نمایش یک نتیجه

از قدیم الایام تا به امروز از ویژگی های بارز ایرانیان مهمان نوازی آن هاست . یکی از ملزومات اصلی یک پذیرایی عالی و بی نقص استفاده از ملزومات پذیرایی زیبایی است که میزبان برای پذیرایی از مهمان های خود از آن ها استفاده میکند . یکی از وسایل پذیرایی که امروزه بسیار باب شده است جعبه پذیرایی است که میتوان از آن به عنوان جعبه چای ، جعبه پذیرایی دمنوش ، جعبه پذیرایی نسکافه و ... استفاده کرد .

جعبه پذیرایی علاوه بر آن که یک وسیله کاربردی برای پذیرایی و نگهداری از چای ، نسکافه ، دمنوش ، آجیل و ... است ، یه عنوان یک دکوری شیک و زیبا در محل کار و منزل شما نیز هست . جعبه پذیرایی های شیک و زیبایی که امروزه تولید می شوند بسیار ظریف و هنرمندانه هستند . جنس های مختلفی نیز برای این وسیله پذیرایی کاربردی وجود دارد که از انواع آن می توان به جعبه چوبی چای ،جعبه پذیرایی شیشه ای و جعبه پذیرایی کریستال اشاره کرد .

جعبه پذیرایی چیست ؟

جعبه های پذیرایی ، جعبه هایی از جنس چوب ، شیشه ، کریستال و ... هستند که برای پذیرایی و نگهداری انواع چای و دمنوش و نسکافه و یا آجیل و شکلات و تنقلات استفاده میشود و از ظاهری شیک و همه پسند برخوردار است . از مزایای این جعبه ها می توان به :

 1. دادن حق انتخاب در انتخاب نوع و طعم نوشیدنی به مهمان (زیرا انواع طعم های دمنوش و. یا پودر های نوشیدنی مانند نسکافه ، قهوه ، شکلات داغ و ... در این جعبه قرار میدهند و هر شخص هر کدام را که خواست برای خود سرو میکند .)
 2. محفوظ ماندن تنقلات و دمنوش ها از گرد و غبار
 3. ایجاد حسی زیبا و متفاوت در هنگام پذیرایی
 4. استفاده از این جعبه ها برای چند کاربرد (جعبه تی بگ ، جعبه پذیرایی چای و دمنوش ، جعبه نگهداری از آجیل و تنقلات)

اشاره کرد .

انواع جعبه پذیرایی

 • جعبه چای لیپتون

جعبه چای لیپتون یا جعبه پذیرایی چای کیسه ای ، جعبه ایست که میتوان تعداد مشخصی از انواع چای کیسه ای ها در طعم های مختلف ( چای سیاه ، چای سرخ ، چای سبز ، چای سفید ، چای به لیمو ) در آن به تفکیک نگهداری کرد و در زمان پذیرایی از مهمان و صرف چای از آن ها استفاده کرد . در محل کار و شرکت ها به جای گذاشتن پک های یک بار مصرف برای مهمان ها که هم به طبیعت آسیب میرسانند و هم این که ظاهر زیبایی ندارند جعبه های چوبی تی بگ بهترین انتخاب هستند .

 • جعبه پذیرایی قهوه و نسکافه

درست کردن قهوه و نسکافه به روش های مختلفی انجام می شود . تعدادی از افراد علاقه به قهوه و نسکافه های فوری دارند که در پک های آماده به فروش میرسند و تعدادی از افراد نیز پودر قهوه و نسکافه را میپسندند . بعضی از افراد در قهوه خود شکر ، شیر یا عسل میریزند و برخی نیز تلخ مینوشند . برخی اوقات مثلا در جلسه های رسمی و اداری و یا مهمانی های کاملا رسمی نمیتوان از مهمان پرسید که قهوه یا نسکافه خود را چگونه مینوشند . بنابر این بهترین پیشنهاد این جعبه پذیرایی های چوبی هستند که چندین خانه دارند و میتوان در هر خانه قهوه ريال نسکافه ، کافی میکس ، پودر شیر ، هات چاکلت ، شکر و ... ریخت تا هر شخص مطابق سلیقه خود نوشیدنی خود را درست کند .

کار شما نیز آسان میشود فقط کافیست برایشان آب جوش بیاورید و یا از قوری های وارمردار که آب را داغ نگه میدارند در هنگام پذیرایی استفاده کنید .

 • جعبه دمنوش

دمنوش ها ، جزو نوشیدنی های بسیار مفید و لذت بخش هستند که بیش از صد ها مدل ترکیب دارند . ایرانیان از گذشته تا به الان از دمنوش های گوناگون برای پذیرایی از مهمان های خود استفاده میکردند . همانطور که گفتیم دمنوش ها انواع مختلفی دارند . و هر کس ترکیبات این دمنوش هارا با توجه به سلیقه خود و خاصیتی که دارند درست میکند . برای پذیرایی مهمان ها با دمنوش بهترین وسیله جعبه های دمنوش هستند که در اندازه و تعداد خانه های مختلف وجود دارند .

شما میتوانید خانه های این جعبه های چوبی را با به خشک شده ، سیب خشک شده ، اناب خشک شده ، زعفران ، به لیمو ، گل محمدی ، گل گاو زبان ، چای ترش ، ملیسا ، نعنا و انواع و اقسام مواد پر کنید تا مهمانهایتان ترکیب دمنوش مورد نظر خود را با طعم دلخواه درست کنند .

 • جعبه چوبی آجیل و تنقلات

بعضی مواقع در مهمانی های عصرانه آنقدر تنوع خوراکی ها زیاد میشود که نمیدانید کدام را پذیرایی کردید . بهترین پیشنهاد برای این مواقع جعبه چوبی های آجیل و تنقلات است . انواع گز و آبنبات و سوهان و پاستیل و شکلات ، انواع کوکی و بیسکوییت ، آجیل و انواع میوه های خشک و یا پشمک را میتوانید در خانه های این پذیرایی لوکس پر کنید و به راحتی از مهمان های خود به بهترین نحو ممکن پذیرایی کنید . علاوه بر سهولت در پذیرایی ، این جعبه ها هم شیک و جدید هستند و هم این که می توان از آن ها به عنوان یک دکوری زیبا بر روی میز استفاده کرد .

کاربرد جعبه پذیرایی

جعبه های پذیرایی کاربرد های فراوانی دارند از جمله کاربرد های آن می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 1. به مهمان اجازه می ‌دهد نوشیدنی مورد علاقه خود را انتخاب کند .
 2. جنبه تزئینی نیز دارند و جلوه خاصی به میز شما می ‌بخشند .
 3. این جعبه ها طراحی خاص و متنوعی دارند که نظر هر بیننده را به خود جلب می‌کند .
 4. باعث سهولت در هنگام پذیرایی از مهمان ها میشود و نیاز نیست شما چندین ظرف مختلف را برای پذیرایی بار ها بلند کنید .
 5. از شلوغی و بهم ریختگی میز شما به دلیل استفاده از ظروف متعدد ( شکلات خوری ، آجیل خوری ، ظرف قند و آبنبات و ... ) جلوگیری میکند .

خرید جعبه پذیرایی

خرید این باکس های پذیرایی کار سخت و دشواری نیست تنوع زیادی در جنس و مدل نیز ندارند برای مثال انواع شیشه ای آن که همه تقریبا یک مدلند و از دیواره هایی شیشه ای تشکیل شده اند که به هم متصل شده اند و انواع چوبی این جعبه ها نیز هستند که یا ساده اند و در رنگ های طبیعی چوب و یا بر روی آن ها توسط لیزر یا دست حکاکی شده است . نمونه دیگری از انواع چوبی این جعبه آن هایی هستند که به وسیله هنر دست به صنایع دستی تبدیل شده و بر روی آن نقش و نگار های سنتی دارند که بالطبع از قیمت بالاتری نیز برخوردارند .

اما بسیاری از افراد جعبه های چوبی ساده را انتخل کرده و توسط دستگاه چاپ طرح و یا لوگو دلخواه خود را بر روی آن چاپ میکنند . این کار را بیشتر شرکت ها و موسسات و ادارات انجام می دهند و یا کسانی که میخواهند هدایای تبلیغاتی بدهند از این روش استفاده میکنند تا نامشان همیشه دیده شود .

راهنمای خرید جعبه پذیرایی

 1. قبل از خرید، موادی که می‌‌خواهید در آن قرار دهید را در نظر داشته باشید. به طور مثال اگر قصد دارید 5 نوع مواد خوراکی را در آن قرار دهید، باید جعبه پذیرایی دارای 5 تقسیم بندی را خریداری کنید . این جعبه ها در تقسیم بندی های گوناگون 2 ، 3 ، 4 ، 6 ، 9 ، 12 خانه تولید میشوند .
 2. برخی از جعبه ها بر روی در خود طلق و یا شیشه دارند که محتویات درون جعبه را به خوبی نمایش دهند . اگر مایل به نمایش محتویات درون جعبه هستید حتما به این نکته توجه کنید .
 3. طرح‌‌ هایی که دارای قفل هستند ، برای خرید مناسب‌‌ ترند زیرا دیگر نیازی نیست نگران جابجایی محتویات آن باشید .
 4. هنگام خرید به وزن جعبه هم حتما دقت کنید . زیرا با قرار گرفتن انواع خوراکی و تنقلات ، مخصوصا در جعبه های بزرگ و با تعداد خانه ی زیاد ، وزن جعبه تقریبا دو برابر میشود و پذیرایی سخت میشود .
 5. برخی از جعبه پذیرایی ها دارای دو یا سه طبقه هستند و همین امر سبب می‌‌ شود که در فضای کوچکتر ، تقسیم بندی بیشتری را در اختیار داشته باشید .
 6. هنگام خرید از نحوه‌‌ی شستشوی آن آگاهی پیدا کنید .
 7. برخی از انواع آن در دو طرف خود دسته دارند که حمل آن را نیز آسان تر میکند .
 8. محیطی که قرار است این جعبه برای پذیرایی در آن استفاده شود را در نظر بگیرید . اگر برای پذیرایی در محل کار است حتما از طراحی های ساده استفاده کنید ولی اگر برای پذیرایی از مهمان های درون منزل از آن استفاده کنید با توجه به تم رو میزی و میز خود آن را انتخاب کنید .
 9. برخی از جعبه های پذیرایی درب های آهن ربایی دارند و برای افرادی که قفل را نمیپسندند انتخاب خوبیست .