بلاگ

بخاری برقی برای سالن بزرگ [معرفی انواع بخاری برقی مناسب]

بخاری برقی برای سالن بزرگ

برای خونه ها و یا مناطق اداری و در کل ساختمان هایی که دارای سالن بزرگ هستند بهتر است از چه نوع بخاری برقی استفاده کنیم ؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که بخاری های برقی در انواع متفاوتی تولید می شوند و همچنین دارای مدل های متفاوتی هستند ، در این مطلب ما تمام آن ها را بررسی کرده ایم و نوع تولید گرما و حرارت آنان را توضیح داده ایم اما اصلی ترین عاملی که در این مقاله به آن پرداخته ایم انتخاب بهترین بخاری برقی برای سالن بزرگ و یا انتخاب بخاری برقی مناسب برای محیط های بزرگ است .

من خودم شناخت کاملی از بخاری برقی ها و مدل های مناسب آنان برای فضاهای بزرگ نداشتم بنابراین تصمیم گرفتم تا ابتدا بخاری های برقی را برسی کنیم و طبق نیاز و انتظارات خودم مناسب ترین بخاری برقی را برای سالن بزرگ منزلم خریداری کنم .

بخاری برقی برای سالن بزرگ

چه مدل بخاری برقی برای سالن بزرگ مناسب می بشد؟

برخی از افراد از ما در رابطه با بهترین و مناسب ترین بخاری برقی برای سالن بزرگ سوال میپرسند ، برای استفاده از بخاری برقی برای سالن های بزرگ لازم است به سراغ بخاری برقی هایی که دارای فن هستند بروید و چون قرار است برای محیط های بزرگ مورد استفاده قرار بگیرند باید دارای فن بزرگی باشند . از جمله از مناسب ترین بخاری های برقی برای محیط های بزرگ می توان به بخاری های قابل حمل با فن حلزونی ، بخاری های فن دار با ارتفاع 45 سانتی متر و یا مدل بخاری های برقی دیواری که دارای طول 50 سانتی متر هستند و … اشاره کرد .

چه مدل بخاری برقی برای سالن بزرگ مناسب می بشد؟

انواع مدل های بخاری برقی

1. بخاری برقی زمینی

این نوع بخاری برقی ها معمولا فن دار هستند و در حجم و اندازه کوچک تری قرار دارند ، علاوه بر این موارد این نکته هم وجود دارد که این نوع بخاری ها معمولا به صورت عمودی هستند و از این نظر برای نگهداری فضای زیادی را اشغال نمی کنند .

بخاری برقی زمینی

2. بخاری برقی دیواری

این مدل بخاری برقی ها یکی از پرفروش ترین مدل بخاری های برقی در بازار هستند که قابلیت نصب بر روی دیار را دارند ، اما متاسفانه امکان جا به جایی این مدل بخاری برقی ها وجود ندارد . این نوع بخاری برقی ها بیشتر در محیط های کاری و یا درون اتاق خواب ها قابل استفاده هستند .

بخاری برقی دیواری

3. بخاری برقی قرنیزی

مدل های دیگری از بخای برق هایی که وجود دارد ، بخاری برقی قرنیزی هستند که احتمالا برای خیلی از افراد نام آن ها آشنا نمی باشد . این نوع بخاری بیشتر برای ساختمان ها و خانه های قدیمی که سیستم لوله کشی گرمایشی و تهویه ندارند قابل استفاده اند . گرما را از کف ساختمان به سمت بالا و سقف هدایت می کند . به گفته مصرف کنندگان این مدل بخاری ها از ایمنی بالایی برخوردار هستند اما به خوبی محیط را گرم نگه نمی دارند .

 بخاری برقی قرنیزی

انواع بخاری برقی در بازار

1. بخاری برقی سرامیکی

این مدل بخاری های برقی بدن سیم هستن و همین عامل سبب شده تا جا به جایی راحت تری داشته باشند . بخاری برقی سرامیکی در واقع مجهز به اجرای گرمایشی سرامیکی درون هستند که گرما و حرارت را تولید می کنند و امکان تنظیمات دما برای این مدل بخاری ها وجود دارد . با استفاده از این مدل بخاری برقی می توانید گرمای نورد نیاز اتاق خود را تا مدت نسبتا طولانی گرم نگه دارید .

بخاری برقی سرامیکی

2. بخاری برقی روغنی

شاید نام این مدل بخاری برای شما کمی عجیب باشد ف این مدل بخاری برقی با فناوری گرمایشی micathermic حال سوالی که ممکن است به وجود آید این است که گرما را چگونه تولید می کند . بخاری برقی روغنی گرمایش های تابشی و همرفتی را با استفاده از روغن گرمایشی که درون بخاری وجود دارد تولید می کند . در واقع روغن موجود درون بخاری وارد تیغه های بخاری شده و گرما را به محیط بیرون انتقال می دهد .

 بخاری برقی روغنی

3. بخاری برقی مادون قرمز

این مدل بخاری های برقی از آن دسته از بخاری هایی هستند که گرمایش تابشی تولید می کنند و سبب تولید گرما و حرارت می شوند . این نوع بخاری های برقی دارای دو نوع هستند که این دو نوع را در ادامه معرفی می کنیم .

  1. بخای هایی که دارا لامپ های کوارتزی هستند و سیم حرارتی نان از نیکل و کروم ساخته شده علاوه براین درون یک لامپ کوارتزی وجود دارند .
  2. مدل دیگر بخاری های دارای المنت های حرارتی میله ای هستند را معرفی می کنیم . این مدل بخاری ها با استفاده از المنت های فلزی جامد حرارت را تولید می کنند و فضای بیرونی را گرم نگه میدارند .
 بخاری برقی مادون قرمز

راهنمای خرید بخاری برقی برای سالن بزرگ

1. وجود ترموستات

به هنگام خرید بخاری برقی به ترموستات آن توجه ویژه ای نشان دهید . وجود ترمستات این امکان را به شما می دهد تا بتوانید دمای مورد نیاز خود را برای بخاری تنظیم کنید .

2. وجود تایمر

تنظیمات تایمر برا همه ی بخاری برقی ها وجود ندارد و تنها در مدل های پیشرفته تر آنان دیده می شود ، با وجود تایمر شما می توانید زمان روشن شدن و خاموش شدن بخاری برقی خود را تنظیم کنید .

3. وجود چرخ

مدل هایی از بخاری های برقی دارای دسته هستند تا جا به جایی آنان راحت تر انجام شود مدل های دیگری از آنان وجود دارد که تقریبا وزن سنگینی دارند و برای انان چرخ هایی تعبیه شده است تا به آسانی قابل جا به جایی باشند .

4. حالت صرفه جویی در بخاری ها

برخی از بخاری ها دارای حالت صرفه جویی هستند که با تنظیم کردن این حالت در بخاری ها می توان انرژی را به شکل بهینه مصرف کرد که از تا هزینه های مصرف انرژی کمتری شامل حالتان شود .

5. ایمنی بخاری برقی

برخی از بخاری های برقی دارای کلید مراقبت از حرارت بیش از حد هستند ، در حالتی که حرارت خاری بیش از اندازه باشد در این حالت بخاری به صورت خودکار خاموش می شود . در حقیقت وجود ترموستات در حفظ ایمنی بخاری ها بسیار پر اهمیت است چرا که ترموستات کمک می کند تا حرارت بخاری بیش از اندازه نشود . در ضمن برای ان که بخاری مورد نظر از ایمنی خوبی برخوردار باشد به نشان استاندردی که بر ری بخاری ها وجود دارد دقت کنید .

بخاری برقی برای سالن بزرگ
چگونه بخاری برقی مناسبی را بخرم ؟

برای خرید بخاری برقی مناسب نکاتی وجود دارد که لازم است قبل از خرید این نکات رابررسی کنید ، از جمله ز این نکات می توان به وجود ترموستات ، تایمر ، تنظیمات بخاری و … اشاره کرد .

بهترین بخاری برقی برای فضای بزرگ چیست ؟

از جمله از بخاری ها بری که برای فضاهای بزرگ و یا سالن بزرگ مناسب می باشد بخاری هایی با فن حلزونی ، بخاری های یا ارتفاع 45 سانت و یا 50 سانت و … اشاره کرد .

بخاری برقی تایمر دار بخرم یا نه ؟

انتخاب این مورد بستگی به سلیقه و نیاز شما دارد ، در این مطلب می توانید دیگر نکات خرید بخاری های برقی را بررسی کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *