بلاگ

تفاوت سولاردام و مایکروفر [مقایسه کامل این دو دستگاه و مایکروویو]

تفاوت سولاردام و مایکروفر

نمیدانم که آیا شما هم جزو افرادی هستید تفاوت سولاردام و مایکروفر و یا دیگر دستگاه ها مانند مایکروویو را با هم می شناسید یا نه ؟… در حقیقت یک روز در حال گشت زنی تو سایت ها و پیج های متفاوت بودم که با تبلیغی در رابطه با خرید سولاردام و مایکروفر رو به رو شدم ، تا حدودی با دستگاه سولاردام که تقریبا می توان گفت طی چند سال اخیر روانه بازار شده است آشنا بودم اما از کاربرد ها و ویژگی های آن باخبر نبودم ،

حالا که قرار است برای خواهرم جهیزیه بخریم گفتم بهتر است تفاوت دستگاه سولاردام و مایکروفر را بررسی کنیم و با کاربرد های آن آشنا شویم تا ببینم که کدام دستگاه برای او مناسب تر است . سولاردام ، مایکروفر و یا مایکروویو ؟
در ادامه این مقاله تمام تفاوت های این سه دستگاه از نظر قیمت ، کاربرد ، توان مصرفی ، ایمنی ، سرعت پخت و … بررسی خواهیم کرد .

تفاوت سولاردام و مایکروفر

کاربرد مایکروفر چیست ؟

مایکروفرها جزو دستگاه های چند منظوره ای هستند که از آن ها هم برای یخ زدایی ، گرم کردن و پخت غذا استفاده می شود . در حقیقت درون مایکروفرها مگنترون و یا المنت هایی وجود دارد که گرما را از خود تولید می کنند . زمان که دستگاه را روشن می کند این المنت ها شروع به داغ شدن می کنند و گرمایی که از خود ساطع می کنند باعث می شود تا مواد غذایی به خوبی پخته و گرم شود .

مضاف بر آن در مایکروفر ها کلید های تنظیماتی متفاوتی وجود دارد که به واسطه آن می توانید غذای خود را به روش های متفاوتی بپزید به عنوان مثال برخی فقط از المنت ها استفاده می کنند و بلعکس برخی از اشعه ها استفاده می کنند ، با وجود مایکروفر ها شما علاوه بر پخت و گریل کردن غذا می توانید شیرینی و کیک های مختلفی را درون آن ها بپزید .

مایکروفر چیست ؟

کاربرد مایکروویو چیست ؟

خب بعد از آشنایی با مایکروفر ها به سراغ دستگاه های پیشرفته تری به نام مایکروویو می رویم . مایکروویو ها از نظر ظاهر شبیه به مایکوفر ها هستند و از آن برای گرم کردن انواع مواد غذایی استفاده می شود . درون مایکروویو ها هم مگنترون ها وجود دارند که که امواج گرمای را به وجود می آورند و زمانی که این امواج با با دیواره فلزی برخورد می کنند و سپس بر روی ماده غذایی ساطع می گردند ، با توجه به تجربه استفاده برخی ، مایکروویو ها مولکول های درون مواد غذایی را از بین میبرند به همین منظور مواد غذایی که درون مایکروویو ها پخته می گردد حالت خشک تری دارند .

مایکروویو چیست ؟

کاربرد سولاردام چیست ؟

خب حالا که با دستگاه های مایکروفر و مایکروویو آشنا شدید به سراغ اصلی ترین ترین مبحث این مقاله یعنی دستگاه سولاردام می روید . در حقیقت کارشناسان و طراحان برند ال جی با تفکر و خلاقیت دستگاه جدیدی به نام سولاردام ها را روانه بازار کردند که تلفیقی از دستگاه مایکروویو و امواج گرمایی نورانی هستند . در حقیقت درون سولاردام ها المنت های نورانی وجود دارد که با روشن شدن دستگاه این المنت ها شروع به کار می کنند و در مدت زمان خیلی کم امواج نورانی خود را به سمت غذا می تابانند علاوه بر آن در قسمت زیرین محفظه سولاردام ها سیستم مگاهیتری وجود دارد که با استفاده از آن امواج گرمایشی نورانی را از قسمت پایین به سمت مواد غذایی می تابانند تا به این طریق قسمت زیرین مواد غذایی به خوبی پخته و گرم شود .

تفاوت سولاردام و مایکروفر

تفاوت سولاردام و مایکروفر و مایکروویو

1. قیمت دستگاه


از نظر قیمت با توجه به آن که سولاردام ها نسل جدید تری از انواع دستگاه های فر ، مایکروویو و مایکروفر هستند قطعا از قیمت بالاتری هم برخوردار هستند ، به همین دلیل توصیه ما این است که قبل از خرید سولاردام ها ابتدا بودجه مشخصی را برای آن تعیین کنید ، البته قیمت سولاردام ها با توجه به ظرفیت ، کاربرد ، ویژگی ها و … متنوع است .

تفاوت سولاردام و مایکروفر و مایکروویو

2. برند های تولید کننده

یک دیگر از تفاوت سولاردام و مایکروفر و یا دیگر دستگاه ها برند های تولید کننده آن ها می باشد . در حقیقت برندهای کم و انگشت شماری هستند که سولاردام ها را روانه بازار می کنند و تمام برند ها دارای این دستگاه نیستند اما قطعا مایکروفر ها و مایکروویو ها توسط برند های گوناگونی تولید می شوند ، از جمله از برترین برند هایی که سولاردام را می سازند می توان به برند های محبوب ال جی ،سامسونگ ؛ دلمونتی ، دوو و … اشاره کرد .

برند های تولید کننده

3. میزان ضرر و ایمن بودن دستگاه ها

احتمالا برخی بر این باور هستند که سولاردام ها نسبت به مایکروفر و مایکروویو ها ایمن تر هستند و غذایی که درون آن ها پخته می شود از نظر سلامت بهترند ، اما در حقیقت باید این موضوع را واضح بیان کنم که تمام این دستگاه ها توسط امواج های مختلفی کار می کنند به همین دلیل همه ی این امواج ها به یک اندازه مضر خواهند بود و نمیتوان گفت که کدام یک بی ضرر تر و یا کدام یک ایمن تر است ، اما خوب ضرر آن ها چندان بالا نمی باشد .

میزان ضرر و ایمن بودن دستگاه

4. تفاوت در اندازه و ابعاد سولاردام و مایکروفر

برخی وقتی نام سولاردام را می شنوند با خود فکر می کنند که سولاردام ها دستگاه های بزرگ در حجم و اندازه بزرگ هستند اما در حقیقت از نظر اندازه و ابعاد و حتی ظاهر سولاردام ها شبیه به مایکروفر ها و مایکروویو ها هستند ، نمونه های جدید تری از سولاردام ها هستند که درب آن ها حالت آیینه ای شفاف است که آنان را شاید از نظر ظاهر زیباتر کرده اند .

تفاوت سولاردام و مایکروفر

5. کیفیت غذا

همانطور که پیش تر گفتیم کیفیت غذای پخته شده درون سولاردام ها نسبت به غذایی که درون مایکوفر و یا مایکروویو پخته می شود بالاتر است اما نکته ای که در این جا قابل اهمیت است خشک نشدن غذا است . درون مایکروویو ها غذا حالت خشک تری به خود می گیرد و بیشتر آب آن درون دستگاه توسط امواج از بین می رود اما درون سولاردام ها این مورد وجود ندارد ، به علاوه امواج گرمایی نورانی که درون سولاردام ها وجود دارد مواد غذایی را به خوبی حفظ می کند و همین امر باعث می شود تا غذا از طعم بهتری برخوردار شود .


نکته : سولاردام ها ویتامینه ها و مواد معدنی غذا را حفظ می کنند و بدین طرق کیفیت مواد غذایی را تا حد بالا نگه می دارد .

کیفیت غذا در سولاردام و مایکروفر

6. سرعت پخت غذا

قطعا سرعت پخت غذا برای کسان که شاغل هستند و وقت زیادی ندارند بسیار اهمیت دارد ، یک از تفاوت های سولاردم و مایکروفر در همین زمینه است . پس از روشن کردن سولاردام ها به سرعت امواج نورانی گرمایی آن شروع به فعالیت می کند اما در رابطه با مایکروفر و مایکروویو نیاز است تا چند دقیقه صبر کرد ، پس اگر نیاز دارید تا غذای خود را در کوتاه ترین زمان ممکن تهیه کنید توصیه ما سولاردام است .


نکته : سرعت سولاردام ها حدود 3 برابر المنت های معمولی و 1.5 برابر مایکروفر و فر و 4 برابر اجاق گازهای معمولی است .

تفاوت سولاردام و مایکروفر

7. آشپزی بهتر

اگر فکر می کید که فردی هستید که قصد دارید انواع غذاهای خود را درون این دستگاه ها بپزید توصیه ما این است که یک سولاردام خریدار کنید ، به گفته برخی از کارشناسان سولاردام ها برای پخت غذا مانند پخت مرغ ، پخت ماهی و … نسبت به مایکروفر ها و مایکروویو ها مناسب تر هستند . البته که غذای پخته شده درون سولاردام ها از کیفیت بالاتری برخوردار هستند .

تفاوت در اندازه و ابعاد سولاردام و مایکروفر

8. توان مصرفی سولاردام و مایکروفر و مایکروویو

در تمام دستگاه های برقی ، محصولی که از توان مصرفی بالاتری برخوردار باشد مصرف برق بالاتری را هم به همراه دارد ، یکی دیگر از تفاوت سولاردام و مایکروفر و مایکروویو در همین زمینه است ، در واقع سولاردام ها و مایکروفر ها و مایکروویو ها جزو دستگاه های برقی پر مصرف به شمار می روند اما بهتر است این نکته را عرض کنیم که سولاردام ها نسبت به مایکروفر ها و مایکروویو ها مصرف برق بالاتری را به همراه دارند و همین مورد باعث شده تا برخی از خرید آن صرف نظر کنند .

توان مصرفی سولاردام و مایکروفر و مایکروویو

کدام یک از این دستگاه ها برای خرید مناسب تر است ؟

به طور قطع نمی توان بیان کرد که کدام یک از این دستگاه ها برای شما مناسب تر هستند چرا که ما انتظاراتی که شما از دستگاه خود می خواهید را نمیشناسیم به همین منظور نمی توانیم برای شما تعیین کنیم که سولاردام برای شما بهتر است یا مایکروفر و مایکروویو !!!…


برای آن که بتوانید دستگاه مناسبی را برای خود خریداری کنید توصیه می کنم تا ابتدا انتظارات خود را بشناسید و با توجه به آنان و مشخصاتی که در رابطه با دستگاه گفته ایم مناسب ترین دستگاه را برای خود خریداری کنید . به عنوان مثال برای برخی از افراد سرعت پخت غذا پراهمیت تر است به همین دلیل به سراغ سولاردام ها می روند و یا بلعکس برای برخی دیگر قیمت و بودجه اهمیت دارد . برای آن به سراغ دستگاه هایی چون سولاردام و مایکروویو می روند .

نکته : درون تمام سولاردام ها گزینه کانوکشن برای پخت سریع غذا وجود دارد .

تفاوت سولاردام و مایکروفر
تفاوت سولاردام و مایکروفر و مایکروویو در چیست ؟

سولاردام ها همان مایکوفر ها و مایکروویو ها هستند با این تفاوت که در محفظه داخلی آن ها در قسمت بالا و پایین المنت ها نورانی وجود دارد که امواج گرمایی نوران را از خود ساطع می کنند .

سرعت پخت غذا و کیفیت درون سولاردام چگونه است ؟

سولاردام ها با داشتن عملکرد کانوکشن خود سرعت غذا را تا چندین برار افزایش می دهند و علاوه بر آن آب و مواد معدنی و ویتامین ها غذا را حفظ می کنن و غذای پخته شده درون سولاردام ها از میفت بالا تری نسبت به مایکروفر و مایکرووی بر خوردار است

سولاردام کم ضررتر است یا مایکروفر و مایکروویو ؟

در رابه با این موضوع باید بگوییم که تمام امواج موجود در این دستگاه ها بی ضرر نیستند و نمی توان گفت که کدام یک مضر است چرا که ضرر هر دو به یک اندازه است .

قیمت کدام دستگاه مناسب تر است ؟
سولاردام ها با توجه به ویژگی ها و کاربرد هایی که دارند نسبت به مایکروفر و مایکروویو از قیمت بالاتری برخوردار هستند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *