بلاگ

همزن برقی چند وات خوبه ؟[شرح نکات خرید همزن که باید بدانید]

همزن برقی چند وات خوبه

شاید برخی معتقد باشند که همزن ها را باید در دسته محصولات آشپزخانه غیر ضروری دانست که نبود آنان چندان مشکل ساز نخواهد بود اما با توجه به دسترسی به اینترنت و پیدا کردن انواع و اقسام رسپی ها و دستور تهیه های راحت شیرینی و کیک ها خیلی از خانم ها به این حیطه علاقه مند هستند و انواع شیرینی و کیک ها را خودشان تهیه می کنند بنابراین در اینجا است که باید بگوییم همزن ها به خصوص همزن های برقی از جمله از وسایل ضروری آشپزخانه ها به شمار می روند . اما سوالی که به هنگام خرید همزن برقی ها ممکن است برای افراد زیادی به وجود آید این است که همزن برقی چند وات خوبه تا بخرم ؟!!

دروغ چرا ، خود من هم در زمان خرید همزن برقی بین همزن برقی 600 وات و همزن برقی 500 وات بسیار دو دل بودم و نمدونستم که با توجه به نوع مصرف و استفاده ام کدام مدل همزن برقی مناسبم خواهد بود . پس اگر برای شما هم این چنین سوالی وجود دارد توصیه می کنم تا انتهای این مقاله را مطالعه بفرمایید .

همزن برقی چند وات خوبه

توان همزن برقی

منظور از وقتی که می گوییم که توان مصرفی دستگاهی چند وات است بدین معنی می باشد که دستگاه مورد نظر حداکثر چه مقدار برقی برای کار کردن دریافت می کند . حال سوالی که وجود دارد این است که مقدار وات دستگاه خود را از کجا بیابیم ؟ اغلب در پشت دستگاه ها و و یا در پایین آن ها مقدار وات دستگاه برقی نوشته شده است اما اگر نوشته نشده بود در کنار دستگاه های برقی بروشوری جهت معرفی دستگاه وجود دارد گه تمام اطلاعات دستگاه درون آن ها قید شده است . همزن برقی ها توان زیادی ندارند در نتیجه مصرف برق آنان هم زیاد نخواهد بود ، توان همزن های برقی عموما بین 300 ، 400 ، 500 و یا 600 وات هستند .

همزن برقی چند وات بخریم ؟

خوب حال به سراغ موضوع اصلی بحثمون همزن برقی چند وات خوبه برویم ! تا به اینجا قطعا متوجه شده ایم که توان هر دستگاه برقی در واقع مقدار قدرت آن را نشان می دهد و توان هر دستگاه رابطه مستقیمی با مصرف انرژی آن دارد، توان هر دستگاهی با واحد وات سنجیده می شود .

در رابطه با توان همزن های برقی همان طور که پیش تر گفتیم باید بگوییم که هر اندازه توان همزن برقی بیشتر باشد قدرت آن بالاتر است و در نتیجه سریع تر و راحت تر می تواند مواد غذایی شما را مخلوط کند و تیغه های آن برای چرخش از سرعت بالاتری برخوردار هستند . البته نکته مهم دیگری هم که در رابطه با مقدار توان دستگاه قابل توجه است این است که هر اندازه توان دستگاه و یا همزن های برقی بالاتر باشد بدین ترتیب در استفاده طولانی مدت از دستگاه فشار کمتری به آن وارد می شود . البته به هنگام خرید همزن برقی به این نکته هم توجه کنید که هر اندازه توان دستگاهی بالاتر باشد آن دستگاه مصرف برق بالاتری را به همراه دارد .

جدول مقایسه همزن برقی توان بالا و توان پایین

همزن برقی توان بالاهمزن برقی توان پایین
مصرف برق بالاترمصرف برق پایین تر
قدرت بالاترقدرت پایین تر
سرعت بهترسرعت کمتر
مصرف انرژی بیشترمصرف انرژی کمتر
دوان بیشتر در برابر فشاردوام کمتر در برابر فشار

انواع همزن برقی در بازار

1. همزن برقی معمولی

نمونه های اولیه همزن برقی ها به صورت معمولی و دستی بودند و برای استفاده از آن ها لازم است همزن های معمولی را نگه دارید و تنها شامل یک سر همزن و اصولا دارای دو دسته همزن هستند . در زمان استفاده از این نوع همزن ها به یاد داشته باشید که حتما همزن خود را درون مواد فرو ببرید و سپس همزن خود را روشن کنید .

2. همزن برقی کاسه دار

این مدل همزن ها نوع پیشرفته تری از همزن ها در بازار هستند که استفاده از آن ها بسیار راحت و ساده است و برای استفاده از آن ها همانند همزن های معمولی نیاز نیست همزن را در دست بگیرید چرا که خود این مدل همزن ها دارای استندی هستند که به واسطه آن ها خود همزن حالت ایستاده دارد البته برخی از مدل ها معمولی آنان قابل جدا شدن هستند و می توان آن ها را به صورت معمولی درآورد و کاسه مخصوصی برای آنان وجود دارد که ظرفیت آن ها براساس لیتر تعیین می شود .

انواع همزن برقی در بازار

راهنمای خرید همزن برقی

قطعا در کنار این سوال که همزن برقی چند وات خوبه سوالاتی هم ممکن است در رابطه با کاربرد پره های همزن ، جنس ان ها ، تنظیمات همزن و سرعت … آن ها وجود داشته باشد که در اینجا دیگر نکات راهنمای خرید همزن برقی آشنا شوید .

مورد توجه خانم های عزیز

به دنبال بهترین تخفیف ها و مطالب جذاب هستید؟

با زدن بر روی دکمه زیر وارد اینستاگرام ما شوید و از تخفیف های ویژه و مطالب ما استفاده نمایید.

1. کاربرد پره های همزن برقی

پره های همزن ها دارای مدل ها متنوع هستند و انواع مختلفی دارند که از هر کدام از این تیغه ها برای هم زدن مواد خاصی کاربرد خواهند داشت . به عنوان مثال از جمله از این تیغه های همزن برقی میتوان به سری خمیر زن ، سری تخم مرغ زن ، سری ورز دهنده و … اشاره کرد که با توجه به نامی که دارند نوع کاربرد آنان نیز مشخص است .

2. تنظیمات سرعت

البته برای تهیه مواد مختلف درون همزن ها نیاز به سرعت های گوناگونی است ، به عنوان مثال برای تهیه خامه نیاز است همزن را در بالاترین سرعت خود قرار دهید ، پس این نکته مهمی است که به سراغ همزنی بروید که دارای تنظیمات سرعت است این مورد را حتما بررسی کنید چرا که برخی از مدل های همزن تنها دارای یک دکمه روشن و خاموش دارند و قابلیت تنظیمات سرعت را برخوردار نیستند .

3. وزن همزن برقی

بعد از پاسخ به سوال همزن برقی چند وات بخرم ممکن است این سوال پیش بیاید که همزن برقی با چه ورنی بخرم ؟ وزن همزن در مدل های پایه دار یا کاسه دار آن ها چندان اهمیت ندارد چرا که مقدار وزن همزن را پایه تحمل می کند اما برخی از مدل همزن های معمولی که بدون پایه هستند و برای استفاده از آن ها نیاز است خود افراد همزن را در دست بگیرند اهمیت دارد ، پس به هنگام خرید این مدل همزن ها در نظر داشته باشید تا همزنی با وزن کمتر و سبک تر خریداری کنید تا در هنگام استفاده دست شما خسته نشود .

 وزن همزن برقی

4. جنس تیغه های همزن

جنس تیغه های همزن لازم است از مقاوت بالایی نیز برخوردار باشد . تیغه های همزن ها یا از جنس پلاستیک هستند و یا کروم و استیل ضد زنگ هستند ، تیغه ها باید از مقاومت بالایی برخوردار باشند چرا که برخی از مواد که سفت هستند هم زدن آنان کمی مشکل دار است بنابراین توصیه می کنیم قبل از خرید همزن برقی مناسب خود به سراغ نمونه ای از همزن برقی بروید که از دسته های آن از کیفیت خوبی نیز برخوردار هستند .

5. قابلیت شست وشو همزن برقی

سری های همزن ها با توجه به شکل و ظاهری که دارند کمی شستن ان ها با مشکل رو به رو است . بنابراین قبل از خرید باید به سراغی مدلی از همزن برقی ها بروید که سری های آن قابل جدا شدن از بدنه همزن باشد تا راحت تر بتوان دستگاه را شست و تیغه های ان را تمیز کرد .

6. جنس کاسه

این نکته در رابطه با راهنمای خرد همزن برقی کاسه دار است ، جنس کاسه در این مدل همزن ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و کاسه های آنان معمولا پلاستیک و استیل هستند ، مدل های پلاستیک از دوام پایین تری برخوردار هستند اما مدل های استیل ضد زنگ یاکیفیت تر هستند و دوام بالاتری نیز دارند .

7. بهترین مارک همزن برقی

یکی دیگری از نکات مهم در راهنمای خرید همزن برقی انتخاب بهترین مارک همزن برقی است ، قبل خرید حتما بهترین مارک ها و بهترین برندهای همزن برقی را بررسی کنید .

 بهترین مارک همزن برقی
انواع پره های همزن برقی چه کاربردی دارد ؟

پره های همزن برقی انواع متفاوتی دارند که از جمله آن ها می توان به پره خمیر زن ، پره ورز دهنده و … اشاره کرد که هر کدام کاربرد های متفاوتی دارند .

همزن برقی با توان بالا بهتره یا توان پایین ؟

در این مطلب ما ویژگی های همزن برقی توان بالا را با همزن برقی توان پایین مقایسه کرده ایم که با خواندم آن ها میتوانند در رابطه با خرید همزن برقی خود تصمیم بگیرید .

همزن برقی 400 وات خوبه ؟

نمی توان دقیق گفت که چه نوع همزن برقی با چه توانی برای شما کاربرد دارد ، چرا که ابتدا باید بدانیم برای چه مصرفی میخواهید همزن برقی بخرید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *