال : ۳۷۰

. گنجایش کل به لیتر : ۵۳۳

6. انتخاب رنگ و جنس مناسب

پس از سایز یخچال ساید رنگ و مصرف انرژی آن بسیار حائز اهمیت است . یخچال ها نیز در جنس های متفاوت و رنگ متفاوتی در بازار وجود دارند ، بهتر است تا جنسی از یخچال ساید را انتخاب کنید که از دوام بالایی برخوردار باشد و همچنین رنگی را انتخاب کنید که به تم رنگی آشپزخانه شما نزدیک تر باشد و به گونه ای با دیگر لوازم آشپزخانه خود ست شوند .

مصرف انرژی یخچال ساید بای ساید

مزایای استفاده از یخچال ساید بای ساید

 • این نوع یخچال ها بسیار جا دار هستند برای کسانی که مواد زیادی را در داخل یخچال نگهداری می کنند گزینه مناسبی است .
 • یخچال ساید بای ساید از دوام بالا و عمر طولانی برخوردار است .
 • این مدل یخچال ها دارای سیستم خنک کننده هستند.
 • وجود سیستم چندگانه یکی دیگر از مزایای است .
 • سنسور های متفاوتی در یخچال ساید بای ساید مشاهده می شود.

معایب استفاده از یخچال ساید بای ساید

 • ابعاد یخچال ساید بای ساید بزرگ است .
 • این نوع یخچال ها فضای بزرگی را برای نگهداری لازم دارند .
 • عمیق بودن این مدل باعث می شود تا دسترسی به مواد عقب تر سخت شود .
 • با توجه به بزرگ بودن و حجم سنگینی که دارد جا به جایی آن ها مشکل ساز است .
برای خانواده 4 نفره چه اندازه یخچال ساید مناسب است ؟

شما می توانید یخچال مناسب خود را بر اساس تعداد افراد خانواده خود بخرید به عنوان مثال برای یک خانواده 4 نفره بهتر است به سراغ یخچالی بروید که  ظرفیتی معادل 350 تا 530 لیتر داشته باشد .

کدام ابعاد یخچال ساید بای ساید مناسب تر است ؟

به طور قطع نمیتوان گفت کدام ابعاد یخچال ساید مناسب است بلکه ابتدا باید مکانی که قرار اس در ان یخچال خود را نگهداری کنید در نظر بگیرید و سپس متناسب با آن اندازه مناسب یخچال ساید خود را انتخاب کنید .

بهترین مارک یخچال ساید بای ساید کدام است ؟

از بهترین و معروف ترین برند هایی که ساید بای ساید را تولید می کنند میتوان به سامسونگ ، ال جی ، اسنوا ،بوش ، دوو و … اشاره کرد ، ابعاد یخچال های ساید این برند ها را در این مقاله شرح داده ایم .

وزن یخچال ساید چگونه است ؟

همانطور که راجع به اندازه یخچال ساید گفتیم که در اندازه و ابعاد بزرگی وجود دارند ، در رابطه با وزن یخچال ساید هم باید بگوییم که این نوع یخچال ها از وزن بسیار بالایی برخوردار هستند و جا به جایی آن ها کمی مشکل ساز است .

عرض ساید بای ساید چه اندازه است ؟

در رابطه با عرض یخچال ساید بای ساید باید بیان کنیم عرض ساید بای ساید بسته به اندازه ارتفاع و عمق و ظرفیت یخچال ساید متفاوت است اما در کل به صورت میانگین عرض ساید بای ساید ها بین 90 تا 92 سانتی متر است .

4.6/5 - (94 امتیاز)
پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

50 دیدگاه در “ابعاد یخچال ساید [ساید بوش ،دوو ،اسنوا ،سامسونگ ، الجی]

 1. Aena Ad گفت:

  مطلب بسیار مفیدی بود حتما پیشنهاد می کنم قبل از خرید ساید بای ساید ابعادشو بررسی کنید من خودم تقمیم گرفتم یخچال ساید ال جی با ابعاد 8 فوت بخرم

  1. نیکا راد گفت:

   خیلی عالی بود کامل و بدون نقص
   تمام سوالات که داشتم جواب داده شد بود
   🙏🏻🙏🏻🌹🌹🌹

   1. parisa گفت:

    سلام خوشحالیم که راضی بودید

 2. حمیرا گفت:

  من میخواستم انلاین سفارش بدم اما تعریف دقیقی از ابعاد نداشتم
  از کمکتون ممنونم

  1. shokufeh گفت:

   خواهش می کنم ممنون از نظرتون

 3. عطیه مسلمی گفت:

  سلام مرسی از مطلبتون یه راهنمایی میخواستم من فضای یخچال آشپزخونم برای یخچال ساید بای ساید طراحی شده میتونم به جای ساید یخچال دوقلو بخرم ؟

  1. پریسا گفت:

   یخچال دو قلو ابعادش بزرگتر از ساید بای سایده اگر فکر میکنید که فضاش رو دارید بله چرا که نه

 4. ava ahmadi گفت:

  سلام من میخوام یخچال ساید اسنوا برای جهیزیه ام بخرم چه ابعاد فضایی رو باید برای درست کنم و این که وزن یخچال ساید اسنوا چقدره ؟

  1. پریسا گفت:

   دوست عزیز بستگی به مدلی داره که قراره انتخاب کنید

 5. آرام خدادادی گفت:

  به نظرتون بهترین مارک یخچال ساید بای ساید چیه ؟ یه مارکی که خدمات پس از فروش خوب و گارانتی خوبی هم داشته باشه

  1. پریسا گفت:

   دوست عزیز برند های بسیاری هستند که یخچال و فریزر خوب تولید میکنند پیشنهاد میکنم حتما به بلاگ سایت ما سر بزنید تا با بهترین مارک ها اشنا بشید
   https://delavaa.com/the-best-iranian-refrigerator-freezer/
   https://delavaa.com/the-best-brand-of-refrigerator-freezer/
   https://delavaa.com/the-best-twin-refrigerators-and-reviews-of-the-best-models/

 6. atoooosa گفت:

  وای من 32 فوت ال جی خریدم ولیل احساس می کنم برای آشپزخونم خیلی بزرگه یعنی باید سایز کوچکترشو میگرفتم ؟

  1. پریسا گفت:

   بله اگر سایز یخچال برای محیط اشپزخونه شما بزرگه باید از سایز و فوت های کوچیکتر انتخاب میکردید

 7. Mahdiss گفت:

  من یخچال 32 فوت خریدم اما کابینت ساز عرض باکس رو 90 سانتی متر زده حالا باید چیکار کنم ؟

  1. پریسا گفت:

   فکر کنم عوض کردن سایز باکس کابینت که ممکن نباشه شاید باید یخچال رو تعویض کنید

 8. الهه گفت:

  سلام
  برای یخچال ساید و دوقلو هرکدام چقدر باید در آشپزخانه فضا در نظر بگیریم؟ از لحاظ طول و عرض؟

  1. پریسا گفت:

   با عرض سلام و وقت بخیر پیشنهاد میکنم حتما مقاله ابعاد یخچال ساید بای ساید رو مطالعه کنید که برند های بسیاری رو هم ابعادشون رو گفتیم اما باید این رو بدونید که مدل با مدل و برند با برندی دیگر سایز هاشون میتونن متفاوت باشن

 9. abolfazl گفت:

  متاسفانه من هنگام خرید یخچال حتما به عمق یخچال و کابینت دقت نکردم و یخچالی که سفارش دادم با کناره های کابینت ها در یک سطح قرار نگرفته و حداقل به اندازه ده سانتیمتر بیرون زده شده و کلا نمای آشپزخانه رو خراب کرده است ، کاش زودتر این مقاله رو درباره ی ابعاد یخچال ساید بای ساید می دیدم ، به هر حال ممنون از مطلب خوبتون

 10. احمد رضا گفت:

  سلام خیلی ممنون از مطلب مفیدی که قرار داده اید تنها یم سوال داشتم بنده یخچال سایدی خریدم که ارتفاع آن حدود 179 می باشد می خواستم بدونم لازمه فضای بیش تری برای بالای بخچال برای تعبیه هوا در نظر گرفت ؟
  چون کابینت خانه برای جای یخچال 181 در نظر گرفته شده و می ترسم جای کافی برای تهویه هوا برای فن یخچال وجود نداشت باشه اگر اطلاعی در این باره دارید ممنون میشم کمک کنید.

  1. abolfazl گفت:

   با سلام اطلاعاتی در این باره ندارم ولی بعضی از یخچال های فن هایشان در زیر دستگاه قرار دارد ابتدا مدل دستگاه خود را چک کنید و از قرار گیری فضای فن اطمینان حاصل فرمایید . اگر فن یخچال شما در قسمت پشتی دستگاه و یا قیمت بالایی تعبیه شده است بهتر است فضای کافی را برای تعبیه هوا در نظر بگرید تا بعدا دچار مشکل نشوید . خوشحالم که مقاله ابعاد یخچال ساید بهتون کمک کرد.

 11. reza_fazeli گفت:

  سلام دوستان خسته نباشید خواستم از تجربه ام در ارتباط با خرید یخچال ساید بگم براتون من وقتی یخچال رو خریدم تمام ابعاد رو به دقت اندازه گیری اما منتهی از اندازه گیری عمق یخچال فراموشم شده بود و وقتی یخچال رسید به دستم و داخل جایگاهش قرار دادم حدود چند سانتی به بیرون میزنه اما خب در حد 3 سانته زیاد چیز خاص نیست در کل زمان سفارش یخچال ساید به ابعاد آن دقت کنید. در ضمن ممنون از تهیه کننده این مطلب که ابعاد یخچال ساید رو به صورت خیلیی دقیق مشخص کرده است

  1. abolfazl گفت:

   از موادی که خیلی ها در زمان سفارش یخچال ساید به آن دقت نمی کنند ، ابعاد عمقی یخچال می باشد . حتما باید به این نکته توجه داشته باشید که ابعاد یخچال هم از نظر طولی و عرضی و هم از نظر عمقی متناسب با فضای تهیه شده برای یخچال ساید شما باشد.
   خوشحالم که مقاله ابعاد یخچال ساید بهتون کمک کرده .

  2. بهروز گفت:

   در تمام یخچالهای ساید ، عمق یخچال رو بدون درب محاسبه میکنند و درب یخچال از باکس کابینت بیرون میزنه و هیج راه کاری نداره…
   چون اگه بنا باشه کامل داخل باکس قرار بگیره دربهای ساید هنگام باز شدن به کناره‌های باکس برخورد میکنه و به درب ساید آسیب میرسونه…
   پس کل ۵ سانت درب باید از باکس بیرون باشه تا هنگام برداشتن جعبه یا شیشه‌های داخل ساید که میبایست دربها بطور کامل باز بشن ، مشکل درگیر شدن دربها با کناره‌ی باکس رو پیدا نکنه

   1. shokufeh گفت:

    ممنون از پاسخ کامل و جامع شما دوست عزیز

 12. gholamreza گفت:

  سلام من کابینت کارم و همیشه عمق ساید رو ۸۰میزارم که یخچال ۱۰الی۱۵سانت بیرون بمونه که درش هم راحت باز شه و یخچال هم زیاد بیرون نزنه…عرض هم اگر ۱۰۰تا۱۰۵،بزاریم تموم یخچال ها براحتی جا میشوند و اصلا برای صاحب خونه مشکلی پیش نمیاد.
  با تشکر از مطالب خوبتون در باره ی ابعاد یخچال ساید بای ساید

  1. shokufeh گفت:

   ممنون از نظر شما

 13. زیبا گفت:

  ممنون از مقاله ی زیبایی که در ارتباط با ابعاد یخچال ساید نوشته اید بسیار کمکم کرد من چند وقتی است دنبال این مطلب بودم اما هیچ یک از مقاله ها نوشته شده ، ابعاد دقیق یخچال های ساید را ذکر نکرده بوده اند . خیلی کار آمد و مفید بود . 🌼🌼🌼🌼

  1. shokufeh گفت:

   ممنون از دیدگاه شما

 14. فریبا گفت:

  واقعا ممنونم مطلبی که در ارتباط با یخچال ساید نوشته اید واقعا کمکم کرد و به دردم خورد ممنونم از شما ، خیلی وقت بود دنبال همچنین مطلب کاملی در ارتباط با یخچال ساید بودم.

  1. shokufeh گفت:

   ممنون از نظر شما

 15. shabnam گفت:

  در آوردن اندازه ی یخچال های ساید واقعا سخت تو اینترنت پیدا میشه . من خودم همین مشکل رو با یخچال های ساید ال جی داشتم هیچ کدام از مدل ها به به محفظه ی درست شده نمی خورد. آخر سر مجبور شدم سامسونگ سفارش بدم !

  1. محمدجواد گفت:

   سلام و ممنون از مطلب تون. اخیرا دو مدل از ساید در بازار هست یک مدل با عمق ۸۴ و دیگری عمق ۹۲ مانند مدل ۰۰۳۶ دوو . آیا این ابعاد با احتساب درب یخچال ساید هست یا فقط عمق داخل آن؟
   میخواهم حساب کنم با توجه به جایی که داریم چقدر از کابینت مان بیرون خواهد آمد. چون اندازه طراحی شده قبلی برای دوقلو هست که سالها داشتیم و الان درصدد تغییر ان به ساید هستیم.یعنی ساید وقتی درب ان بسته است از پشت تا جلوی ان چقدر هست ابعاد؟!

   1. shokufeh گفت:

    دوست عزیز عمق یخچال های ساید بدون محاسبه درب آن هاست

 16. shabnam گفت:

  در آوردن اندازه ی یخچال های ساید واقعا سخت تو اینترنت پیدا میشه . من خودم همین مشکل رو با یخچال های ساید ال جی داشتم هیچ کدام از مدل ها به به محفظه ی درست شده نمی خورد. آخر سر مجبور شدم سامسونگ سفارش بدم !

 17. مسعود صادقی گفت:

  سلام من یک کابینت سازم و با توجه به تجربیات خودم حتما توصیه می کنم تا در زمان خرید یخچال حتما به عمق یخچال و کابینت موجود در آشپزخانه خود توجه کنید ، اگر یخچال شما کمی به اندازه حدود ده سانتی متر از کابینت ها بیرون زده باشد و یا هم سطح با خود کابینت ها باشد ظاهر بسیار زیباتری پیدا میکند .

  1. shokufeh گفت:

   خیلی متشکرم از این که تجربیات خود را با ما به اشتراک گذاشتید .

 18. mojgan گفت:

  سلام وقت شما بخیر
  ببخشید سوال من اینه که اگر کابینت ساز جای یخچال ساید بای ساید طراحی کرده باشد اما ما یخچال دوقلوی سامسونگ داشته باشیم میتونیم یخچال دوقلو سامسونگ رو داخل جای بین کابینت یخچال ساید قرار دهیم ؟

  1. shokufeh گفت:

   سلام بر شما دوست عزیز لازمه تا مطابق با نقشه آشپزخانه شما راجع به این موضوع تصمیم گرفته شود

 19. احمد گفت:

  سلام خونه ما مستاجریه و در حقیقت هر سال به افراد مختلفی اجاره میدم میخواستم بدونم اگر بخوام کابینت بزنم برای آشپزخانه کدوم سایز بهتره چون همه مستاجر ها یخچال های متفاوتی دارن میخوام ابعاد مناسبی باشه تا هر خانواده بتواند یخچالش را درون جای کار قرار دهد .

 20. madam گفت:

  با تشکر از مطلب مفیدتون ، بسیار جالب بود اما یه سوال مطمئنید که همه ابعادی که بیان کردید درسته چرا که عرض ساید بای ساید من از نظر ابعاد 98 سانتی متره اما شما زدید که عرض مناسب یخچال ساید بین 90 تا 92 سانتی متر است ؟

  1. shokufeh گفت:

   ممنون از دیدگاه شما ، در واقع برای سایز یخچال ساید بای ساید باید بیان کنیم که عرض استاندارد یخچال ساید بین 90 تا 92 سانتی متر می باشد اما متاسفانه برخی از سازنده های یخچال ساید بای ساید این استاندارد را رعایت نمی کنند .

 21. سبا گفت:

  سلام من یک سوال داشتم ما یخچال ساید بوش خریدیم ۳۰ فوت هست ولی برادرم ۳۰ فوت ال جی خرید با توجه به اندازه هایی که گفتین عمق یخچال ال جی بیشتر از بوش هست ولی چطور هر دو ۳۰ فوت هستن؟

 22. آریانا گفت:

  سلام ما ارتفاع مفید برای یخچال فریزر ساید یا دوقلو ۱۷۵ سانت داریم ممکنه راهنماییمان کنید ؟

  1. abolfazl گفت:

   با سلام
   با توجه به محدودیت ارتفاعی که دارید ، و اکثر یخچال های ساید ارتفافی برابر با 175 تا 180 سانتی متر را دارا می باشند.
   باید در خرید یخچال ساید دقت کافی را داشته باشید تا حتما یخچال خریداری شده دارای ارتفاعی برابر با 175 سانت را داشته باشد و الی هیچکاری جزو افزایش ارتفاع مفید نمی شود انجام داد.
   چه بسا بهتر است تا کمی فضای بیش تری برای قرار گیری یخچال وجود داشته باشید .

 23. M گفت:

  سلام چقدر توضیحات عالی اما متاسفانه قبل از دیدن توضیحات رفتم یخچال ساید خریدم عمق کابینت اشپزخانه ما حدود ۶۰ بود اما ساید با عمق ۸۹ گرفتم حالا حدود ۳۰ سانت بیرون از کابینته مثل غده سرطانی شده

  1. parisa گفت:

   سلام دوست عزیز خوشحالیم از این که خوشتون اومده . بله برخی مواقع بدون تحقیق اقدام به خرید میکنیم که این مشکلات ممکنه به وجود بیاد
   الان هم نگران نباشید انقدر که فکر میکنید بد نیست اگر فکر میکنید خیلی اذیتتون میکنه میتونید فقط کابینت بالا و کنار ساید رو تعویض کنید

 24. محمد گفت:

  سلام من عرض جای بخوابم 70میخواستم بدونم میتونم یخچال و فریزر یا ساید بای ساید عرض70پیداکنم؟

  1. parisa گفت:

   سلام معمولا ساید ها بین 90 تا 100 سانتی متر هستند .

 25. سامان گفت:

  سلام و خسته نباشید هیچ راه ارتباطی داخل سایتون ندیدم برای تبلغ مزاحمتون شدم می شه لطف کنید با من تماس بگیرید
  مرادی: 09120219788

  1. parisa گفت:

   عرض سلام و وقت بخیر متاسفانه ما تبلیغات نداریم دوست عزیز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.