نمایش دادن همه 4 نتیجه

امروزه برای همه ی ما ، اینکه غذا را در چه ظرفی و با چه وسیله ای صرف کنیم ، اهمیتی به اندازه خود غذا دارد . به همین دلیل هر روز شاهد عرضه سرویس های گوناگون غذاخوری با طرح های زیبا و جدید در بازار هستیم . یکی از کالاهایی که استفاده از آن بسیار مرسوم است، سرویس قاشق و چنگال است . کالایی که بر خلاف گذشتگانمان هیچ کدام از ما تمایلی به عدم استفاده از آن هنگام صرف غذا نداریم و معمولا بدون آن غذا نمی خوریم .

قاشق و چنگال و سایر وسایل مکمل آن از ملزومات بسیار مهم زندگی به‌حساب می‌ آید . همه‌ی ما میل داریم که در مهمانی‌ ها سرویس قاشق و چنگال یکدست ، زیبا و شکیل داشته باشیم . انتخاب ، خرید و استفاده از قاشق و چنگال زیبا و چشم‌نواز ، به‌ اندازه غذا با اهمیت و لذت‌ بخش است . طبیعتا خرید و انتخاب قاشق و چنگال نیازمن اطلاعات و پیش زمینه ای قبل از خرید می باشد، تا در نهایت به یک خرید مطمئن و به قول معروف درست و حسابی منجر شود .در این مطلب می خواهیم مانند همیشه یک راهنمای جامع و کاربردی را به شما ارائه دهیم . راهنمای خرید و انتخاب سرویس قاشق چنگال . پس اگر شما هم در آستانه خرید جهیزیه و یا نوسازی وسایل آشپزخانه خود هستید بهتر است که تا انتهای این مطلب همراه ما باشید .

انواع سرویس قاشق و چنگال

همه ی ما برای وعده های روزانه غذا از قاشق و چنگال های دم دستی استفاده می کنیم که میتوانند ساده یا فانتزی باشند . اما معمولا برای ده دوازده نفر مهمان یا حتی بیشتر ، دوست داریم قاشق و چنگال‌هایی را سر سفره یا میز بچینیم که یک‌ دست باشند . به‌خصوص ما ایرانی‌ ها به‌ شدت به ملزومات سرو غذا اهمیت می‌ دهیم . بنابراین بهتر است به جای خریدن چند دست قاشق و چنگال جداگانه ، یک سرویس کامل بخریم . در ادامه انواع قاشق و چنگال را بررسی خواهیم کرد .

سرویس قاشق و چنگال 12 نفره 148 پارچه

 1. قاشق 12 عدد
 2. چنگال 12 عدد
 3. قاشق چای خوری 12 عدد
 4. قاشق شربت خوری 12 عدد
 5. قاشق مربا خوری 12 عدد
 6. کفگیر برزگ برنج 2 عدد
 7. ملاغه سوپ برزگ 2 عدد
 8. کارد میوه خوری 6 عدد
 9. چنگال میوه خوری 6 عدد
 10. 12 قاشق بستنی خوری
 11. 12چنگال میوه خوری
 12. 12 کارد میوه خوری
 13. 12 کارد غذا خوری
 14. 2 قاشق سرو خورشت
 15. 1 ملاقه سس
 16. 1 قاشق سالاد
 17. 1 چنگال سالاد
 18. 1 کفگیر سرو کیک
 19. ا انبر قند
 20. ا کارد بره
 21. 2 قاشق صدف
 22. 2 چنگال حلزون
 23. 6 کارد کره
 24. 1 کارد سرو ماهی
 25. 6 چنگال ماهی
 26. 1 کفگیر کتلت
 27. 1 انبر یخ
 28. 1 انبر سالاد
 29. 1 چنگال سرو ماهی

سرویس قاشق و چنگال 18 نفره 136 پارچه

 1. 18 قاشق غذاخوری
 2. 18 چنگال غذاخوری
 3. 18 کارد میوه خوری
 4. 18 چنگال میوه خوری
 5. 18 قاشق چای خوری
 6. 12 قاشق بلند
 7. 12 قاشق مربا خوری
 8. 1 کیک خوری
 9. 4 کف گیر بزرگ
 10. 2 کف گیر کوچک
 11. 12 قاشق شربت خوری
 12. 2 ملاغه سوپ
 13. 1 انبر یخ
 14. 1 انبر سالاد

سرویس قاشق و چنگال کنسولی

قاشق و چنگال ها از نظر بسته بندی نیز به انواعی تقسیم می شوند . یکی از این انواع قاشق و چنگال کنسولی است . همانطور که از اسم این مدل پیداست بسته بندی های این نوع سرویس قاشق و چنگال مانند میز کنسول است و بسیار شیک و مجلل به نظر می رسد. معمولا از این نوع بسته بندی برای خانه هایی استفاده می شود که فضای کافی برای قرارگیری وسایل را داشته باشد ، چرا که همان طور که انتظار هم می رود این نوع سرویس قاشق و چنگال فضای مختص به خود را اشغال خواهند کرد .

سرویس قاشق و چنگال چمدانی

نوع دیگری از سرویس های قاشق و چنگال مدل چمدانی آن ها است . باز هم همان طور که از نامش بر می آید این نوع سرویس های قاشق و چنگال مانند کیف های بسیار زیبایی مانند کیف سامسونت یا چمدان قرار می گیرند . ویژگی این نوع بسته بندی ها در آن است که به نسبت سرویس های قاشق و چنگال کنسولی فضای کمتری را اشغال می کند و به راحتی حتی در خانه هایی با ابعاد کم و کوچک نیز جای می گیرد .

نکات مهم هنگام خرید قاشق و چنگال

برای آن که بتوانید در زمان خرید قاشق و چنگال خود به نتیجه درست و مناسبی دست یابید باید نکاتی را مد نظر داشته باشید تا در زمان خرید و پیش از آن آن ها را رعایت فرمایید . در ادامه مطلب این نکات را برایتان بازگو می کنیم :

 • بررسی بودجه

یکی از اصلی ترین نکات که باید در ذهن خود مد نظر داشته باشید مشخص کردن بودجه قبل از خرید است ، چرا که با این کار شما می توانید دایره جست و جوی خود را محدود تر کنید و کالای مورد نظر خود را راحت تر پیدا نمایید .

 • انتخاب برند

امروزه برند های بسیار زیاد و متنوعی به تولید قاشق و چنگال می پردازند و به راحتی نیز در بازار قابل دسترس هستند . شما با مشخص کردن برند مورد نظر خود می توانید فرایند انتخاب قاشق و چنگال مورد نظر را سریع تر پیش ببرید .

 • خرید تکه های اضافی

به طور کلی می توان گفت که پیش از این سرویس های قاشق و چنگال از یک سری قاشق و چنگال های اصلی غذاخوری تشکیل شده بودند که همراه با سرویس مخصوص دسرخوری، چایخوری و مرباخوری و همین طور کارد و چنگال کیک خوری نیز ارائه می شدند.

اما امروزه این سرویس ها کامل تر شده اند و انواع کفگیر، ملاقه، قاشق های مخصوصو سوپ و بستنی و همین طور گیره سالاد را هم شامل می شوند . با این ترتیب می توان گفت که تکه های مختلف سرویس قاشق و چنگال فارغ از آن که چه سبک و طرحی دارد می تواند بر جلوه چیدمان میز پذیرایی شما تاثیر بسیار زیادی داشته باشد .

 • دقت به ضد خش بودن

یکی دیگر از مسائلی که در زمان خرید قاشق و چنگال باید مد نظر داشته باشید آن است که باید سرویسی را انتخاب کنید که با قرار گرفتن در ماشین ظرف شویی دچار خش و خط افتادگی نشود و آسیبی نبیند . به همین دلیل هر چه جنس قاشق و چنگال شما محکم تر باشد بهتر خواهد بود.

 • بررسی ثبات رنگی قاشق و چنگال

قطعا تا به حال دیده اید که برخی از سرویس های قاشق و چنگال با گذشت مدت زمانی رفته رفته سیاه می شوند. در برخی از این نوع سرویس ها حتی لکه آب نیز می ماند و رد سیاهی را از خود به جا می گذارد. بنابراین در زمان خرید خود دقت کنید که سرویس مورد نظرتان چنین مسئله و مشکلی را نداشته باشد .

 • کنسولی می خواهید یا سامسونتی

بسیاری از خانم ها معتقدند سرویس های کنسولی خیلی شیک تر از سرویس های سامسونتی است و سرویس های سامسونتی در کابینت آشپزخانه، به سختی جابه جا می شوند، ولی باید در نظر داشته باشید اگر منزل شما فضای کافی برای این سرویس کنسولی ندارد از خرید آن خودداری کنید.
 • دم دستی و مهمانی

  قاشق و چنگال جز مواردی به حساب می آید که بهتر است از آن دو دست بخرید. یک دست 6 نفره برای دم دست و یک دست 12 یا 24 نفره برای مهمان. اگر این ترفند را به کار ببرید سرویسی که برای مهمان گرفته اید نو و سالم می ماند و احتمال اینکه یکی از آنها گم شود، کمتر است .

بهترین برند های سرویس قاشق و چنگال

از بهترین برند های تولید کننده قاشق و چنگال می توان به :

 • سرویس قاشق و چنگال یونیک
 • سرویس قاشق و چنگال ناب استیل
 • سرویس قاشق و چنگال دسینی

اشاره کرد .

نکات مراقبت از قاشق و چنگال استیل

 • برای جلوگیری از آسیب دیدن قاشق و چنگال استیل هنگام شست و شو فقط با آب و کمی مایع ظرفشویی بشویید و از شست و شو با مواد اسیدی و وایتکس خود داری کنید .
 • استفاده از سیم ظرفشویی برای شست و شو موجب ایجاد خط و خش بر روی قاشق و چنگال استیل خواهد شد و به مرور زمان براقیت خود را از دست خواهد داد .
 • پس از هر بار شست و شو قاشق و چنگال های خود را خشک کنید تا لکه آب بر روی آن نماند .
 • بهتر است قاشق و چنگال هایی که به رنگ طلایی هستند را درون ماشین ظرفشویی نشویید زیرا به مرور زمان ممکن است رنگ خود را از دست بدهند .
 • حتما پس از استفاده ، آن ها را درون ظرف یا محفظه مناسب نگهداری کنید و آن ها را بر روی هم نریزید زیرا باعث ایجاد خط و خش بر سطح آن می شود .
 • برای لک ضدایی و تمیز کردن قاشق و چنگال استیل هیچ گاه به مدت طولانی آن ها را درون آب و یا مواد ضد عفونی کننده قرار ندهید .
 • در هیچ صورتی قاشق و چنگال استیل را با ظروف نقره درون ماشین ظرفشویی قرار ندهید زیرا موجب تیرگی استیل قاشق و چنگال شما خواهد شد .
 • قبل از شست و شوی قاشق و چنگال ها به هر روشی حتما راهنمای استفاده و شست و شوی آن را که معمولا به همراه دارد مطالعه کنید تا از هر گونه آسیب جلوگیری به عمل بیاید .
 • هیچ گاه از قاشق های خود برای کندن تهدیگ های سفت و یا خورد کردن غذاهای سفت استفاده نکنید .