جدول فرق توستر و ماکروفر [مایکروفر یا توستر کدام خوبه؟]

فروردین 12, 1400
پیشنهاد سردبیر
فرق تستر با مایکروفر

همانطور که میدانید امروزه روز به روز به انواع محصولات لوازم خانگی و محصولات آشپزخانه ها افزوده می شود و انواع مدل دستگاه های جدیدتر و با کارایی و قابلیت های متفاوت و بیشتر برای کمک به آشپزی آسان تر روانه بازار شده اند ، قطعا در بین این همه دستگاهی که تولید می شوند ممکن است نمونه محصولاتی باشند که در ظاهر تفاوت چندانی با هم نداشته باشند و همین موضوع انتخاب را برای شما مشکل ساز کنند ، بنابراین در این مقاله ما قصد داریم تا دو نوع دستگاه مایکروفر و تستر را معرفی کنیم و تفاوت این دو را با یکدیگر بررسی کنیم تا بدانیم که این دو دستگاه چه فرقی با هم دارند. پس این مقاله در جهت آشنایی فرق توستر و ماکروفر نوشته شده است ، در ادامه این مطلب جواب سوالات پایین را پیدا خواهید کرد :

فرق مایکروفر و توستر در چیست ؟
تستر بخریم یا مایکروفر ؟
مایکروفر بهتره یا توستر ؟
برای پخت مناسب غذا اون توستر بهتره یا مایکروفر ؟
تفاوت توستر و مایکروفر چگونه است ؟

پیشنهاد می کنم دیگر مطالب ما راجع به کانوکشن چیست ؟ ، فرق سولاردام با مایکروفر ، بهترین مارک آون توستر و … را مطالعه کنید .

فرق تستر با مایکروفر

جدول بررسی فرق توستر و ماکروفر

در این جدول ما می خواهیم تفاوت های مایکروفر ها و آون توستر ها را بررسی کنیم .

تفاوت هافرق اون توستر و مایکروفر
کاربرد از هر دو دستگاه می توان برای گرم کردم ، یخ زدایی ،پخت و پز و … استفاده کرد .
مصرف انرژیمایکروفر ها برخلاف اون توستر مصرف انرژی کمتری دارد .
قیمتاون توستر ها نسبت به مایکروفر ها از قیمت مناسب تری برخوردار هستند .
پخت کیک و شیرینی از اون توستر ها می توان برای پخت کیک و پیتزا و شیرینی استفاده کرد .
گنجایش و ظرفیتاون تستر ها نسبت به مایکروفر ها گنجایش کمتری دارند .
استاندارد و ایمنی هر دوی این دو دستگاه با استاندارد بالا و ایمنی تولید می شوند .
میزان رطوبت غذا مواد غذایی که درون تستر ها تهیه می شود خشک تر و برشته تر هستند .

فر توکار اخوان مدل F42

فر توکار سینجر مدل SES1

فر توکار سینجر مدل SEA1

فر توکار هاردستون مدل OVG6120

مایکروفر بهتره یا توستر ؟ فرق مایکرفر و توستر در چیست ؟

برای آن که به درستی بتوانیم پاسخ سوال مایکروفر بهتره یا توستر را متوجه شویم نیاز است تا ابتدا فرق مایکروفر و توستر را بررسی کنیم .

1. تفاوت توستر و مایکروفر در نوع کاربرد

در پاسخ به این سوال باید بیان کنیم که از هر دوی این دستگاه ها می توان برای مواردی چون گرم کردن مواد غذایی و یخ زدایی ، پخت و … دارد اما با این وجود کیفیت آن ها ممکن است کمی متفاوت باشد به عنوان مثال آون توستر غذا را بیشتر برشته و ترد می کند و مایکروفر غذا را بیشتر نرم می کند .

2. فرق توستر با مایکروفر در میزان مصرف انرژی

در کل این مدل دستگاه ها همانند فر ، مایکروویو ، سولاردام ها و … مصرف برق زیادی دارند به همین دلیل به خاطر مصرف برقی که دارند زیاد از آن ها استفاده نمی شوند اما در حالت کلی باید بیان کنیم که آون توستر ها میزان برق بیشتری را نسبت به مایکروفر ها مصرف می کند .

3. فرق توستر و مایکروفر در قیمت

یکی از مهم ترین عواملی که در تصمیم گیری خرید آون توستر یا ماکروفر می تواند تاثیر گذار باشد بررسی قیمت ان ها می باشد ، در این جا باید بیان کنیم که آون توستر ها معمولا از قیمت متناسب تری نسبت به مایکروفر ها برخوردار هستند و همین عاملی یکی از مهم ترین تفاوت مایکروفر و توستر می باشد.

مایکروویو سامسونگ مدل 40LIT

ماکروویو پاناسونیک مدل NN-ST34

مایکروویو تکنو مدل 342

مایکروویو سامسونگ مدل 3513

4. تفاوت ماکروفر و توستر در پخت کیکی و شیرینی

هم اون توستر ها و هم ماکروفر ها دارای قابلیت پخت کیک هستند اما در میان آن ها باید دقت داشته باشید که دستگاهی را انتخاب کنید که از قابلیت کانوکشن نیز برخوردار باشد .

5. مایکروفر بهتره یا توستر ؟

برای پاسخ به سوال مایکروفر بهتره یا توستر نیاز است تا طبق سلیقه خود پیش بروید و انتظاراتی که از دستگاه دارید را بررسی کنید به عنوان مثال اگر تنها برای گرم کردن مواد غذایی و یخ زدایی می خواهید استفاده کیند ماکروفر ها گزینه خوبی هستند اما برای پخت و پز مواد غذایی و فست فودی توستر ها گزینه مناسب تری هستند .

مایکروفر چیست؟

برای بررسی فرق توستر و ماکروفر نیاز است تا ابتدا این دو دستگاه را بشناسید . مایکروفر ها نسبت به تستر ها و اون توستر ها شناخته شده تر هستند و افراد زیادی این نوع دستگاه را می شناسند . طراحی مایکروفر ها به این گونه است که درون آن ها المنت هایی وجود دارد که حرارت و گرمای مورد نیاز را درون دستگاه تولید می کنند . گرما و حرارتی که توسط این المنت ها وجود می آید باعث گرم شدن و پخت مواد غذایی می شود . با استفاده از مایکروفرها می توان موادی غذایی خود را در کم ترین زمان ممکن به راحتی تهیه کرد اما نکته ای که در این جا قابل ذکر است اینه که برخی از افراد معتقد هستند که به دلیل این سرعت پخت میکروب هایی که درون مواد غذای وجود دارد به خوبی از بین نمی روند .

مایکروفر ها دارای ابعاد متفاوتی هستند و در سه مدل تو کار ، رومیزی و یا به صورت کشویی در بازار وجود دارند . قبل از خرید مایکروفر لازم است تا ابعاد مایکروفر را بررسی کنید . مایکروفر ها را می توان دستگاه های چند منظوره ای دانست که در ادامه انواع کارایی مایکروفر را بررسی خواهیم کرد .

مایکروفر چیست؟

کارایی مایکروفر چیست ؟

در ابتدا مایکروفر ها تنها برای گرم کردن مواد غذایی کاربرد داشتند اما امروزه برند های تولید کننده مایکروفر ها امکانات بسیار بیشتری را برای این دستگاه ها قرار داده اند و آن ها را به فناوری های مختلفی مجهز کرده اند بدین صورت می توان این گونه برداشت کرد که از مایکروفر ها امروزی می توان برای گریل کردن ، پخت تاخیری ، پخت با کانوکشن ، پخت ترکیبی ، یخ زدایی و … اشاره کرد . با وجود این فناوری ها مایکروفر ها شباهت بسیار فراوانی به فر ها پیدا کرده اند .

فر توکار سینجر مدل SMA2

فر توکار هارمونیک مدل FG701

فر توکار گوفر مدل پاپیتال

فرتوکار هاردستون مدل OVG6110

مصرف برق مایکروفر ها

در کل این نوع دستگاه ها مصرف برق بالایی دارند اما باید این را بیان کرد که برخی از مایکروفر ها امروزی مجهز به فناوری اینورتر می باشند که این فناوری سبب می شود تا مایکروفر شما میزان انرژی برق کمتری مصرف کند و بدین ترتیب هزینه برق کمتری را در پی خواهد داشت .

مزایا و معایب مایکروفرها

 1. مایکروفرهای اینورتر دار مصرف انرژی کم تری دارند .
 2. گنجایش و ظرفیت تقریبا خوبی دارند .
 3. مایکروفر های امروزی ویتامین ها و ارزش مواد غذایی را حفظ می کند .
 4. مواد غذایی در حقیقت با رطوبت موجود خود پخته می شد و دیگر نیاز به استفاده از روغن و کره نمی باشد .
 5. المنت های مایکروفر ممکن است اشعه هایی تولید کننده که بر روی سلامت افراد تاثیر گذار باشد .
مزایا و معایب مایکروفرها

تستر چیست ؟

حال برای بررسی فرق توستر و ماکروفر به سراغ شناخت تستر می رویم . تستر ها از جمله از دستگاه هایی هستند که تقریبا کاربردی شبیه به مایکروفر ها دارند ، تستر ها در سه مدل روانه بازار می شوند که یک مدل آن ها تستز نان می باشد که از آن ها برای تست کردن نان استفاده می شود ، مدلی از تستر ها تستر های معمولی هستند که تنها دارای دکمه روشن و خاموش و تایمر بوده اند ، اما دسته سوم آون توستر ها هستند که محبوبیت بسیار بالایی برخوردار هستند و این مدل از نظر کارایی شباهت بسیار عجیبی با مایکروفر دارند البته دارای تفاوت هایی هستند که در ادامه بیشتر متوجه فرق توستر و ماکروفر می شوید .

مایکروویو فلر مدل MW 034

مایکروویو مایدیا مدل EG142A5L

مایکروویو مایدیا مدل MW-F2826-EBL-S

مایکروویو پاناسونیک مدل NN-SM332

اون توستر چیست ؟

اون تستر را می توان همان فر برقی رومیزی دانست ، این نوع دستگاه کاربردی همانند فر دارند و قابلیت هایی چون جوجه گردان ، تنظیمات درجه دمایی متفاوت ، تنطیمات تامر و زمان و .. می باشند . با استفاده از این نوع تنظیمات می توانید دما و درجه مناسب برای پخت مواد غذایی خود را به راحتی تنظیم کنید . اون توستر ها از این نظر نسبت به فر برتری دارند که همه خانه ها لوله کشی مناسبی برای گاز ندارند و یا اینکه فضای مناسب برای فر را ندارند بنابراین اون توستر ها که دستگاهی برقی هستند گزینه مناسبی خواهند بود . اون توستر ها دارای المنت هایی هستند که به واسطه این المنت ها و گرما و حرارت ناشی از آن مواد غذایی به خوبی پخته می شود .

اون توستر چیست ؟

مزایا و معایب اون توستر

اون توستر ها چندان ظرفیت و گنجایش بالایی ندارند
مصرف برقی بالایی دارند که در پی ان هزینه بیشری را شامل می شود .
مکن است به هنگام روشن بودن بدنه بیرونه اون توستر ها نیز داغ شوند .
اون توستر ها قیمت مناسب دارند .
کار با این نوع دستگاه آسان است .
نیازی به لوله کشی گازی ندارند .
تمیز کردن ان ها راحت است .

انواع کارایی اون توستر ها

اون توستر را می توان دستگاهی دانست که از ترکیب فر و تستر به وجود آمده است ، از اون تستر ها می توان برای گرم کردن مواد غذایی ، پخت کیک و پیتزا ، یخ زدایی ، پخت و … استفاده کرد . مدل های امروزی اون توسترها مجهز به کانوکشن هستند که با وجود کانوکشن حرارتی که درون دستگاه به وجود می آید به خوبی در تمام دستگاه توزیع می گردد و باعث پخت یکنواخت تر می شود . مدل های امروزی قابلیت گریل کردن مواد غذایی را فراهم آورده اند . این نوع دستگاه رطوبت موجود در مواد غذایی را خشک نمی کند و غذا کمی حالت نرمی خود را حفظ می کند .

انواع کارایی اون توستر ها
اون توستر بخرم یا مایکروفر ؟

در این مطلب همراه با جدولی اون توستر را با مایکروفر از نظر قیمت ، کیفیت مواد غذایی، نوع کاربرد و استفاده و … بررسی کرده ایم ، پیشنهاد می کنم قبل از پاسخ به سوال اون توستر بخرم یا مایکروفر ابتدا این جدول را بررسی کنید .

فرق توستر با آون توستر چیست ؟

آون توستر ها نمونه ای از توستر ها هستند اما نسبت به دو مدل تستر نان و تستر معمولی از قابلیت ها و امکانات بیشتر برخوردار است و به گونه ای شبیه به فر رومیزی هستند .

فرق توستر و ماکروفر در چیست ؟

برای پاسخ به این سوال لازم اس تا اون توستر را با مایکروفر مقایسه کنیم که در این مطلب ما این کار را انجام به صورت کلی و از همه نظر انجام داده ایم .

آون توستر گرون تره یا مایکروفر ؟

از نظر هزینه و قیمت باید بگوییم که آون توستر ها نسبت به مایکروفر ها از قیمت مناسب تری برخوردار هستند .

4/5 - (145 امتیاز)
پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

24 دیدگاه در “جدول فرق توستر و ماکروفر [مایکروفر یا توستر کدام خوبه؟]

 1. اعظم گفت:

  سلام وقت بخیر
  تنظیم دمای اوون توستر نسبت به مایکروفر چطور هست ؟ برای پخت کیک

  1. shokufeh گفت:

   برای اطلاع از نحوه پخت کیک در توستر و آون توستر و تنظیمات دمایی آن پیشنهاد می کنم مقاله فوت و فن پخت کیک در توستر و آون توستر را مطالعه کنید .

 2. Donya گفت:

  آیا غذایی که در آون توستر ها پخته میشود موذر است؟

  1. parisa گفت:

   خیر اینطور نیست
   چند سالی بود که شایده شده بود امواج مایکروویو و مایکروفر بر غذا تاثیر میگذارند و آن را سمی میکنن که این مورد هم رد شد
   به طور کلی فرایند عملکردی توستر متفاوت است و توسط المنت هایی که درون آن تعبیه شده اند غذا را میپزد پس هیچگونه ضرری ندارد

 3. مریم گفت:

  سلام برای پخت غذا وکیک وشیرینی اون توستر بهتره یا ماکروفر و کیفیت کدومشون بهتره و آیا ماکروفر هم اسعه داره و مضر هست لطفا راهنمایی کنید کدوم رو بخرم ؟

  1. shokufeh گفت:

   سلام و درود ، ببینید انتخاب بین دو دستگاه مایکروفر و آون توستر برای پخت کیک بیشتر بستگی به سلیقه خود شما نیز دارد ، معمولا بیشتر افراد برای پخت کیک بین آون توستر و مایکروفر ، مایکروفر ها را انتخاب می کنند چرا که بیشتر اوقات کیکی که درون اون توستر درست شده حالت برشته ای دارد که مورد پسند هر کسی نمی باشد .

   1. شیما گفت:

    اطلاعاتتون غلطه. مایکروفر اصلن مناسب کیک نیست

    1. parisa گفت:

     مایکروفر های جدید با داشت قابلیت کانوکشن که ایجاد هوای داغ درون محفظه است بهترین گزینه برای پخت بهتر کیک و داشتن یک کیک پوک و مغز پخت است توستر رطوبت کیک رو خشک میکنه و باعث خشک شدن کیک شما میشه

    2. صادق گفت:

     دقیقا . توی این مورد اطلاعات غلط دادن
     بهترین کیک ها با توستر آماده میشن و توی بحث پخت و پز توستر خیلی بهتره علتشم اینه که دقیقا کار فر رو انجام میده
     البته مایکروفر هم مزیت های خودشو داره اما توی این مورد توستر خیلی بهتره

     1. parisa گفت:

      دوست عزیز فر به وسیله حرارت آتش پخت و پز را انجام میده به همین جهت موجب خشک شدن مواد غذایی نمیشه اما در اجاق های المنتی یا فر های برقی و یا همان توستر هر چیزی خشک و برشته میشه اما در مایکروفر به دلیل وجود کانوکشن و پخش هوای داغ این مشکل پیش نمیاد

  2. شیما گفت:

   من کارم پخت کیک هست بهترین دستگاه اون توستر هست نه مایکروفر.

   1. parisa گفت:

    مایکروفر های جدید با داشت قابلیت کانوکشن که ایجاد هوای داغ درون محفظه است بهترین گزینه برای پخت بهتر کیک و داشتن یک کیک پوک و مغز پخت است توستر رطوبت کیک رو خشک میکنه و باعث خشک شدن کیک شما میشه

    1. ساناز گفت:

     سلام میشه راهنمایی کنین که چطور و با چه تنظیماتی با ماکروویو میشه کیک درست کرد؟
     تو ماکروفر کیک رنگش طلایی میشه و عطر و بوی و طعم کیک خیلی عالیه ولی ما تو ماکروویو هرچی درست میکنیم نمیشه و کلا انگار وسط کیک میپزه ولی دور و اطرافش همون شکل خمیر مانند میمونه و رنگش هم مثل خمیر میشه
     لطفا راهنمایی کنین

     1. parisa گفت:

      به طور کلی همونطور که در مطلب تفاوت مایکروفر و مایکروویو گفتیم مایکروفر و مایکرویو در واقع عملکرد مشابهی دارند با این تفاوت که مایکروفر ها مجهز به کانوکشن یا همون وزش باد داغ هستند که برای پخت هر چه بهتر کیک مناسبه

   2. الهه گفت:

    دقیقا منم موافقم اون توستر خیلی بهتره و اینکه اون توستر های جدید هم کانوکشن دارن

   3. املی گفت:

    سلام من هم برای پختن کیک و شیرینی و بریتنی کردن مرغ و پیتزاو…میخوام به نظرتون زیر ۴ میلیون چی بخرم و چه مارکی

    1. shokufeh گفت:

     سلام و درود دوست عزیز ، معمولا زیر 4 میلیون برند های زیادی رو میتونید خریداری کنید . از جمله پرفروش ترین توستر ها زیر 4 میلیون تومان می توانیم به توستر های سایا ، نوبل کینگ ، تولیپس و … نیز اشاره کنیم ، البته در نهایت این موضوع مهم است که مدل توستری را خریداری کنید که بتواند نیاز و انتظارات شما را برآورده سازد .

 4. Hassan گفت:

  سلام.برای تهیه پودر سفیده تخم مرغ با اون توستر درجه حرارتی روی چندباشه و چه مقدار زمان نیازه؟لطفا راهنمایی کنین

  1. shokufeh گفت:

   سلام متاسفانه اطلاعی در این زمینه نداریم کامنت شما را قرار میدیم تا دوستانی که پودر سفیده تخم مرغ با آون توستر تهیه کرده اند شما را راهنمایی کنند .

   1. zahra گفت:

    سلام و خسته نباشید.ممنون از مقاله پرکاربردترین.
    اون توستر fullam خریدیم اما اطلاعات دقیقی و اینکه سایر دوستان از کار با این دستگاه راضی هستند یا خیر در گوگل وجود ندارد.خواستم بدونم شما یا کسی هست از این دستگاه اطلاعاتی داشته باشد یا راضی باشد؟

    1. parisa گفت:

     عرض سلام و درود
     در رابطه با این آون توستر اطلاعات دقیقی در دسترس نیست پس از بررسی های دقیق تر در مطلبی جامع در مورد آن توضیحاتی ارائه خواهیم کرد .

 5. الهام گفت:

  سلام سوالم اینه که آیا آون توستر هم مانند ماکروفر یا ماکروویو اشعه داره ؟

  1. parisa گفت:

   سلام خیر آون توستر از المنت برای پخت استفاده میکند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.