بلاگ

فلاسک شیشه ای بهتره یا استیل ؟[کدام مدل خوبه بخرم ؟!]

فلاسک شیشه ای بهتره یا استیل

پیش تر مقالاتی در مورد بهترین فلاسک چای آمریکایی ، ژاپنی و ایرانی و … نیز نوشتیم که برای افرادی که قصد خرید فلاسک چای داشتند بسیار مفید بود و استفاده خوبی از آن کردند اما برخی از مخاطبان ما بودند که پس از مطالعه آن سوالات جدیدی چون فلاسک شیشه ای بهتره یا استیل ؟ کدام مدل فلاسک بهتره بخرم ؟ قیمت فلاسک چگونه است ؟ و … از ما می پرسند . در ادامه با ما همراه باشید تا پاسخ این سوالات را برای شما بررسی کنیم .

فلاسک یونیک

گنجایش 1.6 لیتر ، طراحی ساده و شیک
جنس استیل مقاوم ، کیفیت بسیار بالا

فلاسک 1.3 لیتری شیشه ای یونیک

محفظه داخلی شیشه ای ،می تواند دما را ثابت نگه دارد
گنجایش 1.3 لیتر ، جنس استیل ضد زنگ

معمولا فلاسک چای برای افرادی که زیاد بیرون می مانند و علاقه زیادی به نوشیدنی های گرم دارد بسیار کاربردی است . فلاسک چای در دو جنس استیل و شیشه ای نیز در بازار به فروش می رسد . به نظر شما در کدام مدل فلاسک طعم نوشیدنی ها و دمنوش ها بهتر است ؟ و یا این که به نظر شما کدام مدل فلاسک بهتر می تواند نوشیدنی را گرم نگه دارد ؟

 فلاسک شیشه ای بهتره یا استیل

فلاسک شیشه ای بخرم یا استیل ؟

در رابطه با دسته بندی فلاسک چای لازم است بیان کنیم که فلاسک چای از نظر جنس مخزن داخلی به دو دسته شیشه ای و استیل نیز تقسیم می شوند ، وقتی نام فلاسک چای شیشه ای و استیل را می آوریم عده ای از افراد فکر می کنند که منظور ما جنس بیرونی فلاسک است که در واقع تصور غلطی است ، حال برای پاسخ به سوال فلاسک شیشه ای بهتره یا استیل؟ هر یک از این مدل فلاسک ها را بررسی میکنیم.

کلمن 8 لیتر استیل یونیک

جنس بدنه استیل ضد زنگ ، دارای سه پایه
ظرفیت 8 لیتر ، جنس داخلی از شیشه

فلاسک یک لیتری شیشه ای یونیک

گنجایش یک لیتر ، طراحی شیک و ساده
محفظه داخلی شیشه ای ، قابل استفاده برای دو نفر

کلمن 10 لیتر یونیک

دارای سه پایه تاشو ، دارای محفظه شیشه ای
عایق حرارت ، داخل آلومینیوم

فلاسک 1.6 لیتری شیشه ای یونیک

محفظه داخلی شیشه ای ، عایق حرارت
گنجایش 1.6 لیتر ، جنس استیل ضد زنگ

فلاسک 1.6 لیتری بیتا

جنس پلاستیک با کیفیت ، سبک وزن
گنجایش 1.6 لیتر ، کیفیت و دوام بالا

فلاسک بیتا

گنجایش 2 لیتری ، وزن سبک
رنگبندی زیبا ، جنس پلاستیک

بررسی فلاسک شیشه ای

 1. مخزن داخلی این مدل فلاسک از جنس شیشه ساخته شده است معمولا این نوع فلاسک ها با این جنس مخزن بهتر می توانند نوشیدنی را گرم نگه دارند .
 2. در کل جنس شیشه نسبت به دیگر جنس ها از سلامت و بهداشت بالاتری برخوردار می باشد در مورد فلاسک شیشه هم همین نکته وجود دارد .
 3. مدل فلاسک چای شیشه ای معمولا به راحتی شسته و تمیز می شوند .
 4. یکی دیگر از ویژگی های فلاسک شیشه ای این است که عطر و طعم نوشیدنی ها را به خود نمیگیرد و در حقیقت این عطر و بو به سختی جذب جداره شیشه ای مخرن فلاسک می شود .
 5. در مقابل با فلاسک های استیل ، فلاسک های شیشه ای از وزن بهتر و سبک تری برخوردار هستند .
 6. اما یکی از عیب های بزرگ این مدل فلاسک شیشه ای چای شکننده بودن آن می باشد که این شکنندگی هم می تواند در اثر ضربه ناگهانی به وجود آید و هم می تواند در اثر شوک حرارتی رخ دهد .
بررسی فلاسک شیشه ای

بررسی فلاسک استیل

معمولا جنس مخزن داخل برخی از فلاسک ها از استیل ضد زنگ نیز ساخته شده است ، یکی از بزرگ ترین ویژگی های این نوع فلاسک ها دوام و استحکام آن ها می باشد و دیگر مانند فلاسک های شیشه ای نیازی نیست نگران شکننده بودن آن باشید . البته در صورت وارد شدن ضربه ناگهانی به فلاسک چای استیل ممکن است قابلیت عایق حرارتی بودن آن نیز از بین برود ، برخی از افراد عقیده دارند که عطر و طعم نوشیدنی ها در این نوع فلاسک ها تغییر پیدا می کند و برخلاف فلاسک شیشه ای مقاومت بیشتری در برابر شوک حرارتی دارند .

بررسی فلاسک استیل

در کدام مدل فلاسک نوشیدنی بهتر گرم می ماند ؟

مخزن داخلی فلاسک به صورت دو جداره می باشد که در بین لایه های آن فضای خالی خلا وجود دارد و یا این که با گاز مخصوصی پر شده است . همین فضا می تواند باعث شود تا نوشیدنی های شما گرم باقی بماند . اما اگر به فلاسک چای استیل ضربه ای وارد شود ممکن است خاصیت عایق حرارتی نیز از بین برود و یا گاز و خلا موجود در بین دو جداره و لایه از بین می رود و دیگر قابل تعمیر نمی باشد . البته توجه داشته باشید که همیشه هر ضربه ای باعث از بین رفتن این خلا و گاز نمی باشد پس اگر دیدید که فلاسک استیل چای شما نمیتواند به خوبی نوشیدنی را گرم نگه نمی دارد بدانید که مخزن فلاسک استیل دچار آسیب شده است .

در رابطه با فلاسک شیشه ای هم لازم است بیان کنیم که اگر مخزن شیشه ای فلاسک دچار آسیب شود در این صورت نمی تواند به خوبی باعث گرم ماندن نوشیدنی ها باشد . در برخی از موارد می توان این نوع فلاسک ها را تعمیر کرد اما اگر اتفاقی بیافتد که سبب شود را جداره بیرونی از بین برود خلا آن هم از بین می رود در این صورت نوشیدنی های دیگر گرم نمی مانند و دلیل دیگری که ممکن است سبب شود تا فلاسک شیشه ای نتواند به خوبی نوشیدنی ها را گرم نگه دارد خراب شدن واشر روی فلاسک شیشه ای و یا خراب شدن اهرم آن نیز می باشد در صورت رخ دادن این مشکل هوای گرم داخل فلاسک از بین می رود .

بیشتر بخوانید
معرفی جدیدترین مدل های همزن دستی بازار + لیست قیمت 2022

معایب فلاسک استیل

برخی از افراد بر این عقیده هستند که فلاسک های استیل سرطان زا می باشند ، حال در این جا قصد داریم تا معایب و مضرات فلاسک استیل چای را بررسی کنیم .
1. در این مدل فلاسک ها نمی توان آب جوش را به مدت زمان طولانی نگه داشت چرا که برای سلامتی مضر می باشد .
2. مدت زمان گرم نگه داشتن آب در این مدل فلاسک ها پایین می باشد .
3. برخی بر این باور هستند که رنگ و بوی چای در برخی از این مدل فلاسک ها تغییر می کند و ممکن است عطر و طعم چای خراب شود.
4. بعد از مدتی استفاده از این مدل فلاسک های استیل ممکن است شفافیت آن از بین برود و حالت کدری پیدا کنند .

معایب فلاسک استیل

فلاسک شیشه ای بهتره یا استیل ؟

در پاسخ به سوال فلاسک شیشه ای بهتره یا استیل ؟ لازم است تا مزایا و معایب هر یک از این فلاسک ها را بررسی کنید .

معمولا مدل فلاسک های شیشه ای برای کودکان گزینه بهتری می باشد چرا که هم از بهداشت بالاتری برخوردار می باشد و هم وزن کمتری دارد و به علاوه آن مخزن شیشه ای بو را جذب نمی کند .

مدل فلاسک های شیشه ای برای کوهنوردی گزینه مناسبی به شمار نمی رود چرا که مخزن شیشه ای ممکن است در برابر ضربه و تغییرات ناگهانی از بین رود و دیگر فلاسک برای شما کاربرد مناسب نخواهد داشت . برای کوهنوری فلاسک استیل گزینه مناسب تری می باشد چرا که از دوام و استحکام بیشتری برخوردار هستند . اما در هر صورت باز هم باشد مواظب برخور ضربه لبه ان باشیم.

بیشتر بخوانید
همزن تفال خوبه بخرم ؟ [بررسی ارزان ترین مدل همزن برقی تفال]

اگر مدت زکان طولنی تری بیرون از منزل هستید مدل فلاسک های شیشه ای می تواند کاربرد بیشتری داشته باشد چرا که ب مدت زمان طولانی تری می تواند نوشینی را گرم نگه دارند به طول معموا تا 12 ساعت می تواند نشویدنی را گرم نگهع دارد و تا 24 ساعت هکم می تواند نشویدنی را سرد نگه دارد . مدت زمان گرم نگه داشتن چای در فلاسک استیل نسبت به فلاسک شیشه ای کمتر است .

کسانی که به بو حساس هستند بهتره فلاسک استیل نخرند . برخی از افراد بر این عقیده هستند که رنگ چای در فلاسک استیل تغییر پیدا می کند و یا آب جوش در استیل مضر است و بو و عطر چای از بین نمی رود .

با توجه به این عوامل باز هم انتخاب از بین فلاسک چای استیل و شیشه ای بستگی به سلیقه خود شما دارد اما پیشنهاد ما برای کوهنوردی فلاسک استیل می باشد و برای دیگر استفاده ها فلاسک شیشیه ای از مزایای بیشتری برخوردار می باشد .

فلاسک شیشه ای بهتره یا استیل

سوالات متداول :

کدام فلاسک بیشتر می تواند نوشیدنی را گرم نگه دارد ؟

از بین فلاسک چای شیشه ای و استیل فلاسک چای شیشه ای بمدت زمان بیشتری می تواند نوشیدنی را گرم نگه دارد .

قیمت فلاسک چگونه است ؟

در رابطه با قیمت فلاسک ها لازم است بیان کنیم که قیمت آن ها به عوامل مختلفی چون حجم ، جنس بدنه ، نوع شیر ، مقاومت آن ها و … نیز بستگی دارد به همین دلیل واضح نمی توانیم بیان کنیم که قیمت فبلاسک ها چگونه است .

برای کوهنوردی فلاسک شیشه ای خوبه یا استیل ؟

معمولا برای کوهنوردی فلاسکی نیاز است که از استقامت و مقاومت بهتری برخوردار باشد که فلاسک استیل این قابلیت را دارد.

4.7/5 - (28 امتیاز)

4 دیدگاه در “فلاسک شیشه ای بهتره یا استیل ؟[کدام مدل خوبه بخرم ؟!]

 1. کوروش گفت:

  ممنون از راهنمایی خوبتان.با سپاس

  1. parisa گفت:

   با عرض سلام و وقت بخیر خوشحالیم که راضی بودید

 2. کوروش گفت:

  ممنون از راهنمایی خوبتان.

  1. parisa گفت:

   با عرض سلام و وقت بخیر خوشحالیم که راضی بودید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.