دسته‌بندی نشده

نکاتی برای خرید تابه رژیمی

نکاتی برای خرید تابه رژیمی

نکاتی برای خرید تابه رژیمی : ماهیتابه های رژیمی یکی از محصولاتی هستند که از مزایا و ویژگی های بالایی برخوردار هستند ، مطمئنا در تلویزیون ، ماهواره ، رسانه ها و … با تبلیغات های گسترده ای در رابطه با محصولات چاقی و لاغری رو به رو شده اید ، شاید تا به حال هزاران مرتبه به دلتان افتاده تا این محصولات را خریداری کنید اما ترس از ایمنی آن و ترس از این که تاثیر گذار نباشند باعث شده است تا بی خیال این محصولات بشوید ضمن آن که از گوشه و کنار خبر ها یا شایعاتی به گوش می رسد که بعضی از این محصولات تقلبی بوده و نه تنها به افراد سود نرسانده اند بلکه باعث مشکلاتی در سلامتی  آنان نیز شده است .

تابه های رژیمی در سلامتی و کاهش وزن بسیار مناسب بوده اند ، شاید با خود فکر کنید که چگونه یک تابه می تواند چنین کاری را بکند ؟ برای یافتن پاسخ این سوال و همچنین آشنایی با نکاتی برای خرید تابه رژیمی پیشنهاد می شود تا در ادامه این مقاله با ما همراه باشید .

 

نکاتی برای خرید تابه رژیمی

مزایای تابه رژیمی

قبل از آن که شما را با نکاتی برای خرید تابه رژیمی آشنا کنیم بد نیست که با مزایای طبخ غذا درون تابه های رژیمی به جای تابه های معمولی آشنا شوید . برخی از این مزایا عبارتند از :

1- این تابه ها دارای قفل مغناطیسی محکمی هستند که باعث می شود دو درب آن ها بر روی یکدیگر چفت شود .

2-  در هنگام پختن و یا سرخ کردن مواد غذایی درون این تابه ها نیاز به روغن بسیار کمی است و یا آنکه حتی میتوان از هیچ روغنی استفاده نکرد .

3-  بخار ایجاد شده درون این تابه ها باعث می شود تا مواد غذایی به صورت بخارپز شده و نرم باشد .

4- غذایی که درون این تابه ها تهیه می شود کالری خود را از دست می دهند . هر چه مواد غذایی کالری کمتری داشته باشد کمتر باعث اضافه وزن می شود بنابراین مواد غذایی پخته شده درون این تابه ها باعث می شود تا کالری کمتری به بدن برسد.

5- این تابه رژیمی به صورت دو طرفه است و این امکان را ایجاد کرده است تا به راحتی بتوان از هر دو طرف آن بر روی شعله استفاده کرد .

7-  تابه های رژیمی از جنس چدن هستند که از پوشش نچسب بسیار قوی برخوردار هستند و باعث می شود تا مواد غذایی به تابه ها نچسبد .

8- یک طرف این تابه ها به صورت سطح صاف است و طرف دیگر آن دارای شیار هایی است که برای پخت و تهیه غذاهایی مانند : استیک ، مرغ ، گوشت و کباب و … مناسب تر است .

 

نکاتی برای خرید تابه رژیمی

نکاتی برای خرید تابه رژیمی

همانطور که در ابتدای مقاله نیز گفتیم هدف از نوشتن این مقاله باز گو کردن نکاتی برای خرید تابه رژیمی است . همه بر این واقفیم که رعایت رژیم غذایی مناسب چقدر در سلامتی ما موثر است . لازمه یک پخت و پز سلامت و رژیمی پس از استفاده از مواد غذایی سالم داشتن لوازم پخت و پز سالم و مخصوص طبخ رژیمی است . در ادامه شما را با نکاتی برای خرید تابه رژیمی آشنا خواهیم کرد .

انتخاب برند مناسب

در راستای آشنا کردن شما با نکاتی برای خرید تابه رژیمی ، اولین نکته ای که باید به آن اشاره کنیم انتخاب برند مناسب است . قبل از خرید تابه رژیمی مورد نظر در رابطه با برند های موجود آن در بازار جست و جو کنید و به هیچ عنوان سرسری به خرید آن نپردازید چرا که در بازار نمونه هایی از تابه ها وجود دارند که برچسب برند های معتبر را دارند اما تقلبی و فیک  هستند ، چنین تابه هایی عمر کوتاهی داشته و بعد از مدتی استفاده به راحتی پوشش نچسب آن ها از بین رفته و دیگر قابل استفاده نمی باشند. پس تا جای ممکن سعی کنید از نمایندگی برند های معتبر و شناخته شده خریداری کنید .

 

نکاتی برای خرید تابه رژیمی

 انتخاب سایز مناسب و کاربردی

تابه های رژیمی در سایزها و ابعاد متفاوتی در بازار یافت می شوند به همین دلیل توصیه می شود تا بنا بر نیاز خود و تعداد افراد خانواده به خرید آن اقدام کند .به عنوان مثال یک خانواده دو نفره تابه رژیمی را در سایز بزرگ خریداری می کنند که از آن هیچ استفاده ای نمی کنند چرا که برای آنان بزرگ بوده و تابه رژیمی سایز کوچکتر مناسب چنین خانواده ای است .

 بررسی برشور و دفترچه راهنما

در کنار تابه های رژیمی دفترچه راهنما یا بروشوری وجود دارد که تمام اطلاعات لازم در رابط با تابه مورد نظر در آن نوشته شده است و شما می توانید قبل از خرید تابه خود دفترچه راهنمای آن را مطالعه کنید تا از جزئیات تابه مورد نظر مطلع شوید .

وجود قفل مغناطیسی قوی

یکی از نکاتی که برای خرید تابه رژیمی لازم است به آن توجه نشان دهید قفل تابه ها بوده است ،قفل مغناطیسی در تابه ها از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که لازم است تا این دو درب تابه ها محکم بر روی یکدیگر چفت شوند تا هیچ بخاری از ماهیتابه خارج نشود و همین بخار به دام افتاده درون ماهیتابه باعث می شود تا مواد غذایی کالری خود را از دست بدهند و آبدار و نرم شوند .

دسته و سطح نچسب با کیفیت

به دسته ماهیتابه مورد نظر دقت کنید تا از جنس نسوز باشد چرا که ممکن است در صورت برخورد با شعله آسیب ببینند  .

مورد دیگری که وجود دارد آن است سطح داخلی ماهیتابه را بررسی کنید تا از سالم بودن پوشش نچسب آن مطمئن شوید بعضی از ماهیتابه ها وجود دارند که ممکن است در حین جابه جایی آسیب ببینند و پوشش نچسب آن ها خراب شود به همین دلیل توصیه می شود تا قبل از خرید تابه خود آن را به دقت بررسی کنید .

 

نکاتی برای خرید تابه رژیمی

قیمت مناسب و مقرون به صرفه

یکی دیگر از نکاتی برای خرید تابه رژیمی  قیمت مناسب بودن تابه است . با توجه به آن که تابه های رژیمی در سلامت انسان تاثیر به سزایی دارند به همین دلیل میتوان گفت که  از قیمت مناسبی برخوردار هستند ، به هیچ عنوان گول قیمت های پایین را نخورید چرا که ممکن است تابه های بی کیفیت و بدون استانداردی را با قیمت پایین به شما بفروشند و از طرف دیگر این نکته را باید در نظر داشته باشید که قیمت بالای تابه ها نشان دهنده ی کیفیت آن ها نیست . به همین دلیل توصیه می شود تا قبل از خرید تابه ها در مورد آن ها تحقیق کنید .

نکات استفاده از تابه های رژیمی

نکات لازم در هنگام شست و شو

به هنگام شست وشوی این تابه ها دقت کنید تا از سیم ظرف شویی و پارچه های زبر استفاده نکنید چرا که ممکن است به پوشش نچسب آن ها آسیب وارد شود.

در شست و شوی تابه های رژیمی از مواد شوینده نامناسب مانند وایتکس استفاده نکنید .

برای شست و شوی تابه ها می توانید واشر سیلیکونی دور درب را جدا کرده و بشویید .

 

نکاتی برای خرید تابه رژیمی

برای مواظبت از پوشش چه نکاتی را باید رعایت کنیم ؟

نکته ی دیگری که وجود دارد آن است که تابه های خالی را به صورت مستقیم بر روی شعله قرار ندهید چرا که در این حالت ممکن است لایه بیرونی و درونی آن ها استفاده نشود .

اگر از روی بی دقتی غذای شما سوخت یا ته گرفت به هیچ عنوان با سیم ظرف شویی به جان تابه ها نیفتید در عوض مقدار کمی آب گرم درون تابه ها ریخته و بگذارید چند ساعت استراحت کند وقتی به سراغ آن بروید متوجه می شوید که مواد غذایی سوخته و چسبیده به تابه به راحتی جدا شده اند .

به دلیل آن که تابه های رژیمی دارای پوشش نچسب هستند به همین دلیل توصیه می شود تا در هنگام پخت و پز از قاشق چنگال چوبی و پلاستیکی استفاده کنید چرا که درصورت استفاده از قاشق چنگال های فلزی ممکن است در هنگام به هم زدن مواد غذایی بر روی پوشش نچسب تابه خط و خش ایجاد شود .

نکاتی برای خرید تابه رژیمی

نکات مهم دیگری که پیشنهاد می شود آن ها را رعایت کنید

حال که نکاتی برای خرید تابه رژیمی را دریافتید لازم است تا با نکات استفاده از این مدل تابه ها آشنا شوید .

  • اگر قرار است برای اولین بار از تابه های رژیمی استفاده کنید بهتر است تا از قبل دفترچه راهنمای آن را مطالعه کنید و با نحوه ی استفاده آن آشنا شوید .
  • بعد از تهیه غذا و سرو آن تابه مورد نظر را بلافاصله بشویید و همینطور مواد غذایی را برای ساعت ها درون تابه نگه ندارید .
  • در هنگام پخت غذا درون این نوع تابه ها آن ها را بر روی شعله ی متوسط قرار دهید ، نه آن قدر شعله را کم کنید که مغز پخت نشود و نه آنقدر شعله را زیاد کنید که شبیه سرخ کردنی شود .
  • در هنگام برگردادن تابه ها به جایگاه ناودانی شکل آن توجه کنید چرا که ممکن است به هنگام برگرداندن تابه آب و روغنی که در پشت تابه جمع شده است به بیرون ریخته شود و گاز شما را کثیف کند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *