طرز استفاده از قهوه ساز ساده و دو فنجانه [بررسی نکات مهم]

فروردین 21, 1400
بلاگ
طرز استفاده از قهوه ساز

در مقاله بهترین مارک قهوه ساز خانگی با انواع برند های برتری چون دلونگی ، ویداس ، بوش ، گوسونیک و … آشنا شدید اگر نحوه استفاده از قهوه ساز ساده و یا طرز استفاده از قهوه ساز دو فنجانه را نمیدانید پیشنهاد می کنم تا انتهای این مقاله همراه ما باشید تا با طریقه استفاده از قهوه ساز بوش ، دلونگی ، گوسونیک ، فلر، ویداس و مولینکس نیز آشنا شوید.

قطعا زمانی که برای اولین بار می خواهید از دستگاهی استفاده کنید نیاز به اطلاعاتی دارید تا بدانید که چگونه باید از این دستگاه استفاده کنید ، پیش تر ما برای استفاده راحت تر شما عزیزان از ماشین لباسشویی سامسونگ مقاله ای راجع به معنی کلمات روی ماشین لباسشویی سامسونگ را نوشتیم که به شما برای درست استفاده کردن از ماشین لباسشویی سامسونگ بسیار کمک می کند . حال یکی از درخواست هایی که از ما میشود در رابطه با طرز استفاده از قهوه ساز ها می باشد .

طرز استفاده از قهوه ساز

مواد لازم برای تهیه قهوه در طرز قهوه ساز برقی

برای تهیه قهوه درون قهوه ساز برقی مواد اولیه زیادی لازم نیست و تنها نیاز به آب و پودر قهوه می باشد . اگر هم از فیلتر کاغذی یک بار مصرف استفاده می کنید نیاز است هر دفعه برای درست کردن قهوه فیلتر جدیدی آماده کنید و بهتره که قهوه ها هم به صورت آسیاب شده باشد . برای آشنایی با نحوه استفاده از قهوه ساز دو نفره تا انتهای این مطلب همراه ما باشید .

قهوه ساز گوسونیک مدل GCM 861

قهوه ساز دلونگی مدل ec685

قهوه ساز گوسونیک مدل GCM-858

قهوه ساز فلاویا مدل FL-200

مراحل طرز تهیه قهوه در قهوه ساز

1. جای گذاری فیلتر قهوه

اولین قدم در طرز استفاده از قهوه ساز لازم است تا فیلتر مخصوص را در سبد آن درون قهوه ساز قرار دهید ، دقت داشته باشید که لازم است تا از فیلتر های مخصوص قهوه ساز نیز استفاده کنید . توصیه می کنیم تا به سراغ فیلترهای بی کیفیت و ارزان قیمت نروید .

2. ریختن آب در قهوه ساز

قدم بعدی که در زمان طرز تهیه قهوه در قهوه ساز باید در نظر داشته باشید ریختن آب است . لازمه تا مقدار آب مورد نیاز را درون قهوه ساز بریزید برای این کار می توانید از قوری قهوه ساز استفاده کنید و در آن به اندازه ای که لازم است آب بریزید که توصیه ما این است از آب تصفیه شده استفاده کنید . بعد از آن نیازه تا آب را در قسمت مشخص شده در قهوه ساز بریزید دقت داشته باشید که مستقیما نباید آب را بر روی سبد فیلتر بریزید . در انتها نیاز است تا ظرف قهوه را بر روی صفحه گرمای قرار دهید .

ریختن آب در قهوه ساز

3. آسیاب کردن قهوه در طریقه استفاده از قهوه ساز

اگر قهوه شما به صورت آسیاب شده است نیازی نیست تا این قسمت را مطالعه کنید اما کسانی که می خواهند از قهوه آسیاب نشده استفاده کنند لازمه تا ابتدا دانه های قهوه را آسیاب کنند و آن را به حالت پودری در بیاورند .

 آسیاب کردن قهوه

4. چه میزان قهوه ای باید بریزیم ؟

در پاسخ به این سوال باید بیان کنیم که میزان قهوه ای که درون میزان قهوه ساز باید بریزید به نوع قهوه و خود دستگاه قهوه ساز نیز بستگی دارد . البته یک قانون کلی برای اندازه گیری میزان قهوه و آب در قهوه ساز وجود دارد بر طبق این قانون به ازای هر 180 میلی لیتر آب بهتره که به اندازه 2 قاشق غذاخوری قهوه درون فیلتر قهوه ساز بریزید .

قهوه ساز گوسونیک مدل GSM_866

قهوه ساز فلر مدل CM991

حال که مواد مورد نیاز را درون قهوه ساز ریختید لازم است تا قهوه ساز خود را به برق وصل کنید و درب بالایی دستگاه را ببندید و دستگاه را روشن کنید و کمی صبر کنید تا فرآیند تولید قهوه انجام شود البته این نکته هم وجود دارد که برخی از قهوه ساز ها به صورت دستی هستند و برخی هم به صورت خود کار می توانند خود قهوه را آماده کنند .

چه میزان قهوه ای باید بریزیم ؟

5. مدت زمان لازم برای تهیه قهوه در قهوه ساز

مدت زمانی که برای تولید قهوه نیز وجود دارد به مدل دستگاه شما و همچنین با توجه به حجم قهوه ای که می خواهید آماده کنید نیز متفاوت خواهد بود و ممکن است به صورت میانگین بین 5 تا 20 دقیقه نیز طول بکشد . زمانی که آب دستگاه تمام شد در این حالت دستگاه دیگر کار نخواهد کرد و تنها کافی است تا بعد از مدتی انتظار برای دم کشیدن قهوه مورد نظر آن را درون فنجان بریزید . مدل های امروزی تر قهوه ساز ها دارای دکمه مکث توقف هستند که به شما این امکان را می دهد که قبل از پایان کار قهوه یک فنجان قهوه بنوشید .

نکته : در انتهای کار اگر از فیلتر یک بار مصرف استفاده می کنید توصیه میکنم تا فیلتر را دور بریزد اما اگر فیلتر دائمی دارید نیازی به چنین کاری نمی باشد .

مدت زمان لازم برای تهیه قهوه در قهوه ساز

نکات مهم در طریقه استفاده از قهوه ساز

خیلی از شما عزیزان راجع به طرز استفاده از قهوه ساز و طرز استفاده از قهوه ساز دو فنجانه نیز سوال می پرسیدید که در اینجا می خواهیم پاسخ آن را بررسی کنیم . جلوتر راجع بیشتر راجع به نحوه استفاده از قهوه ساز دو نفره می خوانید .

1. به سراغ قهوه های با کیفیت بروید .

قدم اول برای تهیه یک قهوه با کیفیت و خوش طعم این می باشد که باید قهوه با کیفیتی را خریداری کنید . بهتر است برای این کار از برند هایی که برترین قهوه ها را تولید می کنند استفاده کنید .

2. قهوه ساز مناسب بخرید .

برای آن که بتوانید قهوه های خود را در کوتاه ترین زمان ممکن و با کم ترین انرژی آماده کنید نیاز به یک قهوه ساز کاربردی و مفید دارید ، پس بهتره قهوه ساز مناسبی را از برند های شناخته شده و معتبر خریداری کنید و به هیچ عنوان سعی نکنید که به دلیل داشتن قیمت ارزان تر به سراغ قهوه ساز های بی کیفیت بروید .

3. مقدار اندازه شیر ، قهوه و آب

برای تهیه یکی قهوه خوب لازم است تا همه موارد مورد نیاز آن در اندازه ها و مقدار مناسبی باشد در ادامه این مطلب نکات مهم در اندازه گیری مواد لازم برای قهوه را به شما آموزش می دهیم ، به علاوه آن اگر مقدار مواردی بیشتر باشد ممکن است طعم قهوه شما کمی بد شود .

4. بررسی نوع فیلتر قهوه ساز در طریقه استفاده از قهوه ساز

برخی از مدل قهوه ساز ها از فیلتر های کاغذی استفاده می کنند که شما می توانید نمونه فیلتر کاغذی های یک بار مصرف و یا نمونه فیلتر کاغذی های دائمی را در بازار پیدا کنید .

نکات مهم در طرز تهیه قهوه در قهوه ساز

طرز استفاده از قهوه ساز دو فنجانه ویداس (نحوه استفاده از قهوه ساز دو نفره)

ویداس یکی از بهترین مارک قهوه ساز ایرانی می باشد که قهوه ساز هایی را با حجم و گنجایش های متفاوت نیز تولید می کند، به هنگام استفاده از قهوه ساز دو نفره ویداس نیاز نیست از آب جوش استفاده کنید خود قهوه ساز این کار را انجام می دهد ، این نوع دستگاه دارای صفحه ای برای گرم نگهداشتن قهوه است ، اگر قهوه ساز ویداس فیلتر دائمی نداشت شما می توانید از فیلتر کاغذی یک بار مصرف استفاده کنید .

قهوه ساز گوسونیک مدل GCM_863

قهوه ساز بایترون مدل BKF-40

قهوه ساز کالوات مدل HA120

قهوه ساز فلاویا مدل FL-200W

یکی دیگر از ویژگی ای قهوه ساز دو نفره ویداس این مورد می باشد که امکان دم کردن قهوه با کپسول های قهوه هم وجود دارد . درون قهوه ساز های دو فنجانه ویداس نشانگری وجود دارد که به کمک آن نشانگر می توانید از سیاه شدن قهوه خود نیز جلوگیری کنید و این امر در جلوگیری از تلخ شدن قهوه هم موثر است . حتی امکان تنظیم میزان غلظت قهوه هم در طرز استفاده از قهوه ساز دو فنجانه ویداس وجود دارد .

طرز استفاده از قهوه ساز دو فنجانه ویداس

طرز استفاده از قهوه ساز فلر ( طرز استفاده از قهوه ساز فلر دو فنجانه )

یکی دیگر از برند های محبوبی که انواع قهوه ساز ها را روانه بازار می کند برند فلر می باشد مدل قهوه ساز های برند فلر عموما در چین و ترکیه ساخته می شوند . قهوه ساز فلر خود دارای یک فیلتر دائمی می باشد که دیگر نیاز به استفاده از فیلتر های کاغذی یک بار مصرف در آن نیست . زمانی که قهوه درون دستگاه دم بکشد قهوه ساز فلر به صورت خودکار خاموش می شود که همین کار باعث شده تا این دستگاه در مصرف انرژی هم بصرفه تر شود ، این نوع دستگاه دارای قابلیت گرم نگهداشتن قهوه می باشد ، درون قهوه ساز فلر امکان آسیاب کردن قهوه نیز وجود ندارد .

برای آسیاب کردن قهوه ها نیاز به استفاده آسیاب برقی می باشد . در قهوه ساز فلر می توان به جای آب از شیر نیز استفاده کرد و برای طرز استفاده قهوه در قهوه ساز فلر بهتره برای هر فنجان یک قاشق چای خوری پودر قهوه استفاده کنید .قوری قهوه ساز فلر گنجایشی به اندازه 1.25 لیتر دارد .

طرز استفاده از قهوه ساز فلر دو فنجانه

طرز استفاده از قهوه ساز مولینکس

یکی از پر طرفدار ترین قهوه ساز ها ، قهوه ساز های مولینکس می باشد . این نوع قهوه ساز ها بعد از دم کشیدن قهوه به صورت خودکار نیز خاموش می شود این مدل قهوه ساز دارای دکمه توقف فرایند است و این امکان را در اختیار شما قرار می دهد تا در وسط فرایند بتوانید قهوه خود را می کنید . تمام مراحل تهیه قهوه درون قهوه ساز مولینکس به صورت اتوماتیک انجام می شود .

طرز استفاده از قهوه ساز دلونگی

استفاده از قهوه ساز دلونگی بسیار راحت و کاربردی می باشد و هیچ پیچیدگی خاصی در آن وجود ندارد . مانند دیگر قهوه ساز ها تنها کافی اسیت تا درون مخزن آب سرد بریزید زمانی که قهوه باید دم بکشد صبر کنید و سپس و در انتها هم باید دقت داشته باشید تا آب مخزن کاملا خالی شود .

طرز استفاده از قهوه ساز دلونگی

طرز استفاده از قهوه ساز بوش

زمانی که قرار است برای اولین از قهوه ساز بوش استفاده کنید بهتره تا ابتدا مخزن قهوه ساز را خیلی خوب تمیز کنید ، برای تهیه قهوه درون قهوه ساز بوش به ازای هر فنجان قهوه می توانید از حدود 7 گرم پودر قهوه نیز استفاده کنید ، قهوه ساز بوش دارای قابلیت گرم نگه داشتن قهوه است و از مصرف انرژی پایینی نیز برخوردار می باشد .

قهوه ساز های بوش مدل ها مختلفی دارند به گونه ای که هر کدام دارای حجم های متفاوتی هستند ، همچنین قهوه ساز های بوش عموما گنجایش 10 فنجان قهوه را دارند، با توجه به مصرف انرژی پایینی که این نوع قهوه ساز ها دارند دستگاه به صورت خودکار بعد از 40 دقیقه خاموش می شود .

طرز استفاده از قهوه ساز بوش

طرز استفاده از قهوه ساز گوسونیک

گوسونیک برندی است که قهوه ساز های خود را در مدل های مختلفی روانه بازار می کند . شما درون قهوه ساز گوسونیک می توانید به اندازه 15 فنجان قهوه درون این دستگاه دم کنید . قهوه ساز گوسونیک دارای تایمر می باشد که با استفاده از آن می توانید زمان مورد نیاز برای دم کردن قهوه ها را درون این دستگاه تنظیم کنید . این نوع قهوه ساز ها دارای فیلتر دائمی می باشند و خود دستگاه بعد از دم کشیدن قهوه به صورت خودکار نیز خاموش می شوند. مخزن قهوه ساز گوسونیک به صورت مدرج شده است که می توانید میزان آب را درون آن اندازه گیری کنید . یکی دیگر از ویژگی های خوب قهوه ساز گوسونیک وحود سیستم ضد چکه می باشد که با این قابلیت می توانید در هر زمانی که نیاز دارید قهوه داخل قوری را استفاده کند .

برای تهیه یک فنجان قهوه چقدر باید آب بریزیم ؟

در پاسخ به این سوال باید بیان کنیم که مقدار آب برای تهیه قهوه بستگی به عوامل مختلفی دارد اما یک قاعده کلی در رابطه با میزان آب و قهوه وجود دارد که در این جا آن را بررسی کرده ایم .

طرز تهیه قهوه در قهوه ساز دلونگی چگونه است ؟

در اینجا ما طرز استفاده از برترین قهوه ساز ها بررسی کرده ایم که از جمله آن ها می توان به قهوه ساز بوش ، گوسونیک ، فلر ، دلونگی و … اشاره کرد .

4.3/5 - (31 امتیاز)
پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.