نمایش یک نتیجه

جارو شارژی جزو وسایلی است که در نظافت بسیار پر کاربرد است .زندگی انسان ها روزانه دست خوش تغییرات فراوانی است . جهانی که در آن زندگی میکنیم روز به روز در حال پیشرفت است و اختراع ها و اکتشافات جدیدی را به بازار عرضه میکند که زندگی را برای انسان ها راحت تر میکنند . جارو شارژی یکی از وسیله هایی است  که با معرفی آن در بازار طرفداران زیادی را بدست آورده است . جارو شارژی را میتوان تقریبا جایگزینی برای جارو برقی دانست و برای استفاده های روزانه کابرد فراوانی دارد .اما تفاوت هایی با جارو برقی دارد که در ادامه آن ها را با هم مقایسه میکنیم .

اگر قصد خرید این مدل جارو را دارید بهتر است با انواع آن ، برند های مختلف آن و کاربرد های آن آشنا شوید که ما در ادامه ی این صفحه برای شما معرفی های لازم را انجام دادیم تا بتوانید خریدی آسان داشته باشید .

جارو شارژی

جارو شارژی به عنوان وسیله ای برای نظافت و گردگیری استفاده می شود و برخلاف جارو برقی با باتری کار میکند که باید آن را مجددا بعد از اتمام شارژ ، شارژ کرد . این وسیله انواع متفاوتی دارد که در ادامه آن ها را بررسی می کنیم .جارو شارژی ها دارای سری های متفاوتی هستند که برای هر کاری میتوان سری متفاوت آن را نصب کرد که این سری ها به تمیز کردن سطوح متفاوت کمک میکنند .

انواع جارو شارژی

دستی

جارو شارژی های دستی وزن کمتری دارند و جا به جا کردن آن ها راحت تر است  به عقیده اکثریت این نوع جارو بیشتر برای فضاهای کوچک مانند کنج ها و گوشه های دیوار و ...  کاربرد دارند .و به دلیل کوچک بودن حجم بسیار کمتری را نسبت به جارو برقی میگیرند .

پارویی

جارو شارژی های پارویی دارای دسته های بلندی هستند تا کار کردن با آن ها راحت تر باشد و نیازی به خم شدن برای استفاده از آن نیست .مسلما وزن بیشتری نسبت به جارو شارژی های دستی دارند و فضای بیشتری را اشغال میکنند اما کابرد های آن ها بیشتر است و برای نگهداری آن فضاهای بیشتری قابل استفاده هستند .

هوشمند

مدل هوشمند این وسیله ی برقی بسیار پیشرفته تر از انواع دیگر آن هستند و شکل متفاوت تری نسبت سایر جارو شارژی ها دارند . مدل هوشمند این جارو شارژی ها دارای سنسور هایی هستند که باعث میشود بدون استفاده از دست و به صورت خودکار به نظافت بپردازند و دارای تنظیماتی هستند که با استفاده از آن ها میتوان زمان جارو کشیدن و نظافت آن هارا تعیین کرد. این نوع جارو دارای دهانه ی متحرکی هستند که در جهات متفاوت حرکت میکند .

جارو های دو منظوره

این نوع از جارو شارژی ها که به آن ها اصطلاحا نوع آبی یا خاکی و یا چند منظوره میگویند قابلیت تمیز کردن گرد و غبار خاک و آب را دارند و با توجه به سری های  مختلفی که در سر آن ها وجود دارند مانند مدل مثلثی ، دایره ای و ... قابلیت نظافت غیر قابل دسترس ترین فضا ها را ممکن ساخته است .

 مقایسه ی جارو برقی و جارو شارژی

با توجه به آن که جارو شارژی را جایگزینی برای جارو برقی میدانند اما از نظر نظافت و قدرت مکش حرف اول را جارو برقی میزند.جارو شارژی ها نسب به جارو برقی متنوع تر هستند و اما فضای کمتری برای زباله ها در اختیار دارند . یکی از مزیت های این وسیله نسبت به جارو برقی کم حجم بودن و سبک وزن تر بودن آن است اما جارو برقی ها حجم زیادی دارند و فضای بیشتری را اشغال میکنند و جابه جایی آن ها سخت تر است .

نکته ای که باید در نظر داشت این است که برای مدت طولانی میتوان از جارو برقی استفاده کرد اما بعد از مدتی استفاده از جارو شارژی شارژ آن تمام شده و نیاز به شارژ مجدد دارند . اگر فضای خانه ی شما بزرگ است بهتر است برای نظافت کامل از جارو برقی استفاده کنید و از مدل شارژی آن بیشتر برای مصارف روزانه و نظافت های کمتر استفاده کنید .

مزایای استفاده از جارو شارژی

وزن

یکی از بهترین مزایای جارو شارژی به خصوص برای خانم ها وزن پایین آن هاست . به دلیل آن که جارو جزو وسایلی است که ممکن است روزانه با آن سرو کار داشته باشید به همین علت اگر وزن کمتری داشته باشند جابه جا کردن آن ها راحت تر است . جارو برقی حدودا وزنی معادل 7 کیلوگرم دارد اما مدل های شارژی به طور میانگین وزنی حدود 3 کیلوگرم دارد .  از نظر کم حجم بودن ، مدل های شارژی محبوبیت فراوانی را کسب کرده اند .

صدا و مصرف برق

جارو های شارژی به دلیل آن که قدرت مکندگی کمتری دارند صدای کمتری تولید میکنند و این یکی از ویژگی های بارز این وسیله است . دومین ویژگی بارز این وسیله ی برقی مصرف برق کمتر آن هاست ضمن آنکه آن ها با باتری کار میکنند و قدرت باتری آن ها متفاوت است .

جابه جایی

چون که جارو شارژی ها  بی سیم هستند و با باتری کار میکنند و به دلیل نداشتن سیم جابه جایی آن ها راحت تر است و انعطاف حرکتی زیادی دارند که به پریز برق احتیاجی ندارند که باعث میشود که در فضاهایی  که دسترسی به آن ها مشکل است قابل استفاده قرار بگیرند و کارآیی بیشتری داشته باشند ، به عنوان مثال از این جارو ها برای نظافت داخل ماشین ،  داخل کابینت ها و ... استفاده میشود .بسیاری از افراد این وسیله را همرا خود به مسافرت میبرند .

نگهداری

جارو های شارژی حجم کمی دارند و فضای فوق العاده کمتری را نسبت به جارو برقی اشغال میکنند و نگهداری از آن ها راحت تر است . انواع متفاوت این جارو ها قابلیت این را دارند که بتوان آن ها را بر دیوار نسب کرد و یا دارای پایه ای هستند که میتوان با استفاده از آن جارو ها را روی میز یا روی کابینت به صورت ایستاده قرار داد.

معایب جارو شارژی

قدرت نظافت

قدرت پاک کنندگی این جارو ها به دلیل آن که با باتری کار میکنند ، قدرت آن ها قابل مقایسه با جارو برقی ها نیستند  و قدرت پاک کنندگی کمتری نسبت به جارو برقی ها دارند به طور میانگین میتوان گفت که قدرت پاک کنندگی جارو شارژی ها برای نظافت روی فرش ها حدود 30 درصد کمتر از جارو برقی ها هستند اما به نسبت برای نظافت روی سطوح صاف قدرت آن ها تقریبا معادل یکدیگر است.

حجم مخزن

ظرفیت کیسه ی جارو شارژی ها در مقابل جارو برقی ها ظرفیت پایینی دارند و به همین علت  به طور متناوب باید کیسه ی آن ها را خالی کرد و اگر این کار به تاخیر بیوفتد قدرت پاکنندگی و مکش این جارو ها کاهش پیدا میکند . ظرفیت کیسه ی آن ها به طور متوسط حدود 0/6 لیتر است اما جارو برقی ها ظرفیتی حدود 2 تا 3 برابر بیشتر از آن دارند . البته ظرفیت مخزن جارو شارژی ها بسته به انواع متفاوت آن ها ظرفیت های متفاوتی دارند .

باتری

یکی از محدودیت این مدل جارو ها عمر باتری آن هاست . بسته به جارو کشیدن بر روی سظوح های مختلف عمر باتری ها متغیر است ، مسلما جارو کشیدن فرش ها  به دلیل داشتن پرز بیشتر شارژ بیشتری مصرف میکنند چرا که به قدرت بیشتری برای نظافت احتیاج دارند  اما جارو کشیدن سطوح صاف تر  به شارژ و قدرت کمتری احتیاج دارند .به طور متوسط مدت زمان شارژشدن باتری آن ها متغیر بین 2 تا 16 ساعت است و باتری آن بین 15 تا 20 قابل استفاده است . البته بستگی به جنس آن ها مدت زمان استفاده از آن ها متغیر است . اگر فکر میکنید در ساعت های پی در پی به جارو نیاز دارید در خرید این جارو ها دقت بیشتری به خرج دهید .

بهترین برند های جارو شارژی

جاروشارژی بوش

این برند یکی از بهترین برند هایی است که سعی در آن دارد بهترین محصول را با کیفیت بالایی  به بازار ارائه دهد .جارو شارژی این برند دارای قدرت مکش فراوانی است که امکانات خوبی را در این زمینه ارائه داده است به همین علت این برند جزو یکی از بهترین گزینه هایی است که میتوان برای خرید جارو برقی در نظر داشت . مدل دسته دار این برند قابلیت عصای تاشو دارد که آن را بسیار پرطرفدار کرده است.

جارو شارژی پارس خزر

مطمئنا اگر ایرانی باشید میدانید که یکی از بهترین و شناخته شده ترین برند های ایرانی در زمینه ی محصولات برقی برند پارس خزر است .این برند از جارو شارژی همانند برند کنوود دارای توانایی مکش مایعات را دارد ، دارای سری های متنوع است و مخزن آن و سری های آن به راحتی قابلیت جداشدن دارند . مدل جارو های این برند دارای ظاهر های متنوع و زیبا هستند.

جارو شارژی کنوود

جاروشارژی این برند به دلیل چند منظوره بودن بسیار بین عموم پر طرفدار و محبوب است .اگر کسی بخواهد به دلیل نظافت ماشین آن را تهیه کند بهترین برندی که میتواند در نظر داشته باشد برند کنوود است . یکی از پر قدرت ترین و کم مصرف ترین جارو شارژی ها مریوط به این برند است و بهترین مزیتی که این برند دارد این است که در صورت تمام شدن شارژ آن ، میتوان با اتصال سیمی به آن دوباره از آن استفاده کرد و نیاز به آن که دوباره بخواهید ساعت ها منتظر شارژ شدن باتری آن باشید ندارید. جارو های مخصوص این برند دارای ظاهری زیبا و با کیفیت هستند .

نکته ی قابل ملاحظه دیگر این برند آن است که توان جذب مایعات آن بالا است و قابلیت شستشوی فیلتر آن باعث شده است که جزو بهترین برند های این نوع جارو ها به حساب اید.

جارو شارژی فیلیپس

یکی از مزیت های جارو های این برند قابلیت جدا کردن مخزن و سری این جارو به آسانی است و دارای کمترین سروصدا است که در این زمینه بسیار محبوب است . جارو شارژی این برند میزان صرفه جویی بالایی  نسبت به برند های دیگر دارد و پس از شارژ میتوانید بین متغیر 20 تا 25 دقیقه به طور کامل از آن استفاده کنید .قابلیت مهم این برند این است که دارای سری های متنوع است .

جارو شارژی مجیک

برند مجیک یکی از برند های بازار کره ی جنوبی است . امروزه محصولات مجیک به سراسر دنیا عرضه میشود .جارو های این برند دارای سری مخصوص درز و شکاف است و از این حیث کارآیی مهمی دارد . جارو های دستی این برند دارا ی دسته ای بلند است که استفاده از آن را راحت تر کرده است و دارای پایه ای برای شارژ شدن است وجارو های این برند در دو رنگ سفید و مشکی ارائه میشوند.

جارو شارژی هاردستون

کمپانی هاردستون در زمینه ی بازار لوازم خانگی رقیب سرسختی است که محصولات پر فروشی دارد . جارو های این برند قابلیت شستشوی فیلتر را دارند . و برای نظافت سطوح غیر قابل دسترس بسیار مناسب است .مخزن زباله ی این محصول شفاف است که قابل دیده شدن است و برای چک کردن پر و خالی بودن مخزن آن ، نیاز به جدا کردن مخزن آن نیست .

راهنمای خرید جارو شارژی

اکثریت فکر میکنند که این نوع جارو ها کاربرد زیادی ندارند  اما این باور غلطی است و در محیط های بسته و کوچک جارو شارژی یکی از ضروری ترین وسیله ای است که باید در دسترس باشد . این نوع جارو یکی از وسیله هایی است که به دلیل داشتن باتری باید برای خرید آن توجه زیادی نشان داد و برند معتبری را باید در نظر داشت .این وسیله دارای برند ها و انواع متفاوتی است که  با توجه به بودجه و نیازتان میتوانید برندی را انتخاب کنید که برایتان کارایی کافی داشته باشد .