بلاگ

قابلمه پیرکس شعله مستقیم [بررسی قیمت خرید روز 1401]

قابلمه پیرکس شعله مستقیم

سالیان قبل قابلمه ها تنوع زیادی نداشتند و فقط محدود به انواع قابلمه مسی ، قابلمه روحی و این مدل ها بودند . سال ها بعد مدل های مختلف آن نیز تولید و روانه بازار شدند . اما شاید اگر به کسی در آن زمان که تنوع قابلمه و ظروف پخت و پز زیاد نبود میگفت که میتوان بر روی قابلمه های شیشه ای هم پخت و پز انجام داد به او میخندیدند . بله شاید در آن زمان خنده دار بود اما الان این موضوع به واقعیت پیوسته است و قابلمه های شیشه ای تولید شده اند که میتوان با آن ها بر روی شعله مستقیم آشپزی کرد . قابلمه پیرکس شعله مستقیم همان قابلمه ایست که میتوان آن را بر روی شعله مستقیم قرار داد و با آن آشپزی کرد .

قابلمه بریونی ترکیه

سرویس قابلمه یونیک 16 پارچه

داشتن این قابلمه برای آشپزی مزایای بسیاری را دارد که در این مقاله علاوه بر آشنا شدن با این مزایا ، این جنس از قابلمه را به طور کامل بررسی خواهیم کرد . با ما همراه باشید .

ویژگی قابلمه پیرکس شعله مستقیم

پیش از خرید هر چیزی از جمله قابلمه پیرکس شعله مستقیم ببینید ویژگی های آن چیست و آیا با توجه به این ویژگی ها آیای ارزش خرید دارد یا نه و سپس اقدام به خرید کنید . از ویژگی های این قابلمه میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

 • دوام آن نسبت به قابلمه پیرکس معمولی بسیار بالاتر است .
 • برای طبخ هر نوع غذایی میتوان از آن استفاده کرد .
 • طراحی ظاهری و زیبایی آن ها به گونه ای است که میتوان پس از پخت از همان قابلمه به عنوان ظرف سرو استفاده کرد .
 • قابلیت استفاده در مایکروفر ، فر و توستر را دارد .
 • میتوان به راحتی آن را درون ماشین ظرفشویی شست.
 • یکی از ویژگی های خوب این ظروف در مدل های شعله مستقیم این است که میتوان به راحتی در آن غذا پخت .
 • میتوان این ظروف را به عنوان ظروف نگهدارنده غذا در فریزر گذاشت .
 • در برابر شوک دمایی و تغیرات حرارتی بسیار مقاوم است .
 • حرارت را به طور کاملا یکسان منتقل میکند .
 • این قابلمه ها یکی از بهترین جنس قابلمه ها برای پخت و پزند زیرا هیچگونه مواد شیمیایی را هنگام پخت از خود آزاد نمیکنند .
ویژگی قابلمه پیرکس شعله مستقیم

قابلمه پیرکس شعله مستقیم بخرم یا نه ؟

یکی از نگرانی هایی که همه افرادی که میخواهند این مدل قابلمه را بخرند دارند این است که نکند مواد شیمیایی برای مقاومت در برابر شعله آتش در ساخت این مدل قابلمه استفاده شده باشد که برای سلامتی مظر باشد و هنگام پخت غذا این مواد شیمیایی وارد غذا شود . به همین خاطر این سوال برایشان پیش می آید که قابلمه پیرکس شعله مستقیم بخرم یا نه ؟ خیالتان راحت باشد به طور کلی قابلمه های پیرکس به قابلمه های سبز معروفند به این دلیل که هنگام پخت غذا هیچگونه مواد شیمیایی وارد غذا نمیکنند و از لحاظ سالم بودن کاملا سلامتند . در رابطه با مدل های شعله مستقیم آن هم همین است .

سرویس قابلمه دستی لوکس ۹ پارچه

سرویس قابلمه 9 پارچه ی AEC

قابلمه راکلند 14 پارچه

قابلمه pmt

بهترین مارک قابلمه پیرکس شعله مستقیم

خوب است بدانید که پیرکس در واقع یک جنس نیست بلکه پیرکس نام تحاری برندی بود که شیشه های مقاوم تولید میکرد . پس از آن یک کمپانی ظرف نیز با این نام شروع به فعالیت کرد که از این شیشه ها به عنوان ماده اولیه برای ساخت ظروف شیشه ای با کیفیت استفاده میکرد . پس در واقع ظروف شیشه ای ساخته شده توسط این کمپانی را ظروف پیرکس میگویند . ظروف پیرکس به قدری با کیفیت و عالی بودند که کم کم نام این کمپانی به جای نام ظروف قرار گرفت . امروزه برند های بسیاری هستند که ظروف شیشه ای مقاوم و خوب تولید میکنند که به اصطلاح به آن ها ظروف پیرکس میگویند . آگرین ، کاوه ، پاشا باغچه و … را میتوان از بهترین برند هایی دانست که ظروف به اصطلاح پیرکس تولید میکنند .

بهترین مارک قابلمه پیرکس شعله مستقیم

خرید قابلمه پیرکس شعله مستقیم

خرید قابلمه پیرکس شعله مستقیم چند مدتی است که بسیار گسترش یافته است . دقیقا با ورود آن به بازار ظروف پخت و پز بود که توجه مردم به آن ها جلب شد و به خاطر ویژگی های بسیار خوبی که داشت با استقبال گسترده مردم رو به رو شد . کم کم این مدل قابلمه به یکی از بهترین قابلمه برای پخت غذا تبدیل شد به همین جهت خرید آن هم با افزایش بی سابقه ای رو به رو شد . به همین جهت تصمیم گرفتیم تا راهنمای خرید جامعی را برای افرادی که میخواهند این مدل از قابلمه را خریداری کنند ارائه دهیم . با ما همراه باشید .

 • یکی از نکاتی که در هنگام خرید قابلمه پیرکس باید مد نظر قرار دهید سایز قابلمه است که باید بر اساس نیاز خود آن را انتخاب کنید . البته فراموش نکنید که قابلمه های پیرکس مانند قابلمه های معمولی نیست که سایزبندی بسیار زیاد داشته باشد .
 • یکی دیگر از نکاتی که باید به آن دقت کنید این است که دسته های آن از جنس خود قابلمه باشد نه از جنس های دیگر مانند پلاستیک.
 • ضخامت قابلمه ای که انتخاب میکنید هم خیلی مهم است زیرا اگر قابلمه کمی کلفت تر باشد در مقاومت آن تاثیر بسیار زیادی دارد .
 • مورد بعدی که در رابطه با خرید قابلمه پیرکس شعله مستقیم وجود دارد این است که حتما مدلی را انتخاب کنید که ضمانت نامه هم داشته باشد .
 • از آنجایی که ظروف پیرکس اگر حباب یا رگه ای در آن وجود داشته باشد ریسک شکستگی را بالا میبرد ، حتما دقت کنید از انواعی انتخاب کنید که عاری از هر گونه ایراد و مشکلی در بدنه آن باشد .
بیشتر بخوانید
رونتا ساخت کجاست ؟ [محصولات rowenta بخرم یا نخرم ؟]

قیمت قابلمه پیرکس شعله مستقیم

پیش از این در همین مقاله در رابطه با ویژگی های قابلمه های پیرکس شعله مستقیم توضیحاتی دادیم و ویژگی های آن را به طور کامل بررسی کردیم . با توجه به ویژگی هایی برای آن گفتیم طبیعی است که قیمت آن نسبت به سایر انواع قابلمه بالاتر باشد . شاید برای شما به صرفه نباشد که برای تمام سایز هایی که برای پخت و پز نیاز دارید از این قابلمه ها خریداری کنید اما میتوانید یکی دو سایز پر کاربرد تر را خریداری کنید تا قیمت قابلمه پیرکس شعله مستقیم برای شما زیاد نشود .

قیمت قابلمه پیرکس شعله مستقیم

قابلمه پیرکس شعله مستقیم ایرانی

همانطور که گفتیم در واقع پیرکس یک جنس برای ظروف نیست بلکه نام برند شیشه ایست که این ظروف از آن استفاده میشود . پس برند های بسیاری هستند که از شیشه برای ساخت ظروف خود استفاده میکنند . به دلیل این که همه این ظروف شیشه ای را به نام پیرکس میشناسند ما هم به همان نام میگوییم . از بهترین برند هایی که قابلمه پیرکس شعله مستقیم ایرانی تولید میکنند میتوان به برند آگرین ، برند بلور کاوه و نظیر آن ها اشاره کرد .

قابلمه پیرکس شعله مستقیم فرانسه

سال ها پیش برای اولین بار ظروف پیرکس توسط کمپانی corning inc ساخته شد . در ابتدا این ظروف فرانسوی برای استفاده در آزمایشگاه ها ساخته شد و مورد استفاده قرار گرفت و پس از آن به عنوان ظرف و ظروف نیز به اشکال مختلف وارد بازار ظرف و ظروف شد . به طور کلی همه ظروف پیرکس فرانسه از جمله قابلمه پیرکس شعله مستقیم فرانسه در فرانسه ساخته نمیشود بلکه در امارات و تحت لیسانس کمپانی اصل فرانسوی ساخته و وارد بازار میشود .

قابلمه پیرکس شعله مستقیم فرانسه

ظروف پیرکس ساده بخریم یا شعله مستقیم ؟

با توجه به گسترش یافتن استفاده از ظروف پیرکس شعله مستقیم خیلی از افراد این سوال برایشان پیش می آید که ظروف پیرکس ساده بخریم یا شعله مستقیم ؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که تفاوتی ندارد از کدام گونه خریداری میکنید چون در اصل هر دو از یک جنسند و حتی طراحی ظاهری آن ها به یک مدل است حتی هر دو را میتوان درون فر یا مایکروفر و حرارت غیر مستقیم قرار داد . تنها تفاوتی که با یکدیگر دارند این است که میتوان انواع شعله مستقیم را به طور مستقیم بر روی شعله گاز قرار داد و آشپزی کرد . اما چه بهتر که از مدل های شعله مستقیم خریداری کنید تا بتوانید به راحتی آن را بر روی شعله گاز نیز قرار دهید .

خرید اینترنتی ظروف پیرکس اصل

چند سالی است که خرید اینترنتی در میان عوام مردم بسیار گسترش یافته است و به دنبال آن همه فروشگاه ها و کسب کار ها در پی این افتاده اند تا شعبه فروشگاه اینترنتی خود را هم راه اندازی کنند . در دوران کرونا این اتفاق چند برابر شد و هم تعداد فروشنگان اینترنتی و هم کسب و کار های اینترنتی افزایش یافت تا جایی که افراد حتی ظرف و ظروف خود را به صورت اینترنتی خریداری میکنند . در رابطه با خرید اینترنتی ظروف پیرکس اصل باید بگوییم پیش از خرید در ابتدا تمام نکات امنیتی خرید را رعایت کنید و پس از آن نیز دقت کنید ظرفی که قرار است بخرید اصل است یا نه و آیا ضمانت نامه معتبر به شما ارائه میدهد ؟

خرید اینترنتی ظروف پیرکس اصل

راهنمای استفاده از سرویس قابلمه پیرکس شعله مستقیم

 • قابلمه پیرکس شعله مستقیم مقاومت بالایی در برابر حرارت دارد اما باید به این نکته توجه داشته باشید که هنگام پخت غذا در آن باید شعله یکنواخت و متوسط باشد .
 • بهتر است از این قابلمه ها برای سرخ کردن مواد مختلف استفاده نشود .
 • سوپ ، خورشت ها ، خوراک ها و انواع غذاهای آبکی بهترین موارد برای پخت در این قابلمه ها هستند .
 • معمولا ما ایرانی ها عادت داریم زمانی که قابلمه را خاموش میکنیم آن را درون آب بزنیم . اگر قابلمه مورد استفاده شما پیرکس است از انجام این کار پرهیز کنید .
 • حتما پس از شست و شوی این ظروف آن ها را با دستمال خشک کنید تا لک آب بر روی آن ها باقی نماند .
 • این نوع قابلمه را میتوان درون ماشین ظرفشویی قرارداد اما بهتر است که آن را با کمی مایع ظرفشویی و ابر نرم شست .
بیشتر بخوانید
راهنمای خرید قاشق و چنگال [قبل از خرید حتما بخوانید]

قیمت ظروف پیرکس فرانسه

یکی از مواردی که خیلی از افراد میخواهند بدانند قیمت ظروف پیرکس فرانسه است . همانطور که گفتیم پیرکس یک جنس نیست و برند ماده اولیه ساخت این ظروف شیشه ایست که به خاطر همه گیری آن به پیرکس مشهور شده است . برخی هم که به دنبال پیرکس اصل فرانسه هستند باید بدانند که پیرکس اصل در امارات و تحت لیسانس فرانسه ساخته میشود و اما در رابطه با قیمت ظروف پیرکس اصل باید بگوییم که قیمت آن به عوامل بسیار مختلفی بستگی دارد اما به طور معمول نسبت به سایر ظروف پیرکس قیمت قابلمه های آن بالاتر است .

قیمت ظروف پیرکس فرانسه

تفاوت انواع ظروف پیرکس با ظروف شیشه ای در چیست ؟

شاید در ظاهر انواع ظروف پیرکس با ظروف شیشه ای یکی باشند اما در ساختار و ویژگی ها با یکدیگر متفاوتند . ظروف ساخته شده از شیشه پیرکس در مقابل شوک های حرارتی و تغیرات دمایی مقاومند اما شیشه دچار ترک خوردگی میشود . پیرکس از لحاظ مقاومت هم بسیار مقاومت بالا تری نسبت به انواع شیشه ای دارند و میتوان از این بابت خیالتان راحت باشد . بهتر است از ظروف شیشه ای در مایکروفر و فر استفاده نکنید اما با خیال راحت میتوانید انواع ظروف پیرکس را در مایکروفر قرار دهید .

ظروف پیرکس شعله مستقیم برای پخت کدام غذاها مناسب است ؟

این مدل از ظروف پیرکس برای پخت انواع غذاها مناسب است اما بهتر است غذاهای آبکی مانند انواع سوپ و خورشت در آن پخته شود .

قابلمه پیرکس شعله مستقیم را میتوان برای پخت و پز استفاده کرد ؟

بله این قابلمه ها برای پخت و پز کاملا مناسبند اما بهتر است در آن ها چیزی سرخ نکنید همچنین این که آن ها را بر روی شعله متوسط قرار دهید .

قابلمه های پیرکس شعله مستقیم را میتوان درون فر گذاشت ؟

بله این مدل از قابلمه ها کاملا مناسب استفاده درون فر ، مایکروفر ، توستر و ماشین ظرفشویی هستند .

1 دیدگاه در “قابلمه پیرکس شعله مستقیم [بررسی قیمت خرید روز 1401]

 1. شیرین جاودان خواه گفت:

  ظروف شیشه فرانسه اصل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *