راهنمای خرید همزن برقی [قبل از خرید حتما بخوانید و بدانید]

شهریور 25, 1400
بلاگ
راهنمای خرید همزن برقی

کسانی که به صورت حرفه ای آشپزی می کنند و یا زیاد کیک و شیرینی درست می کنند برای راحت تر بودن کارشان و سرعت گرفتن آن ها بی شک نیاز به یک همزن برقی دارند . حال برای خرید همزن برقی سوالاتی پیش می آید که کدام مدل همزن برقی خوبه بخرم ؟ توان همزن برقی باید چقدر باشد ؟ همزن برقی ساده بخرم یا کاسه دار حرفه ای ؟ مدل همزن برقی چی باشه ؟ و … که برای یافتن پاسخ این سوالات نیازه تا ابتدا قبل از خرید راهنمای خرید همزن برقی را مطالعه کنید و با نکاتی که باید از قبل برای خود مشخص کنید نیز آشنا شوید ، البته پیش تر ما مقالاتی در مورد بهترین مارک همزن برقی و بهترین همزن برقی کاسه دار نیز نوشتیم که پیشنهاد می کنیم این مقالات را هم قبل خرید مطالعه کنید .

راهنمای خرید همزن برقی

انواع همزن برقی در بازار

1. همزن برقی معمولی

این نوع همزن برقی را می توان مدل ساده آن ها در نظر گرفت ، این مدل همزن برقی ها معمولا به صورت دو دسته هستند که به صورت تک موتوره و یا دو موتوره می باشند . طرز استفاده از این مدل همزن برقی ها بدین صورت است که همیشه نیازه در حین کار آن را با دست خود نگه دارید .

همزن برقی معمولی

2. همزن برقی کاسه دار

این نوع همزن برقی مدل پیشرفته تری نسبت به همزن برقی معمولی می باشد و در حقیقت دارای استند ثابتی می باشند و کاسه ای معمولا از جنس استیل نیز دارد . این مدل همزن برقی استفاده راحت تری دارند و دیگر نیاز نیست که آن را در دست بگیریم و نگه داریم .

همزن برقی کاسه دار

راهنمای خرید همزن برقی در بازار

1. همزن برقی کاسه دار بخرم یا همزن برقی معمولی ؟

ابتدا به این سوال پر تکرار در راهنمای خرید همزن برقی نیز جواب دهیم که در این جا ما انواع همزن برقی ها را معرفی کردیم اما در پاسخ به این سوال که کدام مدلو بخریم باید بگوییم که خرید و انتخاب آن بستگی به خود شخص و کاری که انجام می دهد دارد اما با این حال به این مورد توجه کنید که همزن برقی کاسه دار معمولا فضای بیشتری را اشغال می کند و همچنین قیمت بیشتری هم دارند اما در مقابل استفاده از آن ها راحت تر است و دردسر کمتری دارد .

2. سرعت همزن برقی

برای افرادی که می خواهند کارشان با تایم کمتری انجام شود بررسی سرعت همزن برقی از مهم ترین نکاتی است که باید بررسی شود . برخی از مدل همزن برقی ها هم مدل ساده و هم مدل پیشرفته دارای تنظیمات سرعت می باشند اما در کل سرعت همزن برقی به توان و قدرت موتور آن نیز بستگی دارد و هر اندازه همزن برقی موتور پر قدرت تری داشته باشه از سرعت بیشتری هم برخوردار خواهد بود . بهتر است همزن برقی را انتخاب کنید که هم سرعت پایینی داشته باشد ، سرعت زیاد و هم سرعت متوسط چرا که در هر بار استفاده کاربرد بالایی برای شما خواهند داشت .

سرعت همزن برقی

3. توان مصرفی همزن برقی

در رابطه با توان همزن برقی باید این نکته را بیان کنیم که هر دستگاه برقی توان بالاتری داشته باشد در حقیقت موتور آن از قدرت بالاتری برخوردار خواهد بود و در مقابل سرعت همزن زدن آن هم بالاتر می رود و بهتر می تواند همه نوع موادی را مخلوط کند و هم بزند . معمولا همزن برقی های معمولی دارای توانی به اندازه 300 وات هستند و همزن برقی های کاسه دار و یا ایستاده دارای توان 600 وات می باشند.

4. استفاده راحت تر و طراحی کلی همزن برقی

در مورد راحتی استفاده معمولا همزن برقی کاسه دار یا ایستاده چون دیگر نیازی برای نگه ندارد استفاده خیلی راحت تری دارند . مدل همزن برقی معمولی باید دارای طراحی مناسبی هم باشد و جای مخصوصی برای دست گرفتن نیز داشته باشد ، در واقع استفاده طولانی از همزن برقی معمولی کمی خسته کننده می باشد و زمانی ک دست شما احساس خستگی کند از آن طرف ممکن است از کیفیت کار شما بکاهد . برخی از مدل همزن برقی ها کاسه دار به گونه ای طراحی شده اند که می توان خود همزن را از استند آن جدا کرد و به صورت دستی از آن استفاده کرد . این قابلیت برای زمانی هایی که می خواهد مواد کمی را هم بزنید بسیار می تواند کاربردی باشد .

 استفاده راحت تر و طراحی کلی همزن برقی

6. بهترین برند همزن برقی

در مقدمه به شما مطالبی که در مورد بهترین مارک همزن برقی های ساده و کاسه دار نوشتیم را معرفی کردیم اما با این حال با توجه به اهمیت موضوع اینجا هم تکرار می کنیم که حتما برای خرید همزن برقی ها از بهترین مارک ها و بهترین برند ها خرید کنید و توجه داشته باشید که برند مورد نظر دارای گارانتی و خدمات پس از فروش نیز باشد . تا در صورت وجود مشکلی بتوان با مراجعه به نمایندگی ها به راحتی مشکل را برطرف کرد .

5. قیمت همزن برقی ها

از مهم ترین نکات راهنمای خرید همزن برقی ها بررسی قیمت می باشد .در رابطه با قیمت همزن برقی ها لازمه بیان کنیم که اگر به قصد خرید همزن برقی سری به بازار بزنید قطعا با انواع مدل همزن برقی ها در طرح و مدل های مختلف نیز روبه رو می شوید که هر کدام از ویژگی ها و کیفیت های متنوعی برخوردار هستند با توجه به این نکات خود همزن برقی ها از قیمت های متفاوتی برخوردار هستند و نمی توان به صورت دقیق گفت که همزن برقی ها چه میزان قیمتی دارند اما معمولا لازم نیست هزینه چندانی برای آن ها کنید و تقریبا می توان گفت هزینه متوسطی دارند ، راستی لازم به ذکر است که بگوییم که همزن برقی کاسه دار معمولا قیمت بیشتری نسبت به همزن برقی کاسه دار دارد .

7. وجود سری ها و تیغه ها متنوع در همزن برقی

مدل هایی از همزن برقی وجود دارد که دارای تیغه های متنوعی می باشد که هر یک از این تیغه ها برا مصارف خاص استفاده می شود . در واقع همزن برقی خوب همزنی می باشد یک تیغه برای ورز دادن ، یک تیغه برای خمیر زدن ، تیغه برای هم زدن تخم مرغ نیز داشته باشد .

وجود سری ها و تیغه ها متنوع در همزن برقی

8. وزن همزن برقی

یکی از مهم ترین نکات در راهنمای خرید همزن برقی ها که از اهمیت بالایی هم برخوردار می باشد وزن دستگاه می باشد . در واقع همزن برقی ها باید در وزنی باشد که استفاده از آن را برای ما راحت کند . دقت کنید که اگر همزن برقی های معمولی وزن زیادی داشته باشند در دست نگه داشتن آن ها کمی مشکل ساز می شود .

مشخصات همزن برقی خوب

  1. یک همزن برقی خود از قدرت موتور خوبی برخوردار می باشد .
  2. از برند با اطمینان و مطمئنی خریداری شه باشد .
  3. همزن بری خوب سرعت خوب با صدای کمی دارد .
  4. استفاده از آن راحت است و خوب می تواند مواد غذایی را هم بزند .
  5. از دیگر ویژگی های همزن برقی خوب قدرت چرخش آن می باشد .
  6. دارای قابلیت تنظیمات سرعت می باشد .
  7. دارای تیغه ها و سری های کاربردی برای مصارف مختلف می باشد .
مشخصات همزن برقی خوب
همزن برقی کدوم مدل بهتره بخرم ؟

این که همنز برقی معمولی و یا همزن برقی کاسه دار یا ایستاده برای شما کاربرد دارد یا نه بستگی به مصرف خود شما نیز دارد.

بهترین برند همزن برقی چیست ؟

در این جا لازم است بیان کنیم که برند های متنوعی هستند که انواع همزن برقی ها را تولید می کنند پیشتر مقالاتی در این موضوع نیز نوشتیم و به صورت کامل راجع به بهترین برند همزن برقی توضیح دادیم .

همزن برقی خوب برای کیک پزی چیست ؟

اگر زیاد اهل پختن کیکی هستید توصیه می کنم تا برای خود یک همزن برقی کاسه دار تهیه کنید .

4.9/5 - (18 امتیاز)
پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.