نحوه استفاده از پلوپز دیجیتال را یاد بگیرید! [آموزش تا 100]

مرداد 9, 1400
خانه داری و آشپزی
طرز استفاده از پلوپز چند کاره

این روز ها انواع محصولات برقی جدید برای آشپزخانه ها و کمک به آشپزی آسان تر روانه بازار می شوند ، یادم میاد زمانی که پلوپز ها وارد بازار شدند سر و صدای زیادی به پا کردند اما بعد از مدتی این مدل دستگاه ها جایگاه خود را از دست دادند و مدل پیشرفته تر آن ها به نام پلوپز های چندکاره با کارایی و قابلیت های بیشتری روانه بازار شدند و محبوبیت زیادی هم به دست آورند ، با توجه به آن که این نوع پلوپز ها مدل های جدیدترین هستند و برنامه های مختلفی دارند عده ای به راحتی نمی توانند از آن استفاده کنند و شناخت درستی از چگونگی طرز استفاده از پلوپز برقی را ندارند حال در این جا ما قصد داریم تا طرز استفاده از پلوپز چند کاره و نحوه استفاده از پلوپز دیجیتال را برای شما شرح دهیم .

پلو پز برقی مجیک شف مدل مدل MCR4010

پلو پز مایر مدل MR-1369

پلوپز پارس خزر مدل RC-101 TYAN

پلوپز پارس خزر مدل RC-101TSP

پس اگر شما هم شناخت درستی از نحوه کار با پلوپز چند کاره ندارید توصیه می کنم تا انتهای این مطلب همراه با ما باشید ، راستی می توانید در ویلاگ سایت ما مطالب مفیدی راجع به بهترین مارک پلوپز ، پخت برنج در پلوپز پارس خزر و … را مطالعه کنید . بی شک از بهترین مارک پلوپز ایرانی می توان به پلوپز پارس خزر نیز اشاره کرد .

طرز استفاده از پلوپز چند کاره

نحوه استفاده از پلوپز دیجیتال چندکاره چگونه است ؟

این مدل پلوپز ها دارای برنامه های پخت متفاوتی می باشند و کارایی تقریبا خوبی دارند . در واقع اکثر پلوپز های چند کاره به صورت دیجیتالی هستند به کمک این کنترل پنل می توانید برنامه مورد نظر برای پخت را به راحتی انتخاب کنید و از آن استفاده کنید . از جمله از انواع برنامه های پلوپز دیجیتالی می توان به تهیه سوپ ، فرنی ، خورش ، کیک ، پیتزا ، قابلیت بخارپز کردن ، قابلیت سرخ کردن ، قابلیت آرام پز ، ته دیگ و … نیز اشاره کرد ، با وجود کارایی پلوپز چند کاره شما با یک تیر چند نشان زده اید و انگار همزمان دستگاه های دیگری هم خریداری کرده اید ، در ادامه طرز استفاده از پلوپز برقی و استفاده از برنامه های آن را آموزش می دهیم .

پلوپز و مولتی کوکر همیلتون کد191

طرز استفاده از برنامه های پلوپز چندکاره چگونه است ؟

حال سوالی که وجود دارد این است که چگونه این برنامه ها را انتخاب کنیم که در این جا باید بیان کنیم اگر صفحه نمایشگر و کنترل پنل پلوپز به صورت لمسی باشد با انتخاب گزینه منو و نمایان شدن انواع برنامه های پخت می توانید برنامه مورد نظر را انتخاب کنید و بلعکس اگر صفحه نمایشگر شما لمسی نباشد دکمه هایی برای انتخاب برنامه وجود دارد که لازم است تا دکمه منو را چند بار فشار دهید تا بالاخره بر روی برنامه پخت مورد نظر شما قرار بگیرد و آن را به صورت خودکار اجرا کند .

توجه داشته باشید که برای استفاده راحت تر حتما بروشور پلوپزی که خریداری کرده اید را مطالعه کند که در این زمینه چگونگی طرز استفاده از پلوپز چندکاره می تواند به شما کمک زیادی کند .

کارایی پلوپز چند کاره چیست ؟

طرز استفاده از پلوپز پارس خزر

با توجه به آن که یکی از معروف ترین برند های پلوپز پلوپز پارس خزر می باشد به همین دلیل خیلی از افراد در مورد طرز استفاده از پلوپز پارس خزر نیز از ما سوال می پرسند ، در واقع پلوپز ای پارس خزر همانند دیگر پلوپز های دیگری دارای برنامه های مختلفی می باشد که با وجود این امکانات و برنامه های پخت غذا درون پلوپز پارس خزر به راحتی می توان غذاهایی که میتوان را در این دستگاه تهیه کرد و برای آشنایی بیشتر توصیه می یکنم تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید و انواع معنی کلمات و برنامه های موجود بر روی پلوپز ها و پلوپز پارس خزر را بشناسید .

طرز استفاده از پلوپز برقی و بررسی معنی کلمات و برنامه ها

همانطور که پیش تر هم بیان کردیم برای فعال کردن برنامه پختی که مد نظرمان است نیازه تا از طریق دکمه منو اقدام کنیم در برخی از مدل ها پس از آن که دکمه برنامه پخت مورد نظر را چند ثانبه نگه دارید خود به خود برنامه پخت انتخاب و اجرا می شود اما در مدل هایی هم لازم است تا ابتدا برنامه پخت مورد نظر را انتخاب کنید و پس از آن دکمه استارت و یا شروع را بزنید تا برنامه فعال شود . به علاوه آن می توانید مدت زمان پخت لازم برای غذای خود را انتخاب کنید و منتظر تمام شدن زمان تعیین شده باشید تا غذای شما نیز آماده شود .

برای ان که با طرز استفاده از پلوپز چندکاره و نحوه استفاده از پلوپز دیجیتال آشنا شوید نیازه تا ابتدا معنی کلمات ان را بلد باشید . حال به سراغ معرفی دکمه های کاربردی می روسم و با کاربرد آن ها آشنا می شویم :

پلوپز و مولتی کوکر بوش MUC22B42

1. دکمه‌ی menu (منو)

دکمه ی منو دکمه ای است که باید ابتدا آن را انتخاب کنید تا انواع برنامه های پخت نیز برای شما ظاهر شود تا بتوانید برنامه پخت مورد نظر را انتخاب کند ، قطعا همه افراد در راهنمای طرز استفاده از پلوپز برقی با این دکمه آشنایی دارند .

2. دکمه‌ی start (شروع)

در نحوه استفاده از پلوپز دیجیتال پس از آن که برنامه پخت را انتخاب کنید باید دکمه استارت را بفشارید تا این برنامه مورد نظر فعال شود و شروع به پخت کند البته باید دقت کنید که این دکمه را باید زمانی بفشارید که مدت زمان برنامه پخت را هم تنظیم کرده باشید . زمانی که پخت آغاز شود اطلاعات پخت نیز بر روی صفحه نمایشگر دیجیتالی ظاهر می شود .

3. دکمه‌ی Temperature / Timer (تنظیم زمان)

برای تنظیم مدت زمان پخت خود باید بر روی این دکمه فشار دهید تا بتوانید مقدار دمای لازم برای پخت مواد غذایی شما طبق برنامه پختی که انتخاب کرده اید تنظیم شود . البته برنامه های پخت خود دارای مدت زمان مشخص شده ای هستند و در صورتی که تمایل داشته باشید می توانید مدت زمان مورد نظر خود را تنظیم کنید .

4. دکمه‌ی keep warm (گرم کردن)

یکی از بهترین و پیشرفته ترین قابلیت ها در پلوپز چند کاره که در راهنمای طرز استفاده از پلوپز برقی هم اهمیت دارد قابلیت گرم نگه داشتن غذای پخته شده برای مدت زمان مشخصی می باشد . اگر بخواهید غذای خود را بعد از پخت بلافاصله سر سفره نیایورید و دیرتر این کار را انجام دهید نیاز است تا این دکمه را فعال کنید تا دمای پخت درون محفظه محبوس شود و باعث شود تا غذا گرم باقی بماند . با فعال کردن این دکمه تنهای برای یک ساعت غذا گرم می ماند .

پلوپز مولینکس مدل RC1108-10W

پلوپز مولینکس مدل MK1561 2S

5. دکمه‌ی reheat (عملکرد گرم کردن مجدد)

یکی دیگر از قابلیت های پلوپز ها دیجیتالی که در نحوه استفاده از پلوپز دیجیتال باید حتما بررسی شود قابلیت reheat است ، خوب همانطور که پیش تر هم گفتیم دکمه keep warm تنها برای یک ساعت می تواند غذا را گرم نکه دارد اما این برنامه reheat پلوپز به معنی گرم کردن مجدد می باشد که می توانید مدت زمانی که می خواهید غذای شما گرم نگه داشته شود را تنظیم کنید . برای فعال کردن این دکمه ابتدا باید دکمه منو را فشار دهید و سپس دکمه REHEAT انتخاب کنید .

کلمهمعنیکلمهمعنی
prrodigeفرنیQuickپخت سریع
SoupسوپCake/beardپخت نان و کیک
Steamبخارپز کردنVegtableپخت سبزیجات
Deep fryسرخ کنPizzaپیتزا
Slow cookپخت ارامOvenحالت فر
YoghurtماستCricpy riceبرنج ته دیگ دار
PastaماکارونیStewخورشت
BoilجوشاندنFishماهی
uatmealپخت جوMeatگوشت

طرز پخت خورشت در پلوپز دیجیتالی

خیلی از افراد در مورد طرز پخت خورشت در پلوپز دیجیتالی سوال می پرسند و برای عده زیادی هم تعب آور است که مگر با پلوپز میشه خورشت درست کرد ؟و… در پاسخ به این نوع سوالات لازم است بیان کنیم که بله با پلوپز ها هم می توان خورشت تهیه کرد اما باید توجه داشته باشی که آب خورشت را نباید خیلی زیاد بریزید چرا که در این جا خوشت فقط پخته می شود و آب زیادی را از دست نمی دهد در صورتی که در طرز پخت خورشت در پلوپز دیجیتالی آب خیلی زیادی داشته باشد سبب می شود که خورشت شما به قول معروف خوب جا نیافتد .

برنامه‌ی ماست بندی در پلوپز چند کاره چیست ؟

در طرز استفاده از پلوپز چند کاره یکی از سوالاتی که از ما پرسیده می شود راجع به برنامه ماست بندی می باشد ، یکی از برنامه های جالب پلوپز های چند کاره همین برنامه ماست بندی نیز می باشد که دارای قالب های پلاستیکی مقاومتی نیز می باشند . برای استفاده از این برنامه می توانید شیر و مایه ماست را درون قابل مخصوص بریزید و سپس آن را درون پلوپز قرار دهید .

پلوپز هاردستون مدل RCP4001

پلوپز هاردستون مدل RCM4310W

این برنامه با تایمر مشخص خود فعال می شود و معمولا برای ماست بندی حدود 7 تا 8 ساعت زمان لازم است و دمای از پیش تعین شده و مشخصی نیز دارد . البته بسته به عواملی می توان مدت زمان انتخاب ماست بندی را تغییر داد که در این حالت باید از دکمه تایمر نیز استفاده کنید .

برنامه‌ی ماست بندی در پلوپز چند کاره چیست ؟

طرز استفاده از پلوپز چند کاره و بخار پز آن

همراه با پلوپز اقلامی چون قالب ماست بندی ، سبد بخار پز ، سینی توری سرخ کن و کفگیر و ملاقه نیز به فروش می رسد . با وجود سبد بخارپز به راحتی می توانید برای بخارپز کردن سبزیجات و مرغ و ماهی و … از این نوع پلوپز استفاده کنید و برنامه بخارپز آن را انتخاب کنید . البته نکته ای در رابطه با طرز استفاده از پلوپز برقی نیز وجود دارد توجه داشته باشید که برای بخارپز کردن لازمه تا قابلمه پلوپز را تا نصفه از آب پر کنید و سپس سبد بخارپز را بر روی آن قرار دهید .

پلوپز پارس خزر مدل RCW-101TS

پلوپز پارس خزر مدل RC-361TSW

طرز استفاده از پلوپز برقی ویداس ، گوسونیک ، پارس خزر و … چجوریه ؟

در این جا ما سعی کردیم تا به صورت کامل و متناسب برای همه پلوپز ها از هر برندی طرز استفاده از پلوپز چند کاره را آمورزش دهیم با این آموزش می توانید طرز کار با پلوپز های چندکاره از برندهای گوناگون را یاد بگیرید .

قابلیت سرخ کن در پلوپز چندکاره چگونه است ؟

همراه با پلوپزی که قابلیت سرخ کن هم دارد سبد توری نیز وجود دارد که درون ان می توان مواد غذایی که می خواهید را سرخ کنید .

نحوه استفاده از پلوپز دیجیتال و معنی کلمات آن چیست ؟

در این جا به صورت کامل سعی کرده ایم تا معنی کلمات پلوپز های چند کاره و دیجیتالی را برای شما بررسی کنیم .

4/5 - (26 امتیاز)
پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

17 دیدگاه در “نحوه استفاده از پلوپز دیجیتال را یاد بگیرید! [آموزش تا 100]

 1. فرشید رحمانیان گفت:

  با سلام و خسته نباشید. ممنونم از اطلاعات خوبتون. یه راهنمائی بفرمائید. من میخواستم سرخ کن بدون روغن بخرم. در شرف خریدن بودم که فهمیدم پلوپز های جدید سرخ کن هم دارن. حالا با توجه به امکانات پخت دیگری که دارن. میخوام ببینم که اگر این پلوپز ها سرخ کردنشون هم بدون روغن هستش، به جای سرخ کن پلوگز بخرم. ممنون میشم راهنمائی بفرمائید. ممنون میشم اگر در واتس اپ راهنمائیم بفرمائید. مرسی
  09123436005

  1. parisa گفت:

   سلام دوست عزیز خرسندیم از رضایت شما خیر بدون روغن نیستند .

 2. مریم گفت:

  سلام‌طرز کار پلوپز دیجیتال فوما رو میتونید توضیح بدید
  مدل FU- 1368

  1. shokufeh گفت:

   سلام و درود ، پوزش می خواهیم برای اطلاع از طرز استفاده پلوپز دیجیتال فوما مدل FU- 1368 با توجه به 15 کاره بودن آن بهتره به دفترچه راهنمای آن مراجعه کنید که همراه با خود محصول به شما ارائه داده می شود . قطعا با توجه به 15 کار بودن دارای قابلیت های متنوعی می باشد که بررسی کامل این قابلیت ها و طرز کار آن ها نیازمند مطلب کامل و وقت زیادی می باشد .

   1. zahra گفت:

    سلام ممنون از مطلب مفیدتون. میشه لطفا بگید چه مقدار روغن برای سرخ کن پلوپز چند کاره لازمه؟

    1. parisa گفت:

     سلام خوشحالیم که راضی بودید . ببینید دوست عزیز پلوپز های چندکاره در واقع برای استفاده از آن ها به صورت سرخ کن باید مانند سرخ کن های قدیمی مقدار بیشتری روغن در آن ها ریخته شود اما میتوانید از سرخ کن های بدون روغن استفاده کنید که با کمی اسپری کردن روغن سرخ میشوند . پیشنهاد میکنیم مطلب بهترین مارک سرخ کن بدون روغن را مطالعه کنید .

 3. کورش گفت:

  سلام.
  من زودپز برقی چندکاره عرشیا گرفتم مدلشم ep118 2372 هست توی دفترچه اش متأسفانه در مورد فرنی و ماهی که براشون دکمه جدا تعریف کرده هیچی ننوشته شما می دونید چه طوری باید از این قابلیت هاش استفاده کنم؟

  1. parisa گفت:

   عرض سلام و وقت بخیر در رابطه با ماهی که مانند دیگر مواد مثل مرغ باید بگذارید اما در رابطه با فرنی اطلاعاتی در دست نیست شاید باید روی حالت پخت خورشت بگذارید .

   1. mina گفت:

    سلام وقت بخیر ، میشه طرز پخت برنج با پلوپز دایتون توضیح بدید؟ دفترچه راهنماش انگلسیی هست بلد نیستم بخونم

    1. parisa گفت:

     سلام دوست عزیز من پلوپز دایتون رو بررسی کردم تقریبا تمام مدل های جدیدش شبیه به همن ولی در کل یک سری دکمه روی اون هست که کارایی مختلفی داره . مثلا اگر بخوایید سوپ بپزید باید دکمه soup رو بزنید . دکمه cake برای درست کردن کیک هست . دکمه fry برای سرخ کردن مواد مختلف هست . دکمه steam برای بخارپر کردن موراد مختلف است . دکمه yoghourt برای درست کردن ماست است . دکمه pasta و pizza هم بر روی آن تعبیه شده است که برای درست کردن این دو مدل غذاست .

 4. رها گفت:

  سلام من مولتی کوکر همیلتون مدل 191 دارم ،ایا زودپزش همون گزینه پخت سریعه؟ برای خورش باید همه مواد رو باهم بریزم؟ مثلا برای قرمه سبزی پیاز و ادویه و گوشت و لیمو و سبزی همشو خام بریزم؟

  1. shokufeh گفت:

   سلام و درود دوست عزیز ، دفترچه راهنما را بررسی کنید ، کامنت شما را باز میکنم تا افرادی که تجربه استفاده از مولتی کوکر را دارند بتونند راهنماییتون کنند .

  2. فائزه گفت:

   سلام دقیقا سوال منم همینه جوابتونو پیدا کردین؟

 5. سیمین جعفری گفت:

  سلام وقت بخیر من پلوپز برقی چند کلره weenchiرا چند سال پیش خریدم و متاسفانه دفترچه ای ازش ندارم میشه راهنمایی کنیذ

  1. parisa گفت:

   عرض سلام و وقت بخیر دوست عزیز متاسفانه اطلاعاتی از این برند در دسترس نیست و خود ما هم برای اولین بار نام این برند را از شما میشنویم

 6. شبنم گفت:

  سلام من پلوپز ۱۷ کار willburg خریدم دفترچه گم شده
  لطفا روش پختن پیتزا و سرخ کردن اگه کسی با این مارک میدونه بهم بگه؟
  یا دفترچشو داره عکس برام بفرسته؟

  1. parisa گفت:

   سلام خدمت شما
   در رابطه با محصولات این برند اطلاعات زیادی در دسترس نیست .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.