بلاگ

کانوکشن چیست و چه کاربردی دارد؟[نحوه استفاده از convection]

کانوکشن مایکروفر چیست

زمانی که به قصد خرید مایکروویو وارد مغازه و فروشگاه شدم از فروشنده خواستم تا اطلاعاتی راجع به بهترین مایکروویو را در اختیارم بگذارد و به من توضیح داد ، مهم ترین تاکیدی که او در حرف های خود گنجانده بود بر روی کانوکشن در مایکروویو ها بود و این سوال در ذهن من جرقه زد که کانوکشن چیست ، چه کاربردی دارد ؟ و یا این که اصلا بود و نبود کانوکشن در یک دستگاهی چون مایکروفر و مایکروویو چه فرقی به حال آن دستگاه می کند که فروشنده آنقدر بر روی آن تاکید داشت و به من گوشزد میکرد که حتما باید به سراغ دستگاهی بروم که دارای قابلیت پخت کانوکشن باشد .

اگر شما هم با کانوکشن در مایکروفر ها و مایکروویو ها و عملکرد آن ها آشنا نیستید توصیه می کنم تا انتهای این مطلب همراه ما باشید تا بهتر با این قابلیت کاربردی آشنا شوید، البته این نکته را هم در نظر داشته باشید که کانوکشن می تواند در دستگاه های دیگری چون سولاردام و … نیز وجود داشته باشند . توصیه می کنم مقالات تفاوت مایکروفر و مایکروویو ، همچنین تفاوت سولاردام با مایکروفر و فرق توستر و ماکروفر را مطالعه کنید .

کانوکشن مایکروفر چیست

کاربرد کانوکشن چیست ؟

همان طور که روز به روز بر تنوع انواع دستگاه های برقی افزوده می شود و مدل های جدید تر و به روز تری تولید میشوند ، در رابطه با محصولات آشپزخانه ها به همین گونه است، کانوکشن ها را می توان تکنولوژی جدیدی دانست که از آن درون دستگاه هایی چون مایکروفر ها ، مایکروویو ها و … استفاده می شوند و اکثرا هم مایکروفرهای جدید از این قابلیت برخوردار هستند .

خوب حال به سراغ جواب سوال کانوکشن در ماکروفر چیست می رویم ، در پاسخ به این پرسش باید بگوییم که در حقیقت کانوکشن ها نوعی فن هستند که در پشت دستگاه هایی چون مایکروفر ها قرار میگیرند و زمانی که المنت های درون مایکروفر حرارت را توزیع می کنند این فن شروع به کار می کند و هوای گرم ایجاد شده درون مایکروویو و یا مایکروفر را به گردش در می آورد تا بدین طریق بتواند هوای گرم را به همه جای دستگاه منتقل کند و به پخت یکنواخت تر غذا نیز کمک کند .

کاربرد کانوکشن چیست ؟

کانوکشن در مایکروویو چیست ؟

در پاسخ به سوال کانوکشن در مایکروویو چیست ؟ باید بیان کنیم که کانوکشن ها یکی از جدیدترین قابلیت هایی هستند که برای مایکروویو ها و مایکروفر های جدید وجود دارد . وجود کانوکشن در مایکروویو و در مایکروفر کمک می کند تا حرارت موجود در دستگاه هدایت شود و مواد غذایی بهتر پخته شوند و حالت مغز پخت تری داشته باشند . به عنوان مثال وجود کانوکشن در مایکروویو به هنگام پخت کیک باعث می شود تا کیک بدون آن که دیواره هایش سوخته و یا برشته شود به خوبی پخته شود و پف کند .

مزایای کانوکشن چیست ؟

پس از یافتن پاسخ سوال کانوکشن چیست به سراغ بررسی مزایا و معایب کانوکشن می رویم .

  1. وجود کانوکشن مایکروویو ها کمک می کند تا مواد غذایی به صورت کاملا یکنواخت پخته شوند.
  2. با وجود کانوکشن ها غذا اصطلاحا به خوبی مغز پخت می شود .
  3. وجود کانوکشن ها در پخت کیک ها بسیار مهم هستند چرا که باعث می شوند کیک خوبی کاملا به صورت یکدست پف کند .
  4. در مواردی مشاهده شده که کانوکشن ها به پخت سریع تر غذا و کیک در مایکروفر و مایکروویو ها کمک می کنند .
  5. کانوکشن مایکروویو سبب می شوند تا مواد غذایی تازگی طراوت خود را حفظ کنند .
  6. کانوکشن کمک می کند تا غذا و کیک زیاد برشته نشوند .

معایب کانوکشن چیست ؟

کانوکشن ها هیچ عیبی ندارند و تنها عیبی که می توان بر روی آن ها گذاشت در رابطه با قیمت است ، چرا که مایکروویو های امروزی که دارای کانوکشن هستند نسبت به مدل های ساده تر از قیمت بالاتری برخوردار هستند .

معایب کانوکشن مایکروفر

بررسی سایر قابلیت های مایکروفرها و مایکروویو ها

قابلیت یخ زدایی : زمانی که بخواهید یه مواد غذایی فریزری خود را بدون آسیب دیدن بافت غذایی از بین ببرید قابلیت یخ زدایی می تواند به کمک شما بیاید.

قابلیت جوجه گردان : از این قابلیت زمانی استفاده می شود که بخواهید درون مایکروویو ها کباب و یا مرغ کبابی آماده کنید .

قابلیت گریل : این قابلیت برای برشته کردن مواد غذای مورد استفاده قرار میگیرد که با فعال کردن المنت هایی این کار را انجام می دهند .

قابلیت بخار پز : زمانی که بخواهید برخی از مواد غذایی چون سبزیجات و گوشت ها را با کیفیت بالا یخارپز کنید این سیستم یخارپز مایکروفر به کمک شما می آید که باعث حفظ ارزش مواد غذایی هم می شود .

نکته : حال که با پاسخ سوال کانوکشن چیست را دریافتید پیشنهاد می کنم دیگر مقالات سایت ما را بخوانید .

بررسی سایر قابلیت های مایکروفرها
چرا باید مایکروفر یا مایکروویو کانوکشن دار بخریم ؟

دلیل آن که باید دستگاه کانوکشن دار بخریم این است که کانوکشن ها کمک می کند تا انواع غذاها و کیک و شیرینی ها کاملا به صورت یکنواخت پخته شوند .

مایکروویو کانوکشن دار بهتره یا بدون کانوکشن ؟

قطعا مایکروویو های کانوکشن دار از قیمت بالاتری نسبت به مایکروویو های بدون کانوکشن برخوردار هستند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *