بلاگ

راهنمای خرید چای ساز [مصرف برق چای ساز چقدره؟!خوبه بخرم؟]

راهنمای خرید چای ساز

اگر قصد خرید چای ساز را دارید و نمی دانید باید چه نکاتی را باید هنگام خرید چای ساز باید به آن توجه بکنید در ادامه ی این مقاله همراه من باشید ، زیرا قصد داریم به بررسی راهنمای خرید چای ساز بپردازیم. چای ساز یکی از پرطرفدار ترین محصولات لوازم خانگی و جهزیه می باشد و بسیاری خواستار خرید آن می باشند ، اگر شما هم از آن دسته از افراد هستید و اطلاعاتی درباره ی ویژگی هایی یک چای ساز خوب باید داشته باشد ندارید این مقاله همان مقاله ای است که دنبالش بوده اید.همچنین مقاله ای در ارتباط با بهترین مارک چای ساز نیز نوشته شده است که می توانید آن را بخوانید و به بررسی آن بپردازید و با بهترین مارک های چای ساز موجود دربازار با بهترین مدل چای ساز پارس خزر در بازار آشنا شوید.

از سری ویژگی هایی که نیاز است یک چای ساز خوب برای خرید داشته باشد می شود به نشانگر میزان آب موجود در چای ساز ، قطع کن خودکا و … نیز اشاره کرد که در ادامه بیش تر به این موارد خواهیم پرداخت.

راهنمای خرید چای ساز ایرانی و خارجی

1. جنس دستگاه چای ساز

یکی از مهم ترین نکاتی که هنگام خرید جای ساز باید به آن توجه بکنید ، جنس دستگاه چای ساز می باشد زیرا یکی از اصلی ترین عوامل تاثیر گذار در کیفیت چای جنس بدنه ی دستگاه چای ساز می باشد. احتمالا گاهی از مواقع دیده اید که بر روی سطح چای گاهی لایه ای از جرم آب بر روی آن بسته باشد که علاوه بر آب که استفاده می کنید به جنس و بدنه ی کتری هم نیز وابسته می باشد. در اغلب مواقع چای ساز هایی که دارای بدنه ای پلاستیکی می باشند دارای این مشکل می باشند و علاوه بر جرمی که بر روی آب ایجاد شده است باعث بد طعم شدن چای می شوند.

جنس های شیشه ای با آن که گزینه ی خوبی برای خرید به حساب می آیند اما در طول مدت زمان شیشه به حالتی کدر مانند در می آید و دوباره براق کردن آن کار بسیار سختی است. از بهترین جنس به کار کرفته در ساخت و تولید چای ساز ها می شود به جنس استیل اشاره کرد که علاوه بر آنکه جنس آب را عوض نمی کنند ، طعم آن را هم تغییر نمی دهند.

2. مصرف برقی چای ساز چقدر می باشد ؟

براساس بررسی های انجام شده چای ساز های موجود در بازار دارای توان مصرفی برابر با 1700 تا 2400 می باشد و تا مقداری مصرفی برق بالایی را برخوردار می باشند و براساس مدل ، برند و مصحولی که انتخاب می کنید میزان توان وات مصرفی و برقی آن فرق می کند و متفاوت می باشد .

3. وجود نشانگر میزان آب موجود در چای ساز

یکی از مشکلاتی که چای ساز های استیل دارند در ارتباط با این مسئله می باشد که نمی شود میزان آب مقدار موجود در دستگاه چای ساز را دید. برای این مشکل برخی از دستگاه های چای ساز که بدنه ای از جنس استیل را دارا می باشند بر روی بدنه ی دستگاه دارای نشانگری می باشند که نشان دهنده ی میزان آب موجود در دستگاه می باشد. سعی کنید در هنگام خرید حتما به این نکته توجه بکنید تا در آینده دچار مشکل نشوید.

2. وجود نشانگر میزان آب موجود در چای ساز

4. میزان حجم کتری

یکی از موارد دیگری که در هنگام خرید چای ساز حائز اهمیت می باشد ، میزان حجم آبی است که در کتری جای می گیرد. این نیاز و میزان حجم کتری تا حدودی زیادی به میزان تعداد افراد خانواده بستگی دارد. اگر خانواده ای پر جمعیت هستید بهتر است از دستگاه های چای ساز بزرگ تری نیز استفاده بکنید.

5. وجود صافی در کتری دستگاه چای ساز

اگر در چای سازی که خریداری می کنید صافی وجود نداشته باشد احتمالا در آینده در هنگام استفاده از این دستگاه به مشکل بر خواهید خورد زیرا زمانی که دستگاه های چای ساز به نقطه جوش میرسند رسوبات در آن ها ته نشین می شوند و نبودن یک فیلتر برای جمع آوردی این رسوبات چای مشکلی جدی است. برخی از دستگاه های چای ساز دارای صافی از جنس پلاستیک و فلزی می باشند و در قسمت دهانه ی کتری قرار می گیرند و در بیش تر مدل های می توانید آن ها را از درون کتری در بیاورید و آن را شست و شو بدهید.

4. وجود صافی در کتری دستگاه چای ساز

6. وجود سیستم قطع کننده ی خودکار

از دیگر مواردی که حتما نیاز است به آن توجه داشته باشید و از مهم ترین عوامل راهنمای خرید چای ساز می باشد . می شود به وجود سیستم قطع کننده ی خودکار اشاره کرد. سیستم قطع کننده ی خودکار به این صورت کار می کند که در زمان جوش آمدن آب دستگاه را به صورت خودکار خاموش می کند و مانع از ازبین رفتن طعم چای می شود و طعم آن را حفظ می کند.

7. وجود تایمر در چای ساز

از دیگر مواردی که باید در هنگام خرید چای ساز باید به آن توجه کرد می شود به وجود تایمر در دستگاه های چای ساز اشاره کرد. این ویژگی برای زمان هایی خوب است که شما در حال انجام چند کار باهم می باشید و ممکن است یادتان برود دستگاه را به صورت دستی خاموش بکنید که بسیار کاربردی است و در بیش تر موقع ممکن است به کارتان بیاید. به پایان بخش راهنمای خرید چای ساز رسیدیم و در بخش بعد قصد داریم به بررسی پرسش های متداول شما کاربران بپردازیم.

6. وجود تایمر در چای ساز

بررسی سوالات متداول

بهترین چای ساز چه مارکیه ؟

یکی از پرسش های شما که به صورت مکرر تکرار شده است در ارتباط با این مسئله می باشد که بهترین مارک چای ساز چه مارکیه برای خرید و باید کدام مارک را بخریم ؟ در پاسخ به این سوال باید بگویم از بهترین مارک های چای ساز موجود در بازار می شود به برند هایی همچون بوش ، فلر ، پارس خزر و میگل و… نیز اشاره کرد که جزوی از پرفروش ترین و پرطرفدارترین برند های چای ساز موجود در بازار ایران می باشد.

مصرف برقی چای ساز چقدر می باشد ؟
چای ساز بوش خوبه بخرم ؟

براساس بررسی های انجام شده بسیاری از افرادی که چای ساز های برند بوش را خریداری کرده اند از خرید خود راضی بوده و حتی خرید آن را نیز به دیگران هم پیشنهاد کرده اند که نشان دهنده ی کیفیت بالای چای ساز های این محصول می باشد.

مهم ترین نکته ای که باید در هنگام خرید چای ساز توجه بکنیم چیست؟

از مهم ترین نکات قابل توجه در هنگام خرید چای ساز می شود به جنس بدنه ی دستگاه و وجود نشانگر میزان آب موجود در چای ساز اشاره کرد. برای اطلاعات بیش تر می توانید این مقاله را بررسی بکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *