بلاگ

تفاوت مایکروفر و مایکروویو [اطلاعاتی که فروشندگان فاش نمیکنند]

تفاوت مایکروفر و مایکروویو

تفاوت مایکروفر و مایکروویو چیست ؟ + این دو به کلی با یکدیگر متفاوتند . خوب کدام را بخرم بهتر است ؟ +بستگی به استفاده خودتان دارد .

این یکی از پر تکرار ترین مکالمات من با مشتریانم است . این سوال اغلب در ذهن مشتریانی شکل میگیرد که با گشتی در بازار با محصولات بسیار مشابه ای در شکل ها و برند های مختلف مواجه می شوند. اینکه با توجه به تنوع بسیار زیادی که در این محصولات وجود دارد کدام یک را انتخاب کنند می تواند برگردد به نیاز آن ها و اینکه آن ها چه انتظاراتی از محصول مورد نظرشان دارند. برخی از مشتریان از محصول خود انتظار پخت غذا و یا برخی صرفا چهت یخ زدایی و گرم نمودن غذا به آن نیاز دارند. از این رو با شرح نیاز آن ها، من بهترین محصول را به آن ها معرفی میکنم. اما در نهایت باز هم لازم است اطلاعاتی در این باره به آن ها بدهم تا بدانند که واقعا تفاوت بین مایکروفر و مایکروویو چیست ؟

اگر شما هم با کاربرد ها ، مزیت ها و یا تفاوت بین مایکروفر و مایکروویو  آشنایی ندارید، حتماً این مقاله را بخوانید. مطمئن باشید کمترین کمکی که مطالعه این مطلب به شما می‌کند ، این است که شما بهترین محصول را با توجه به نیاز خود خریداری می کنید .

تفاوت مایکروفر و مایکروویو

تفاوت مایکروفر و مایکروویو

قطعا راحت ترین راه برای بیان تفاوت مایکروفر و مایکروویو معرفی هر یک از آن ها و شرح کارایی آن هاست ؛ از ادامه این مطلب شما بیشتر با کارایی این دو آشنا خواهید شد .

1.مایکروویو

تصور کنید برای رفتن به محل کار دیرتان شده است و هیچ فرصتی ندارید تا در خانه صبحانه بخورید. مایکروویو می تواند صبحانه را به سرعت برای شما گرم و آماده کند. ممکن است روز بعد مجبور باشید تا ساعت 3 بعد از ظهر کار کنید و وقتی برای تهیه غذا نداشته باشید، میتوانید ساندویچی تهیه کنید و در مایکروویو گرم کنید..

در واقع شما میتوانید به راحتی هر غذایی را در آن یخ زدایی یا گرم کنیدو در نهایت حتی برخی غذاهارا در آن بپزید اما نمیتوانید از آن انتظار پخت غذاهایی مشابه غذاهای پخته شده در فر را داشته باشید . لازم است بدانید که ماکروویو ها از امواج مایکرو استفاده میکنند تا غذای شما را گرم کنند . مایکروویو نوعی موج است که در بین امواج رادیویی و تششع مادون قرمز در طیف الکترومغناطیس قرار می گیرد.  در مورد اجاق های مایکروویو معمولا از فرکانس موجی استفاده می شود که تقریبا ۲۴۵۰ مگاهرتز (۲٫۴۵ گیگاهرتز) است.

مایکروویو

2.مایکروفر

اغلب مایکروویو را به مشتریانی پیشنهاد میدم که علاوه بر گرم نمودن غذا، یخ زدایی و کار هایی مشابه به این از دستگاه خود پخت غذاهایی همچون پیتزا و کیک انتظار دارند. این افراد می بایست با علم به این موضوع که مایکروویو نمیتواند نیاز های این چنینی آن ها را برآورده کند اقدام به خرید مایکروفر یا سولاردام کنند . مایکروفر یا همان آون توستر از نظر ظاهری شاید مشابه مایکروویو باشد اما از حق نگذریم نمیتوانید کارایی های آن را با مایکروویو مقایسه کنیم چرا که این دستگاه با توجه به قیمت پایینی که نسبت به آن دارند اغلب میتواند کارایی های بیشتری از خود نشان دهد.

به طور کلی میتوان گفت عملکرد این دستگاه توسط المنت های های حرارتی میباشد. المنت های حرارتی گرما را در درون دستگاه می تابانند و به وسیله گرمای به دست آمده غذای شما پخته می شود .

مایکروفر

تفاوت مایکروفر و سولاردام

سوالی که خیلی از افراد از ما میپرسند این است که سولاردام چیست و تفاوت بین مایکروفر و سولاردام در چیست ؟ در رابطه با تفاوت مایکروفر و مایکروویو که پیش از این به طور کامل این دو دستگاه را با یکدیگر مقایسه کردیم اما دستگاه دیگری وجود دارد که این روز ها بسیار مورد استقبال قرار گرفته است این دستگاه سولاردام است . خیلی از افراد نمیدانند که سولاردام چیست در ادامه ما به شما میگوییم سولاردام چیست تا به راحتی بتوانید سولاردام را از مایکروفر و مایکروویو تشخیص دهید و تفاوت مایکروفر و سولاردام را نیز بدانید .

تفاوت مایکروفر و سولاردام

سولاردام چیست ؟

همانطور که پیش از این گفتیم مایکروفر دستگاهی است که میتوان از آن برای پخت و پز نیز استفاده کرد و مایکرووی نیز برای گرم کردن و یخ زدایی کاربرد بیشتری دارد اما سولاردام دستگاهی است که هر دو قابلیت را دارد و هم زمان به وسیله امواج غذا را به سرعت گرم کرده و به وسیله المنت های گرمایی که دارد موجب پخت غذا می شود . با داشتن یک سولاردام شما دیگر نیازی به داشتن لوازم دیگر مانند مایکروفر ومایکروویو و تستر نخواهید داشت . اولین بار برند ال جی به تولید این وسیله برقی دست زد و اکنون بسیاری از برند های مطرح جهانی نیز سولاردام را با نام خود تولید میکنند .

سولاردام چیست ؟

احتمالا تا اینجا تا حدودی با کارایی ها و تفاوت های بین سولاردام ، مایکروفر و مایکروویو آشنا شده اید . اگر به اطلاعات مفید تر و عمیق تری درباره تفاوت بین این دو نیاز دارید در ادامه به صورت کلی و تخصصی به بررسی تفاوت مایکروفر و مایکروویو می پردازیم .

امواج ؛ اولین تفاوت بین مایکروفر و مایکروویو

تفاوت مایکروفر و ماکروویو در این است که مایکروویو مواد غذایی شما را با استفاده از امواج تابشی خود در کوتاه ترین زمان ممکن درست می کند ولی مایکروفر با داشتن المنت های گرمایشی غذای شما را در مدت زمانی نسبتا بیشتر از مایکروویو ولی به طور کامل گرم یا میپزد و در اصطلاح غذابه طور کامل مغز پخت می شود.

تفاوت مایکروفر و مایکروویو

تفاوت در پخت غذا

یکی از مهمترین تفاوت های بین مایکروفر و ماکروویو نوع پخت غذا در این دو میباشد که تفاوت بینشان بسیار مشهود است . همانطور که در بالا اشاره کردیم غذا در مایکروفر به خوبی مغز پخت می شود و می توانیم غذایی با کیفیت بسیار بالاتری نسبت به مایکروویو را شاهد باشیم . چرا که گرما به خوبی در محفظه این دستگاه توسط فن کانوکشن به گردش در می آید .

تفاوت مایکروفر و مایکروویو

مایکروفر بهتر است یا مایکروویو ؟

خیلی از افرادی که برای خرید به ما مراجعه میکنند اولین سوالی که میکنند این است که مایکروفر بهتر است یا مایکروویو در پاسخ به این افراد همیشه میگوییم انتظار شما چیست ؟ میخواهید از این دستگاه برای پخت و پز استفاده کنید و یا فقط به دنبال یک دستگاه میگردید که از آن برای گرم کردن غذا ، یخ زدایی نان و … استفاده کنید . کاربری دستگاه ها با یکدیگر فرق میکند و این که مایکروفر بهتر است یا مایکروویو بستگی به این دارد که شما برای چه چیزی میخواهید از آن استفاده کنید .

مایکروفر بهتر است یا مایکروویو

مایکروفر بهتر است یا سولاردام ؟

این سوال هم جزو سوالات بسیار پر کاربرد است که مایکروفر بهتر است یا سولاردام . طبق توضیحاتی که تا این جا برایتان داده ایم باید متوجه شده باشید که سولاردام چیست ، مایکروفر چیست و مایکروویو چیست و کاربرد های آن و تفاوت های مابین آن ها را متوجه شده باشید . سولاردام با توجه به قابلیت هایی ک دارد بهتر از مایکروفر و مایکروویو عمل میکند اما با توجه به قیمت بالاتری که نسبت به مایکروفر و مایکروویو دارد ممکن است خیلی از افراد از خرید آن صرف نظر کنند . ای سوال که مایکروفر بهتر است یا سولاردام هم کاملا بستگی به نوع استفاده و نیاز شما دارد .

مایکروفر بهتر است یا سولاردام

بهترین مارک سولاردام

همانطور که گفتیم سولاردام ها اولین بار توسط کمپانی ال جی تولید و روانه بازار شدند . پس از ال جی برند های بسیاری نیز در این زمینه شروع به فعالیت کردند . برند هایی که شاید اکنون بهتر از خود برند اصلی سولاردام تولید کنند . از بهترین مارک سولاردام ها که امروزه در بازار موجودند و برای استفاده روزمره مناسبند میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

 1. سولاردام ال جی
 2. سولاردام بوش
 3. سولاردام سامسونگ
 4. سولاردام دوو
 5. سولاردام دلمونتی
 6. سولاردام پاناسونیک
بهترین مارک سولاردام
فرق توستر و مایکروفر در چیست ؟

همانطور که از نام آن معلوم است توستر دستگاهی است برای تست کردن ، برشته کردن و گریل کردن غذا های مختلف اما مایکروفر ها برای پخت کامل مواد غذایی کاربرد دارند.

اصلی ترین فرق سولاردام با مایکروفر در چیست ؟

سولاردام و مایکروفر هر دو برای پخت غذا استفاده می شوند اما سولاردام ها علاوه بر المنت گرمایی و فن کانوکشن از امواج هم برای داغ کردن سریع مواد غذایی استفاده میکنند در واقع سولاردام ترکیبی از مایکروفر و مایکروویو است .

قیمت سولاردام در بازار چقدر است ؟

با توجه به این که سولاردام ها قابلیت های بالاتری نسبت به مایکروفر و مایکروویو ها دارند طبیعی است که از قیمت بالاتری هم نسبت به آن ها برخوردار باشد .

این که میگویند مایکروفر امواج مضر دارد واقعیت است ؟

چند سالی است که تا صحبت از مایکروفر به میان می آید عده ای به شدت با این وسیله پر کاربرد مخالفت میکنند و این مخالفت هم به دلیل امواج مضر است . اما خوب است بدانید که هنوز هیچ منبع علمی در رابطه با امواج مایکروفر که بر بدن تاثیر بگذارد صحبت نکرده است .

3 دیدگاه در “تفاوت مایکروفر و مایکروویو [اطلاعاتی که فروشندگان فاش نمیکنند]

 1. راد گفت:

  وای من همیشه برام جای سوال بود که تفاوت مایکروفر ، میاکروویو، فر برقی و سولاردام چیه ممنون

  1. پریسا گفت:

   خوشحالیم که مطلب ما مفید واقع شده براتون

  2. پریسا گفت:

   خوشحالیم که مطلب ما براتون مفید بوده دوست عزیز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *