بلاگ

راهنمای خرید چمدان عروس و داماد [ لیست محتویات چمدان عروس ]

راهنمای خرید چمدان عروس و داماد

از قدیم الایام رسم بر این بوده است که چند روز مانده به برگزاری مراسم عروسی ، خانواده عروس و داماد هر کدام وسایلی را تهیه میکردند . لوازم مربوط به داماد را خانواده عروس و لوازم مربوط به عروس را خانواده داماد میخریدند و هر کدام لوازم را در چمدانی گذاشته و به طرف مقابل هدیه میدادند . این رسم در برخی از شهرها به چمدان برون ، خنچه برون ، حنابندان و … مشهور است . خرید چمدان برای عروس و داماد فقط به خرید یک چمدان ختم نمیشود و موارد زیادی در لیست دارد که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد . ما در این مطلب تصمیم گرفته ایم تا راهنمای خرید چمدان عروس و داماد را به شما ارائه دهیم تا با خیالی راحت و ذهنی آماده به خرید بپردازید . اگر شما هم عروسی در پیش دارید پیشنهاد میکنیم حتما این مطلب را تا انتها مطالعه کنید .

به شما پیشنهاد میکنیم که مطلب انواع چمدان و بهترین برند چمدان را نیز که در همین راستا نوشته شده است را مطالعه کنید شاید که کمکی هر چند کوچک به شما در خرید چمدان کند .

زمان تخمین زده شده مطالعه: 10 دقیقه

راهنمای خرید چمدان عروس و داماد

همیشه اولین دغدغه ای که برای عروس و داماد وجود دارد خرید جهیزیه و فراهم کردن منزل و مقدمات عروسی است . پس از جا به جایی جهیزیه به منزل عروس و داماد و برگزاری مراسم عروسی ، زمان مسافرت و ماه عسل فرا میرسه . مهم ترین چیز در سفر که میتونه از وسایل ما مراقبت کنه و در حمل و نقل وسیله ها به ما کمک کند ، یک چمدان خوب است . یک چمدان خوب باید مجموعه ای از ویژگی ها را در بر داشته باشد تا بتوان به آن یک چمدان خوب گفت . نه چدانی که گران است حتما یک چمدان خوب است و نه چمدان های پر رنگ و لعاب حتما یک چمدان خوب محسوب میشوند . در ادامه ما راهنمای خرید چمدان عروس و داماد را به شما ارائه میدهیم .

1.زیبایی ظاهر چمدان

اولین نکته ای که باید در خرید چمدان برای عروس و داماد رعایت کنید زیبایی آن است . شاید برخی بگویند کیفیت مهم ترین چیز است اما برای چمدان عروس و داماد در کنار کیفیت باید زیبایی هم دخیل باشد . تمام لوازمی که برای عروس و داماد خریداری میشود در چمدان ها چیده شده و به نمایش گذاشته میشود به همین علت زیبایی چمدان مهم است . با توجه به جنس و رنگ و شفافیت چمدان های پلی کربنات میتوانند بهترین انتخاب برای عروس و داماد های جوان باشد .

1.زیبایی ظاهر چمدان

2.انتخاب رنگ چمدان

نکته بعدی که در راهنمای خرید چمدان عروس و داماد باید برایتان بگوییم در رابطه با رنگ چمدان است . با توجه به تجریبات ، معمولا تازه عروس و داماد از انرژی زیادی در ابتدای زندگی برخوردارند به همین جهت رنگ های شادی که انرژی زیادی را هم به زندگی آن ها منتقل میکند را بیشتر از سایر رنگ ها میپسندند . شیاد چمدان های مشکی و سورمه ای که رنگ تیره ای دارند به خاطر چرک تاب بودنشان پر طرفدار تر باشند اما چمدان های هارد کیس امروزی همگی قابلیت شست و شو دارند و با خیال راحت میتوانید آن را مورد شست و شو قرار دهید .

مورد بعدی که در انتخاب رنگ چمدان خوب است رعایت کنید توجه به ست لوازم عروس و داماد است . یا میتوانید ست رنگ چمدان را با توجه به دیزاین و گل و لباس عروس و داماد در شب به اصطلاح خنچه برون یا چمدان برون انتخاب کنید و یا به طور کل با توجه به دیزاین منزل عروس خانم و شاه داماد انتخاب کنید که معمولا انتخاب مورد اول انتخاب معقولانه تر و زیباتری است .

2.انتخاب رنگ چمدان

3.ست چمدان بخریم یا چمدان تکی ؟

نکته بعدی که در راهنمای خرید چمدان عروس و داماد باید خدمتتان بگوییم این است که اگر میتوانید حتما چمدان هایتان را به صورت ست بخرید نه جدا جدا . در قدیم یک چمدان خانواده داماد میخرید و یک چمدان هم خانواده عروس و هر دو هم در یک سایز و طرح اما با رنگی متفاوت بود . به مرور زمان خرید دو چمدان به خرید یک چمدان به صورت اشتراکی تغیر پیدا کرد اما رفته رفته و با تغیر استایل چمدان ها معمولا از ست های چمدان که شامل چمدان کوچک ، متوسط ، بزرگ و یک کیف دستی یا به اصطلاح carry on خریداری میکنند . اگر هم نمیخواهید چمدان هایتان را به صورت ست بخرید یکی از خانواده ها چمدان مثلا سایز بزرگ و خانواده دیگر چمدان سایز متوسط خریداری کند تا در دو سایز چمدان داشته باشید .

مورد توجه خانم های عزیز

به دنبال بهترین تخفیف ها و مطالب جذاب هستید؟

با زدن بر روی دکمه زیر وارد اینستاگرام ما شوید و از تخفیف های ویژه و مطالب ما استفاده نمایید.

هر کدام از سایز های چمدان کاربردی دارد . مثلا چمدان سایز بزرگ برای سفر های طولانی مدت و یا سفر های خانوادگی مناسب است . چمدان سایز متوسط برای سفر های دو نفره کوتاه مدت و یا سفر های تکی طولانی تر مناسب است . اما کاربردی ترین سایز چمدان سایز کوچک آن است که هم در سفر های تک نفره و هم سفر های دو نفره کاربرد دارد . همچنین این که فضای کمی را هم اشغال میکند و برای سفر های هوایی هم بسیار مناسب است . با توجه به این که خرید دو چمدان با یک سایز به جز جاگیری هیچ کاربرد دیگری ندارد اگر موقعیتش را دارید ست چمدان بخرید که بتوانید آن ها را درون هم بگذارید تا جای کمتری را نیز اشغال کند .

3.ست چمدان بخریم یا چمدان تکی ؟

لیست محتویات چمدان عروس و داماد

حال که راهنمای خرید چمدان عروس و داماد را مطالعه کردید و میدانید که یک چمدان خوب برای عروس و داماد باید چه ویژگی هایی داشته باشد بهتر است ببینیم که محتویات چمدان عروس و داماد چه چیزهایی است که تا این حد خرید چمدان و لوازم درونش برای خانواده ها مهم است . معمولا لوازمی که برای عروس خریداری میکنند در مقایسه با لوازمی که برای داماد خریداری میکنند بیشتر است . به همین خاطر ابتدا باید یک لیست از لوازمی که میخواهید خریداری کنید تهیه کنید و سپس برای خرید محصولات اقدام کنید . البته خرید ها با توجه به فصل سال ممکن است که متفاوت باشد . پیشنهاد ما به زوج های جوان این است که اول موارد ضروری تر را در اولویت خرید قرار دهید . در ادامه لیستی از لوازمی که در چمدان عروس و داماد قرار میگیرد را خواهید دید .

لیست محتویات چمدان عروس و داماد

لوازمی که خانواده عروس باید برای داماد بخرند

حال میخواهیم لوازمی که خانواده عروس برای داماد در چمدان قرار میدهند را بررسی کنیم . از جمله متداول ترین لوازمی که برای داماد خریداری میکنند لباسی است که داماد میخواهد در شب عروسی بپوشد . با توجه به تغیر فصل هم لوازم دیگر تغیر میکند . مثلا در فصل زمستان خرید پالتو لازم است که اگر عروسی در بهار و تابستان است دیگر این موارد نیاز نیست . در جدول زیر مواردی که باید در چمدان داماد بگذارید را قرار داده ایم . البته این نکته را نباید فراموش کنید که مواردی که ما در مطلب راهنمای خرید چمدان عروس و داماد برایتان آورده ایم موارد عمومی تر است . در شهر و استان های مختلف با توجه به رسم و رسومات مختلفی که خانواده ها دارند ممکن است این موارد کم و یا زیاد شود .

کت و شلوار شب عروسیجا نماز و سجاده
پیراهن زیر کت و شلوار شب عروسیادکلن
کراوات و یا پاپیون شب عروسیلباس زیر
ست دکمه سر دست و گیره کراوات یا سنجاق پاپیونست بهداشتی آرایشی ( بادی اسپلش ، اسپری ، مام ، تافت ، ژل ، افتر شیو ، کرم مرطوب کننده ، مسواک ، خمیر دندان ، دهانشویه ، نخ دندان )
ست کفش و کمربند شب عروسیست اصلاح
ست لباس زیر و جوراب برای شب عروسیسشوار
ست پیراهن و شلوارست برس
لباس راحتیست ناخن گیر
ست حولهدمپایی رو فرشی
ست حمام (شامپو ، صابون ، سنگ پا ، کیسه ، لیف ، ژیلت ، نرم کننده ، شامپو بدن )صندوقچه برای لوازم بهداشتی

لوازمی که خانواده داماد باید برای عروس بخرند

تا اینجای مطلب امروز در رابطه با راهنمای خرید چمدان عروس و داماد و این که چه ویژگی هایی باید داشته باشد صحبت کردیم . همچنین این که در چمدان چه لوازمی را برای داماد قرار میدهند . اما اکنون میخواهیم ببینیم لوازمی که خانواده داماد برای عروس میخرند تا به اصطلاح درون چمدان قرار دهند چه مواردی است . همانطور که گفتیم لوازمی که برای عروس خریداری میکنند بیشتر از داماد است به همین جهت بهتر است ابتدا یک لیست تهیه کنید و سپس با توجه به اولویت هایی که دارید به خرید بپردازید و لوازمی که اولویت کمتری دارند را در انتهای لیست قرار دهید . در جدول زیر لیستی از لوازمی که باید در چمدان عروس قرار دهید را میتوانید ببینید .

لباس عروسچند جفت جوراب و لباس زیر
کفش شب عروسیلباس خواب
لباس زیر شب عروسیلباس راحتی
تاج و تورچند قواره پارچه گیپور
سرویس طلادمپایی روفرشی
جا نماز و سجاده و چادر نمازست ناخن گیر
پیراهن مجلسیست برس
کفش مجلسیادکلن
مانتو و شلوار ست حوله
کیف و کفش و شال یا روسریست لوازم حمام (لیف ، صابون ، شامپو ، شامپو بدن ، نرم کننده ، اسکراب بدن ، لوسیون بدن ، کیسه ، سنگ پا ، ژیلت )
ست لوازم بهداشتی (اسپری ، تافت ، ژل مو ، دئودورانت ، مام ، بادی اسپلش ، مسواک و خمیر دندان ، نخ دندان و دهانشویه ، اپیلیدی ، بند انداز صورت)ست آرایش مو (سشوار ، اتو مو ، بابلیس ، برس گرد حرارتی ، فر کننده مو ، دستگاه بافت مو )

بررسی رسوم شهرهای مختلف ایران برای خرید چمدان عروس و داماد

به طور کلی تمام مراحل ازدواج یک زوج جوان ، از همان مراحل اولیه تحقیق و آشنایی گرفته تا خواستگاری رسمی و بله برون و مراسم عقد و عروسی در هر شهر و با توجه به آداب و رسوم یک منطقه متفاوت است . در برخی از شهر های ایران اصلا چیزی به نام رسم چمدان برون و یا خنچه بردن وجود ندارد . ممکن است تمام این موارد که در بالا گفته شد خریداری شود اما این که دو طرف طی یک مراسم برای هم این خرید ها را ببرند وجود ندارد . در برخی از مناطق کشورمان نیز شیرینی و دمیوه و آجیل و خوراکی های دیگری مانند انواع نان سنتی و یا خوراکی های سنتی دیگری در این لیست نیز قرار میگیرد .

به طور کلی نمیتوان گفت این یک قانون کلی است که این موارد باید خریداری شود . نه اصلا اینطور نیست . موقعیت مالی میتواند در انتخاب این موارد بسیار تاثیر گذار باشد . این که با توجه به بودجه ای که دارید در ابتدا موارد ضروری تر را خریداری کنید و سپس اگر از مبلغی که برای خرید کنار گذاشته بودید اضافه آمد برای خرید سایر اقلام اقدام کنید . مواردی که در بالا لیست شد حداکثر لوازمی است که میتوان برای عروس و یا داماد هدیه برد . شما میتوانید کمتر و یا بیشتر از این لوازم را برای طرف مقابل ببرید .

بررسی رسوم شهرهای مختلف ایران برای خرید چمدان عروس و داماد
بهتر است عروس و داماد چمدان های جدا بخرند یا ست ؟

همانطور که در مقاله هم توضیح دادیم خرید چمدان ست برای عروس و داماد بهتر از چمدان های به صورت جداگانه است .

لوازم درون چمدان عروس و داماد جزو رسم و رسوم اجباری است ؟

هیچ کدام از رسم و رسوم هایی که برای ازدواج وجود دارند اجباری نیست و توافقی بین دو خانواده است .

حدود قیمت خرید چمدان برای عروس و داماد چقدر است ؟

پاسخ این سوال را نمیتوان به صورت دقیق داد . این که چه جنس و طرح و رنگ و برندی را انتخاب کنید و این که تک بخرید یا ست و ست چمدانی که انتخاب میکنید چند تکه باشد در قیمت نهایی چمدان موثر است .

5/5 - (21 امتیاز)
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.