بلاگ

ابعاد یخچال ساید بای ساید[بررسی اندازه دقیق ارتفاع،عرض،عمق]

ابعاد یخچال ساید

ابعاد یخچال ساید چگونه است ؟، یخچال ساید بای ساید را چگونه اندازه گیری می کنند ؟ ، از کجا بفهمیم چه یخچالی با چه ابعاد سایزی برای ما مناسب است ؟ و …

یک از مشکلاتی که به هنگام خرید یخچال ساید بای ساید وجود دارد ابعاد یخچال و اندازه و سایز آن است ، این مدل یخچال ها از زمان ورود به بازار با محبوبیت عظیمی رو به رو شدند ، خیلی از نو عروسان به هنگام خرید یخچال جهیزیه خود انتخاب آن ها یخچال ساید بای ساید است اما به دلیل آن که ابعاد این نوع یخچال ها بزرگ است و یا نمیتوانند آن ها را در آشپزخانه خود جای دهند از خرید آن پشیمان می شوند. همیشه گفته اند که پیشگیری بهتر است ، پس چه بهتر که ما هم به این حرف عمل کنیم و قبل از خرید یخچال ساید بای ساید ابتدا بیاییم و ابعاد یخچال ساید را بررسی کنیم تا بتوانیم مناسب ترین اندازه یخچال ساید را برای آشپزخانه خود تهیه کنیم . در ادامه جواب سوالاتی که در ابتدا وجود داشت را پاسخ خواهیم داد .

ابعاد یخچال ساید

اندازه استاندارد یخچال ساید بای ساید

در واقع برای یخچال های ساید بای ساید ، ابعاد استانداردی در نظر گرفته شده است که از این ابعاد می توان به یک یخچال ساید بای ساید با ابعاد استاندارد عرض 90 تا 92 سانتی متر و ارتفاع 175 تا 180 سانتی متر اشاره کرد ، البته از لحاظ عمقی هم 75 تا 85 سانتی متر باید عمق داشته باشد ، البته عمق یخچال ها براساس ظرفیت یخچال متفاوت است .

اندازه استاندارد یخچال سایدسانتی متر
ارتفاع ساید بای ساید175 تا 180 سانتی متر
عرض ساید باید ساید90 تا92 سانتی متر
عمق یخچال ساید75 تا 85 سانتی متر

فضای مناسب برای یخچال ساید بای ساید

یخچال های ساید بای ساید نمونه های پیشرفته تری از مدل یخچال های تکی هستند ، در واقع بر روی این مدل یخچال ها نام یخچال های نسل جدید را قرار داده اند ، اگر قرار باشد تا فضایی برای یخچال ساید خود در نظر بگیرید باید مکانی با عرض 100 سانتی متر و ارتفاع 190 سانتی متر را اندازه گیری کنید ، نکته دیگری که وجود دارد در رابطه با عمق یخچال ساید است ، یخچال های سای باید ساید به عمیق بودنشان معروف هستند و معمولا عمق یخچال ساید حدود 75 تا 85 سانتی متر می باشد که این مورد بسته به نوع یخچال متفاوت است .

ابعاد استاندارد یخچال ساید بای ساید

نکته : برند های بسیار گوناگونی مانند برند ال جی ، اسنوا ، سامسونگ ، بوش ، دوو و … هستند که انواع یخچال ساید بای ساید را روانه بازار می کنند اما هر کدام از این نوع یخچال ها در ابعاد و اندازه یخچال ساید متفاوتی وجود دارند که در این مطلب انواع آن ها بررسی میکنیم .

1. ابعاد یخچال ساید بای ساید اسنوا

قطعا تا به حال نام برند اسنوا را شنیده اید و یا تبلیغات های آن را در تلویزیون مشاهده کرده اید ، اسنوا برندی است که در سال 1384 تاسیس شده است و انواع لوازم برقی با کیفیت خانگی را روانه بازار کرده است . در رابطه با اندازه یخچال ساید بای ساید اسنوا باید بگویم که این برند همانند برند بوش یخچال های ساید خود را در ابعاد 28 فوت و 30 فوت روانه بازار می کند .

اندازه یخچال ساید بای ساید اسنواظرفیتارتفاععرض عمق
ابعاد یخچال ساید اسنوا 28 فوت569 لیتر180 سانتی متر92 سانتی متر80 سانتی متر
اندازه یخچال ساید اسنوا 30 فوت637 لیتر180 سانتی متر920سانتی متر90 سانتی متر

2. سایز یخچال ساید سامسونگ

سامسونگ یکی دیگر از برندهای قدرتمندی است که در زمینه تولید انواع لوازم خانگی برقی فعالیت می کند و یکی از محصولات پر طرفدارترین محصولات آن یخچال ساید بای ساید سامسونگ می باشد . سامسونگ همانند برند ال جی یخچال های ساید بای ساید را با سه نوع ابعاد 28 فوت ، 30 فوت ، 32 فوت و … روانه بازار می کند اما ابعاد یخچال ساید بای ساید سامسنوگ با ابعاد یخچال ساید بای ساید ال جی متفاوت است .

ابعاد یخچال ساید بای ساید سامسونگظرفیتارتفاععرض عمق
ابعاد یخچال ساید سامسونگ 28 فوت513 لیتر178/9 سانتیمتر91/2 سانتیمتر71/2 سانتیمتر
اندازه یخچال ساید سامسونگ 30 فوت684 لیتر179/4سانتیمتر90/8 سانتیمتر87/1 سانتیمتر
سایز یخچال ساید سامسونگ 32 فوت732 لیتر177/4سانتیمتر91/2سانتیمتر88سانتیمتر

3. سایز یخچال ساید ال جی

ال جی یکی از برند هایی است که در زمینه تولید یخچال ساید بای ساید با کیفیت و مقاوم بسیار عالی عمل کرده است ، ال جی یخچال های ساید باید ساید را یا 28 فوت ، 30 فوت ، 32 فوت روانه بازار می کند، در ادامه در داخل جدول تمام مشخصات ابعاد ساید ال جی را برای شما شرح داده ایم .

ابعاد یخچال ساید بای ساید سامسونگظرفیتارتفاععرض عمق
ابعاد یخچال ساید ال جی 28 فوت598 لیتر753 سانتیمتر91/2 سانتیمتر79/8 سانتیمتر
ابعاد ساید ال جی 30 فوت709 لیتر179/7 سانتیمتر91/2 سانتیمتر92/3 سانتیمتر
سایز یخچال ساید ال جی 32 فوت753 لیتر179 سانتیمتر91/2 سانتیمتر96/3 سانتیمتر

4. ابعاد ساید بای ساید دوو

دروو یکی دیگر از بهترین برند هایی یخچال ساید بای ساید است ، این برند محبوب و معروف یخچال های ساید بای ساید خود را در دو ابعاد ساید 25 فوت و 30 فوت روانه بازار می کند . در ادامه شما رو با ابعاد ساید بای ساید دوو آشنا خواهیم کرد .

اندازه یخچال ساید بای ساید دووظرفیتارتفاععرض عمق
ابعاد یخچال ساید دوو 25 فوت493 لیتر180/8 سانتی متر92/8 سانتی متر81/2 سانتی متر
اندازه یخچال ساید دوو 30 فوت656 لیتر180/8 سانتی متر93 سانتی متر89/6 سانتی متر

ابعاد یخچال ساید بای ساید بوش

بوش از جمله از برند های محبوبی است که محصولات خود را به بیشتر کشور های جهانی صادر می کند ، بوش یخچال های ساید خود را در دو ابعاد ساید بای ساید 28 فوت و 30 فوت تولید می کند که در ادامه  در داخل جدول به طور کامل اندازه یخچال ساید بوش را برای شما شرح خواهیم کرد .

اندازه یخچال ساید بای ساید بوشظرفیتارتفاععرض عمق
ابعاد یخچال ساید بوش 28 فوت522 لیتر177 سانتی متر91 سانتی متر72 سانتی متر
اندازه یخچال ساید بوش 30 فوت688 لیتر181/2 سانتی متر92/8 سانتی متر85/6 سانتی متر

راهنمای خرید یخچال ساید بای ساید

پس از بررسی اندازه یخچال ساید و یا ابعاد ساید بای ساید های برند های گوناگون نیاز است تا راهنمای خرید و نکات مهم مربوط به آن را مطالعه کنید تا برین یخچال ساید بای ساید را برای خود خریداری کنید .

1. در نظر گرفتن تعداد افراد خانواده

اولین نکته ای که به هنگام خرید یخچال باید در نظر گرفت تعداد افراد خانواده است ،قطعا هر چه تعداد افراد خانواده شما بزرگ تر باشد نیاز دارید تا یخچال بزرگ تری خریداری کنید و بلعکس ، در ادامه در داخل جدول برای تعداد افراد مشخص حجم مناسبی را توصیه کرده ایم .

تعداد افراد مشخصمقدار حجم توصیه شده
1 تا 2 نفر250 تا 380 لیتر
3 تا4 نفر350 تا 530 لیتر
بیش تر از 5 نفر440 لیتر به بالا

2. انتخاب اندازه یخچال ساید

قبل از خرید یخچال ، ابعاد یخچال ساید بای ساید را در نظر بگیرید و سپس متناسب با آشپزخانه خود مناسب ترین اندازه یخچال ساید بای ساید را خریداری کنید .در ضمن این نکته را در نظر داشته باشید که در آشپزخانه خود باید فضای مناسبی برای نگهداری از یخچال وجود داشته باشد ،توصیه شده است تا یخچال مورد نظر از هر سمت حدود 5 سانتی متر نسبت به دیوار ها یا کابینت فاصله داشته باشد.

مورد توجه خانم های عزیز

به دنبال بهترین تخفیف ها و مطالب جذاب هستید؟

با زدن بر روی دکمه زیر وارد اینستاگرام ما شوید و از تخفیف های ویژه و مطالب ما استفاده نمایید.

3. بررسی آپشن های یخچال ساید

قبل از خرید مناسب ترین اندازه یخچال ساید خود ابتدا ویژگی ها و آپشن هایی که دوست دارید تا یخچال شما در اختیار داشته باشد را بررسی کنید و سپس متناسب با انتظارات خود بهترین یخچال ساید بای ساید را خریداری کنید ، از جمله از این آپشن ها می توان به ویژگی های یخ ساز ، آب سر کن و … اشاره کرد.

راهنمای خرید یخچال ساید بای ساید

4. قیمت و هزینه خرید یخچال ساید بای ساید

همانطور که اطلاع دارید یخچال ها جزو کالاهایی که هستند که بودجه زیادی باید برای آن ها کنار بگذارید ، در واقع برندهای گوناگون انواع یخچال ها را روانه بازار می کنند ، هر یخچالی با توجه به برندی که دارد و ویژگی هایی که دارد قیمت های متفاوتی را شامل می شود ، اما توصیه ما این است که ابتدا بودجه خود را در نظر بگیرید و سپس اقدام به خرید بهترین ابعاد ساید کنید .

قیمت و هزینه خرید یخچال ساید بای ساید

5. مصرف انرژی یخچال ساید

شاید این نکته را ندانید اما یخچال ها همیشه جزو پر مصرف ترین وسایل برقی منزل به شمار می روند ، به همین دلیل لازم است تا در هنگام خرید یخچال مصرف انرژی آن را در نظر خود قرار دهید تا بعد از خرید و استفاده هزینه های زیاد برق شما را پشیمان نکند .

نکته : رده بندی میزان مصرف انرژی از A+++ شروع می شود تا مصرف انرژی D در بازار وجود دارند ، در واقع A+++ به معنی بهترین و کمترین مصرف انرژی است و بلعکس D به معنی بیشترین مصرف انرژی است. 

6. انتخاب رنگ و جنس مناسب

یخچال ها نیز در جنس های متفاوت و رنگ متفاوتی در بازار وجود دارند ، بهتر است تا جنسی از یخچال ساید را انتخاب کنید که از دوام بالایی برخوردار باشد و همچنین رنگی را انتخاب کنید که به تم رنگی آشپزخانه شما نزدیک تر باشد و به گونه ای با دیگر لوازم آشپزخانه خود ست شوند .

مصرف انرژی یخچال ساید بای ساید

مزایای استفاده از یخچال ساید بای ساید

 • این نوع یخچال ها بسیار جا دار هستند برای کسانی که مواد زیادی را در داخل یخچال نگهداری می کنند گزینه مناسبی است .
 • یخچال ساید بای ساید از دوام بالا و عمر طولانی برخوردار است .
 • این مدل یخچال ها دارای سیستم خنک کننده هستند.
 • وجود سیستم چندگانه یکی دیگر از مزایای است .
 • سنسور های متفاوتی در یخچال ساید بای ساید مشاهده می شود.

معایب استفاده از یخچال ساید بای ساید

 • ابعاد یخچال ساید بای ساید بزرگ است .
 • این نوع یخچال ها فضای بزرگی را برای نگهداری لازم دارند .
 • عمیق بودن این مدل باعث می شود تا دسترسی به مواد عقب تر سخت شود .
 • با توجه به بزرگ بودن و حجم سنگینی که دارد جا به جایی آن ها مشکل ساز است .
برای خانواده 4 نفره چه اندازه یخچال ساید مناسب است ؟

شما می توانید یخچال مناسب خود را بر اساس تعداد افراد خانواده خود بخرید به عنوان مثال برای یک خانواده 4 نفره بهتر است به سراغ یخچالی بروید که  ظرفیتی معادل 350 تا 530 لیتر داشته باشد .

کدام ابعاد یخچال ساید بای ساید مناسب تر است ؟

به طور قطع نمیتوان گفت کدام ابعاد یخچال ساید مناسب است بلکه ابتدا باید مکانی که قرار اس در ان یخچال خود را نگهداری کنید در نظر بگیرید و سپس متناسب با آن اندازه مناسب یخچال ساید خود را انتخاب کنید .

بهترین مارک یخچال ساید بای ساید کدام است ؟

از بهترین و معروف ترین برند هایی که ساید بای ساید را تولید می کنند میتوان به سامسونگ ، ال جی ، اسنوا ،بوش ، دوو و … اشاره کرد ، ابعاد یخچال های ساید این برند ها را در این مقاله شرح داده ایم .

وزن یخچال ساید چگونه است ؟

همانطور که راجع به اندازه یخچال ساید گفتیم که در اندازه و ابعاد بزرگی وجود دارند ، در رابطه با وزن یخچال ساید هم باید بگوییم که این نوع یخچال ها از وزن بسیار بالایی برخوردار هستند و جا به جایی آن ها کمی مشکل ساز است .

3 دیدگاه در “ابعاد یخچال ساید بای ساید[بررسی اندازه دقیق ارتفاع،عرض،عمق]

 1. Aena Ad گفت:

  مطلب بسیار مفیدی بود حتما پیشنهاد می کنم قبل از خرید ساید بای ساید ابعادشو بررسی کنید من خودم تقمیم گرفتم یخچال ساید ال جی با ابعاد 8 فوت بخرم

 2. حمیرا گفت:

  من میخواستم انلاین سفارش بدم اما تعریف دقیقی از ابعاد نداشتم
  از کمکتون ممنونم

  1. shokufeh گفت:

   خواهش می کنم ممنون از نظرتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *