بهترین فرش برای جهیزیه کدام مدل است ؟ [ به همراه راهنمای خرید ]

آبان 1, 1401
بلاگ
بهترین فرش برای جهیزیه

تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که بهترین فرش برای جهیزیه کدام مدل است ؟ به نظر میرسد خرید فرش برای جهیزیه و این که با تمام اجزای منزل شما هماهنگ باشد کار سختی است . نقش قرش در دکوراسیون منزل را نمیتوان نادیده گرفت . فرش ها به تنهایی میتوانند باعث جلوه دادن به دکوراسیون منزل شما شوند اگر درست انتخاب شوند اگر هم درست انتخاب نشوند که بالعکس موجب میشود جهیزیه و چیدمان منزل شما به خوبی نمایش داده نشود . ما در این مطلب میخواهیم به بررسی بهترین و مناسب ترین فرش برای جهیزیه بپردازیم و ببینیم که یک فرش مناسب برای جهیزیه باید از چه ویژگی هایی برخوردار باشد . در ادامه نیز به معرفی و بررسی برترین مدل های فرش ماشینی برای جهیزیه خواهیم پرداخت . پس حتما تا انتهای این مطلب کاربردی را مطالعه کنید .

البته پیشنهاد میکنیم که سایر مطالبی را که در حوزه فرش در وبلاگ ما نوشته شده است مانند بهترین برند فرش ایرانی و راهنمای خرید فرش را نیز مطالعه کنید تا کمکی هر چند کوچک در زمینه خرید فرش جهیزیه عروس برای شما باشد .

بهترین فرش برای جهیزیه چه ویژگی هایی باید داشته باشد ؟

به نظر شما بهترین فرش جهیزیه عروس باید چه ویژگی هایی داشته باشد ؟ آیا حتما باید از برند های گران قیمت باشد ؟ یا حتما باید از برند های شناخته شده و خاص خریداری شود ؟ نه قطعا اینطور نیست . مناسب ترین فرش برای جهیزیه باید به گونه ای انتخاب شود که موجب جلوه هر چه بیشتر به منزل شما شود . اما این که یک فرش خوب و مناسب برای جهیزیه باید چگونه باشد و چه ویژگی هایی داشته باشد را در ادامه بررسی خواهیم کرد. از ویژگی های یک فرش مناسب برای جهیزیه میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

 1. اولین ویژگی که برای بهترین فرش برای جهیزیه میخواهیم عنوان کنیم رنگ آن است که باید با سایر اجزای دکوراسیون هماهنگی داشته باشد .
 2. بهتر است رنگ فرشی که انتخاب میکنید کاملا مطابق رنگ دکوراسیون نباشد . یا یک رنگ مکمل باشد و یا این که گل های آن با رنگ دکوراسیون یکی باشد و یا با رنگ یکی از اجزای منزل مانند پرده و کوسن ست کنید .
 3. فرش مناسب جهیزیه فرشی است که با سبک دکوراسیون شما هماهنگی داشته باشد . مثلا فرش های شگی مناسب دکوراسیون کلاسیک نیستند و فرش های دستباف سنتی هم مناسب دکوراسیون اسپرت نیستند .
 4. فرش های نرم شاید در زیر پا حس بهتری داشته باشند اما به این مورد توجه داشته باشد که هر چه فرش نرم تر باشد ماندگاری و مقاومت آن کمتر است .
 5. بهترین فرش برای جهیزیه فرشی است که نه برای منزل شما خیلی بزرگ باشد و نه به گونه ای باشد که فضای زیادی از خانه لخت باقی بماند .
 6. همیشه یک فرش خوب برای جهیزیه آن فرشی است که از آن سایز های مختلف تولید شود تا اگر یک فرش بزرگ در مرکز پهن میکنید برای زیر میز نهارخوری یک فرش کوچکتر و برای داخل راهرو یک فرش کناره انتخاب کنید.
بهترین فرش برای جهیزیه چه ویژگی هایی باید داشته باشد ؟

معرفی بهترین مدل فرش برای جهیزیه

حال که با ویژگی های بهترین فرش برای جهیزیه آشنا شده اید زمان آن فرا رسیده است که 6 نمونه از بهترین مدل های فرش برای جهیزیه را نیز بررسی کنیم و سپس به راهنمای خرید فرش مناسب جهیزیه بپردازیم . فرش هایی که در ادامه میخواهیم با هم بررسی کنیم لزوما از فرش های گران قیمت یا حتما دستبافت و برند نیستند اما فرش هایی هستند که در میان صد ها مدل فرش موجود جزو مدل های پر فروش و پر طرفدار محسوب میشوند . در میان این مدل ها 2 مدل هم فرش اسپرت که یکی مناسب اتاق خواب و دیگری مناسب آشپزخانه می باشد را به شما معیرفی خواهیم کرد . برای خرید یک فرش خوب و مناسب برای جهیزیه حتما تا انتهای مطلب با ما همراه باشید .

1.فرش ماشینی مدل فانتزی کد BRN2021

1.فرش ماشینی مدل فانتزی کد BRN2021

یکی از انواع فرش هایی که برای جهیزیه مناسبند فرش های شگی هستند . البته این مدل فرش ها برای اتاق پذیرایی اصلا مناسب نیستند اما میتوان برای اتاق خواب و یا جلوی میز تلویزیون اگر مبلمان تلویزیون دارید استفاده کنید . فرش ماشینی مدل فانتزی کد BRN2021 را میتوان بهترین فرش برای جهیزیه مناسب اتاق خواب معرفی کرد . زیره این فرش چرم می باشد به همین دلیل است که مانند مدل های مشابه بر روی سرامیک سر نمیخورند . جنس فرش بافته شده از ترکیب پلی استر و پنبه می باشد و قابلیت شست و شو هم دارد . البته بهتر است این مدل فرش به دلیل فانتزی بودن آن خیلی شسته نشود چون ممکن است بر اثر لگد خوردن در زیر پا و شست و شو زیاد پرز های آن بریزد . دارای سه شکل دایره ، مستطیل و بیضی و به رنگ سفید می باشد که با هر دکوراسیونی ست میشوند .

ویژگی ها توضیحات
مدلشگی
جنسپلی استر و پنبه
جنس زیرهچرم
قابلیت شست و شودارد
رنگسفید
ابعاددارای 11 سایز مختلف
شکلمستطیل ، دایره ، بیضی
مناسب برای اتاق خواب ، جلوی تی وی ست

2.فرش ماشینی قالی تارا مدل خطیبی کد 1005 زمینه کرم

2.فرش ماشینی قالی تارا مدل خطیبی کد 1005 زمینه کرم

فرش ماشینی قالی تارا مدل خطیبی کد 1005 زمینه کرم را نمیتوان گفت بهترین فرش برای جهیزیه عروس اما میتوان گفت یکی از 5 فرش برتری است که میتوانید برای جهیزیه خود انتخاب کنید . این فرش 1000 شانه و با تراکم 3000 بافته شده است و در ابعاد 9 متری و 12 متری تولید میشود . جنس نخی که این فرش با آن بافته شده است از پنبه می باشد اما جنی نخ خواب فرش از اکریلیک هیت ست شده می باشد . در بافت این فرش از 10 رنگ متفاوت نخ استفاده شده است که همین موجب افزایش ظرافت این مدل فرش شده است . فرش ماشینی قالی تارا مدل خطیبی کد 1005 زمینه کرم از نوع درجه یک می باشد . علت این که قیمت آن کمی بالاست این است .

ویژگی ها توضیحات
نام طرحخطیبی
ابعاد9 و 12 متری
کیفیت فرشدرجه یک
رنگ زمینهکرمی
رنگ حاشیه پیازی
تعداد شانه1000 شانه
مقدار تراکمتراکم 3000
جنس نخپنبه و اریلیک هیت ست شده
تعداد رنگ به کار برده شده در بافت فرش10 رنگ

3.فرش ماشینی سهند کد VF12.AK زمینه آبی

3.فرش ماشینی سهند کد VF12.AK زمینه آبی

فرش ماشینی سهند کد VF12.AK زمینه آبی یک فرش جذاب و زیبا هم برای محیط اتاق خواب عروس و هم برای اتاق پذیرایی می باشد علاوه بر آن میتوان آن را به عنوان بهترین فرش برای جهیزیه انتخاب کرد . این فرش در ابعاد 4 ، 9 و 12 متری به وسیله 4 مدل نخ که شامل نخ پلی استر ، نخ پنبه ، نخ کنفی و نخ پلی پروپیلن هیت ست شده بافته میشود . فرش ماشینی سهند کد VF12.AK زمینه آبی ضد حساسیت است و با داشتن نشان استانداراد ملی یک فرش با کیفیت درجه یک می باشد . این فرش در تراکم 1400 و 700 شانه بافته میشود و خوبی آن این است که رنگ آن ثابت است . تعداد رنگ به کار برده شده در بافت این فرش 8 رنگ نخ است که شاید در نگاه اول اصلا به چشم نیاید .

ویژگی ها توضیحات
ابعاد4 ، 9 ، 12 متری
کیفیت فرشدرجه یک
رنگ زمینهآبی
تعداد شانه700 شانه
مقدار تراکمتراکم 1400
جنس نخ پلی استر ، پنبه ، کنف ، پلی پروپیلن هیت ست شده
تعداد رنگ به کار برده شده در بافت فرش8 رنگ
سایر ویژگی هاضد حساسیت ، رنگ ثابت ، دارای نشان استاندارد

4.فرش ماشینی زمرد مشهد طرح 36000 زمینه کرم

4.فرش ماشینی زمرد مشهد طرح 36000 زمینه کرم

فرش ماشینی زمرد مشهد طرح 36000 زمینه کرم یک فرش 6 متری درجه یک می باشد که با زمینه کرم و حاشیه پیازی خود میتواند بهترین فرش برای جهیزیه یک نو عروس جوان باشد . با توجه به این که رنگ کرم با هر نوع رنگی ست می شود این نوع فرش برای هر رنگ دکوراسیونی که شما انتخاب کرده اید نیز مناسب است . فرش ماشینی زمرد مشهد طرح 36000 زمینه کرم 3600 شانه با تراکم 1200 است و از سه نوع نخ پلی استر ، پنبه و اکریلیک هیت ست شده به وسیله 8 رنگ نخ بافته میشود . این فرش تحت لیسانس درالون آلمان می باشد و به خاطر داشتن نشان ملی استاندارد ایران و همچنین خاصیت ضد حساسیت و ضد الکتریسیته ساکن که در آن است جزو فرش های پر فروش تلقی میشود .

ویژگی ها توضیحات
کیفیت فرشدرجه یک
ابعاد6 متر
زمینه فرشکرم
حاشیه فرشپیازی
تعداد شانه3600 شانه
مقدار تراکمتراکم 1200
جنس نخپلی استر ، پنبه ، اکریلیک هیت ست شده
تعداد رنگ به کار برده شده در بافت فرش8 رنگ
سایر ویژگی هاتحت لیسانس درالون آلمان ، دارای نشان استاندارد ملی ایران ، ضد حساسیت ، ضد الکتریسیته ساکن

5.فرش ماشینی زمرد مشهد طرح افشان زمینه کرم

5.فرش ماشینی زمرد مشهد طرح افشان زمینه کرم

فرش ماشینی زمرد مشهد طرح افشان زمینه کرم یکی از فرش های خوب و با کیفیت برند خوش آوازه و قدیمی زمرد مشهد می باشد . این کمپانی به دلیل داشتن ماشین آلات به روز و کاربردی فرش هایی تولید میکند که شاید در ایران در گروه فرش های ماشینی نظیر نداشته باشد . این فرش در 6 سایز مختلف 1.5 متری ، 2 متری ، 4 متری ، 6 متری ، 9 متری و 12 متری و با تراکم 3600 و 1200 شانه بافته میشود . جنس نخی که فرش ماشینی زمرد مشهد طرح افشان زمینه کرم با آن بافته شده است پلی استر و پنبه می باشد اما جنس نخ خواب آن از اکرلیک هیت ست شده است . این فرش قابلیت شست و شو دارد و 8 رنگ نخ در بافت آن به کار برده شده است .

ویژگی ها توضیحات
ابعاددر 6 سایز مختلف
مقدار تراکمتراکم 3600
تعداد شانه1200 شانه
جنس نخپلی استر ، پنبه ، اکریلیک هیت ست شده
قابلیت شست و شودارد
تعداد رنگ به کار برده شده در بافت فرش8 رنگ

6.فرش ماشینی مدل فرشینه طرح آشپزخونه ای

6.فرش ماشینی مدل فرشینه طرح آشپزخونه ای

فرش ماشینی مدل فرشینه طرح آشپزخونه ای یک فرش جذاب و مناسب برای محیط آشپزخانه شما می باشد . طراحی و چاپ این مدل فرش به گونه ای است که کاملا برای محیط آشپزخانه شما مناسب است . این فرش از نخ پلی استر بافته شده است اما طرحی که میبینید بر روی آن چاپ شده است . کیفیت این فرش عالی و از نوع درجه یک می باشد . ابعاد فرش ماشینی مدل فرشینه طرح آشپزخونه ای 140 در 200 سانتی متر می باشد که برای آشپزخانه های بزرگ و کوچک مناسب است .

ویژگی ها توضیحات
کیفیت فرشدرجه یک
جنس نخپلی استر
قابلیت شست و شو دارد
ابعاد200*140 سانتی متر
مناسب برایآشپزخانه
رنگبندیتک طرح و رنگ

راهنمای خرید بهترین فرش برای جهیزیه

در انتهای این مطلب میخواهیم راهنمای خرید بهترین فرش برای جهیزیه را به شما ارائه دهیم پس اگر برای خرید فرش جهیزیه خود با مشکل رو به رو شده اید حتما این قسمت را نیز مطالعه کنید .

 1. پیش از انتخاب فرش برای جهیزیه مبلمان خود را انتخاب کنید تا سبک و رنگ دکوراسیون مشخص شود .
 2. حتما بعد از انتخاب مبلمان به متراژ خانه توجه کنید و ابعاد فرش را با توجه به آن انتخاب کنید . فرش نباید خیلی زیر پایه های مبل قرار بگیرد و نباید هم فقط فضای کوچکی از منزل را بپوشاند .
 3. رنگی که برای فرش میخواهید انتخاب کنید حتما نیازی نیست که دقیقا مطابق با رنگ سایر دکوراسیون باشد بلکه میتواند یک رنگ مکمل یل به رنگ کوسن و پرده شما باشد و یا اینه که گل فرش با رنگ دکوراسیون هماهنگی داشته باشد .
 4. ابتدا به سبک دکوراسیون خود دقت کنید و بعد فرش انتخاب کنید . مثلا فرش های شگی اصلا برای دکوراسیون کلاسیک مناسب نیستند .
 5. نکته بعدی که در انتخاب فرش باید دقت کنید این است که بودجه خود را مشخص کنید و بعد فرش انتخاب کنید . فرش های دستبافت قیمت بالایی دارند اما فرش های ماشینی ارزان قیمت ترند و همچنین این که فرش های ابریشم بافت نیز گران ترند .
 6. فرشی که برای اتاق پذیرایی انتخاب میکنید باید با فرشی که برای آشپزخانه و اتاق خواب و … انتخاب میکنید متفاوت است پس به این موضوع دقت کنید که برای هر مکان فرش مناسبی انتخاب کنید .
 7. هر چقدر که تراکم فرشی که انتخاب میکنید بیشتر باشد مقاومت و ماندگاری آن بیشتر است البته باید این نکته را هم در نظر داشته باشید که مبلغ بالاتری هم بابت آن باید پرداخت کنید .

سوالات متداول خرید بهترین فرش برای جهیزیه

برای جهیزیه فرش چند متری بخریم ؟

این که برای جهیزیه باید فرش چند متری بخرید بستگی به متراژ اتاق پذیرایی و اندازه مبلمان شما دارد .

فرش مناسب اتاق خواب عروس چه فرشی است ؟

فرش های شگی ، فرش های پرز بلند و فرش های اسپرت از مناسب ترین فرش ها برای اتاق خواب شما میتواند باشد . البته فرش های فانتزی هم میتواند انتخاب خوبی باشد .

بهترین رنگ فرش برای جهیزیه عروس چه رنگی است ؟

این که چه رنگی برای جهیزیه عروس مناسب است بستگی به این دارد که رنگ دکوراسیون شما چه رنگی باشد اما به طور کلی رنگ های صدفی و کرمی به راحتی با سایر رنگ ها ست می شوند .

بهترین فرش برای جهیزیه عروس دستباف است یا ماشینی ؟

فرش های دستباف از قیمت بیشتری نسبت به فرش های ماشینی برخوردارند همچنین طرح های فرش های دستباف بیشتر سنتی اند این مورد بستگی به سلیقه و بودجه شما خواهد داشت .

امتیاز مطلبpost
پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.