بلاگ

انواع بند رخت آپارتمانی [دیواری ،کشویی ،چتری ،تاشو ،ایستاده]

انواع بند رخت آپارتمانی

امروزه خانه ها دیگر مانند قدیم ویلایی ساخته نمی شوند و اکثر همه در حال ساخت برج و آپارتمان هستند . اما مشکلی که وجود دارد این است که بعضی از آپارتمان ها خیلی کوچک ساخته می شوند و حتی فضایی مانند بالکن برای آن ها وجود ندارد تا افراد بتوانند استفاده کنند . بنابراین مدل هایی از انواع بند رخت آپارتمانی که برخی آن ها را با نام رخت آویز می شناسند روانه بازار شدند که با استفاده از آن ها می توانید به راحتی هر تعداد لباسی را که دارید پس از شست و شو بر روی بند رخت ها در منزل خود خشک کنید ، نکته ای که در اینجا وجود دارد آن است که هر بند رختی با توجه به مدلی که دارد برای آپارتمان ها و فضاهای متفاوتی مناسب است .

پس بهتر است قبل از خرید با انواع بند رخت های آپارتمانی آشنا شوید تا بتوانید مناسب ترین رخت آویز را برای آپارتمان خود انتخاب کنید . در این مقاله انواع بند رخت ها را برای شما بررسی کرده ایم.

انواع بند رخت آپارتمانی

انواع مدل رخت آویز های آپارتمانی

1. بند رخت دیواری

این مدل بند رخت ها بسیار محبوب هستند ، تنها کافی است تا در محل مناسبی این مدل بند رخت را به دیوار اتصال دهید ، این نوع بند رخت ها هم به حالت ثابت وجود دارند و هم به حالت متحرک . انتخاب هر کدام از آن ها بستگی به سلیقه و نیاز شما دارد .

بند رخت دیواری

2. بند رخت کشویی

این مدل یکی از جدیدترین مدل های بند رخت است که تقریبا می توان گفت به تازگی وارد بازار شده است ، این نوع بند رخت به گونه ای ساخته شده است که فضای بسیار کمی برای نگهداری لازم دارد . به هنگام استفاده باید انتهای بند رخت را به جایی مانند دیوار اتصال دهید و به حالت کشویی می توانید آن را جمع کنید و یا باز کنید . در واقع این مدل را هم می توان جزو دسته بند رخت دیواری به حساب آورد .

بند رخت کشویی

3. بند رخت چتری

برخی از این مدل به عنوان بند رخت طبقه ای یاد می کنند . عملکرد این مدل و نحوه استفاده از آن دقیقا همانند چتر است به همین دلیل نام بند رخت چتری را بر روی آن قرار داده اند ، این نوع بند رخت ممکن است به حالت دو طبقه ای و حتی سه طبقه ای در بازار به فروش برسند .

بند رخت چتری

4. بند رخت ایستاده

یکی دیگر از انواع بند رخت آپارتمانی ، بند رخت ایستاده است ، این مدل بند رخت در طرح های متفاوت مربعی شکل ، لوزی شکل و … وجود دارند که انواع آن ها به صورت طبقه ای در بازار پیدا می شوند ،البته بند رخت های ایستاده در اندازه و ارتفاع های متفاوتی تولید می شوند که باید متناسب با منزل خود بهترین مدل را انتخاب کنید .

بند رخت ایستاده

5. بند رخت جمع شو

این مدل بند رخت ها بیشتر مناسب برای استفاده در حمام ها هستند ، در واقع در دو طرف این رخت آویز ها گیره هایی وجود دارد که می توانید با اتصال این گیره ها به دو طرف، رخت آویز جذابی را ایجاد کنید و از آن استفاده کنید .

بند رخت جمع شو

6. بند رخت شوفاژی

این مدل بند رخت ها دارای قلاب هایی هستند که با استفاده از این قلاب ها می توانید بند رخت خود را بر روی شوفاژ و یا جایی قرار دهید تا بتوانید به راحتی از آن استفاده کنید ، اصولا این مدل بند رخت ها در سایز و اندازه کوچک تری در بازار وجود دارند .

بند رخت شوفاژی

محبوب ترین بند رخت های آپارتمانی

1. بندرخت ویدا مدل 2020

همانطور که در تصویر میبینید این مدل بند رخت به حالت ایستاده است و حدود 5.5 کیلوگرم وزن دارد ،و حدود 30 کیلوگرم وزن را می تواند تحمل کند . جنس این محصول از فلز با کیفیت و مقاوم است و علاوه بر آن طول آن 18 سانتی متر است ، این محصول دارای قابلیت تاشو است و در کنار آن دارای 6 چرخ است که در جا به جایی بسیار تاثیر گذار است .

بندرخت ویدا مدل 2020

2. بند رخت لسبو مدل افق

این مدل حدود 3.5 کیلوگرم وزن دارد و تا وزن 50 کیلوگرم را می تواند تحمل کند ،این مدل را می توان جزو مدل چتری به حساب آورد. ، این مدل بند رخت از جنس آلومینیوم است که این آلومینیوم را با کروم آبکاری کرده اند ، رنگ جذاب این مدل زیبایی ان را چندین برابر کرده است . نام دیگر این مدل رخت اویز رایاتور است .

بند رخت لسبو مدل افق

3. بند رخت استیلا مدل M12 کد 100000442

این مدل رخت آویز اآپارتمانی قابلیت این را دارد تا وزن 12 کیلوگرم را تحمل کند و طولی به اندازه 12 متر را دارا می باشد . جنس این مدل از پلاستیک با کیفیت ساخته شده است . در واقع باید به این موضوع اشاره کنیم که طراحی بسیار هوشمندانه این نوع رخت آویز آن را بسیار متناسب برای مصرف خانگی ساخته است.

بند رخت استیلا مدل M12

4. بند رخت متالتکس

این مدل رخت آویز در طرح بسیار زیبایی طراحی شده است و همچنین حدود 3 کیلوگرم وزن دارد ، طول این نوع رخت آویز به اندازه 25 متر است و با آزمایشاتی که صورت گرفته است می توان گفت از مقاومت بالایی برخوردار است ، البته پایه های این مدل به گونه ای ساخته شده است که از هرگونه لغزشی مصون بماند .

بند رخت متالتکس

5. بند رخت یونیک مدل 8025

از جمله یکی از انواع بند رخت آپارتمانی می توان به این مدل از بند رخت یونیک اشاره کرد که محبوبیت بالایی دارد ، این نوع بند رخت قابلیت تحمل وزن 25 کیلوگرم را دارا می باشد و علاوه بر آن تماما از جنس استیل ضد زنگ ساخته شده است .

بند رخت یونیک مدل 8025

6. بند رخت رویال مدل Ro85

این مدل بند رخت دیواری حدود نیم متر طول دارد و وزن آن تقریبا یک کیلوگرم است ، علاوه بر آن این نوع رخت آویز متحرک است می توانید در زمالن استفاده آن را باز کنید و در زمانی که لازم ندارید دوباره ببندید .استفاده و نصب این مدل راحت است .

بند رخت رویال مدل Ro85

7. بند رخت مدل G60

یکی دیگر از جدیدترین بند رخت های آپارتمانی این مدل است ،این مدل رخت آویز قابلیت تا شدن را دارد و همین امر موجب شده است تا فضای خیلی کمی را اشغال کند .وزن این نوع رخت آویز تقریبا معادل 6 کیلوگرم است و جنس آن از استیل مقاوم و ضد زنگ ساخته شده است .

بند رخت مدل G60

راهنمای خرید بند رخت آپارتمانی

1. استفاده راحت

بعضی از بند رخت ها به گونه ای ساخته شده اند که باز و بسته کردن آن ها مشکل ساز است و افراد نمی توانند به تنهایی از آن استفاده کنند نیاز است تا با کمک کسی این کار را انجام دهند ،پس به هنگام خرید بند رخت حتما این موضوع را بررسی کنید تا بعدا از خرید خود پشیمان نشوید .

2. اندازه و وزن مناسب

بهتر است بند رخت خود را در اندازه و وزن مناسبی خریداری کنید ، برخی از انواع بند رخت های آپارتمانی وزن بالایی دارند و همچنین اندازه و سایز آن ها به گونه ای است که فضای زیادی برای نگهداری نیاز دارند ، پس بهتر است با فکر عمل کنید و نوعی از بند رخت آپارتمانی را انتخاب کنید که علاوه بر داشتن وزن مناسب ، اندازه و سایز مناسبی داشته باشد.

اندازه و وزن مناسب بند رخت اپارتمانی

3. قیمت بند رخت آپارتمانی

بند رخت ها  معمولا از قیمت بالایی برخوردار نیستند حتی شما با صد هزار تومان و دویست هزار تومان هم می توانید آن ها را خریداری کنید ، البته قیمت بند رخت به عوامل مختلفی مانند : برند ، جنس ، ظرفیت ، نوع بند رخت و … بستگی دارد .

4. مقاومت بند رخت

مقاومت بند رخت یکی از عواملی است که در هنگام خرید باید حتما به آن توجه ویژه ای نشان دهید ،شاید تا به حال برایتان پیش آمده باشد که از بند رخت استفاده کنید اما بعد از چیدن لباس های خیس برروی آن ها به دلیل تعادل یا سنگین بودن لباس ها بند رخت بشکند و یا به زمین برخورد کند . البته در این زمینه باید دقت کنید تا نحوه اتصال را به درستی انجام داده اید .

مقاومت بند رخت

5. ظرفیت بند رخت

اگر فکر می کنید که زیاد اهل لباس شستن هستید و زود به زود این کار را انجام میدهید بهتر است تا به سراغ بند رختی بروید که از ظرفیت بالایی برخوردار باشند و یا به صورت طبقه ای باشند تا بتوان لباس های بیشتری بر روی آن ها چید .

6. نوع بند رخت

مهم ترین نکته ای که در هنگام خرید بند رخت باید به آن توجه کنید انتخاب نوع مناسب بند رخت برای آپارتمان است ، در ابتدای مقاله برای شما انواع بند رخت آپارتمان را نام برده ایم ، اگر قصد خرید دارید توصیه ما این است تا ابتدا انواع مدل ها را بررسی کنید تا بتوانید متناسب با منزل خود و به خصوص راحتی خود بهترین نوع آن را انتخاب کنید .

7. انتخاب جنس مناسب

امروزه بند رخت ها در جنس های گوناگونی فلزی ، پلاستیکی استیل و گاهی حتی از فلز آلومینیوم تولید می شوند ، در زمان خرید توصیه ما این است تا جنسی از بند رخت را خریداری کنید که از مقاومت بالایی برخوردار باشند ،استیل ضد زنگ از کیفیت بالایی برخوردار است و بلعکس پلاستیک مقاومت کمتری دارد .

انواع بند رخت آپارتمانی

بهترین مارک بند رخت چیست ؟

برند های بسیار گوناگونی هستند که انواع بند رخت آپارتمانی را تولید می کنند ، از بهترین مارک بند رخت می توان به رخت آویز های برند یونیک ، برند ویدا ، براینا ، ونوس ،رویال ، استیلا و … اشاره کرد .

چند مدل بند رخت وجود دارد ؟

بند رخت ها در مدل های متفاوت دیواری ، کشویی ، ایستاده ، رادیاتوری ، چتری ، جمع شو و ... وجود دارند .

چگونه یک بند رخت مناسب آپارتمانمان پیدا کنیم ؟

در هنگام خرید بند رخت یا رخت آویز مناسب برای آپارتمان خود بهتر است تا ابتدا راهنمای خرید را مطالعه کنید ، بر اساس راهنمای خرید شما باید بند رخت مناسب آپارتمان خود را با در نظر گرفتن چند نکته مانند ظرفیت ، اندازه ، نوع و مدل و … خریداری کنید .

بند رخت مناسب چه افرادی است ؟

برای کسانی که در خانه های ویلایی زندگی می کنند بند رخت ها استفاده ای ندارند اما بلعکس برای کسانی که در آپارتمان ها زندگی می کنند توصیه می شود تا نمونه ای از انواع بند رخت آپارتمانی را در اختیار داشته باشند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *