نمایش دادن همه 4 نتیجه

در عصر حاضر که مشغله های زیادی چون ترافیک های سنگین، فشار ها و ساعات کاری زیاد و خستگی گریبان گیر همه ی افراد است گاها بیش از هر زمان دیگری میل به سمت غذاهای آماده افزایش میابد. زمانی که از محل کار خود بازمیگردیم بی شک خستگی زیاد مجال آماده کردن غذا را نمیدهند . عمدتا در این مواقع ساندویچ یکی از انتخاب های راحت است که در این مواقع کارشما را راه میاندازد. بی شک همیشه امکان تهیه ساندویچ از فست فود ها نیست . از این رو ساندویچ ساز میتواند بهترین ابزار برای تهیه یک ناهار دلچسب و سریع باشد که به شما این امکان را میدهد در زمان کوتاهی ساندویچ و اسنک های خوشمزه ای آماده کنید.اما چه ساندویچ سازی تهیه کنیم ؟ آیا هنگام خرید ساندویچ میکر نیاز است به نکات خاصی توجه کنیم؟

نکات تکمیلی مرتبط با دستگاه های ساندیچ ساز را در ادامه این مقاله مطالعه کنید.

 کاربرد ساندویچ ساز

با وجود اینکه دستگاه ساندویچ ساز یکی از وسایلی محسوب می شود که وظیفه به حساسی در امر آشپزی بر عهده ندارد و در نگاه اول برای هر شخصی ممکن است به عنوان یک وسیله غیر ضروری به حساب بیاید اما داشتن آن مزیت بزرگی به همراه دارد چرا که شما می توانید زمانی وقت کافی برای آشپزی ندارید ساندویچ نسبتا خوشمزه برای شما آماده کند. و یا می توانید برای فرزندان خود ساندویچ تهیه کنید تا در مدرسه خود نوش جان کند. و  در نهایت می تواند غذای مناسبی برای پیک نیک ها و دورهمی های شما باشد. پس می توان گفت آنقدر ها هم ساندویچ میکر غیر ضروری نیست.

معرفی صفحات ساندویچ ساز

1 – دستگاه گریل : عملکرد آن ساده است اما میتوانید در آن غذاهای خوشمزه ای درست کنید. این صفحه ساندویچ ساز برای تهیه انواع کباب، همبرگر ، نان تست ، ساندویچ ، پنکیک و استیک و ... مناسب می باشد.این صفحه می تواند انواع ساندویچ ها را تهیه کند. تا جای امکان دستگاهی تهیه کنید که این صفحه را داشته باشد چرا که این امکان را به شما می دهد علاوه بر ساندویچ غذاهای خوشمزه دیگری نیز تهیه کنید.

2 – ساندویچ ساز های مثلثی شکل : متداول ترین صفحه ای که داخل تمام خانه ها پیدا میشود. دارای صفحه ای مربع شکل است که ساندویچ ها را به دو دسته تقسیم کرده و گرم میکند. طرز استفاده از آن بسیار راحت به این صورت که نان ها را داخل صفحه مربعی شکل قرار میدهید و درب دستگاه را میبندید در کمتر از 5 الی 10 دقیقه چهار نان تست ، ساندویچ و اسنک خوشمزه مثلثی شکل آماده دارید.

در هنگام خرید ساندویچ ساز به چه نکاتی باید توجه کنیم

نوع ساندویچ ‌ساز

اول از هر چیز به نیاز خود توجه کنید؛ شما از دستگاه ساندویچ ساز خود چه انتظاری دارید؟ عمدتا دستگاه های ساندویچ میکر در مدل های مختلفی وارد بازار شده اند. برخی از این ساندویچ ساز ها برای تهیه اسنک، برخی جهت تست نمودن نان و در نهایت برخی برای تهیه وافل مورد طراحی و ساخته شده اند. همچنین از نظر کارکرد عمدتا به دو نوع تک کاره و چند کاره تقسیم می شوند در مدل های چند کاره که علاوه بر صفحه ساندویچ ساز صفحاتی همچون : صفحات گریل، وافل ، سمبوسه سازف دونات ساز و ... دارند که شما بسته به نیاز خود میتوانید آن ها را خریداری کنید.

توان مصرفی ساندویچ میکر

اگر میخواهید هزینه زیادی بابت مصرف برق منزلتان نپردازید قبل از خرید حتما به توان مصرفی دستگاه خود دقت کنید چرا که ممکن است در نهایت هزینه ای بیشتر از غذا خوردن در یک رستوران برای شما رقم بخورد. محدوده توان مصرفی دستگاه ساندویچ ساز بین 640 تا 1400 وات است که به طور کلی برای مصارف خانگی بهتر است این توان حدود 750 ولت باشد.

صفحات دستگاه

به جنس صفحات دقت کنید این بخش بعد از المنت ها مهمترین بخش یک دستگاه ساندویچ ساز محسوب می شود . لازم است صفحات دستگاه کاملا نچسب باشد تا بدون نگرانی از چسبیدن مواد غذایی به صفحه ساندویچ خود را آماده کنید و نکته دوم در خصوص صفحات دستگاه ساندویچ ساز این می باشد که حتما دستگاهی را تهیه کنید که دارای صفحات جدا شونده باشد این صفحات هم گزینه بهتری هستند از این نظر که میتوانید صفحات دیگری را جایگزین کنید و هم می توانید به راحتی و بدون آسیب رساندن به قطعات الکتریکی دستگاه آن ها را جدا نموده و بشورید .

ظرفیت ساندویچ میکر

بدیعیست که ساندویچ ساز می تواند در مدت زمان بسیار کوتاهی برای شما ساندویچ های لذیذی آماده کند اما نکته ای که وجود دارد این است که ساندویچ سازی را تهیه کنید که ظرفیت درست کردن ساندویچ های آن مطابق نیاز یا تعداد اعضای خانواده شما باشد . چرا که اگر ظرفیت پایین تر از حد نیاز شما برای وعده غذایی باشد فرآیند آماده کردن ساندویچ ها طولانی خواهد بود و مجبور خواهید بود برای یک وعده غذایی چندین بار از دستگاه استفاده کنید که علاوه بر خستگی شما  این موضوع موجب افزایش مصرف برق نیز می شود .

ساندویچ ساز ها عمدتا با دو ظرفیت در بازار موجود می باشند. ساندویچ ساز های 4 و 8 خانه.

تنظیمات ساندویچ ساز

و در نهایت ساندویچ ساز خوب ساندویچ سازیست که عملکرد آن بسیار آسان باشد.به عنوان مثال کاربر را با استفاده از چراغ های مخصوص از آماده شدن دستگاه جهت تهیه ساندویچ مطلع کند و یا با داشتن تایمر زمان اتمام کار دستگاه را به کاربر اطلاع دهد ( البته این قابلیت در مدل های جدید دیده شده است )

همچنین داشتن محفظه سیم جمع کن این امکان را به کاربر می دهد تا بعد از استفاده از دستگاه سیم آن را جمع کند که عمدتا در بیشتر دستگاه ها دیده می شوند .

برند دلخواهتان را انتخاب کنید

در حال حاضر برند های زیادی در زمینه تولید دستگاه های ساندویچ میکر فعالیت دارند که با کیفیت و قیمت های متفاوتی در بازار به فروش می رسند که از بهترین آن ها می توان به برند های کنوود ، بلک اند دکر ، فلر ، گاسونیک  و ... اشاره نمود . بهتر است قبل از خرید به خوبی نکات این مقاله را مطالعه نموده و با اطلاعاتی که به دست آورده اید و تحقیقاتی که انجام داده اید، برند ها و مدل های مختلف را به خوبی بررسی کنید و در نهایت بهترین ساندویچ ساز را برای خود تهیه کنید .