کم مصرف ترین کولر گازی کدام است ؟ [با قیمت 1401]

تیر 26, 1401
بلاگ
کم مصرف ترین کولر گازی

از نظر شما کم مصرف ترین کولر گازی بازار کدام است ؟ پیش تر در مطالبی در مورد بهترین مارک کولر گازی ها چون کولر گازی هایسنس ساخت کجاست ؟ و … نیز صحبت کرده بودیم اما سوالات زیادی در مورد کم مصرف ترین کولر ها نیز از ما پرسیده میشد . با توجه به آن که الان در فصل گرما هستیم قطعا هممون میدونیم که با شرایط گرم تر شدن هوا بیش تر اوقات کولر هامون روشنه اما با این حال نگرانی زیادی برای هزینه های ناشی از مصرف برق دارین و نگران پرداخت بدهی قبض برقمون هستیم ، به همین دلیل است که اکثرا به دنبال خرید کم مصرف ترین کولر گازی ها هستیم به خصوص که نرخ هزینه های ناشی از مصرف برق روز به روز بالاتر می رود و همین عامل نگرانی خانواده ها را بیشتر کرده است.

از این رو ما در این مطلب سعی کرده ایم تا چند تا از کم مصرف ترین کولر گازی ها را به شما معرفی کنیم ، در کنار این مطلب پیشنهاد می شود مطلب ابعاد کولر آبی 4000 آبسال را هم مطالعه کنید .

کم مصرف ترین کولر گازی

از کجا بفهمیم کولر گازی ما کم مصرفه یا نه ؟

در رابطه با این موضوع باید صریح واضح بیان کنیم که معمولا میزان مصرف برق کولر گازی ها تنها به یک عامل وابسته نبوده و عوامل مختلفی در این موضوع دخیل هستند . اما در کل لازم است بدانید که در بازار دو نوع کولر گازی کم مصرف نیز وجود دارد .

کولرگازی انرژی A++ اینورتر دار فوق کم‌مصرف
کولرگازی انرژی a++ بدون اینورتر

همانطور که میبینید که هردوی این کولر ها دارای رتبه صرف انرژی A بوده اند . در این جا باید بیان کنیم که موارد و عواملی چون کیفیت ساختاری کولر گازی ها ، نوع کمپرسور و برند آن ، سیستم فن موجود و حجم و بزرگی رادیاتور ها و حتی نوع گاز مبرد می تواند بر روی مصرف برق کولر گازی ها تاثیر بگذارد . در صورتی که کولر گازی شما بدون اینورتر باشد اما از کیفیت ساخت بالایی برخوردار باشد باز هم جزو کولر های کم مصرف نیز به حساب می آیند .

کم مصرف ترین مدل کولر گازی کدام است ؟

کولر گازی اجنرال مدل ASGS30LFCA

این کولر گازی یکی از کم مصرف ترین کولر های موجود در بازار می باشد ، موتور آن از نوع توشیبا از کشور تایلند بوده است و گرید انرژی آن به اندازه A+++ نیز می باشد . نکته جالب توجه در این کولر ها این است که از کیت های اینورتر در آن ها استفاده شده که با توجه به دمای محیط سرعت کمپرسور را تغییر می دهد و از این رو نسبت به مدل کولر ها معمولی حدود 73 درصد برق کمتری مصرف می کنند . این مدل کولر گازی دارای ظرفیت 30000 بوده و به خوبی می تواند دمای محیط 100 متری را تغییر دهد .

کولر گازی اجنرال مدل ASGS30LFCA

کولر گازی ال‌جی مدل NP307SK3

یکی دیگر از کولر های گازی که می توانیم آن را به عنوان کم مصرف ترین کولر ها معرفی کنیم این محصول می باشد . شرکت مورد نظر برای تولید این کولر ها از کیت اینورتر نیز استفاده کرده است ، در کنار آن از برد فول دی سی اینورتر نیز استفاده شده که سبب شده تا مصرف برق این کولر ها نسبت به مدل های معمولی حدود 83 درصد کاهش پیدا کند . گرید انرژی این محصول به اندازه A+++ می باشد . در کنار این عوامل دارای سیستم تقویت برد مدار بوده تا دوام دستگاه افزایش پیدا کند .

کولر گازی ال‌جی مدل NP307SK3

کم مصرف ترین مارک کولر گازی کدام است ؟

در این جا چند تا از برترین برند هایی که مدل کولر ها و اسپیلت های کم مصرفی را تولید می کنند را به شما معرفی خواهم کرد .

1. کولرهای گازی برند اجنرال OGENERAL:

در ابتدای جدول می توانیم کولر گازی های اجنرال را به شما معرفی کنیم . برند اجنرال در حقیقت یکی از پرفروش ترین برند های کولر گازی در بازار می باشد که قطعا اکثر شما ها این برند و کولر ها و اسپیلت های محبوب آن را میشناسید . این برند مدل کولر هایی با رده مصرف انرژی A++ نیز تولید می کند . به علاوه رتبه مصرف انرژی خوب این نوع کولر گازی ها از استحکام و مقاومت خوبی هم برخوردار بوده اند .

کولر های برند اجنرال در آب و هوای گرم و داغ تابستونی از مقاومت زیادی برخوردار بوده اند و دارای تنوع بالایی هستند . از این رو به راحتی می توانید کولر گازی مورد نظر خود را از برند اجنرال پیدا کنید .

2. کولر های گازی برند گری GREE:

بعد از برند اجنرال می توانیم برند گری را معرفی کنیم که مدل کولر های کم مصرفی را تولید می کند . برند گری یکی از بزرگ ترین تولید کنندگان کولر گازی ها در جهان می باشد که در زمینه تولید انواع سیستم های تهویه مطبوع نیز فعالیت می کند . برند گری در سال 1991 تاسیس شده است . کولر گازی های این برند از تنوع بالایی برخوردار بوده اند .

علاوه بر تنوع بالا کولر های گری از استحکام خوبی هم برخوردار بوده است و مصرف برق کمی هم دارد . پنل های داخل این اسپیلت بسیار کم حجم بوده و فضای کمی را اشغال می کنند .

بیش تر در جاهای پر تردد چون پاساژ ها ، بازار های سر پوشیده ، رستوران ها و اماکن عمومی نیز از کولر های برند گری نیز استفاده می شود .

3. کولر گازی جنرال GENERAL:

از دیگر برند هایی که مدل کولر گازی های کم مصرفی را تولید می کنند می توان به کولر های برند جنرال نیز اشاره کرد . جنرال جزو برند های شناخته شده و معروف بوده که برای ساخت موتور کولر های خود از موتور توشیبا از کشور تایلند نیز بهره برده است . رتبه مصرف انرژی این کولر های معمولا B بوده و از قیمت پایین و مناسبی برخرودار بوده که سبب محبوبیت بیشتر آن ها شده است .

کولر گازی های کم مصرف چه ویژگی هایی دارند ؟

1. نوع کمپرسور

نوع کمپرسور کولر گازی های کم مصرف بهتر است از نوع کمپرسور روتاری باشد که این کمپرسور بیشتر برای مناطق و آب و هوای معتدل نیز کاربرد دارد . البته کولر گازی های دیگری هستند که برای آن ها از کمپرسور های اسکرول یا پیستونی استفاده میشود که این نوع کمپرسور ها از مصرف برق بالاتری برخوردار بوده اند و برای منطق گرمسیر بیشتر مناسب می باشند .

2. بررسی برد اینورتر

یکی دیگر از وِیژگی هایی که برای کولر گازی ها وجود دارد استفاده از کیت اینورتر یا برد اینورتر می باشد . در این جا با تنظیم کردن دور موتور کولر گازی ها می توان مصرف برق آن ها کاهش داد و در این حالت می تواند سبب مصرف بهینه انرژی شود . در حقیقت می توان این گونه بیان کرد که سیستم اینورتر با توجه به دمای محیط سرعت کمپرسور را تغییر می دهد از این رو نسبت به مدل کولر گازی هایی که همش روی سرعت ثابتی هستند مصرف برق بصرفه تری دارند .

3. گاز مبرد

در اینجا لازم به ذکره که در کولر گازی ها از مبرد های مختلفی نیز استفاده می شود و مدل مبرد های R410A بیشترین میزان سرما را تولید می کنند . در صورتی که میزان خنک کنندگی کولر ها افزایش پیدا کند فشار کمتری به دستگاه وارد می شود و از این رو سبب کاهش هزینه های مصرفی از انرژی برق می شود . معمولا مدل کولر های کم مصرف از این نوع مبرد نیز استفاده می کند .

4. رده انرژی

میدانید که رتبه انرژی محصولات برق با حرف انگلیسی نیز تشخیص داده می وند ، نکته مهم این جاست که هر اندازه رتبه انرژی محصولی به سمت حرف A نزدیک باشد مصرف انرژی آن کمتر خواهد بود . معمولا پیشنهاد می شود کولر گازی هایی را انتخای کنید که دارای رتبه مصرف انرژی A++ یا A+++ نیز هستند .

کم مصرف ترین کولر گازی
بهترین کولر گازی کم مصرف کدام است ؟

در این مطلب بهترین مارک هایی که کولر گازی های کم مصرفی را تولید می کنند به شما معرفی کرده ایم ، از جمله از این برند ها می توان اجنرال ، گری و.. نیز اشاره کرد .

بهترین مدل کولری که مصرف برق کمی دارد کدام است ؟

در این مطلب سعی شده است تا بهترین کولر هایی که از مصرف برق و انرژی کمی برخوردار هستند را به شما معرفی کنیم .

2.8/5 - (6 امتیاز)
پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.