بلاگ

ابعاد تلویزیون به سانتی متر[ابعاد تلویزیون ۶۵ اینچ و..]

ابعاد تلویزیون

قطعا تلویزیون ها جایگاه بسیار پر رنگی در دکوراسیون منزل دارند و نبود آن به طور کامل حس می شود و توی ذوق می زند . وقتی برای خرید تلویزیون سری به بازار بزنید با انواع و اقسام تلویزیون ها در سایز ، ابعاد و اندازه های بسیار متفاوت رو به رو می شوید. در صنعت تولید ، ابعاد تلویزیون ها بر اساس اینچ در نظر گرفته می شود و معمولا ابعاد اکثر تلویزیون ها به اینچ نوشته شده است. خیلی از افراد به هنگام خرید تلویزیون خود در رابطه با انتخاب سایز و ابعاد تلویزیون دچار مشکل می شوند و نمی دانند که چه نوع سایز و ابعاد تلویزیونی برای منزل مناسب خواهد بود که با وجود جدول سایز تلویزیون می توانند به راحتی تصمیم خود را بگیرند. توصیه میکنم مطالب راهنمای خرید تلویزیون و تلویزیون مجیک ساخت کجاست را مطالعه کنید.

تلویزیون ال ای دی بست مدل 40BN2070J سایز 40 اینچ

تلویزیون ال ای دی هوشمند دوو مدل DSL-50K5700U سایز 50 اینچ

تلوزیون ال ای دی هوشمند اسنوا مدل SSD-50SA620U سایز 50 اینچ

تلویزیون ال ای دی هوشمند ایکس ویژن مدل 43XT745 سایز 43 اینچ

بنابراین ما در این مقاله تصمیم داریم تا جدول سایز تلویزیون با اندازه های ارتفاع ، عرض و … آن ها بررسی کنیم و سایز و ابعاد تلویزیون را براساس اینچ و اندازه طول و عرض آن ترسیم کرده ایم که می توانید برای خرید ابعاد مناسب تلویزیون از آن استفاده کنید .

ابعاد تلویزیون

اندازه تلویزیون

در اینجا قصد داریم با اندازه گیری ارتفاع ، عرض و قطر تلویزیون ها ابعاد آن ها را اندازه گیری کنیم . البته این موضوع را همین جا روشن کنم که اندازه گیری های هر شرکت سازنده ای متفاوت است.

تلویزیون ال ای دی هوشمند ایکس ویژن مدل 50XTU835 سایز 50 اینچ

تلویزیون ال ای دی جی پلاس مدل GTV-42MH412N سایز 42 اینچ

اندازه صفحه نمایش تلویزیون

برای بیان اندازه صفحه نمایش تلویزیون باید نسبت وتر یا قطر مستطیل را بر حسب اینچ اندازه گرفت . قطر از وصل کردن دو گوشه رو به روی تلویزیون محاسبه می شود که بر حسب اینچ بیانگر اندازه صفحه نمایش تلویزیون خواهد بود . البته در نظر داشته باید که اندازه قطر با تغییر اندازه طول و عرض تغییر پیدا می کند . به همین دلیل صفحه نمایش های تلویزیون در اندازه های مختلفی تولید می شوند . ابعاد تلویزیون هایی که در بازار وجود دارند از 28 اینچ شروع می شوند و تا 90 یا 98 اینچ وجود دارند ، حتی ممکن است مدل های بزرگ تری از آن ها را هم مشاهده کنید .

قطر تلویزیون

جدول سایز تلویزیون

تلویزیون ها بر اساس برندهایی که دارند و همچنین با توجه به اندازه قابی که در اطراف آنان وجود دارد در ابعاد متفاوتی تولید می شوند . قبل از خرید تلویزیون توصیه می کنم این جدول را بررسی کنید .

عرض تلویزیون cmارتفاع تلویزیون cmسایز تلویزیون براساس اینچ
188 سانتی متر106 سانتی مترتلویزیون 85 اینچ
166 سانتی متر93 سانتی مترتلویزیون 75 اینچ
144 سانتی متر80 سانتی متر تلویزیون 65 اینچ
132 سانتی متر75 سانتی متر تلویزیون 60 اینچ
128 سانتی متر72 سانتی متر تلویزیون 58 اینچ
122 سانتی متر 68 سانتی متر تلویزیون 55 اینچ
110 سانتی متر62 سانتی متر تلویزیون 50 اینچ
108 سانتی متر61 سانتی متر تلویزیون 49 اینچ
106 سانتی متر60 سانتی متر تلویزیون 48 اینچ
102 سانتی متر57 سانتی متر تلویزیون 46 اینچ
95 سانتی متر54 سانتی متر تلویزیون 43 اینچ
93 سانتی متر52 سانتی متر تلویزیون 42 اینچ
88 سانتی متر50 سانتی متر تلویزیون 40 اینچ
70 سانتی متر40 سانتی متر تلویزیون 32 اینچ

اندازه تصویر نمایش تلویزیون

برای محاسبه ابعاد تلویزیون می توان از تقسیم طول به عرض کمک گرفت . شاید کمی در این مرحله گیج شوید خوب پس تا ادامه با ما همراه باشید تا این موضوع را با مثالی شفاف سازی کنیم .
به عنوان مثال اگر فروشنده ای گفت که اندازه تصویر 16:9 است به این معنی خواهد بود که نمایشگر تلویزیون Full HD است . در نمایشگر های فول اچ دی تعداد پیکسل های آن 1920 در 1080 است و با تقسیم کردن این دو عدد همان نسبت 16:9 به دست می آید .
البته امروزه بیشتر تلویزیون ها به صورت فول اچ دی روانه بازار می شود .

اینچ تلویزیون چگونه محاسبه میشود ؟

در رابطه با محاسبه سایز تلویزیون باید با واحد اینچ پیش برویم . همان طور که پیش تر گفتیم اینچ وابسته به قطر است ، هر اینچ را می توان معادل 2.5 سانتی متر در نظر گرفت پس هر گاه پرسیده شود که هر اینچ چند سانتی متر است می توان گفت که هر اینچ برابر با 2.5 سانتی متر است .در ادامه در داخل جدل در رابطه با اندازه عرض و ارتفاع هر تلویزیون با هر اینچ را بررسی خواهیم کرد .

بیشتر بخوانید
بهترین مارک قابلمه [بررسی کامل برند های پرفروش سال 99]

ابعاد تلویزیون ۶۵ اینچ چقدر است ؟

یکی از پرفروش ترین تلویزیون ها در بازار تلویزیون با ابعاد 65 اینچ می باشد به همین دلیل خیلی از افراد در مورد طول و عرض تلویزیونی با ابعاد ۶۵ اینچ نیز از ما سوال میپرسند که در اینجا ما ارتفاع و عرض تلویزیون با ابعاد ۶۵ اینچ را بررسی می کنیم ، در مورد عرض تلویزیون ۶۵ اینچ باید بگوییم عرض آن حدود 144 سانتی متر و ارتفاع تلویزیون ۶۵ اینچ حدود 80 سانتی متر می باشد .

به طور کلی می شود گفت که ابعادی که تلویزیون 65 اینچ دارد از دسته محبوب ترین ابعاد های موجود در میان خانواده های ایرانی است چرا که از لحاظ ابعاد و سایز بسیار مناسب برای خانه های ایرانی می باشد.

ابعاد تلویزیون ۶۵ اینچ چقدر است ؟

ابعاد تلویزیون ۷۵ اینچ چه اندازه است ؟

یکی دیگر از پرفروش ترین ابعاد تلویزیون ها در بازار اندازه تلویزیون ۷۵ اینچ می باشد بنابراین در پاسخ به سوال افرادی که در مورد سایز تلویزیون ۷۵ اینچ می پرسند لازم است بیان کنیم که طول و عرض تلویزیون 75 اینچ به همان صورتی است که در داخل جدول سایز تلویزیون بیان کردیم : عرض آن معادل 166 سانتی متر و ارتفاع آن معادل 93 سانتی متر می باشد .

تلویزیون ال ای دی بست مدل 32BN2040J سایز 32 اینچ

تلویزیون ال ای دی هوشمند تی سی ال مدل 55P8SA سایز 55 اینچ

تلویزیون ال ای دی هوشمند جی پلاس مدل GTV-65LU722S-IND سایز 65 اینچ

تلویزیون ال ای دی هوشمند اسنوا مدل SSD-65SA620U سایز 65 اینچ

طول و عرض تلویزیون ۵۵ اینچ چقدر است ؟

طول و اندازه تلویزیون ۵۵ اینچ چقدر است ؟ ابعاد تلویزیون 55 اینچ چگونه است ؟ و…. در پاسخ به این نوع سوالات در مورد طول و عرض تلویزیون 55 اینچ لازم است بیان کنیم که این نوع تلویزیون طول و عرضی به اندازه 122 سانتی متر دارد و ارتفاع آن حدود 122 سانتی متر در نظر گرفته شده است.

با آنکه اندازه تلویزیون ۵۵ اینچ نسبت به ابعاد تلویزیون ۶۵ اینچ کوچک تر می باشد و صفحه نمایش جمع و جور تری دارد و جای کمتری اشغال می کند با اینحال بسیاری از مردم ترجیح می دهند تا تلویزیون هایی که ابعاد آن ها برابر با 65 اینچ می باشد را خریداری بکنند.

طول و عرض تلویزیون ۵۰ اینچ چه اندازه است ؟

تلویزیون ۵۰ اینچ چند سانتی متر است؟ طول تلویزیون ۵۰ اینچ چگونه است ؟و… در مورد ابعاد تلویزیون 50 اینچ هم می توانیم بیان کنیم که عرض تلویزیون 50 اینچ حدود 110 سانتی متر و ارتفاع تلویزیون 50 اینچ حدود 62 سانتی متر می باشد .

طول و عرض تلویزیون 32 اینچ چقدر است ؟

عرض تلویزیون 32 اینچ حدود 70 سانتی متر و ارتفاع تلویزیون 32 اینچ را می توان 40 سانتی متر در نظر گرفت ، ابعاد تلویزیون 32 اینچ بیشتر برای خانه های کوچک و یا اتاق خواب کاربرد دارد .

ابعاد تلویزیون ۶۵ اینچ چقدر است ؟

برای خانه خود تلویزیون چند اینچ بخریم ؟

برای آن که بدانید که در جدول سایز تلویزیون چه نوع ابعاد تلویزیونی را باید برای خانه خود خریداری کنید نیاز است تا ابتدا اندازه تلویزیون ها را بررسی کنید که در بالا در داخل جدل برای شما این اندازه ها را قرار داده ایم ، نکته بعدی که باید ان را در نظر داشته باشیم وضوح تصویر را باید در نظر بگیریم ، در حقیقت هر چه رزولوشن تلویزیون شما بالار باشد بدین معنی است که می توانید در فاصله نزدیک تری نسبت به تلویزیون بنشینید . مورد بعدی که باید بررسی شود این عامل است که خودتان چه نوع تلویزیونی را با چه نوع ابعادی دوست دارید ، برخی از افراد بر حسب سلیقه دوست دارند تا تلویزیون های سایز بزرگ را برای منزل خود خریداری کنند اما برخی دیگر نه علاقه ای به این موضوع ندارند و فکر می کنند که تلویزیون های بزرگ دست و پاگیر خواهند بود .

تلویزیون کیو ال ای دی هوشمند تی سی ال مدل 65C715 سایز 65 اینچ

تلویزیون ال ای دی هوشمند دوو مدل DSL-55K5700U سایز 55 اینچ

در ضمن متراژ محیط را هم باید در نظر داشته باشید ، قطعا برای محیط های کوچک استفاده از تلویزیون های بزرگ زیاد جالب نخواهد بود . جایی که قرار است تلویزیون خود را قرار دهید را هم در نظر داشته باشید . قرار دادن تلویزیون بر روی میز سبب می شود تا تلویزیون به بیننده نزدیک تر شود و نصب تلویزیون بر روی دیوار باعث می شود تا 30 سانتی متر و یا بیشتر فاصله ایجاد شود .

بیشتر بخوانید
کانوکشن چیست و چه کاربردی دارد؟[نحوه استفاده از convection]

نکته بعد فاصله مناسب شما از تلویزیون است . ابتدا ببینید که فاصله نشیمنگاه شما با تلویزیون چقدر خواهد بود.

چگونه سایز تلویزیون مناسب را بر اساس فاصله بیننده تا تی وی دریابیم ؟

برای این منظور لازم است تا فاصله نشیمنگاه خود با تلویزیون را به واحد اینچ اندازه بگیرید و عدد حاصل را در 0.84 ضرب کنید عدد به دست آمده نشان دهنده ابعاد مناسب تلویزیون برای منزل شما خواهد بود .

بهترین اندازه تلویزیون بر اساس فاصله چشم

ابعاد تلویزیونحداکثر فاصلهحداقل فاصله
تلویزیون 32 اینچ240 سانتی متر240 سانتی متر
تلویزیون 40 اینچ300 سانتی متر300 سانتی متر
تلویزیون 48 اینچ365 سانتی متر365 سانتی متر
تلویزیون 54 اینچ415 سانتی متر415 سانتی متر
تلویزیون 60 اینچ450 سانتی متر450 سانتی متر
برای خانه خود تلویزیون چند اینچ بخریم ؟

بزرگ ترین سایز تلویزیون

اصولا تلویزیون های بیشتر 60 اینچ را می توان در دسته تلویزیون های سایز بزرگ به حساب آورد ، از جمله از بزرگ ترین تلویزیون های دنیا می توان به تلویزیون ها زیر اشاره کرد .

 1. تلویزیون 88 اینچی اولد ال جی
 2. تلویزیون ال جی 88 اینچی Z9 8K OLED
 3. تلویزیون سونی 98 اینچی Z9G 8K
 4. تلویزیون 75 اینچی سامسونگ MICROLED 4K
 5. تلویزیون سامسونگ 98 اینچی 8K
 6. تلویزیون 75 اینچی Vizio مدل P-Series Quantum X 4K
 7. تلویزیون پاناسونیک 65 اینچی GZ2000 4K

پرفروش ترین سایز تلویزیون

طبق جدول سایز تلویزیون در رابطه با پرفروش ترین ابعاد تلویزیون باید بگوییم که تلویزیون های رنج 65 اینچ تا 55 اینچ را می توان جزو پرفروش ترین سایز های تلویزیون در بازار به حساب کرد و می شود گفت که تلویزیون هایی با اندازه تلویزیون ۵۵ اینچ و ابعاد تلویزیون 65 اینج از دسته پرفروش ترین ابعاد های تلویزیون به شمار می آیند.

تلویزیون ال ای دی هوشمند دوو مدل DSL-43K5750 سایز 43 اینچ

تلویزیون ال ای دی اسنوا مدل SLD-43SA1260 سایز 43 اینچ

تلویزیون ال ای دی دوو مدل DLE-50K4310U سایز 50 اینچ

تلویزیون ال ای دی هوشمند ایکس ویژن مدل 55XTU835 سایز 55 اینچ

تلویزیون تا چند اینچ داریم ؟

این سوال که تلویزیون تا چند اینچ داریم ؟ نیز یکی از سوالاتی به شمار می رود که احتمالا ذهن خوانندگان این صفحه را به خود مشغول ساخته است . در پاسخ به ان باید بیان کنیم که امروزه روز به روز مدل تلویزیون هایی با ابعاد و سایز بزرگ تری روانه بازار می شوند و سایز بزرگ ان ها را می توان سایز سینما خانگی در منزل در نظر گرفت اما توجه داشته باشید که در کنار ان کیفیت تلویزیون از اهمیت بالایی برخوردار است .

تلویزیون تا چند اینچ داریم ؟
ابعاد استاندارد تلویزیون چگونه است ؟

نمی توان ابعاد استانداردی را برای تلویزیون در نظر گرفت ، چرا که هر سایز تلویزیون دارای اندازه مشخصی از عرض و ارتفاع است که در این مطلب می توانید این اندازه ها را بررسی کنید .

ابعاد تلویزیون سامسونگ و ابعاد تلویزیون ال جی چگونه است ؟

ابعاد تلویزیون سامسونگ و ابعاد تلویزیون ال جی را می توان همانند همان ابعاد بررسی هایی انجام داده ایم در نظر بگیرید .

تلویزیون چند اینچی بخرم ؟

برای جواب دادن به این سوال عوامل وجود دارد که باید بررسی شود ، از جمله از این عوامل می توان به بررسی فاصله افراد تا تلویزیون ، بررسی اندازه و سایز تلویزیون ، اندازه اینچ براساس متراژ محیط و … اشاره کرد .

اندازه تلویزیون ۵۵ اینچ چقدره ؟

ابعاد و اندازه تلویزیون های 55 اینچ در بازار دارای طول و عرضی به اندازه 122 سانتی متر دارد و ارتفاع آن حدود 122 سانتی متر می باشد.

4.6/5 - (18 امتیاز)

2 دیدگاه در “ابعاد تلویزیون به سانتی متر[ابعاد تلویزیون ۶۵ اینچ و..]

 1. احمد گفت:

  با سلام خیلی ممنونم از مقاله ای که در ارتباط با ابعاد تلویزیون قرار دادید بسیار کمک کننده بود. به نظرم ابعاد تلویزیون 65 اینچ و اندازه تلویزیون 55 اینچ این وبسایت از دیگر سایت ها دقیق تر نوشته بود . من خودم ابعاد تلویزیونم 65 اینچ هستش و برای خرید تلویزیون از جدول سایز بند این سایت استفاده کردم و واقعا عالی بود مرسی.
  فقط در خواست داشتم تا ابعاد تلویزیون بزرگ ترین همچون ابعاد تلویزیون 75 اینچ را هم در مقاله ی خودتان قرار بدهید

  1. abolfazl گفت:

   با تشکر از نظر مثبتی که گذاشته اید.
   درخواست شما مبتنی بر گذاشتن ابعاد تلویزیون 75 اینچی در مقاله قرار گرفت.
   ابعاد تلویزیون 65 اینچ و ابعاد تلویزیون 55 اینچ از آنجایی که از دسته پرفروش ترین اندازه و سایز تلویزیون در ایران می باشند با دقت سایز آن ها بررسی شده است تا در زمان خرید تلویزیون هایی با این ابعاد و سابر ابعاد دیگر همچون 65 اینچ و… به مشکل بر نخورید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.