نمایش دادن همه 7 نتیجه

زمانی معنی دقیق سردرگمی را فهمیدم که برای خرید سرویس غذاخوری به فروشگاه های ظرف رفتم . برند های مختلف ، مدل های مختلف و رنگبندی بی نهایت باعث شده بود که نتوانم تصمیم بگیرم . هر چه بیشتر میگشتم بیشتر سردرگم می شدم . نمیدانستم از چه جنسی سرویس غذاخوری انتخاب کنم . آرکوپال ، چینی ، سرامیک ، بلور ؟ کدام بهتر است ؟

و یا از کدام برند انتخاب کنم ؟ برند های زیادی را بررسی کردم . سرویس غذاخوری چینی مقصود ، سرویس غذاخوری چینی زرین ، سرویس غذاخوری چینی پردیس و چند برند خارجی . هر کدام از سرویس های این برند ها مزایا و معایبی داشت مثلا برند های خارجی زیادی گران بودند . برند های ایرانی هم مزایا و معایبی داشتند . مثلا در همین زمان که برای خرید سرویس غذاخوری جست و جو می کردم به نکته ای برخوردم . این که سرویس های چینی زرین کاسه آبگوشت خوری ندارند .همه ی این موارد باعث شده بود که نتوانم تصمیم بگیرم و انتخاب درستی داشته باشم . به همین دلیل به فکر فرو رفتم . یعنی افراد زیاد دیگری هم هستند که مشکل من را داشته باشند ؟

پس تصمیم گرفتم لیست کاملی از نکاتی که در هنگام خرید ظروف غذاخوری باید مد نظر قرار دهیم و حاصل تحقیق و مشاهده خودم در هنگام خرید بود را برایتان بنویسم . که بعضی از این نکات و فاکتورها ثابت شده اند و برخی از آن ها نیز جای بحث دارند . پس همراه من باشید .

آنچه در این نوشته خواهید خواند :

 1. نکات خرید سرویس غذاخوری چینی
 2. مزایای استفاده از ظروف چینی
 3. ویژگی های ظروف آرکوپال
 4. انواع سرویس غذاخوری کودک
 5. و...

انواع سرویس غذاخوری

 • سرویس غذاخوری چینی
 • سرویس غذاخوری آرکوپال
 • سرویس غذاخوری سرامیک
 • سرویس غذاخوری بلور
 • و...

هر آنچه قبل از خرید سرویس چینی باید بدانیم !

اگر تصمیم به خواندن این مطلب گرفتید به احتمال زیاد به دنبال پاسخ به این سوال هستید که : بهترین سرویس چینی که می توانم بخرم کدام است ؟ زمانی که برای خرید سرویس غذاخوری به مغازه های مختلف مراجعه می کردم با نکات بسیار مهمی آشنا شدم که در ادامه در اختیار شما قرار می دهم .

رنگ و طرح را ملاک خود قرار دهید !!!

با فروشنده ها که صحبت می کردم چیزی که بیشتر از همه به آن تاکیید می کردند این بود که شما اول طرح و رنگ آن را بپسندید چرا که سرویس غذاخوری را در طول روز حداقل دو بار برای نهار و شام استفاده می کنید پس باید طرح و رنگی انتخاب کنید که علاوه بر آن که مورد پسند شما باشد زود دل شما را نزند. عرف خرید سرویس چینی به این صورت است که برای مراسم های رسمی و پذیرایی از مهمانان از سرویس های چینی با نقش های کلاسیک و سنگین و برای استفاده روزمره از سرویس های چینی با تعداد کم و رنگ های شاد و اشتها آور استفاده می شود .

کیفیت را جدی بگیرید !!!

به نظر من از مهم ترین نکاتی که بعد از زیبایی و رنگ و طرح سرویس غذاخوری باید به آن دقت کنید کیفیت ظروف است . زیرا که هیچ کس ظروف لب پر و یا ظروفی که طرح و رنگ آن رفته باشد را دوست ندارد . سرویس غذاخوری چینی خوب است که به دلیل استفاده در ماشین ظرفشویی و یا ماکروویو طرح و رنگ خود را از دست ندهد . سرویسی انتخاب کنید سبک که در حمل و نقل آن با مشکل رو به رو نشوید ولی در عین حال محکم . که بر اثر استفاده دچار خط و خش نشود و با لب پر شدن خاطر شما را آزرده نسازد .

سبک بودن ظروف آنقدر مهم است که من زمانی که به مغازه های مختلف می رفتم بعضی ظروف آنقدر زیبا بود که نگاه آدم را می دزدید اما زمانی که یکی از اجزای آن مثلا بشقاب را به دست می گرفتم به دلیل وزن بالای آن از انتخابش پشیمان می شدم .

برند تولید کننده سرویس غذاخوری !!!

یکی دیگر از نکاتی که حین خرید سرویس چینی نباید از آن قافل شد توجه به برند تولید کننده آن محصول می باشد. در این بازار شما شاهد هزاران محصولات متفرقه با انواع برند های مختلف خواهید بود، اما چیزی که این میان وجود دارد این بوده که هنوز هم درصد بالایی از افراد به خرید از برند های با سابقه چینی که سال هاست کیفیت خود را به منوال قبل حفظ کرده اند می پردازند.

در میان بررسی هایم حول و حوش خرید سرویس غذاخوری با نکات بسیار جالبی در باره ی برند های مختلف داخلی و خارجی رو به رو شدم که در ادامه یک به یک را برایتان توضیح می دهم :

 • از نکات مهمی که در مورد سرویس های چینی دریافتم این بود که سرویس های غذاخوری چینی خارجی از تعداد پارچه بیشتری تشکیل شده اند و عموما دارای سرویس قهوه خوری و یا چای خوری ست با ظروف غذاخوری می باشند اما خوب قیمت بالایی هم دارند که از معایب آن محسوب می شود .
 • سرویس های چینی زرین تنوع طرح و رنگ بسیار بالایی دارد اما در مقایسه با مثلا ظروف غذاخوری چینی تقدیس یک عیب دارد و آن این است که سرویس های چینی زرین کاسه آبگوشت خوری ندارند .
 • یکی از جالب ترین نکاتی که با آن رو به رو شدم این بود که اگر شما بخواهید سرویس غذاخوری تعداد بالا بخرید چینی زرین بهترین انتخاب برای شماست زیرا سرویس هاس 12 نفره چینی زرین 6 عدد بشقاب پلوخوری و میوه خوری اضافه بر روی سرویس های خود دارد و این به آن معناست که شما با خرید ک سرویس 12 نفره 18 عدد بشقاب پلوخوری ، 18 عدد بشقاب پلو خوری و 12 عدد خورش خوری خواهید داشت که این به نفع شماست .

مزایای استفاده از سرویس غذاخوری چینی

مزایایی که در ادامه قرار است برایتان بگویم حاصل چندین سال استفاده خودم از ظروف چینی است . این موارد را پس از استفاده از ظروف مختلف و در جریان خرید سرویس غذاخوری چینی از فروشندگان ظروف چینی کسب کرده ام که با شما در میان می گذارم :

 1. چینی ها بر خلاف ظروف دیگر مانند ظروف بلور و شیشه ای دیرتر داغ می شوند .
 2. ظروف چینی با گرم و سرد شدن به سرعت نمی شکنند .
 3. طرح و رنگ ظروف چینی هنگام استفاده در ماشین ظرفشویی پاک و یا کم رنگ نمی شوند .
 4. جنس چینی هیچ گونه ضرری برای سلامتی ندارند .
 5. ظروف چینی با توجه به کیفیت و طراحی که دارند از قیمت های معقولی برخوردارند .

نگاهی به سرویس های غذاخوری آرکوپال

زمانی که تصمیم به خرید سرویس غذاخوری گرفتم تصمیم گرفتم تا به فروشگاه هایی بروم که هم سرویس های آرکوپال دارند و هم سرویس های چینی . به این صورت می توانستم بین این دو جنس ظروف مقایسه کنم ، ویژگی های هر یک را بشناسم و بعد تصمیم بگیرم که ظروف آرکوپال مناسب من است و یا ظروف چینی . تا اینجای مطلب نکاتی که برای خرید سرویس غذاخوری چینی فهمیده بودم را برایتان گفتم اکنون میخواهیم که سرویس های غذاخوری آرکوپال را بررسی کنیم و نکات و ویژگی های آن را متوجه شویم .

سرویس غذاخوری آرکوپال چه تفاوتی با سرویس چینی دارد ؟

اغلب خانم هایی که مانند من می خواهند یک سرویس غذاخوری خریداری کنند بین دو جنس چینی و آرکوپال باید تصمیم گیری کنند و این سوال برایشان پیش می آید که این دو چه تفاوتی با هم دارند ؟

کدام برای من مناسب تر است ؟

کدام دوام بیشتری دارد ؟

سرو غذا برای همه ما از لذت بخش ترین و خاطره انگیز ترین لحظه هاست که با تزئین میز یا سفره غذا با ظروف زیبا لذت بخش تر می شود . در چند سال اخیر این ظروف از ظروف بسیار شیک و زیبا که سبک تر از چینی و زیبا تر از بلور هستند با استقبال چشمگیر خانم های ایرانی مواجه شدند .

این ظروف قابلیت شست و شو در ماشین ظرفشویی را داراست که کار خانم ها را راحت تر کرده است . تنوع رنگ و مدل و مناسب بودن قیمت آن نسبت به ظروف چینی و بلور و کریستال نیز از ویژگی های خاص این ظروف به حساب می آید که با گسترش آن در اکثر خانه ها زیبایی سفره ها را چند برابر کرده است .

سرویس غذاخوری آرکوپال با ویژگی های بی نهایت

زمانی که در حال بررسی مزیت های آرکوپال و چینی بودم با فروشندگان بسیاری صحبت کردم و خود نیز ظروف زیادی را با هم مقایسه کردم و در همین حین با ویژگی های منحصر به فرد سرویس های غذاخوری آرکوپال مواجه شدم که در ادامه برایتان خواهم گفت . این ویژگی ها هر شخصی را می تواند مجاب به خرید ظروف آرکوپال کند .

سبک وزن بودن

همانطور که قبل تر هم برایتان گفتم در فروشگاه ها ظرف هایی را می دیدم که زیبایی بی نظیری داشتند و در لحظه اول نگاه من را به خود جذب می کردند اما زمانی که یکی از آن ها را بر می داشتم به خاطر وزن زیادی که داشت از خریدش صرف نظر می کردم . در همین زمان بود که متوجه شدم سرویس های غذاخوری آرکوپال نسبت به چینی و بلور از وزن کمتری برخوردارند . برای بسیاری از آدم ها که با مشکلات درد مچ دست رو به رو هستند همین یک ویژگی کافیست تا به خرید ظروف آرکوپال روی بیاورند .

نشکن بودن

از نشکن بودن ظروف آرکوپال بسیاری از فروشندگان تعریف می کردند اما اگر بخواهم با شما صادق باشم نمیتوان گفت که این ظروف کاملا نشکن هستند اما نسبت به ظروف چینی و یا بلور که به سرعت آسیب می بینند مقاوم ترند و این مورد خود یک مزیت بسیار خوب برای یک سرویس غذاخوری محسوب می شود .

قابلیت استفاده در مایکروفر

از چند سال گذشته که مایکروویو خریدم همیشه دقدقه این را داشتم که در هنگام گرم کردن و یا پخت غذا در مایکروویو کدام ظرف را می توانم بگذارم و کدام ظرف را نمی شود . و فکر می کنم این دقدقه همه ی خانم هایی است که از این استفاده می کنند . به همین دلیل زمانی که تصمیم به خرید سرویس غذاخوری گرفتم مصمم بودم سرویسی را بخرم که قابلیت استفاده در مایکروفر را داشته باشد . پس از کمی تحقیق و پرس و جو در ای باره متوجه شدم که تمامی ظروف آرکوپال که طلا یا نقره کوب نباشند قابلیت گذاشتن در مایکرویو را دارند و خوب این ویژگی بسیار مهمی برای یک سرویس غذاخوری است .

قیمت مناسب

اگر بخواهم بین سرویس های آرکوپال و چینی فقط از لحاظ قیمت مقایسه انجام دهم سرویس غذاخوری آرکوپال را انتخاب می کنم چون نسبت به ظروف بلور و چینی قیمت مناسب تری دارند . البته ظروف آرکوپال خارجی قیمت بالایی دارند و گاهی قیمت آن از ظروف چینی خارجی نیز گران ترند .

سرویس غذاخوری سرامیک زیبا اما پر عیب

ظروف غذاخوری سرامیکی در اشکال و رنگبندی های بسیار متنوع است و تمامی مدل های آن را می توان در ماشین ظرفشویی و مایکروویو استفاده کرد بدون این که نگران باشیم که آسیب ببینند و یا رنگ آن ها برود.

اما در کنار تمام مزایایی که دارد معایب زیادی هم دارد که نمیتوان به راحتی از آن ها چشم پوشی کرد. بر خلاف همیشه که همه ی افراد سعی دارند تا شما را فقط با مزیت های یک سرویس غذاخوری آشنا کنند من اکنون تصمیم گرفته ام تا تمام معایبی که ظروف سرامیکی دارند را برایتان بگویم پس اگر قصد خرید این ظروف را دارید ادامه این مطلب را بخوانید.

 • ظروف سرامیکی به سرعت و با کوچکترین ضربه ای لب پر می شوند و چون لایه رنگی لعابی است که بر روی سرامیک کشیده می شود و لایه زیرین سرامیک بی رنگ است ظاهر نا خوشایندی را ایجاد می کند.
 • به دلیل اختلاف دمایی و یا سرد و گرم شدن نا گهانی به سرعت ترک می خورند.
 • یکی از مهم ترین معایبی که سرویس غذاخوری سرامیکی دارند این است که وزن بالایی دارند و در جا به جایی و پذیرایی شما را خسته می کند.
 • ظروف سرامیکی با توجه به این که سرویس های های غذاخوری آن تعداد پارچه زیادی ندارد اما قیمت بالایی دارند و این نیز جزو معایب آن محسوب می شود.

اما با تمام این معایب می توان ظروف سرامیکی را جزو ظروف غذاخوری زیبا و پر طرفدار دانست که در چند سال اخیر وارد بازار ظرف و ظروف شده است.