بلاگ

مصرف برق میوه خشک کن چقدر است ؟ [ارزش داره بخرم یا نه؟]

مصرف برق میوه خشک کن چقدر است

در زمان های قدیم تر برای خشک کردن میوه دستگاهی وجود نداشت و به صورت طبیعی میوه ها را یا در مقابل نور آفتاب به مدت چند روز قرار میدادند تا میوه ها خشک شوند و یا اینکه میوه ها را بر روی حرارت قرار میدادند ، این نوع روش خشک کردن شاید از کیفیت بالایی برخوردار باشد اما با این حال به شدت زمان بر است به همین دلیل با ورود میوه خشک کن ها خیلی از افراد به سراغ این دستگاه رفتند ، اما مسئله ای در رابطه با میوه خشک کن ها وجود دارد و آن هم مصرف برق میوه خشک کن می باشد ، سوالی که اینجا وجود دارد این است که مصرف برق میوه خشک کن چقدر است ؟ آیا خشک کردن میوه ها با میوه خشک کن ضرری ندارد ؟ و ...

میوه خشک کن نیکووا مدل NFDH-1010

میوه خشک کن هانوور مدل 1442

میوه خشک کن سنکور مدل SFD 750WH

میوه خشک کن آی سن مدل FD745

البته پیش تر در مقاله مضرات میوه خشک کن انواع معایب میوه خشک کن ها را بررسی کرده ایم ، در این مقاله قصد داریم تا مقدار مصرف برق میوه خشک کن ها را بررسی کنیم و ببینیم آیا با این میزان مصرف برق خرید یک میوه خشک کن بصرفه است یا نه ، البته نکته مهمی که در اینجا وجود دارد این است که میوه خشک کن ها ساعت های طولانی قرار است روشن بمانند و برق مصرف کنند پس بهتر است با توجه به نکات پایین میوه خشک کنی را خریداری کنید که هزینه انرژی زیادی برای شما نداشته باشد .

مصرف برق میوه خشک کن چقدر است

بررسی مصرف برق میوه خشک کن

خیلی از خریداران وقتی پا به مغازه می گذارند اولین و مهم ترین سوالی که می کنند این است که مصرف برق میوه خشک کن چقدر است و دومی سوال که پیگیری می کنند در رابطه بهترین مارک میوه خشک کن می باشد ، پیش تر ما بهترین مارک میوه خشک کن را بررسی کرده بودیم حال به سراغ پاسخ مصرف میوه خشک کن چقدر است می رویم .

در حقیقت مصرف برق میوه خشک کن تقریبا به اندازه یک پنکه ، هواکش ، هود و … است ، این نوع دستگاه ها که براتون مثال زدیم تقریبا مدت زمان زیاد روشن خواهند بود ، میوه خشک کن ها هم به همین صورت هستند . بنابراین به گونه ای این دستگاه را طراحی کرده اند تا مصرف برق بالایی نداشته باشند .

میوه و سبزی خشک کن گوسونیک مدل GFD511

میوه و سبزی خشک کن گوسونیک مدل GFD 514

البته مصرف برق میوه خشک کن ها به عواملی چون اندازه و ظرفیت میوه خشک کن هم بستگی دارد ، هر اندازه که دستگاه میوه خشک کن شما بزرگ تر باشد و در حجم و اندازه بزرگ تری وجود داشته باشند قطعا مصرف برق بیشتری دارند و در مقابل هر اندازه ابعاد میوه خشک کن کوچک تر باشد مقدار مصرف برق آن کمتر است .

بررسی مصرف برق میوه خشک کن

دیگر نکات مهم به هنگام خرید میوه خشک کن

1. توان مصرفی میوه خشک کن

مصرف برق میوه خشک کن یکی از نکات مهم برای خرید میوه خشک کن می باشد اما نکات دیگری هم وجود دارد که باید بررسی شود . یکی از این نکات توان مصرفی دستگاه می باشد میوه خشک کن ها معمولا دارای توان 300 تا 1000 وات هستند ، مصرف برق آن ها را می توان معادل 10 لامپ صد وات دانست . البته این نکه را فراموش نکنید که میوه خشک کن ها از آن دستگاه هایی به شمار نمی رود که نیاز داشته باشید هر روز هفته آن را روشن کنید و از آن استفاده کنید .

بیشتر بخوانید
ظرف رولت خوری چیست؟[30 مدل رولت خوری پرفروش و شیک1400]

2. صدای دستگاه میوه خشک کن خانگی

برخی از افراد به صدای دستگاه های برقی حساس هستند ، البته مدل میوه خشک کن های خانگی صدای کمتری دارند و صدایی هم که از آن تولید می شوند به دلیل وجود فن خنک کننده می باشد. اما با این حال اگر فکر می کنید که به صدای میوه خشک کن ها حساس هستید توصیه می کنم تا قبل از خرید دستگاه خود مقدار صدای آن را بررسی کنید .

میوه و سبزی خشک کن فوما مدل FU-731

میوه خشک کن فوما مدل 1785

3. ظرفیت دستگاه میوه خشک کن

برای انتخاب میوه خشک کنی با ظرفیت مناسب لازم است تا ابتدا مقدار مصرف خود را بررسی کنید . اگر فکر می کنید که مصرف میوه خشک شما بالا است بهتر است به سراغ خرید میوه خشک کنی با ظرفیت بالا بروید اما مدل میوه خشک کن هایی که ظرفیت بالاتری دارند هزینه برق بیشتری را شامل می شوند پس این نکته را به هنگام پاسخ به سوال مصرف برق میوه خشک کن چقدر است حتما در نظر بگیرید .

4. انتخاب بهترین مارک میوه خشک کن

میوه خشک کن ها در انواع متفاوتی توسط برند های بسیار متفاوت تولید می شوند ، به همین دلیلی هر کدام دارای مشخصات متفاوتی هستند بنابراین توصیه می کنم تا در زمان خرید میوه خشک کن بهترین ماک میوه خشک کن را بررسی کنید و بهترین مدل آن را برای خود خریداری کنید .

میوه خشک کن کیپ مدل KD-1001KR

میوه خشک کن کیپ مدل KD-1001KR

5. وجود تایمر در میوه خشک کن

برخی از میوه خشک کن ها از این قابلیت برخوردار نیستند ، اما مدل های امروزی تر قطعا این قابلیت را دارا می باشند بنابراین در زمان خرید میوه خشک کن توصیه می کنم تا میوه خشک کنی را خریداری کنید که حتما دارای تایمر باشد حتی برخی از مدل ها هستند که قابلیت خاموشی خودکار را دارا می باشند . با وجود تایمر و این قابلیت خاموشی خودکار دیگر نیاز نیست تا دفعات مکرر به میوه خشک کن سر بزنید .

بیشتر بخوانید
مقایسه فر توکار آلتون و اخوان [کدام برند بهتره بخرم؟]

6. توزیع مناسب گرما

پس از ان که پاسخ سوال مصرف میوه خشک کن چقدر است را پیدا کردید توصیه می کنیم به سراغ بررسی توزیع حرارت و گرما در میوه خشک کن بروید . به هنگام خرید میوه خشک کن ،دستگاهی را خریداری کنید که به خوبی بتواند گرما و حرارت به وجود آمده درون دستگاه را به همه جا منتقل کند و همه میوه هایی که درون میوه خشک کن چیده شده اند به خوبی خشک شوند ، به هنگام خرید میوه خشک کن حتما این نکته را در نظر داشته باشد چرا که میوه ها نباید آب داشته اند و در صورتی که رطوبت داشته باشند احتمال کپک زدن و خراب شدن آن ها افزایش پیدا می کند .

میوه خشک کن چه کاربردی دارد ؟

کار اصلی میوه خشک کن ها خشک کردن میوه ها می باشد اما با این حال می توان درون آن ها انواع سبزیجات ها ، ماه ، گوشت و … را خشک کرد .

مصرف برق میوه خشک کن چگونه است ؟

برخی بر این عقیده هستند که میوه خشک کن ها مصرف برق بسیار بالایی دارند اما در حقیقت باید بگوییم که مصرف برق میوه خشک کن تقریبا هم اندازه مصرف برق پنکه ساده ، هود و .. می باشد .

میوه خشک کن بخرم یا نه ؟

خرید میوه خشک کن را با فکر انجام دهید اگر فکر می کنید که زیاد اهل میوه خشک نیستید توصیه می کنم تا به خرید این دستگاه فکر نکنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *