نمایش دادن همه 2 نتیجه

اگر کسی باشیدکه اهل صبحانه ی کامل باشید مطمئنا میدانید خوردن صبحانه با نان های گرم و برشته بسیار دلپذیرتر میباشد از گذشته تا امروزه نان ها را به روش های مختلفی گرم میکردند به عنوان مثال نان ها بر روی آتیش و یا حرارت مستقیم قرار میداند که این کار ممکن است موجب سوختن نان شود و خواص آن را از بین ببرد .با رونمایی از توستر ها از جهات مختلفی فعالیت ها آسان تر شده و با وجود آن ها نیاز به گرم کردم غذا، نان و.... بر روی گاز یا حرارت کاهش یافته است . تستر ها با توجه به قابلیت تنظیم تایمری که دارند باعث میشوند که در زمان تنظیم شده ی معینی خاموش شوند  و مانع از سوختن غذا شوند، با این حال این دستگاه ها تاثیر به سزایی در صرفه جویی وقت انسان ها داشته  زیرا دیگر نیاز به مراقب زیاد در هنگام حرارت دهی غذا بر روی گاز نیست .

 انواع توستر

توستر ها که عموما آن ها را با نام هایی مانند فر برقی یا برشه کن  میشناسند یکی از وسایل آشپز خانه به شمار میروند . اولین کارآیی که این توستر ها دارند قابلیت گرم کردن و برشته کردن نان ها است . البته توستر ها انواع متفاوتی دارند که کارآیی هر کدام متفاوت است.تستر ها دارای سه مدل متفاوت در سایز ها و اشکال متفاوتی تولید میشوند .توستر ها به سه دسته توستر ساده ، آوون توستر و تستر نان تقسیم میشوند . همه ی توستر ها دارای قابلیت تنظیم تایمر هستند که آن یکی از مزیت های بارز این دستگاه است.

توستر ساده

اما در تستر های معمولی امکان گرم کردن نان و غذا فراهم شده است به عنوان مثال برای آب کردن پنیر روی پیتزا و یا ذوب کردن مواد جامد میتوان از این نوع توستر ها استفاده کرد . اندازه و سایز این تستر ها اصولا از آوون تستر ها کوچک تر هستند و برخلاف آوون توستر ها  امکان پخت غذا در آن ها وجود ندارد و بیشتر برای گرم کردن از آن ها اسفاده میشود . اگر کسی هستید که علاقه به خوردن غذاهای داغ دارید، خرید تستر برای شما بسیار کاربردی است .البته نکته ی حائز اهمیت این است که این توستر ها در آن ها امکان پخت غذا وجود ندارد . توستر ها به دلیل آن که دارای سینی های مجزا هستند به همین دلیل شستشوی آن ها ساده است و کار پیچیده و سختی نیست گرچه مدل های قدیمی آن از این قاعده تا حدودی مستثنا هستند.

آوون توستر

آوون توستر ها نوع دیگری از توستر ها هستند که همانند توستر ساده قابلیت گرم کردن نان ، مواد جامد فریز شده و مواد غذایی را دارند نکته ی قابل توجه ی این توستر ها و فرق عمده ی آن ها با تستر های ساده تاحدودی امکان پخت غذا و یا پخت کیک و یا حتی کباب کردن و .... در آن است اما به اندازه ی فر و یا ماکروویو غذا  به طور کامل در آن ها پخته نمیشود و یا به قول قدیمی ها غذا و یا کیک به طور کامل در آن ها مغز پخت نمیشود .

توستر نان

توستر نان دارای ظاهری نسبتا متفاوت تر از دیگر توستر ها هستند و فقط برای تست کردن و برشته کردن نان تست کاربرد دارند ممکن است توستر های نان در برند های مختف و با وجود طراحی های مختلف قابلیت های جدیدی را به این توستر ها اضافه کنند اما عموما کارآیی زیادی ندارند و بیشتر برای تست کردن نان های مربعی تست از آن ها استفاده میشود و این مدل از  توستر ها با توجه تعداد درگاه های قرار گیری نان در آن ها ظرفیت های متفاوتی دارند . این تستر ها اکثرا غیر قابل شستشو هستند . هرچه تعداد در گاه های قرار گیری نان در آن ها بالاتر باشد نان تست و برشته ی بیشتری به شما میدهد. اگر کسی هستید که مصرف روزانه ی نان تست شما بالاست لازم است که یه توستر نان در منزل خود به همراه داشته باشید . توستر های نان اصولا یا یدونه جایگاه برای نان دارند یا دوتا یا چهار تا که بسته به تعداد آن ها قیمت های آن ها متفاوت میباشد . از تستر هایی که دارای 4 جایگاه برای نان هستند اکثرا در مکان هایی مانند رستوران ها و کافه ها استفاده میشود .

مزایای توستر

  • یکی از مزایای تستر ها این است که در سایز های متفاوتی تولید میشوند که با توجه به نیاز میتوان آن ها را تهیه کرد .
  • تستر ها دارای تنظیمات ساده ای هستند به همین دلیل استفاده از آن ها راحت است .
  • یکی دیگر از نکته ی مثبت این توستر ها ایمنی بالای آن ها است .
  • تستر ها دارای قابلیت تنظیم تایمر هستند و میتوان با استفاده از این قابلیت از سوختن غذا جلوگیری شود .
  • یکی از مزیت های اکثر توستر ها  و آوون توستر ها در شیشه ای و شفاف آن ها است که برای چک کردن مواد داخل توستر نیاز به باز کردن در آن نمی باشد .

معایب توستر

  • زمان گرم کردن آن ها خیلی زمان بر است برخلاف ماکروویو ها که زمان کمی را برای داغ کردن غذا صرف میکند.
  • مصرف برق توستر ها نسبتا بالا است اما استفاده از آن در دفعات و زمان های کمتر تاثیر چندانی در مصرف برق شما ندارد.
  • یکی از نکات منفی تستر ها این است که در زمان استفاده از آن ها بدنه ی خارجی آن ها به شدت داغ میشود که ممکن است خطر ساز باشد .

نکات استفاده از تستر

سعی کنید بعد از گرم کردن غذا و حتی شاید پختن آن در توستر ها آن ها را بلافاصله تمیز کنید زیرا ممکن است درحین گرم کردن غذا اگر تیکه ای غذا داخل توستر بریزد در صورت تمیز نکردن و روشن کردن مجدد تستر بوی نامطبوع سوختنی در داخل توستر پخش میشود . در هنگام استفاده از توستر باید دقت داشته باشید که سیم برق آن صحیح باشد که مو جب اتصالی نشود . در هنگام استفاده از توستر به دلیل گرم شدن سریع بدنه ی خارجی ان به هیچ وجه نباید پوشش، ظرف و اشیای تزیینی و ... بر روی ان قرار داشته باشد به خصوص اشیای پلاستیکی که بلافاصله ذوب میشوند .

کاربرد های توستر

با توجه به به روز شدن تکنولوژی و فراهم آمدن تستر ها امکانات جدید تری به آن ها اضافه میشود و علاوه بر گرم کردن و برشته کردن نان و غذا در آن از آن ها برای پختن کیک ، پیتزا  و یا گرم کردن مواد جامد و فریز شده و موارد مختلف دیگر استفاده میشود .

 تفاوت توستر با فر و ماکروویو

تستر ها اصولا دارای المنت هایی در قسمت بالا و پایین هستند که اکثرا برای برشته کردن و گرم کردن به کار می رود اما فر ها دارای  شعله هستند که غذا در داخل آن ها بر اثر حرارت مستقیم آتیش در همه ی جهات به طور کامل پخته میشود.  از نظر ظاهری تستر و ماکروویو بسیار شبیه به یکدیگر هستند  و کاربر اکثر این وسیله ها ی برقی شبیه به همند و شاید تفاوت آن ها در مدت زمان مصرفی  پخت کامل غذا باشد .

 انواع برند های مختلف توستر ها

به دلیل آن که تستر ها جزو وسایلی هستند که ممکن است روزانه با آن سرو کار داشته باشید .بهتر است از برندهای معتبر و شناخته شده خرید کنید .برخی از انواع برند های این :

برند کنوود

اکثرا برند کنوود را میشناسند و میدانند که کنوود یکی از شناخته شده ترین کمپانی در زمینه ی محصولات لوازم خانگی است . تستر های برند کنوود از کیفیت بسیار بالای برخوردارند . برند کنوود تستر های متفاوتی با طرح ها و جنس بدنه های مختلفی تولید کرده است .

پارس خزر

پارس خزر برند ایرانی است که در جایگاه خود بسیار پیشرفت کرده و توجه بسیاری را به خاطر ویژگی های خوبی که در محصولاتش وجود دارد جلب کرده است . تستر های برند کنوود قابلیت های بالایی دارند اما به شخصه بر این نظریه ام که آوون تستر های پار س خزر از مدل تستر نان آن ها بهتر است و طرفداران بیشتری دارد.اگر در فکر خرید تستری با برندی ایرانی هستید بی شک پارس خزر یکی از عالی ترین انتخاب هاست .

برند فلر

برند فلر برندی آلمانی است که در زمینه ی محصولات برقی پیشرفت فراوانی کرده است یکی از محصولات پرفروش و خوب برند فلر توستر های آن هاست . پس از تاسیس این برند زمان زیادی نگذشته بود که برند فلر جزو یکی از مطرح ترین برند های لوازم برقی خانگی در سراسر جهان شد.

برند تکنو

برند کنوود با بیش از نیم قرن سابقه توانسته در جهت تولید لوازم برقی خانگی محبوبیت بسیاری را جذب کند .تستر های این برند در طرح های متفاوت و با قابلیت های گوناگون تولید شده اند که انتخاب را برای خریدار راحت تر میکنند تا بر اساس سلیقه و ویژگی های مدنظر خود توستر مورد نظ خود را انتخاب کنید.

برند بوش

برند بوش همانند برند فلر برندی بود که در آلمان تاسیس شد و از زمان تاسیسش در المان تا کنون توانسته است دستاورد ها و موفقیت های فراوانی را در تولید و ساخت محصولات خانگی و لوازم خانگی بدست آورد است . نکته ی مهم در هنگام خرید : در زمان خرید حتما این نکته را در نظر داشته باشید که به طول سیم برق تستر ها دقت کنید زیرا اکثرا کسانی هستند که به دلیل کوتاه بودن سیم برق تستر ها از آن ها استفاده ی لازم را نمیکنند .