نمایش دادن همه 2 نتیجه

آون توستر ها ، یکی از کار راه انداز ترین وسایل در آشپزخانه بوده و فضای کمی را هم اشغال می کنند . این آون ها چند منظوره بوده و برای تست کردن نان ، گرم کردن نان های فریزر شده ، گرم کردن پیتزا و غذا های دیگر ، پخت کیک ، کباب کردن جوجه ، بریان کردن و آب کردن مواد منجمد به کار می روند .

این وسیله با این که فضای کمی را اشغال می کند و به نسبت قیمت مناسبی دارند اما کارایی چند وسیله را به طور هم زمان دارد . به کمک این وسیله می توانید در زمان کم با سرعت بالا غذای خود را آماده کنید . آون توستر ها علاوه بر اینکه برای برشته و تست کردن نان و کیک مورد استفاده قرار می گیرد می توانید غذا هایی که نیاز به گرم کردن دارند را به راحتی در آن گرم کنید .

اگر شما هم قصد خرید توستر دارید در ادامه این مطلب همراه ما باشید تا با انواع این دستگاه ، مزایا و معایب آن ، راهنمای خرید این وسیله و ... آشنا شوید .

آون توستر

آون توستر ، همان طور که از نام این وسیله هم می توان متوجه شد کاربرد اصلی این وسیله تست و برشته کردن انواع نان است اما می توان از آن برای گرم کردن انواع غذا و یا ذوب کردن انواع غذایی منجمد و یا غذاهایی که نیاز به پخت زیاد ندارند استفاده کرد .

انواع آون توستر

توستر های ساده

کارایی توستر های ساده فقط برشته و تست کردن انواع نان و یا برشته کردن پنیر روی پیتزا و لازانیا یا غذاهایی از این قبیل است .

آون توستر ها

از آون توستر ها می توان به عنوان فر ، توستر ، مایکروویو و ... استفاده کرد . بر خلاف توستر های ساده که فقط قابلیت گرم و برشته کردن نان را دارند از آون توستر ها می توان برای پختن کیک ، پخت یک سری غذاهایی که نیاز به پخت کم دارند استفاده کرد .

راهنمای خرید آون توستر

اگر شما هم قصد خرید این وسیله کاربردی رادارید کافیست تا در ادامه این مطلب همراه ما باشید . ما شما را برای خرید آون توستر راهنمایی خواهیم کرد :

اندازه و فضای نگهداری

قبل از این که اقدام به خرید آون توستر کنید مطمعن شوید که فضای کافی برای نگهداری این وسیله دارید یا نه . شما می توانید با توجه به فضای خود آن را درون کابینت و یا روی کابینت نگهداری کنید .

اما این موضوع نباید باعث شود که سایز کوچک توستر را خریداری کنید که برای شما کارایی نداشته باشد . چون وقتی در مقیاس زیاد آشپزی می کنید بنابراین به یک آون بزرگتر احتیاج دارید .

به سایز ظروف خود دقت کنید آیا این ظروف درون توستر شما قرار می گیرند ؟ توستر در اندازه های زیادی عرضه می شوند ، بنابراین عجله نکنید با توجه به فضای آشپزخانه ، سایز ظرف های مورد استفاده تان و مقدار غذایی که در هر نوبت طبخ می کنیم ، سایز مورد نظر خود را انتخاب کنید .

نوع استفاده

قبل از خرید آون توستر به این نکته توجه کنید که از این دستگاه چه انتظاراتی دارید، ایا قصد شما از خرید اون توستر ققط برشته و تست کردن غذا است، یا با آن می خواهید شیرینی ها و پیتزاهای مختلفی طبخ کنید و یا قصد پخت یک گوشت خوشمزه را دارید ؟

همه این سوالات می توانند در تصمیم گیری شما موثر باشند . البته می توانید به علایق آشپزی خود نیز بیشتر بیاندیشد . گاهی خرید یک وسیله جدید می تواند انگیزه ای برای درست کردن غذاهای جدید و خوشمزه تر باشد .

محدوده دما

قبل از خرید آون توستر حتما به محدوده دمایی دستگاه مورد نظر دقت کنید . ممکن است غذایی که قرار است تبخ کنید نیاز به دمای بالاتری برای پخت داشته باشید و این زمان است که از خرید خود پشیمان خواهید شد .

قابلیت پخت و گرمای یکنواخت

قابلیت پخت و گرمای یکنواخت یکی از مهم ترین قابلیت های یک آون توستر می باشد.  اگر مدل ساده را انتخاب کنید باید مرتب جای مواد غذایی را تعویض کنید تا همه قسمت های غذا به یک اندازه طبخ شوند ، قسمتی خام و قسمتی خیلی برشته نشود .

اگر می خواهید مواد غذایی به صورت یکنواخت طبخ شود از فر های فن دار استفاده کنید . این توستر ها با داشتن فر موجب پخش شدن یکنواخت دما در فضای داخلی فر می شود و عملیات پخت به خوبی و به طور یکنواخت انجام می شود .

خاموش شدن اتوماتیک

اگر نگران سوختن غذایتان هستید از مدلی استفاده کنید که قابلیت خاموش شدن اتوماتیک دارد . در این صورت وقتی فراموش می‌ کنید که آون توستر را خاموش کنید و یا برای آن تایمر بگذارید .

به محض  ایجاد دود و یا هر  گونه علائم ناشی از حوادث و سوختگی ، دستگاه خاموش می‌شود و از بروز حوادث خطرناک و آتش‌سوزی جلوگیری به عمل می‌ آورد .

سهولت استفاده و تمیز کردن آن

آون توستر نیز مانند بقیه وسایل آشپزخانه باید تمیز شود ، از مدل هایی استفاده کنید تمام قسمت های آن به راحتی در دسترس باشد و بتوان آن را تمیز کرد . فرهای جدید نسبت به مدل های قبلی خود ، آسان تر تمیز می شوند .

قیمت

یکی از مهم ترین نکاتی که قبل از خرید آون توستر باید به آن دقت داشت میزان بودجه ایست که برای این کار در نظر گرفته اید . با توجه به هزینه ای که قرار است بکنید مدل مورد نیاز خود را انتخاب کنید .

برای مثال مدل های فن دار از قیمت بالاتری نسبت به مدل های ساده برخوردارند .

نوع کاربردی هم که از دستگاه انتظار دارید در قیمت دستگاه تاثیر گذار است . اگر شما فقط برای گرم و برشته کردن مواد غذایی از آن استفاده می کنید مدل های ارزان و ساده تر مناسب شماست .

معایب آستفاده از آون توستر

می توان گفت که با توجه به مزایایی که آون توستر دارد معایبی که دارد شاید به چشم نیاید اما برایتان می گوییم :

 1. یکی از مهم ترین معایب استفاده از این وسیله مصرف برق بالای آن است که با توجه به قیمت برق در کشور ما نمی توان آن را نا دیده گرفت .
 2. اگر بخواهید از توسترتان فقط برای گرم کردن غذا استفاده کنید اصلا گزینه مناسبی نخواهد بود . ماکروویو ها بسیار سریع تر از انواع توستر ها غذا را گرم می کنند .
 3. داغ شدن بدنه خارجی دستگاه نیز از عواملی است که ممکن است هم نقطه ضعف به حساب بیاید و هم کمی‌ برای کودکان خطرساز باشد .

تفاوت مایکروویو و آون توستر

مایکروویو دستگاه چند منظوره ای است و برای پخت مواد غذایی با حجم بالا ، یخ زدایی ، گرم کردن غذا به کار می رود . ماده غذایی در مایکروویو به طور کامل پخته می شود و تمام میکروب های بیماری زا آن از بین می رود و به خاطر سرعت پخت ویتامین هایی که در روش های معمول از بین می روند ، فرصت نابودی ندارد .

اما آون توستر یا فر برقی رومیزی از نظر ظاهری بسیار شبیه مایکروویو می باشد ولی کاربردهای آن بسیار شبیه به فر است . این دستگاه از طریق المنت های مختلف با تولید حرارت عمل طبخ و پخت انواع مواد غذایی را مانند یک فر انجام می دهند و می توان آنها را جایگزین مناسبی برای فر دانست .

نکات استفاده از آون توستر

 1.  پس از اولین استفاده و برای از بین بردن بوی بد ، مناسب است که در ابتدا لوازم و تجهیزات دستگاه را برداشته و سپس دستگاه را با درب باز و به مدت نیم ساعت روشن نگه داشت .
 2.  هنگام استفاده از آون توستر باید کابل های برق از بخش های داغ دستگاه کاملاً به دور باشند .
 3.  از دیگر نکات مهم در این زمینه داشتن فاصله ده سانتیمتری دستگاه با دیوار می باشد .
 4. در هنگام استفاده از دستگاه ، سطح شیشه و سطح خارجی آن به علت تولید گرما و حرارت داغ می شود که در این حالت باید از دست زدن به دستگاه پرهیز نمود .
 5.  در هنگام استفاده از دستگاه نباید هیچگونه پوششی بر روی سطح آن قرار بگیرد .

کاربرد آون توستر

آون توستر ها کاربرد های بسیار زیادی دارند اما اگر بخواهیم به مهم ترین کاربرد های آن اشاره کنیم می توان موارد زیر را نام برد :

 • تست کردن نان
 • گرم کردن نان های فریز شده
 • گرم کردن پیتزا و غذا های دیگر
 • پخت کیک
 • کباب کردن جوجه
 • بریان کردن
 • آب کردن مواد منجمد
 • و ...

خرید آون توستر

خرید آون تستر یکی از سخت ترین خرید های لوازم برقی محسوب می شود زیرا این دستگاه استفاده زیادی در طول روز دارد و مهم است که چه مدل و برندی را انتخاب می کنید . نکته دیگری که باید قیبل از خرید به آن توجه کنید بودجه ایست که برای خرید این دستگاه در نظر گرفته اید . و نکته آخر این که این دستگاه در ظرفیت های مختلف وجود دارد که با توجه به نیاز خود می توانید یکی از آن ها را انتخاب کنید .

بهترین مارک آون توستر

آون توستر پارس خزر

پارس خزر یکی از برند های مطرح ایرانی در تولید لوازم برقی است . تا چند دهه گذشته و قبل از ورود لوازم برقی خارجی هر کس قصد خرید لوازم برقی را داشت بی شک محصولات پارس خزر را انتخاب می کرد . هنوز هم با وجود برند های خارجی اگر کسی از برند های ایرانی تصمیم به خرید داشته باشد پارس خزر انتخاب اول اوست .

این برند نیز در جهت تامین مصرف کنندگان خود تصمیم به تولید آون توستر کرد تا بتواند در همه زمینه ها پاسخگو مشتریان خود باشد .

آون توستر سایا

برند سایا نیز یکی از برند های ایرانی بسیار با کیفیت است . سایا در ابتدا زیر مجموعه برند پارس خزر بود که بعد ها خود مستقل شد . یکی از مصولات کم نظیر شرکت سایا آون توستر های با کیفیت آن می باشد .

آون توستر تکنو

برند تکنو برندی بود که توانست با وارد کردن آون توستر های خود به بازار نظر افراد زیادی را به خود جلب کند . از مزیت های این محصولات تکنو می توان به کیفیت مواد تولید و همچنین داشتن برنامه پخت اشاره کرد .

آون توستر فلر

احتمالا نام این برند آلمانی را تاکنون شنیده باشید، چرا که محصولات این برند در حوزه لوازم برقی خانه جایگاه خوبی در بازار ایران پیدا کرده‌ اند . آون توستر هم جزو محصولاتی است که این برند تولید می کند و توانسته جزو پر فروش ترین برند های تولید آون باشد .

آون تستر اریکس

اولین برندی که توانست آون توستر هایی با حجم بالا تولید کند ، برند اریکس بود . این برند توستر هایی با حجم 40 لیتر تولید کرد که برای استفاده هایی با حجم زیاد بسیار مناسب بودند .

آون توستر بایترون

بایترون یا بیترون هم از آن دست برندهایی است که با کیفیت قابل قبول و قیمت متوسط بازار ایران را هدف قرار داده و تا حد خوبی هم موفق بوده است . این برند بیشتر مورد توجه کسانی قرار گرفت که تمایل داشتند از برند های خارجی استفاده کنند اما زیاد هزینه نکنند .

آون توستر هانس

می توان گفت برند هانس یکی از بهترین ، پرفروش ترین ، پر امکانات ترین و همچنین گران ترین برند ها در زمینه تولید آون توستر است . اما با توجه به امکانات و کیفیت ساختی که محصولات این برند دارد ارزش دارد که قیمت زیادی را در قبال آن بپردازید .