بلاگ

طرز تهیه پخت کیک در مایکروویو بدون کانوکشن [نکات مهم]

طرز تهیه پخت کیک در مایکروویو بدون کانوکشن

یکی از مشکلاتی که اکثر خانم ها با مایکروویو های بدون کانوکشن خود دارند در رابطه با طرز تهیه پخت کیک در مایکروویو بدون کانوکشن است ، عملکرد کانوکشن در مایکروویو ها باعث می شود تا گرما به طور یکنواخت و مساوی به همه جا توزیع شود ، قطعا پخت کیک در مایکروویو کانوکشن دار باعث می شود تا کیک شما به خوبی و به طور یک دست پف کند و از ظاهر زیبایی هم برخوردار باشد ، اما در مایکروویو های بدون کانوکشن گرما به خوبی در همه جای قسمت ها توزیع نمیگردد به همین دلیل ممکن است کیک شما در برخی از قسمت ها بیشتر پف کند و در بعضی از قسمت ها این گونه نباشد .

حال قرار است در این مطلب یاد بگیریم که چگونه یک کیک خوب را درون مایکروویو های بدون کانوکشن درست کنیم . پس اگر مایکروویو یا مایکروفر شما هم بدون عملکرد کانوکشن است توصیه می کنم تا انتهای این مقاله همراه ما باشید .

طرز تهیه پخت کیک در مایکروویو بدون کانوکشن

طرز تهیه کیک بدون عملکرد کانوکشن

در این قسمت قرار است گام به گام با هم پیش برویم تا به خوبی با طرز تهیه پخت کیک در مایکروویو بدون کانوکشن آشنا شویم .

آماده کردن مایه کیک

برای پخت کیک در مایکروویو بدون کانوکشن ابتدا لازم است تا مواد اولیه برای پخت کیک را آماده کنید ، که مواد پایه کیک شامل تخم مرغ ، شیر ، روغن ، آرد ، بگینک پودر ، وانیل ، شکر می شود .

در مرحله اول باید مایه کیک خود را آمده کنید ، برای آماده کردن مایه کیک خود ابتدا باید شکر ، وانیل و تخم مرغ را به خوبی با هم مخلوط کنید تا کیک شما حالت کرمی شکلی پیدا کند بعد از آن شیر و روغن را به مواد اضافه کنید ، اگر همزن داشتید توصیه می کنم از همزن برای مخلوط کردن مواد استفاده کنید تا به خوبی مخلوط شوند ، قبل از ریختن آرد نیاز است تا آرد را با مقدار مورد نظر بگینک پودر مخلوط کنید و سه مرتبه آن ها را الک کنید تا آرد شما کاملا یکدست شود و بعد آرام آرام همانطور که مواد کرمی خود را هم میزنید آرد را می توانید به مواد خود اضافه کنید خب در این قسمت مواد مایه کیک شما آماده است .

مواد اولیه پخت کیک در مایکروویو بدون کانوکشن

چگونگی استفاده از مایکروویو بدون کانوکشن در پخت کیک

قبل از آن که کیک خود را درون مایکروویو بدون کانوکشن قرار دهید بهتر است تا دستگاه را چند دقیقه روشن کنید تا گرم شوند (اصطلاحا به آن پیش گرمایش می گویند) .

بعد از ان مواد خود را درون قالب کیک مناسبی بریزید و قالب کیک خود را دقیقا در وسط مایکروویو قرار دهید تا کیک شما به یک اندازه از المنت های بالا و پایین فاصله داشته باشد چرا که نزدیک بودن به المنت ها باعث می شود تا کیک شما سریع بسوزد .

بعد از گرم شدن دستگاه کیک خود را درون مایکروویو قرار دهید و در مدت زمان مشخص تایمر آن را تنظیم کنید. برای پخت کیک در مایکروویو بدون کانوکشن نیاز است تا شما به طور مرتب به هنگام پخت کیک به آن سر بزنید تا کیک شما خراب نشود زمانی که متوجه شدید قسمتی از کیک شما در حال پف کردن است اما برای قسمت دیگر هنوز هیچ اتفاقی نیافتاده است بهتر است تا قالب کیک خود را درون مایکروویو حدود 180 درجه بچرخانید تا طرف دیگر کیک هم در معرض گرمای المنت ها قرار بگیرد با این کار شاید کیک شما خیلی پف نکند اما باعث می شود تا به صورت یکدست پف کند و ظاهر زیباتری پیدا کند .

برای آن که اطمینان پیدا کنید کیک شما مغز پخت شده است می توانید چاقو و یا یک خلال دندان را در وسط کیک خود فرو کنید ، در این حالت اگر متوجه شدید که مقداری از مواد کیک به خلال دندان یا چاقو چسبیده است این بدان معنا است که کیک شما هنوز مغز پخت نشده است.

مورد توجه خانم های عزیز

به دنبال بهترین تخفیف ها و مطالب جذاب هستید؟

با زدن بر روی دکمه زیر وارد اینستاگرام ما شوید و از تخفیف های ویژه و مطالب ما استفاده نمایید.

نکته مهم برای جلوگیری از سوختگی کیک

برای ان که قسمت رویی و زیرین کیک شما نوزد و یا نسبت به دیگر قسمت ها تیره تر نشود می توانید قبل از ریختن مواد خود به درون مایکروویو از کاغذ های نسوز استفاده کنید و برای قسمت رویی هم پیشنهاد می شود زمانی که متوجه شدید کیک شما تقریبا پف کرده و آماده است اما هنوز هم برای مغز پخت شدن باید درون مایکروویو بماند بهتر است کاغد فویلی را بر روی کیک خود قرار دهید .

طرز تهیه پخت کیک در مایکروویو بدون کانوکشن

درجه مایکروویو برای پخت کیک

هر دستور کیکی با توجه به مقدار موادی که دارد دارای درجه متفاوتی برای مایکروویو و یا مایکروفر است ، در هر دستور تهیه ای مقدار درجه لازم برای پخت کیک را معین کرده است پس بهتر است طبق همان پیش بروید.

برای آن که کیک در مایکروویو بدون کانوکشن پف کند باید چیکار کنیم ؟

برای آن که کیک شما در مایکروویو بدون کانوکشن به خوبی پف کند باید هر از چند دقیقه کیک خود را درون مایکروویو جا به جا کنید .

پخت کیک در مایکروویو کانوکشن دار و بدون کانوکشن چه فرقی دارد ؟

وجود کانوکشن باعث می شود تا کیک شما به طور یکنواخت پف کند و کاملا پخته شود اما در مایکروویو بدون کانوکشن برای پخت کیک باید نکات مهمی که در مقاله گفتیم را رعایت کنیم .

برای جلوگیری از سوختگی کیک چه کنیم ؟

برای جلوگیری از سوختگی می توانید از مقداری آرد و یا کاغذ های فویلی و نسوز استفاده کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *