نمایش یک نتیجه

چای یکی از محبوب‌ ترین نوشیدنی‌ ها در کشور ماست ، که برای طبخ و نوشیدن بهتر آن توجه خاصی صورت میگیرد . حیف است اگر شما هم جزو یکی از عاشقان این نوشیدنی گرم هستید ، در خانه و یا محیط کار خود از یک سماور که همیشه شما را به مراد دلتان که یک استکان چای گرم است خواهند رساند ، محروم کنید . به طور کلی سماور ها را به دو دسته کلی برقی و گازی تقسیم می شوند . که اکنون قصد بررسی سماور برقی را داریم .

از زمانی که چای به اولین نوشیدنی مردم ایران تبدیل شد ، سماور هم جایگاهی خاص در میان ایرانیان پیدا کرد .در ابتدا از انواع سماور های نفتی و ذغالی برای درست کردن چای یا دمنوش ها استفاده می شد و پس از آن سماور های نفتی به میان آمدند انواع جدید تر سماور ها پس از گاز کشی شهر ها تولید شدند که همان سماور های گازی است . سماور برقی نیز نوع دیگری از سماور هات که توسط جریان برق آب را به جوش می آورد .

سماور برقی

سماور های برقی چند سالی است که روی کار آمده اند و توسط جریان برق آب را به جوش می آورند . این مدل از سماورها به وسیله‌ی نیروی برق کار می‌کند و یکسری المنت در آن تعبیه شده است که با استفاده از جریان برق گرم می‌شوند و آب را به نقطه‌ی جوش می‌ رسانند . سماور‌های برقی به دلیل سرعت بالایی که در به جوش آوردن آب دارند بسیار مورد علاقه‌ ی خانم‌های خانه دار هستند .

نکات مهم هنگام خرید سماور برقی

جنس بدنه

اصلی ترین نکته ای که هنگام خرید سماور برقی باید به آن دقت بسیار داشته باشید جنس بدنه آن است . سماور ها اصولا از جنس هایی نظیر : نیکل ، نقره ، برنج و همچنین استیل ساخته می شوند که با اختلاف زیادی این سماور های استیل هستند که در گروه پرفروش ترین سماور ها قرار میگیرد و مشتریان پر و پا قرصی دارند .

جنس دسته ها

مورد بعدی که حتما هنگام خرید سماور برقی باید به آن توجه داشته باشید ، جنس دسته های سماور است . همواره دقت داشته باشید که از سماور هایی که دسته های پلاستیکی دارند انتخاب نکنید و صرفا به دنبال سماور هایی با دسته های چوبی و یا هماهنگ با جنس بدنه خود سماور باشد . با توجه به این که دسته های پلاستیکی به کار رفته در سماور ها نسبت به حرارت مقاومند اما باز هم دیده شده است که در برابر حرارت زیاد دسته های پلاستیکی حالت اصلی خود را از دست داده و نمای ظاهری زشتی را به وجود میاورد .

ظرفیت محصول

از دیگر مواردی که باید به هنگام خرید سماور های برقی به آن توجه شود ، ظرفیت آن ها است . ظرفیت یک سماور بسته به تعداد نفرات اعضای خانواده و همچنین میزان میل و رغبت آن ها به میل کردن چای در طول شبانه روز است . به همین خاطر توصیه می کنیم پیش از اقدام به خرید یک سماور ، حتما از نوع و حجم مورد نیازتان اطمینان حاصل نمایید و بعد به دنبال یک سماور با ظرفیت کم و یا زیاد بروید .

برچسب انرژی

برچسب انرژی از مهمترین نکاتی است که هنگام خرید یک سماور برقی مناسب باید به آن توجه داشته باشید . با توجه به قیمت مصرف برق در کشور ما ، پیشنهاد می کنیم اگر قرار است سماور شما پیوسته در طول شبانه روز کار کند و برایتان همیشه آب جوش و چای گرم را به همراه داشته باشد به سراغ محصولاتی با برچسب انرژی کم مصرف بروید .

سیستم قطع کننده خودکار

این سیستم یک سیستم مازاد بر روی سماور شماست که این قابلیت را دارد زمانی که با نوسان برق یا خرابی دستگاه مواجه شدید به صورت خودکار سماور را خاموش کرده تا از ایجاد آتش سوزی و یا خرابی سماور شما جلوگیری به عمل آورد .

قیمت

عوامل مختلفی بر روی قیمت سماور برقی تاثیر می گذارد که شاید برند ، ظرفیت ، جنس بدنه و همچنین سیستم های جانبی نظیر سیستم قطع کننده خودکار و غیره از مهمترین این عوامل به حساب آورده شوند . بنابر این قبل از انتخاب سماور ابتدا بودجه خود را تعیین کنید و سپس شروع به انتخاب محصول مورد نظر بر اساس بودجه خود کنید .

مزایای سماور برقی

  • اگر خیلی اهل مصرف چای هستید باید به فکر خرید سماور همیشه در حال جوش باشید ، پس بهترین راه خرید سماور برقی با مصرف برق پایین می‌ باشد ، چون قرار است در طول شبانه روز مدام بجوشد .
  • یکی از مزیت‌ های اصلی استفاده از سماور برقی ، عدم تولید دی اکسید کربن و مسمومیت با این گاز بر اثر خاموش شدن شعله شمعک سماور است .
  • به جوش آوردن سریع آب به دلیل قدرت بالایی که دارد .
  • برخی از مدل‌های سماور برقی دارای قوری هستند و این یک مزیت محسوب می‌شود که نیازی به خرید جداگانه‌ی قوری نخواهید داشت .
  • سماور برقی را به راحتی می‌توانید درون ماشین ظرفشویی قرار دهید .
  • لوله‌های این مدل از سماور در برابر تولید گرما مقاوم هستند و نمی‌ سوزند .