معایب کولر گازی مجیک [کولر گازی MAGIC چه مشکلاتی داره؟]

مرداد 7, 1401
بلاگ
معایب کولر گازی مجیک

برند مجیک یکی از برترین تولید کننده های محصولات خانگی در بازار می باشد . پیش تر در مطلب کولر گازی مجیک ساخت کجاست در مورد کشور سازنده کولر گازی های مجیک نیز صحبت کردیم اما با این حال نکته مهم دیگری که در مورد آن زیاد پرسیده می شود در رابطه با معایب کولر گازی مجیک می باشد . معمولا همه محصولات برند ها دارای عیب و ایراد های جزئی هستند اما برخی از آن ها مزایای بسیار زیادی دارند که مزایای بالا باعث شده تا معایب آن ها کمتر به چشم بیاید . به غیر از معایب در مورد عیب ها و مشکلات کولر گازی مجیک هم زیاد از ما سوال میپرسیدند که در این مطلب تصمیم گرفتیم تا شایع ترین مشکلاتی که وجود دارد و در زمان استفاده از کولر گازی ها ممکن است رخ دهد را بررسی و معرفی کنیم .

اگر قصد خرید کولر گازی مجیک را دارید پیشنهاد می کنیم حتما تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید ، به غیر از بررسی معایب کولر گازی مجیک در مطالب دیگر در مورد نظرات درباره کولر گازی و کولر گازی هایسنس ساخت کجاست و… نیز مطالعه کنید .

بررسی برخی از مشکلات کولر گازی های جی پلاس :

یکی از علت هایی که باعث میشه کولر گازی و اسپیلت کار نکند می تواند به علت وجود پوسیده شدن سیم های آن باشد که ممکن است بعد از مدتی کار کردن این اتفاق برای سیم ها رخ دهد . در این حالت انتقال برق به کمپرسور صورت نخواهد گرفت و در نتیجه موتور آن روشن نمی شود .

مورد دیگری هم می توان برای این علت تعریف کرد : در واقع ممکن است علت روشن نشدن کولر به خاطر فیش هایی باشد که سیم به واسطه آن به کمپرسور وصل می شود این فیش ها اگر شکسته شده باشند و یا در اثر استفاده طولانی مدت شل شده باشند در این حالت اتصالات کمپرسور قطع می شود و سبب میشه که کولر گازی به درستی کار نکند .

1. کثیف شدن و گرفتگی فیلتر هوا در کولر گازی مجیک :

باد خنکی که کولر گازی ها تولید می کنند در ابتدا از فیلتر های جدا کننده موجود نیز عبور می کند که این فیلتر ها در پنل داخلی و بیرونی کولر گازی نیز وجود دارد . در واقع به مرور زمان که از کولر گازی های استفاده می شود ذرات و گرد و غبار در این فیلتر ها گیر می کند و اگر تجمع این گرد و غبار زیاد شود سبب مسدود شدن مسیر باد میشه زمانی که فکر می کنید کولر شما نمی تواند باد خنکی تولید کند . بهتر است در ابتدا فیلتر های هوایی را چک کنید .

اسپلیت کولر گازی مجیک شف مدل 18000RT1 oranos

کولر گازی مجیک شف مدل 30000RT1 oranos

اسپلیت کولر گازی مجیک کولینگ مدل 18000RT1 oranos

اسپلیت کولر گازی مجیک شف مدل 24000RT1 oranos

2. تنظیمات ترموستات در کولر گازی مجیک

یکی دیگر از دلایلی که سبب شده تا کولر به خوبی نتواند باد خنک تولید کند می تواند به علت ترموستات باشد . در این حالت بهتر است دمای کولر را حدود 5 تا 6 درجه پایین تر از از دمای اتاق قرار دهید و یا روی همان 25 درجه سلسیوس نیز تنظیم کنید . اگر ترموتسات شما مشکلی داشته باشد در این حالت دستگاه به خوبی نمی تواند کار کند و باد سرد تولید نمی کند .

3. کثیف بودن کندانسور کولر گازی

کندانسور در حقیقت قسمتی از کولر گازی و اسپیلت می باشد که وظیفه آن انتقال گرمای مبرد درون لوله ها به هوای محیط بیرون می باشد . در حالتی که کندانسور خراب شود و انتقال حرارت از مبرد به هوا به درستی انجام نشود ،گاز خنک نمی شود و در این حالت در عملکرد کولر گازی اختلال نیز به وجود می آید و به خوبی نمی تواند باد خنک تولید کند . اگر کندانسور کولر گازی مجیک شما مشکل داشته باشد برای تعمیر آن لازمه تا به شخصص حرفه ای در این زمینه مراجعه کنید .

4. کثیف شدن و گرفتگی فیلتر های هوا در کولر

نکته بعدی که باید بررسی شود در رابطه با فیلتر های هوایی می باشد که در درون پنل داخلی و خارجی کولر نیز پیدا می شود . در واقع باد خنکی که کولر ها تولید می کنند در ابتدا از فیلتر های هوایی نیز عبور می کند . در صورتی ک گرد و غبار زیادی در فیلتر ها وجود داشته باشد موجب مسدود شدن مسیر باد می شود .

در بررسی های تخصصی تر باید بیان کنیم که دو قطعه از کولر گازی ها به اسم رله فرمان و اورلود کمپرسور نیز وجود دارند که برای حل مشکل خنک نکردن کولر گازی ها بهتر است بررسی شود . معمولا برای حفاظت از کمپرسور روی آن باید اورلود تعبیه شده باشد . در زمان هایی که کمپرسور شروع به داغ شدن کند ، در این حالت اورلود از کمپرسور محافظت می کند و اتصال را قطع می کند و تا زمانی که کولر سرد شود آن را روشن نمی کند .

بیشتر ولتاژ کمپرسور به کمک رله فرمان تامین می شود که می تواند برای اطمیینان از سالم بودن کمپرسور آن را هم برررسی کنید اگر مشکل از آن نبود سپس می توانید برد الکترونیکی را بررسی کنید ، اگر در این زمینه ها وارد نیستید بهتره به تعمیر کاران حرفه ای تر نیز مراجعه کنید .

مزایای کولر گازی مجیک :

شرکت سازنده مجیک به منظور جلوگیری از هزینه هیا زیاد مصرف برق در ساخت و تولید کولر گازی های خود از تکنولوژی های اینورتر نیز بهره برده است که می تواند مصرف انرژی را تا 60 درصد کاهش دهد .

یکی دیگر از بهترین ویژگی های کولر گازی های مجیک کمپرسور های به کار رفته در ساختار آن هاست . کمپرسور های به کار رفته در کولر گازی های دیواری مجیک و یا اسپیلت های آن از نوع روتاری T1 و T3 است که دارای قدرت خنک کنندگی بالایی بوده اند .

راهنمای خرید کولر گازی مجیک

در زمان خرید کولر گازی مجیک نکاتی وجود دارد که باید رعایت شود . کولر گازی های برند مجیک در ظرفیت های مختلف 9000 تا 36000 نیز در بازار عرضه می شوند ، با این وجود به خوبی کولر گازی با ظرفیت مناسب می تواند ساختمان هایی با متراژ های متفاوت را به خوبی گرم و یا سرد کند . با وجود قابلیت سرمایش و گرمایش می توان از این کولر ها در فصول مختلف سال نیز استفاده کرد . به علاوه آن کشور سازنده کولر گازی مجیک انواع مدل کولر گازی هایی با پنل های کلاسیک و لورد و… تولید می کند .

برند مجیک انواع مدل کولر گازی های خود را به بیش از 601 کشور دنیا از جمله ایران نیز ارسال می کند .

کولر گازی مجیک در کجا تولید می شود ؟

کولر گازی مجیک ساخت کشور کره بوده و البته برند مجیک کولر گازی هایش را به بیش از 60 کشور دنیا از جمله

قیمت کولر گازی مجیک چقدر است ؟

برند مجیک مدل کولر گازی ها و اسپیلت های متفاوت با ویژگی های گوناگون تولید می کند که دارای قیمت های متنوع هستند ، در کل توصیه میشه قبل خرید بودجه مشخصی را در نظر داشته باشید .

امتیاز مطلبpost
پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.