بلاگ

ابعاد تلویزیون بنابر عرض و ارتفاع [تلویزیون چند اینچ بخرم؟]

ابعاد تلویزیون

قطعا تلویزوین ها جایگاه بسیار پر رنگی در دکوراسیون منزل دارند و نبود آن به طور کامل حس می شود و توی ذوق می زند . وقتی برای خرید تلویزیون سری به بازار بزنید با انواع و اقسام تلویزیون ها در سایز و اندازه های بسیار متفاوت رو به رو می شوید و مدل هایی از تلویزیون ها را در کوچک ترین اندازه ها و همچنین در اندازه های بزرگ و غول آسا می توانید بیابید . در صنعت تولید ، ابعاد تلویزیون ها بر اساس اینچ در نظر گرفته می شود . اینچ را می توان واحد مساحتی تلویزیون ها به حساب آورد . خیلی از افراد به هنگام خرید تلویزیون خود در رابطه با انتخاب سایز آن دچار مشکل می شوند و نمیدانند که چه نوع سایز تلویزیونی برای منزل مناسب خواهد بود .

بنابراین ما در این مقاله تصمیم داریم تا انواع ابعاد تلویزیون با اندازه های ارتفاع ، عرض و … آن ها بررسی کنیم و جدولی از ابعاد تلویزیون براساس اینچ و اندازه طول و عرض آن ترسیم کرده ایم که می توانید برای خرید ابعاد مناسب تلویزیون از آن استفاده کنید .

ابعاد تلویزیون

اندازه تلویزیون

در اینجا قصد داریم با اندازه گیری ارتفاع ، عرض و قطر تلویزیون ها ابعاد آن ها را اندازه گیری کنیم . البته این موضوع را همین جا روشن کنم که اندازه گیری های هر شرکت سازنده ای متفاوت است.

اندازه صفحه نمایش تلویزیون

برای بیان اندازه صفحه نمایش تلویزیون باید نسبت وتر یا قطر مستطیل را بر حسب اینچ اندازه گرفت . قطر از وصل کردن دو گوشه رو به روی تلویزیون محاسبه می شود که بر حسب اینچ بیانگر اندازه صفحه نمایش تلویزیون خواهد بود . البته در نظر داشته باید که اندازه قطر با تغییر اندازه طول و عرض تغییر پیدا می کند . به همین دلیل صفحه نمایش های تلویزیون در اندازه های مختلفی تولید می شوند . ابعاد تلویزیون هایی که در بازار وجود دارند از 28 اینچ شروع می شوند و تا 90 یا 98 اینچ وجود دارند ، حتی ممکن است مدل های بزرگ تری از آن ها را هم مشاهده کنید .

قطر تلویزیون

اندازه تصویر نمایش تلویزیون

برای محاسبه اندازه تلویزیون می توان از تقسیم طول به عرض کمک گرفت . شاید کمی در این مرحله گیج شوید خوب پس تا ادامه با ما همراه باشید تا این موضوع را با مثالی شفاف سازی کنیم .
به عنوان مثال اگر فروشنده ای گفت که اندازه تصویر 16:9 است به این معنی خواهد بود که نمایشگر تلویزیون Full HD است . در نمایشگر های فول اچ دی تعداد پیکسل های آن 1920 در 1080 است و با تقسیم کردن این دو عدد همان نسبت 16:9 به دست می آید .
البته امروزه بیشتر تلویزیون ها به صورت فول اچ دی روانه بازار می شود .

محاسبه سایز تلویزیون

در رابطه با محاسبه سایز تلویزیون باید با واحد اینچ پیش برویم . همان طور که پیش تر گفتیم اینچ وابسته به قطر است ، هر اینچ را می توان معادل 2.5 سانتی متر در نظر گرفت پس هر گاه پرسیده شود که هر اینچ چند سانتی متر است می توان گفت که هر اینچ برابر با 2.5 سانتی متر است .در ادامه در داخل جدل در رابطه با اندازه عرض و ارتفاع هر تلویزیون با هر اینچ را بررسی خواهیم کرد .

ابعاد استاندارد تلویزیون

تلویزیون ها بر اساس برندهایی که دارند و همچنین با توجه به اندازه قابی که در اطراف آنان وجود دارد در ابعاد متفاوتی تولید می شوند . قبل از خرید تلویزیون توصیه می کنم این جدول را بررسی کنید .

عرض تلویزیون cmارتفاع تلویزیون cmسایز تلویزیون براساس اینچ
188 سانتی متر106 سانتی مترتلویزیون 85 اینچ
166 سانتی متر93 سانتی مترتلویزیون 75 اینچ
144 سانتی متر80 سانتی متر تلویزیون 65 اینچ
132 سانتی متر75 سانتی متر تلویزیون 60 اینچ
128 سانتی متر72 سانتی متر تلویزیون 58 اینچ
122 سانتی متر 68 سانتی متر تلویزیون 55 اینچ
110 سانتی متر62 سانتی متر تلویزیون 50 اینچ
108 سانتی متر61 سانتی متر تلویزیون 49 اینچ
106 سانتی متر60 سانتی متر تلویزیون 48 اینچ
102 سانتی متر57 سانتی متر تلویزیون 46 اینچ
95 سانتی متر54 سانتی متر تلویزیون 43 اینچ
93 سانتی متر52 سانتی متر تلویزیون 42 اینچ
88 سانتی متر50 سانتی متر تلویزیون 40 اینچ
70 سانتی متر40 سانتی متر تلویزیون 32 اینچ

برای خانه خود تلویزیون چند اینچ بخریم ؟

برای آن که بدانید که چه نوع سایز تلویزیون یا ابعاد تلویزیونی را باید برای خانه خود خریداری کنید نیاز است تا ابتدا اندازه تلویزیون ها را بررسی کنید که در بالا در داخل جدل برای شما این اندازه ها را قرار داده ایم ، نکته بعدی که باید ان را در نظر داشته باشیم وضوح تصویر را باید در نظر بگیریم ، در حقیقت هر چه رزولوشن تلویزیون شما بالار باشد بدین معنی است که می توانید در فاصله نزدیک تری نسبت به تلویزیون بنشینید . مورد بعدی که باید بررسی شود این عامل است که خودتان چه نوع تلویزیونی را با چه نوع ابعادی دوست دارید ، برخی از افراد بر حسب سلیقه دوست دارند تا تلویزیون های سایز بزرگ را برای منزل خود خریداری کنند اما برخی دیگر نه علاقه ای به این موضوع ندارند و فکر می کنند که تلویزیون های بزرگ دست و پاگیر خواهند بود .

در ضمن متراژ محیط را هم باید در نظر داشته باشید ، قطعا برای محیط های کوچک استفاده از تلویزیون های بزرگ زیاد جالب نخواهد بود . جایی که قرار است تلویزیون خود را قرار دهید را هم در نظر داشته باشید . قرار دادن تلویزیون بر روی میز سبب می شود تا تلویزیون به بیننده نزدیک تر شود و نصب تلویزیون بر روی دیوار باعث می شود تا 30 سانتی متر و یا بیشتر فاصله ایجاد شود .

نکته بعد فاصله مناسب شما از تلویزیون است . ابتدا ببینید که فاصله نشیمنگاه شما با تلویزیون چقدر خواهد بود.

چگونه سایز تلویزیون مناسب را بر اساس فاصله بیننده تا تی وی دریابیم ؟

برای این منظور لازم است تا فاصله نشیمنگاه خود با تلویزیون را به واحد اینچ اندازه بگیرید و عدد حاصل را در 0.84 ضرب کنید عدد به دست آمده نشان دهنده ابعاد مناسب تلویزیون برای منزل شما خواهد بود .

بهترین اندازه تلویزیون بر اساس فاصله چشم

ابعاد تلویزیونحداکثر فاصلهحداقل فاصله
تلویزیون 32 اینچ240 سانتی متر240 سانتی متر
تلویزیون 40 اینچ300 سانتی متر300 سانتی متر
تلویزیون 48 اینچ365 سانتی متر365 سانتی متر
تلویزیون 54 اینچ415 سانتی متر415 سانتی متر
تلویزیون 60 اینچ450 سانتی متر450 سانتی متر
برای خانه خود تلویزیون چند اینچ بخریم ؟

بزرگ ترین سایز تلویزیون

اصولا تلویزیون های بیشتر 60 اینچ را می توان در دسته تلویزیون های سایز بزرگ به حساب آورد ، از جمله از بزرگ ترین تلویزیون های دنیا می توان به تلویزیون ها زیر اشاره کرد .

  1. تلویزیون 88 اینچی اولد ال جی
  2. تلویزیون ال جی 88 اینچی Z9 8K OLED
  3. تلویزیون سونی 98 اینچی Z9G 8K
  4. تلویزیون 75 اینچی سامسونگ MICROLED 4K
  5. تلویزیون سامسونگ 98 اینچی 8K
  6. تلویزیون 75 اینچی Vizio مدل P-Series Quantum X 4K
  7. تلویزیون پاناسونیک 65 اینچی GZ2000 4K

پرفروش ترین سایز تلویزیون

در رابطه با پرفروش ترین ابعاد تلویزیون باید بگوییم که تلویزیون های رنج 45 اینچ تا 55 اینچ را می توان جزو پرفروش ترین سایز های تلویزیون در بازار به حساب کرد .

ابعاد استاندارد تلویزیون چگونه است ؟

نمی توان ابعاد استانداردی را برای تلویزیون در نظر گرفت ، چرا که هر سایز تلویزیون دارای اندازه مشخصی از عرض و ارتفاع است که در این مطلب می توانید این اندازه ها را بررسی کنید .

ابعاد تلویزیون سامسونگ و ابعاد تلویزیون ال جی چگونه است ؟

ابعاد تلویزیون سامسونگ و ابعاد تلویزیون ال جی را می توان همانند همان ابعاد بررسی هایی انجام داده ایم در نظر بگیرید .

تلویزیون چند اینچی بخرم ؟

برای جواب دادن به این سوال عوامل وجود دارد که باید بررسی شود ، از جمله از این عوامل می توان به بررسی فاصله افراد تا تلویزیون ، بررسی اندازه و سایز تلویزیون ، اندازه اینچ براساس متراژ محیط و … اشاره کرد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *