نمایش دادن همه 2 نتیجه

اگر برای اولین بار نام آرکوپال را میشوید مطمئنا با توجه به اسم آن تصورات مختلفی در ذهنتان مجسم می شود و سوال هایی در ذهنتان به وجود می آید مانند این که آرکوپال چیست ، چه کاربردی دارد ، جنس آن چیست ، چه برند هایی داردو ... در ادامه ی این مطلب شمارا با سرویس ظروف آرکوپال و انواع برند های ایرانی آن آشنا میکنیم .

آرکوپال یکی از انواع جنسی است که برای ظروف وجود دارد که جنسی بین شیشه و چینی دارند و میتوان گفت که ترکیبی از آن دو است اما تفاوت هایی هم دارند که در ادامه آن ها را بررسی خواهیم کرد  برخلاف عقیده ی اکثریت که بر این باورند اوپال و آرکوپال از هم دیگر متفاوت هستند ، در واقع نام این جنس ظروف اوپال است و اولین کارخانه ای که این ظروف را تولید کرد کارخانه آرک بود و به همین دلیل به این نام معروف شدند . در ادامه به بررسی بیشتر این ظروف خواهیم نشست .

آرکوپال

همانطور که در بالا گفته شد جنس ظروف آرکوپال جنسی مابین شیشه و چینی است . مواد تشکیل دهنده ی این ظروف ترکیبی از مواد تشکیل دهنده ی چینی و شیشه است که آن ها را در دمای بسیار بالا ترکیب کرده اند و ظروف آرکوپال را تولید کردند . به عقیده و سلیقه ی اکثریت ظروف آرکوپال از شیشه زیبا تر است و جنس آن ها نازک تر از جنس چینی است نکته ی دیگر این است که وزن این ظروف از چینی پایین تر است و مقاومت آن ها ممکن است متفاوت باشد . در ادامه آرکوپال ها و به خصوص نوع ایرانی آن ها را بررسی میکنیم .

اکثریت این ظروف را به اسم آرکوپال میشناسند اما نام اصلی این محصولات اوپال است و آرک نام اولین شرکتی بود که به تولید این محصول پرداخته است به همین دلیل نام عمومی آرکوپال بر سر زبان ها افتاد و اکثرا ظروف اوپال را با نام آرکوپال میشناسند .

تاریخچه ی ظروف اوپال

حال میخواهیم نگاه کوتاهی به تاریخچه این ظروف پر طرفدار بیاندازیم ، همانطور که پیشتر گفتیم نام آرکوپال خود ترکیبی از دو کلمه ی انگلیسی Arc و opal است آرک نام شرکتی بود که در فرانسه تاسیس شده بود و اولین تولید کننده های ظروف آرکوپال بود و اوپال را اگر در دیکشنری سرچ کنیم به معنی های شیشه ی شیری رنگ و عقیق و ... میرسیم .

ویژگی های آرکوپال ایرانی

  • وزن

    کسانی که بر وزن ظروف حساس اند مطمئنا آرکوپال میتواند گزینه ی مناسبی برای خرید ظروف آشپزخانه ی آن ها باشد به دلیل آن که ظروف آرکوپال وزن کمتری نسبت به  ظروف چینی دارند ، امکان جا به جا کردن آن ها ساده تر است و نکته ای که باعث شده این ظروف جزو دسته ی ظروف پر طرفدار قرار بگیرند همین خاصیت سبک بودن آن است .
  • مقاومت

ظروف آرکوپال از ظرف چینی بسیار مقاوم تر هستند و اگر ناگهان این ظروف از دستتان سر بخورد و به زمین بیوفتد امکان شکسته شدن آن از ظروف چینی کمتر است . پس میتوان گفت ظروف اوپال از از قابلیت نشکن بودن بالایی برخوردار هستند .

  • طرح و زیبایی

برخلاف ویژگی های بالا تر که ظروف آرکوپال مزیت ها بالاتری نسبت به  ظروف چینی داشتند ، اما در قابلیت طراحی و زیبایی ظروف چینی از درخشنگی و زیبایی بالاتری برخوردار هستند گرچه با پیشرفت جهان تکنولوزی این قابلیت هم در ظروف آرکوپال به مرور افزایش می یابد .

  • استفاده درفر و مایکروویو

به دلیل قابلیت نشکن بودن و مقاوم بودن ظروف آرکوپال تا حدود زیادی امکان قرار دادن این ظروف در ماکروویو و فر وجود دارد بدون آن که نگران شکسته شدن یا ترک برداشتن این ظروف باشد .

بهترین برند های آرکوپال ایرانی

آرکو پال ها در کشور های مختلفی از دنیا تولید میشوند ، کشور هایی که آرکوپال را تولید میکنند ،فرانسه که مرکز تولید این ظروف است و کشور های امارات  ایران ، اسپانیا و چین هستند . در این قسمت ما شما را با بهترین تولید کننده های ظروف آرکوپال در کشور خودمان ایران آشنا می کنیم .

آرکوپال ایرانی پارس اپال

شرکت پارس اپال همراه با جمعی از متخصصان و صنعتگران باهدف  تولید ظروف با کیفیت اپال در ایران در سال 1376 تاسیس شد میتوان گفت پارس اپال اولین تولید کننده ی ظروف آرکوپال در ایران بوده است . آرکوپال های این شرکت دارای قالب هایی متفاوت و طرح های مختلف است اما خیلی تنوع در کار این شرکت دیده نمیشود . از نظر قیمت ظروف اوپال این شرکت از قیمت پایین تری نسبت به نوع خارجی آن ها برخوردار است .

آرکوپال ایرانی آذین اپال

این شرکت که کار خود را در سال 1384 شروع کرده است با این هدف که بتواند ظروف شیشه ای رنگی را به بازار های ایران ارائه دهد تاسیس شده است . این شرکت با جمع آوری تعدادی از منخصصان ایرانی و خارجی تا کنون توانسته است جایگاه ویژه ای را در  زمینه تولید آرکوپال های ایرانی پیدا کند و جزو بهترین تولید کننده های ارکو پال  در ایران به شمار رود .

آرکوپال ایرانی مقصود

شرکت مقصود پس ازتاسیسش از تلاش و و فعالیت باز نایستاد و توانست با توسعه ی روز افزون محصولات خود در زمینه ی ظروف چینی و اوپال و ... یکی از شناخته شده ترین و معتبر ترین تولید کننده ی ظروف آرکو پال قراربگیرد و با ارسال محصولاتش به کشور های گوناگون توانست عنوان بهترین صادر کننده را در دو سال متوالی از آن خود کند .یکی از ویژگی های خوب این محصول  تنوع  های فراوان در طرح و قالب های آن است که میتواند برای خانم ها و به خصوص تازه عروس ها برای خرید جهیزیه بسیار هیجان انگیز باشد و یا آن ها را به چالش بکشد .

آرکوپال ایرانی آرکوفام

شرکت آرکوفام در سال 1386 با هدف تولید محصولات ظروف آشپزخانه تاسیس شد . شرکت آرکوفام در نظر دارد تا بتواند محصولاتی را متناسب با نیاز مصرف کنندگان در اختیار آن ها قرار دهد . شرکت آرکوفام در نظر دارد که بتواند جایگاه ویژه ای را در زمینه ی ظروف پیدا کند و هر جا که حرفی از تنوع ، کیفیت  و ... در میان بود نام برند آرکو فام در ذهن ها نقش ببندد .

قیمت آرکوپال ایرانی

یکی از مهم ترین مسایلی که در خرید وسایل و ملزومات آشپزخانه پس از مرغوبیت و کارایی آن وجود دارد قیمت آن است . به طور کلی ظروف آرکو پال قیمت پایین تری نسبت به ظروف شیشه ای و چینی دارد . قیمت ظروف ارکو پال ایرانی هم از نظر تعدادپارچه های آن در هر سرویس و بسته به برند و طرح های متنوع آن میتواند از قیمت های گوناگونی برخودار باشند .اما با توجه به قیمت ارز در کشور ایران نسبت به کشور های صنعتگر خارجی دیگر قیمت ظروف آرکوپال نسبت به نوع برند های خارجی این ظروف از قیمت پایین تری برخوردارند.

خرید آکروپال ایرانی

برای خریدن این ظروف  در چند مورد باید دقت شود یک ،  اگر این ظروف از نمایندگی یک برند معتبر خریداری شود بسیار به صرفه تر خواهد بود و با اطمینان بیشتری میتوانید خریدتان را انجام دهید و به هیچ عنوان از دست فروش ها و مغازه هایی که معتبر نیستند خرید نکنید زیرا احتمال اینکه ظروف تقلبی را به جای  اصل به شما بفروشند بسیار بالا است ، دوم آن که حتما هزینه ای که قرار است برای خرید این ظروف بپردازید را مد نظر قرار دهید تا بتوانید از برندی مناسب با توجه به قیمت مورد نظر خود خرید کنید . با توجه به آن که ظروف آرکوپال از ویژگی های بالاتری نسبت به ظروف چینی برخوردار هستند اما باز هم ظروف چینی پرفروش تر میباشند .

یکی از مزیت های آرکوپال ها ایرانی به خصوص آرکوپال مقصود قابلیت عکس برگردان آن است که با توجه به این که این ظروف به صورت خام هم در بازار عرضه میشوند میتوان بر روی آن ها طرح های مورد نظرتان را پیاده کرد .البته خوده شرکت ها با استفاده از این قابلیت میتوانند ظروف را یا طرح های جذاب و زیبایی تولید کنند . همانند ماگ ها که میتوان آنها را به صورت خام و ساده خرید و طرح و عکس مورد نظر را بر روی آن ایجاد کنید .