قیمت خرید انواع آب چکان شیک 1400[کابینتی،رومیزی،توکار و..]

آذر 23, 1400
بلاگ
آب چکان

معمولا برای خرید آب چکان ظرفشویی آشپزخانه معیار هایی وجود دارد که یکی از مهم ترین این معیار ها ابعاد و سایز جای آبچکان آشپزخانه می باشد ، که این موضوع به طراح کابینت آشپزخانه شما و نوع ساخت و ساز آن نیز بستگی دارد ، به عنوان مثال مدتی بود که همه کابینت کاران بالای سینک را برای جای آبچکان در نظر میگیرفتند اما امروزه نمونه خانه های امروزی دارای جایی برای آبچکان آشپزخانه نیستند ، به همین دلیل مدل آبچکان های رومیزی ، ریلی ، به صورت سبد کنار سینک و … نیز وجود دارند . در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا با انواع آب چکان ها و قیمت آن ها آشنا شوید و بتوانید بهترین مدل را برای خود خریداری کنید .

اما چیزی که در زمان خرید و استفاده از آبچکان اهمیت دارد راحتی استفاده شما می باشد ، معمولا پس از آن که ظروف را می شوید معمولا نیاز به جایی است ظروف را تا زمانی که خشک شوند بر روی آن قرار دهید. پیشنهاد میکنیم مطلب سبد نان و سبزی را هم مطالعه کنید .

آب چکان

انواع مدل آبچکان آشپزخانه

1. آبچکان توکار (آبچکان داخل کابینت)

از معروف ترین و پر طرفدار ترین نوع آب چکان ها می توان به آبچکان توکار نیز اشاره کرد . این مدل آبچکان معمولا جایی در داخل کابینت قرار دارد و بالای سینک نیز نصب می شوند . این مدل آبچکان معمولا ثابت بوده است و امکان جا به جایی آن نیز وجود ندارد ، اما با توجه به آن که در بالای سینک ظرفشویی قرار درد استفاده از آن ها راحت بوده است و با توجه به فضایی که وجود دارد در مدل های ریلی ، دو طبقه ای و … نیز وجود دارد .

قیمت آبچکان داخل کابینت

در مورد قیمت آبچکان داخل کابینت لازم است بین کنیم که این مدل آبچکان ها خود در انواع جنس های مختلف و طرح های گوناگون وجود دارند اما معمولا از قیمت متناسبی برخوردار هستند و نیاز به تهیه بودجه سنگین برای خرید جا ظرفی داخل کابینتی نمی باشد .

آبچکان توکار

2. آبچکان رومیزی

معمولا د برخی از خانه های جای سینک ظرفشویی در جایی قرا دارد که امکان نصب کابینتی آبچکان آشپزخانه در بالای سینک وجود ندارد در این جا است که ما خرید آب چکان رومیزی می باشد. مدل آبچکان های رومیزی در انواع مدل های مختلف و جنس های رومیزی می باشد ، خوبی این نوع آب چکان این است که قابل حمل بوده و به راحتی می توان آن را در کنار سینک و یا حتی روی میز ناهار خوری خود نیز قرار داد .

3. آب چکان دیواری

از دیگر مدل آبچکان ها می توان به مدل آب چکان دیواری و یا آویز نیز اشاره کرد . اگر می خواهید از این نوع آب چکان استفاده کنید و دسترسی خوب هم به ان داشته باشید بهتر است تا جلوی سینک ظرفشویی شما دیواری وجود داشته باشد .این نوع آب چکان ها از طراحی زیبا برخوردار هستند و در واقع طرح کلاسیک تری دارند و جلوه زیباتری به میز پذیرایی شما می بخشد .

 آبچکان دیواری

4. آب چکان ریلی آشپزخانه

یکی از جدیدترین مدل آبچکان های یه در بازار وجود دارد آب چکان ریلی می باشد که معمولا به صورت توکار در داخل کابینت قرار میگیرند و نمونه هایی از آب چکان توکار کابینتی ، ریلی در بالای سنک نیز وجود دارد ف معمولا اگ تعداد ظررفی که می شویید خیلی زیاد تر از حد معمول بوده ما به شما خرید آبچکان ریلی کابینتی را پیشنهاد می کنید چرا که این نوع آب چکان ثابت نبوده و بر روی ریل های حرکت می کند و فضای بیشتری را برای قرار دادن ظروف در اختیار دارند . قطعا این مدل آب چکان ظرفشویی از ظرفیت بالاتری برخوردار بوده است .

5. آبچکان سینک

آبچکان های سینک در انواع مختلف آبچکان بالای سینک ، آبچکان کنار سینک و آبچکان روی سینک نیز وجود دارد . انتخاب بهترین نوع آب چکان سینک نیز بستگی به موقعیت سینک ظرفشویی شما نیز دارد . در رابطه با قیمت آبچکان بالای سینک لازم است بیان کنیم که این نوع جا ظرفی ها خود در انواع و اقسام مدل های گوناگون و جنس های مختلف در بازار وجود دارند به همین دلیل هر یک از آن ها با توجه به نکاتی دارای قیمت های مختلفی می باشند. به آبچکان کنار سینک معمولا سبد کنار سینک هم گفته می شود .

آبچکان سینک

آب چکان چه مدلی بخرم خوبه ؟

همانطور که پیش تر هم برای شما بیان کردیم مدل آبچکان های آشپزخانه در انواع و اقسام طرح و مدل های گوناگون در بازار وجود دارند به همین دلیل ما به شما خرید اینترنتی آبچکان ظرفشویی را پیشنهاد میکنیم ، با خرید اینترنتی به راحتی می توانید انواع آب چکان ها را مشاهده کرده و انواع قیمت آبچکان ظرفشویی را بررسی کرده و سپس طبق نیاز خود و مطابق با موقعیت سینک ظرفشویی خود بهترین مدل آبچکان را انتخاب و خریداری کنید ، در ادامه این مطب انواع آبچکان ها را همراه با لینک خرید معرفی کرده ایم .

قیمت آب چکان ظرفشویی چقدر است ؟

یکی از مهم ترین نکات در زمان خرید آب چکان ، بررسی قیمت آب چکان می باشد . در رابطه با قیمت آبچکان ها لازم است بیان کنیم که قیمت آبچکان ظرفشویی به عوامل مختلفی چون جنس آبچکان آشپزخانه ، نوع بنرد جا ظرفی ، طرح و مدل جا ظرفی ،کیفیت و .. نیز بستگی دارد ، به علاوه آن چون جا ظرفی ها خود داری قیمت ها مختلفی هستند به همین دلیل معمولا از قیمت های مختلف . متنوعی برخوردار هستند ، در این مطلب با معرفی بهترین مدل آبچکان های پر فروش بازار قصد داریم تا قیمت ان ها را هم بررسی کنیم .

انواع جنس جا ظرفی و یا آبچکان ظرفشویی در بازار

1. جا ظرفی استیل

بیشتر آبچکان هایی که در بازار وجود دارند از جنس استیل ساخته شده اند که بسیار هم پر طرفدار هستند ، در زمان خرید آبچکان لازم است به این موضوع توجه داشته باشید که جنس مورد نظر حتما از نوع استیل و یا فولاد ضد زنگ ساخته شده باشد چرا که معمولا آبچکان ها در معرض رطوبت قرار دارند و مدل استیل هایی که ضد زن نباشد به راحتی در برابر این رطوبت واکنش نشان داده و زنگ می زند و ظاهر بدی پیدا خواهند کرد. معمولا قیمت آبچکان استیل درجه یک از سایز جنس های جا ظرفی بیشتر خواهد بود .

2. جا ظرفی پلاستیکی

همانطور که قطعا میدانید این روز ها انواع ظروف پلاستیکی در طرح و رنگ های مختلف در بازار وجود دارند به همین دلیل می توان بیان کرد که مدل آبچکان های پلاستیکی نسبت به دیگر جنس ها از تنوع بالاتری برخوردار بوده اند اما در مقابل قیمتی آبچکان پلاستیکی نسبت به آبچکان چوبی و استیل پایین تر بوده است .

آب چکان

5. آبچکان فلزی

در رابطه با این نوع آبچکان ها باید بگویی م که در مدل های آبچکان استیل و یا آبکاری نیز ساخته می شوند که پیش تر در مورد آب چکان استیل صحبت کردیم ، حال در رابطه با آبچکان آبکاری لازم است بیان کنیم که قیمت آب چکان آبکاری معمولا از قیمت جنس استیل آن ها ارزان تر بوده است و اگر بر روی آن خراشی ایجاد شود به راحتی دچار زنگ زدگی می شود و ظاهر نامناسبی پیدا خواهند کرد . مدل آبچکان آبکاری از نظر ظاهر شبیه به آبچکان استیل می باشد در ادامه راجع به نحوه تشخیص آن ها از هم صحبت خواهیم کرد .

3. جا ظرفی چوبی

مدل آبچکان های چوبی هم این روز ها بسیار روی بورس هستند به خصوص مدل آبچکان کنار سینک چوبی اما چون جنس چوب زیاد نباید در معرض رطوبت و آب قرار گیرد به همین دلیل امکان آسیب به آن ها زیاد است ، اکثرا این نوع آبچکان را به عنوان دکوری و تزیین می توان در کنار سینک قرار داد که آن هم تصویه می شود مدل جا ظرفی شما از جنس بامبو ساخته شده باشد که از مزایای بیشتری برخوردار بوده است و در برابر رطوبت و آب مقاومت بالاتری هم دارد .

جا ظرفی چوبی
چگونه آبچکان استیل اصل را تشخیص دهیم ؟

در پاسخ به این سوال شما نیاز به تست با آهن ربا است معمولا آهن ربا به آبکش استیل اصل نمی چسبد اما به مدل آبچکان آبکاری شده نیز می چسبد .

بهترین جنس آب چکان آشپزخانه کدام است ؟

در این جا انواع آبچکان ها را برای شما معرفی کردیم اما بهترین جنس آبچکان آشپزخانه در بازار جنس استیل ضد زنگ می باشد .

بهترین مارک آبچکان در بازار چیه بخرم ؟

برند های متنوعی هستند که انواع آبچکان ها را تولید می کنند . از بهترین برند ها می توان به آب چکان یونیک ، آبچکان اولر ، آبچکان وینتج و… نیز اشاره کرد .

4.8/5 - (22 امتیاز)
پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.