دسته‌بندی نشده

سرویس غذاخوری فانتزی

سرویس غذاخوری فانتزی
سرویس غذاخوری فانتزی : یکی از اصلی ترین دغدغه های نو عروسان خرید سرویس غذاخوری فانتزی آن ها در جهیزیه است . سرویس غذاخوری فانتزی از جمله محصولاتی هستند که در مدل های متنوع و طرح های گوناگونی ساخته می شوند . سرویس غذا خوری مد نظر شما ابتدا باید از نظر جنس ، دوام ، ظاهر ، زیبایی و … بررسی شود و سپس برای خرید آن اقدام کرد . امروزه نمونه های سرویس غذاخوری فانتزی و سرویس های آشپزخانه فانتزی به رنگ های جذاب و متنوع در بازار بسیار محبوب شده اند ، به خصوص در هنگام جهیزیه که تازه عروسان برای خرید لوازمات و ظروف خود ذوق و شوق فراوانی دارند و ترجیح می دهند تا از هر چیز بهترین آن را بر حسب سلیقه انتخاب کنند .وجود سرویس های فانتزی در رنگ های جذاب باعث می شود تا منزل شما حس و حال تازه ای پیدا کند، به خصوص سرویس غذا خوری فانتزی که باعث می شود میل افراد برای غذا خوردن بیشتر شود و به گونه ای باعث افزایش اشتها می شوند شاید با خودتان فکر کنید که چگونه این کار را انجام می دهند ؟در واقع این گفته از نظر روانشناسان و متخصصان تغذیه تایید شده است و بعد از انجام سری آزمایش هایی چنین سندی به دست آمده است . سرویس های غذا خوری در جنس های متنوعی تولید می شوند که لازم است تا قبل از اقدام به خرید آن با ویژگی های هر کدام آشنا شوید . در ادامه ی این مقاله شما را با انواع جنس های موجود در بازار آشنا می کنیم .

سرویس غذاخوری فانتزی

انواع سرویس غذاخوری

سرویس غذاخوری سرامیکی

در ابتدا شما را با ویژگی ظروف سرامیکی آشنا می کنم ، ظروف سرامیکی از دوام و استحکام بالایی برخوردار هستند . نچسب بودن این نوع ظروف کاملا مشهود است و امکان استفاده از  آن ها در داخل ماشین ظرف شویی ، فر و مایکروویو وجود دارد . در واقع در هنگام ساخت ظروف سرامیکی برای بالا بردن استحکان آن ها این ظروف را در داخل کوره ای با حرارت بیش از 2000 درجه قرا می دهند اما در رابطه با ظروف فلزی این عمل انجام نمی شود . در هرحال امکان شکسته شدن و لب پر شدن ظروف سرامیکی وجود دارد پس بهتر است در مراقبت از آن ها خوب عمل کنیم . هیچ گونه مواد سمی در ساخت ظروف سرامیکی استفاده نشده است .

در واقع در ساخت ظروف سرامیکی لعابی به کار برده شده است تا آن ها را در مقابل خراش و ضربه محافظت کند . شست و شوی ظروف سرامیکی بسیار راحت است و فقط کافی است بعد از آن که این ظروف حرارت دیدن بلافاصله آن ها را در داخل آب سرد قرار ندهید . یکی از ویژگی های بسیار جذابی که باعث شده است تا ظروف سرامیکی مورد علاقه ی افراد زیادی قرار بگیرد قابلیت ایجاد هر گونه طرح و رنگی بر روی آن ها است . مطمئنا در رابطه با سرویس غذا خوری فانتزی اکثر ظروفی که در بازار می بینید بیشتر از جنس سرامیک بوده است که انواع بسیار متنوعی دارند و در طرح و شکل های بسیاری تولید می شوند و این حالت باعث می شود تا مشتری انتخاب های بیشتر و آزادانه تری داشته باشد .

 

سرویس غذاخوری فانتزی

سرویس غذاخوری سفالی

شاید با خودتان فکر کنید که ظروف سفالی بیشتر حالت سنتی دارند و چگونه در دسته جنس های سرویس غذاخوری فانتزی قرار گرفته اند!… در واقع ظروف سفالی توسط خاک و آب ساخته می شوند که به راحتی میتوان با نیروی دست به خمیر تهیه شده از خاک و گل طرح و شکل هایی ایجاد کرد . نکته ای که در این جا وجود دارد آن است که  با استفاده از رنگ پاشی ، مینا کاری، نقطه کوبی و روش های دیگر به ظروف سفالی طرح ها و رنگ های جذابی می بخشند تا آن ها را به حالت فانتزی در بیاورند . خوبی این نوع ظروف آن است که از قیمت پایین تری برخوردار هستند و این که قابلیت قرارگیری در داخل ماشین ظرف شویی را دارند اما نباید برای مدت طولانی آن ها را درون آب قرار بدهید .

امروزه برای ساخت این ظروف از خاک کائولن استفاده می کنند و ظروف را در کوره ای با حرارت 800 درجه قرار می دهند ،  بر روی ظروف سفالی باید لعاب قرار داده شود و همچنین توصیه می شود تا برای سرو غذا از این نوع ظروف  استفاده شود . این نکته را باید در نظر داشته باشید که برای سرو غذا از ظروف سفالی آبی استفاده نکنید چرا که این در ساخت این ظروف از سرب استفاده شده است که کمی خطرناک است .خوبی ظروفی سفالی این است که دیگر نیاز نیست نگران وجود ترکیبات فلزی در آن و ترکیب شدن آن ها با غذا باشید. نکته ای که در این جا وجود دارد نگهداری آب در ظروف سفالی بسیار خوب است و باعث می شود تا حالتی تصفیه شده و طبیعی داشته باشند . ظروف سفالی طبیعی هستند و از هیچ سمی در ساخت آن ها استفاده نشده است .

 

سرویس غذاخوری فانتزی

سرویس غذاخوری ملامین

سرویس ظروف ملامینی از ماده ی پلاستیکی ساخته شده اند که برعکس ظروف یک بار مصرف پلاستیکی که نرم و انعطاف پذیر هستند ، این نوع ظروف این گونه نیستند و از پلاستیک محکمی ساخته شده اند که بدنه ای خشک و غیر قابل انعطاف دارند . سطح این ظروف صاف و صیقلی هستند و با توجه به آن که جنس اصلی آن ها پلاستیک است از وزن کمی برخوردار هستند . نکته ای که در این جا وجود دارد آن است که این نوع ظروف قابل استفاده در فر و مایکروویو نیستند و بهتر است تا از سرو کردن انواع غذاهای داغ در آن ها خودداری شود .

برای شست و شوی ظروف ملامینی در داخل ماشین ظرف شویی بهتر است تا آن ها را در قفسه بالای دستگاه قرار بدهید . به دلیل سبک بودن و شست وشوی راحت این ظروف و همچنین نشکن بودن آن ها از ظروف ملامینی بیشتر برای پیک نیک و مسافرت استفاده می شود. از ویژگی های خوب این ظروف آن است که در طرح و شکل های بسیار متنوع و جذاب و در رنگ های بسیار شاد و فانتزی تولید می شوند . در کل استقامت ظروف ملامینی نسبت به دیگر ظروف پلاستیکی بسیار بالا است . به هنگام شست و شوی ظروف ملامینی بهتر است تا از سیم ظرف شویی استفاده نشود و از خراشیدگی آن ها جلوگیری شود.

راهنمای خرید سرویس غذاخوری فانتزی

انتخاب رنگ و طرح

قبل از خرید سرویس غذاخوری خود ابتدا رنگ ها و طرح های موجود در بازار را بررسی کنید و به سسراغ طرح و رنگی بروید که از آن رضایت قلبی دارید و کاملا برحسب سلیقه خود آن ها را انتخاب کنید چرا که شما قرا است روزانه درون این ظروف غذا سرو کنید پس بنابراین دائم در جلوی چشم شما قرار دارد و لازم است تا طرح و رنگی را انتخاب کنید که مورد پسند شما باشد تا بعدا از خرید خود پشیمان نشوید ، شما می توانید باری خرید سرویس غذاخوری روزانه خود هر طرح  رنگی را که دوست دارید انتخاب کنید اما برای خرید سرویس غذاخوری پذیرایی خود توصیه می شود تا به سراغ طرح و رنگ های سنگین تر و کلاسیک تر بروید .

 

سرویس غذاخوری فانتزی

کیفیت ظروف

نکته ای که در این جا بیشتر از هر چیری اهمیت دارد کیفیت ظروف مورد نظر است . قبل از خرید سرویس غذاخوری خود به اولین نکته ای که لازم است توجه کنید کیفیت ظروف غذاخوری شما است چرا که اگر ظروفی با کیفیت پایین خریداری کنید ممکن است ماندگاری کمی برای شما باشد و از همه مهم ترین سلامت شما را مورد تهدیدد قرار دهد . بعضی از ظروف فانتزی هم وجود دارند که به دلیل داشتن کیفیت نامناسب بعد از چندی استفاده رنگ و طرح ظروف از بین رفته و یا آن که لب پر شده و ظاهر نامناسبی را به ظرف مورد نظر می بخشد. در ضمن اگر ظروف شما از کیفیت پایینی برخوردار باشند دائم باید نگران استفاده از آن ها درون ماشین ظرف شویی، فر و مایکروویو باشید .

 

سرویس غذاخوری فانتزی

وزن ظروف

نکته ی دیگری که اهمیت دارد وزن سرویس ظروف است ، شبک بودن ظرف مورد نظر برای خانم های زیادی اهمیت دارد چرا که در طول روز زیاد با این گونه ظروف سرو کار دارند و همچنین سبک بودن آن ها باعث می شود تا جابه جایی آن ها راحت تر و شست و شوی آن ها آسان تر انجام شود .

 

سرویس غذاخوری فانتزی

برند تولید کننده

با توجه به آن که نمونه های تقلبی ظروف غذاخوری در بازار بسیار زیاد شده اند افراد زیادی هستند که نمونه های تقلبی و فیک را تولید می کنند و محصولاتشان را با مارک های جعلی به شما می فروشند بنابراین لازم است تا قبل از خرید به سراغ نمایندگی های معتبر و برند های معتبر بروید تا از خرید مطمئن تری برخوردار باشید و همچینی حتما سرویسی را تهیه کنید که دارای تاییدیه سازمان بهداشتی باشد و از برچسب استاندارد جهانی برخوردار باشند . به خاطر دلایل بی اساسی مانند قیمت پایین به هیچ عنوان به سراغ دست فروش ها و مغاز ها و نمایندگی های نامعتبر نروید بهتر است یک بار هزینه کنید تا جای آن که ظروفی بدون کیفیت را خریداری کنید که زودی آسیب می بیند و مجددا شما را مجبور به خرید و هزینه ی دوباره می کند .

 

سرویس غذاخوری فانتزی

تعداد پارچه

سرویس های غذاخوری در تعداد پارچه های گوناگونی و همراه با اقلام متفاوتی در بازار عرضه می شوند و ظروف خود را در اندازه ای خریداری کنید که قابل جاگیری درون کابینت ، ماشین ظرف شویی و … باشد ، البته این را در نظر داشته باشید که سرویسی که از تعداد پارچه های بالاتری برخوردار باشند مطمئنا قیمت بالاتری هم دارند . به عنوان مثال سرویس ها اصولا به صورت 12 نفره ، 6 نفره ، 18 نفره و … تولید می شوند .  همچنین به سراغ سرویس هایی بروید که با شکسته شدن یه تیکه از آن امکان جایگزینی در آن وجود داشته باشد .

 

سرویس غذاخوری فانتزی

نکات نگهداری از سرویس غذاخوری فانتزی

1- برای شست و شوی سرویس غذاخوری خود تا حد امکان از پارچه های نرم و اسکاج های ابری استفاده کنید .

2- بهتر است آن ها را با دست بشویید و این که کمتر از ماشین ظرف شویی ها استفاده کنید و این که از شوینده های مناسب استفاده کنید .

3- آن ها را در جای مخصوصی قرار دهید و این که بهتر است تا آن ها را از دسترس کودکان به دور نگه دارید چرا که ممکن است ظروف را بشکنند .

3- مورد چهارمی که اهمیت دارد آن است که به ظروف مورد نظر خود شوک حرارتی وارد نکنید به خصوص در رابطه با ظروف شکننده که لازم است این مورد به خوبی رعایت شود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منوی دسته بندی های خود را در تنظیمات سربرگ در بخش منوی موبایل مشخص کنید.

سبد خرید

بستن (Esc)
سایدبار Scroll To Top