بلاگ

سرویس کامل چینی شامل چیست ؟ [بررسی سرویس6، 8، 12و24 نفره]

سرویس چینی شامل چیست

وقتی مشتری برای خرید سرویس چینی پا به مغازه ام می گذارد اولین سوالی که بعد از انتخاب سرویس چینی می پرسد این است که سرویس چینی شامل چیست ؟ و یا سرویس چینی مورد نظر اقلامی مانند نمکدان فنجان ، سوپ خوری و … را دارا می باشد ؟ اگر برای شما هم اجزای سرویس چینی مهم است پس بهتر است قبل از خرید سرویس چینی خود ابتدا از اجزای سرویس ظروف چینی مورد نظر با خبر شوید .

شما رو نمیدانم اما برای من یکبار این مسئله پیش آمد سرویس چینی که تهیه کرده بودم مناسب تعداد افرادی که دعوت کرده بودم نبود به همین دلیل در این مقاله سوالات بیشماری از شما عزیزان مانند سرویس چینی 12 نفره شامل چه چیز هایی است و یا سرویس های 12 یا 18 نفره چه اقلامی دارد و ... میپردازیم تا دیگر چنین مشکلاتی برای کسی پیش نیاید . البته توصیه می کنم قبل از خرید سرویس چینی مطالب پیشین ما که راجع به بهترین مارک سرویس چینی و راهنمای خرید سرویس چینی است را مطالعه کنید .

سرویس چینی شامل چیست

اجزای کامل سرویس کامل چینی

قبل از خرید لازم است این موضوع را برای شما مشخص کنیم که اصولا سرویس های چینی در تعداد پارچه های متفاوتی وجود دارند و متناسب با تعداد اقلامی که دارد برای تعداد افراد مشخصی کاربرد خواهند داشت ، به عنوان مثال یک ست سرویس 26 پارچه برای تعداد افراد 6 نفر کاربرد دارد و یا یک ست سرویس 100 پارچه برای تعداد افراد 12 نفر کاربرد خواهد داشت. از جمله از اجزای سرویس چینی غذاخوری می توان به موارد زیر اشاره کرد :

سرویس چینی غذاخوری شامل چیست ؟

در رابطه با سوال سرویس غذاخوری چیست ابتدا تصمیم داریم اجزای سرویس چینی غذاخوری را شرح دهیم .

بشقاب غذاخوری

همانطور که از نام این ظروف پیداست می توان متوجه شد که از این نوع بشقاب ها برای سرو غذای اصلی استفاده می شود و اصولا بسته به تعداد پارچه بودن ست سرویس ظروف چینی معمولا بین 6 تا 18 عدد قرار دارند . نکته ای که در خرید سرویس چینی غذاخوری مناسب وجود دارد این است که باید برای هر فردی یک عدد بشقاب در نظر بگیرید . چرا که در این صورت اگر تعداد بشقاب های شما کم بیاید مجبور به خرید دوباره آن می شوید .

ظرف سالاد خوری

در سرویس های متفاوت تعداد سالادخوری های گوناگونی وجود دارد ، در برخی از مدل ها یک ظرف سالاد خوری بزرگ وجود دارد و به تعداد ظروف بشقاب غذاخوری سالاد خوری های کوچک تری هم برای هر فرد وجود دارد ، یا در برخی از سرویس ها شاید تنها یک یا دو عدد ظرف سالاد خوری بزرگ وجود داشته باشد . سالاد خوری های کوچک را می توان مکمل ظرف غذاخوری دانست که در کنار بشقاب برای هر فرد وجود دارد .

ظرف سوپ خوری

یکی دیگر از اقلامی که در سرویس چینی وجود دارد ، ظرف سوپ خوری آن است که قالبا در حجم و اندازه بزرگ تری وجود دارند و گود هستند . این مدل ظروف ممکن است در برخی سرویس ها به صورت درب دار و یا در برخی دیگر بدون درب باشند . ظرفیت سوپ خوری ها معمولا حدود 3000 سی سی بوده است .

دیس

یکی از اصلی ترین اجزای هر ست سرویس چینی غذاخوری ، دیس برنج آن می باشد ، این مدل ظروف در شکل های متفاوت مربعی ، دایره ، بیضی و … وجود دارند و ممکن است کمی ظاهر متفاوت تری داشته باشند . دیس ها را می توان بزرگ ترین ظرف ست سرویس چینی دانست . در برخی از سرویس ها به همراه دیس کفگیر وجود دارد اما در برخی دیگر این گونه نمی باشد .

بشقاب خورش خوری

در پاسخ به سوال سرویس چینی شامل چیست نباید خورش خوری ها را فراموش کرد . ظروف خورش خوری و تعداد مناسب آن ها در هر سرویس غذاخوری جایگاه مهمی دارد . در برخی از سرویس ها تعداد بشقاب های خورش خوری به اندازه تعداد بشقاب های غذاخوری می باشد اما برخی معتقد هستند که خورش خوری ها نباید مانند غذاخوری ها برای هر فرد به صورت جداگانه وجود داشته باشند بلکه نیاز است تا به به اندازه هر دو سه نفر یک بشقاب خورش خوری وجود داشته باشد، البته این مورد سلیقه ای است .

پیش دستی

در تمام سرویس ها چینی ظروف پیش دستی وجود دارد تا برای پذیرایی از مهمانان خود بتوان از آن استفاده کرد . از این مدل ظروف می توان برای سرو میوه ها ، آجیل ها ، تنقلات ها و … استفاده کرد . پیش دستی ها عموما شبیه بشقاب غذاخوری هستند اما نسبت به آن ها کوچک تر بوده اند و همچنین مسطح تر و پهن تر می باشند .

نمک پاش و فلفل پاش

نمک پاش و فلفل پاش ها در هر سرویس غذاخوری وجود ندارد مگر برای سرویس غذاخوری هایی با تعداد پارچه بالا اما اگر می خواهید که یک سرویس چینی کامل داشته باشد ،پس به سراغ ست سرویسی بروید که دارای نمک پاش و فلفل پاش هم باشد و معمولا به صورت ست 3 یا 6 تایی وجود دارند .

پیاله ها یا کاسه

پیاله ها و کاسه ها در همه ست سرویس ها وجود ندارد ، اما در برخی از سرویس ها پیاله هایی برای ترشی ، ماست و .. وجود دارد در سایز و حجم کوچکتر و یا کاسه هایی در سایز بزرگ تر وجود دارند که از آن ها برای سرو آبگوشت و غذاهای آبکی استفاده می شود .

سرویس چینی غذاخوری شامل چیست ؟

سرویس چینی چایی خوری شامل چیست ؟

قطعا بعد از سرو غذا یک نوشیدنی گرم و داغ می تواند بسیار دلپذیر باشد ، بنابراین خیلی از افرادی که یک ست سرویس چینی را برای پذیرایی تهیه می کنند به همراه آن یک ست سرویس چایی خوری هم خریداری می کنند ، البته برخی از ست سرویس های پذیرایی با تعداد پارچه بالا خود دارای ست چایی خوری نیز می باشند .

مورد توجه خانم های عزیز

به دنبال بهترین تخفیف ها و مطالب جذاب هستید؟

با زدن بر روی دکمه زیر وارد اینستاگرام ما شوید و از تخفیف های ویژه و مطالب ما استفاده نمایید.

فنجان و نعلبکی

همانند بشقاب های غذاا خوری که تعداد آن ها مهم است ، فنجان و نعلبکی ها هم در سرویس چایی خوری از اهمیت بالایی برخوردار هستند و لازم است تا به تعداد افراد خریداری شوند . فنجان و نعلبکی ها معمولا بین 6 تا 18 عدد بوده اند البته باز هم در هر سرویس بسته به تعداد پارچه بودن اقلام متفاوت تری دارد .

قندان

در یک سرویس چایی خوری ممکن است یک قندان و یا دو عدد قندان وجود داشته باشد . قندان ها اصولا دارای گنجایش و ظرفیت 330 سی سی هستند . وجود قندان ها در کنار فنجان و قوری ست سرویس چینی چایی خوری جلوه بسیار زیبایی را ایجاد می کنند . برخی از آن ها با درب و برخی بدون درب هستند .

شکرریز

شکر ریز یکی دیگر از اقلام سرویس چایی خوری چینی است که زیاد استفاده ای برای نوشیدنی چای ندارند و بیشتر برای سرو قهوه از آن ها استفاده می شود . گنجایش ان ها حدود 300 سی سی می باشد برخی از ست سرویس ها یک عدد و برخی دو عدد دارند.

قوری چایی خوری

قوری های ست سرویس چایی خوری معمولا دارای گنجایش و ظرفیت 1100 سی سی می باشند ، البته در هر سرویس ممکن است گنجایش قوری چایی خوری آن متفاوت باشد ، قوری ها به گونه ای حکم دیس را در سرویس چینی غذاخوری دارند.

سرویس چینی چایی خوری شامل چیست ؟

بررسی سوالات متداول

1. سرویس چینی 6 نفره چند پارچه است ؟

دقیقا نمی توان که یک سرویس 6 نفره دارای چند پارچه است ، چرا که اقلام سرویس های 24 پارچه و یا یک سرویس 34 پارچه ممکن است به گونه ای باشد که تنها برای تعداد افراد 6 نفر کاربرد داشته باشد .

2. سرویس چینی 6 نفره شامل چه چیز هایی است ؟

در رابطه با این سوال که یک سرویس 6 نفره شامل چه چیز هایی است تصمیم گرفته ایم تا اقلام یکی از پرفروش مدل سرویس های چینی را برای شما نام ببریم و بدین گونه تا حدودی با اجزای سرویس چینی 6 نفره آشنا شوید .

سرویس چینی 28 پارچه غذاخوری زرین ایتالیا اف

6 عدد سالاد خوری کوچک
2 عدد دیس
6 عدد بشقاب خورش خوری
6 عدد بشقاب میوه خوری
دو عدد نمک پاش

سرویس چینی 6 نفره شامل چه چیز هایی است

3. سرویس چینی 12 نفره چند پارچه است ؟

این طور نیست که به طور دقیق بگوییم یک سرویس 12 نفره چند پارچه است چرا که برخی از سرویس های 83 پارچه ، 108 پارچه ، 102 پارچه و … در بازار وجود دارند که بسته به تعداد اقلامی که دارند برای تعداد افراد 12 نفر مناسب می باشند ، احتمالا یک سرویس 12 نفره با تعداد پارچه کم برخی از اقلامی را نام بردیم را ندارند ، اما معمولا یک ست سرویس 12 نفره بالای 100 پارچه دارد و بیشتر آن ها به صورت 102 پارچه به فروش می رسند .

4. سرویس چینی 12 نفره شامل چه چیز هایی است ؟

یکی از پرتکرارترین سوالاتی که در رابطه با سرویس های چینی 12 نفره وجود دارد این است که یک سرویس چینی 12 نفره شامل چه چیز هایی است .همانطور که گفتیم سرویس های چینی 12 نفره در تعداد پارچه های متفاوتی تولید می شوند ، و بر اساس تعداد پارچه ای که دارند اقلام متفاوتی شامل می شوند ، در ادامه این اقلام یکی از محبوب ترین سرویس چینی 12 نفره را نام میبریم .

سرویس غذاخوری زرین 12 نفره 108 پارچه سری شهرزاد مدل پرنسس

6 عدد پیاله با قطر 18 سانتی متر
3 عدد پیاله بزرگ تر با قطر 21 سانتی متر
12 عدد بشقاب غذاخوری
18 عدد بشقاب میوه خوری
12 عدد بشقاب خورش خوری
3 عدد دیس با قطر های متفاوت
2 عدد سالاد خوری بزرگ
12 عدد سالاد خوری کوچک
1 عدد قوری چایی خوری همراه با درب
12 عدد فنجان به همراه 12 عدد نعلبکی
1 عدد قندان با درب
2 عدد شکر ریز
6 عدد نمک پاش

سرویس چینی 12 نفره شامل چه چیز هایی است

5. سرویس چینی 18 نفره چند پارچه است ؟

در رابطه با سرویس 18 نفره باید بگوییم که معمولا سرویس های 18 نفره در تعداد پارچه های 116 پارچه به فروش می رسند اما این تعداد پارچه ها متفاوت است حتی سرویس هایی با 133 پارچه هم برای تعداد افراد 18 نفر کاربرد وجود دارد .

6. سرویس چینی 18 نفره شامل چه چیزهایی است ؟

چون در حقیقت برای هر تعداد افرادی تعداد پارچه های مختلفی برای هر ست سرویس وجود دارند بنابراین یکی از بهترین مدل سرویس های چینی 18 نفره را برای شما بررسی خواهیم کرد.

سرویس چینی غذاخوری 18 نفره مدل سپیدار

18 عدد بشقاب غذا خوری
18 عدد بشقاب خورش خوری
18 عدد پیش دستی
18 عدد کاسه سالاد خوری کوچک
2 عدد دیس بزرگ
2 عدد دیس کوچک
1 عدد سوپ خوری همراه با درب
3 عدد نمک پاش و 1 عدد سس خوری
1 عدد قوری چایی خوری با درب
12 عدد فنجان به همراه 12 عدد نعلبکی
1 عدد شکر ریز
6 عدد فنجان قهوه خوری به همراه 6 عدد نعبلکی
3 عدد فلفل پاش
6 عدد حلقه دستمال

سرویس چینی 18 نفره شامل چه چیزهایی است

7. سرویس چینی 24 نفره چند پارچه است

پس از پاسخ به سوال سرویس چینی شامل چیست در رابطه با سرویس های 24 نفره سوالاتی زیادی وجود دارد . سرویس های چینی 24 نفره با تعداد پارچه های متفاوتی وجود دارند ، برخی از آن ها به صورت 108 پارچه هستند و برخی هم به صورت 155 پارچه وجود دارند ، برای این مدل ست سرویس ها اقلامی جانبی بسیاری ماند حلقه دستمال و … وجود دارد.

8. سرویس چینی 24 نفره شامل چه چیزهایی است ؟

در این قسمت تعداد یکی از بهترین و پرفروش ترین سرویس های 24 نفره را بررسی خواهیم کرد :

سرویس ۲۴ نفره ۱۵۷ پارچه رُمانس – KR101

24 عدد بشقاب خورش خوری
24 عدد بشقاب میوه خوری
24 عدد یشقاب خورش خوری
6 عدد بشقاب شیرینی خوری
24 عدد کاسه ماست
6 عدد فنجان چای به همراه 6 عدد نعلبکی
12 عدد نمکدان و 2 عدد زیر نمکدان
6 عدد کاسه آبگوشت خوری
4 عدد دیس کباب در سایز های متفاوت و 4 عدد دیس برنج
3 عد کاسه سالاد خوری
یک عدد آبلیمو خوری
3 عدد شکر ریز و سس ریز
یک عدد گلدان و اردو خوری سه بخشی
یک عدد سوپ خوری
یک عدد قوری و یک عدد قندان

سرویس چینی 24 نفره شامل چه چیزهایی است
سرویس چینی چند پارچه بخرم ؟

در این مطلب ما انواع سرویس ها را بررسی کرده ایم و اجزای سرویس چینی را نام برده ایم که با برررسی این مطلب و همچنین در نظر گرفتن تعداد افراد مورد نظر خود می توانید سرویس با تعداد مناسب پارچه را خریداری کنید .

اجزای سرویس چینی شامل چیست ؟

در رابطه با اجزای سرویس چینی باید بگوییم که یک سرویس غذاخوری چینی اقلامی چون بشقاب غذاخوری ، سوپ خوری ها ، سالاد خوری ها ، خورش خوری ها و … دارد و سرویس چایی هم شامل اقلامی چون قوری ، فنجان ، نعلبکی و …می شود .

همهی سرویس های چینی نمکدان و فلفل پاش دارند ؟

خیر همه ی سرویس های چینی اینگونه نیستند و اقلام بکسانی ندارند بلکه با توجه به چند نفره بودن و همچنین چند پارچه بودن اقلام متفاوتی را دارا می باشند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *