بلاگ

مینی واش چیست ؟[بررسی کاربرد و مزایا و معایب مینی واش]

مینی واش چیست ؟

مینی واش چیست ؟ مینی واش بهتره یا ماشین لباسشویی ؟ مینی واش چه کاربردی دارد و برای چه استفاده هایی مناسب است ؟ مینی واش چه مارکی خوبه؟ و … شاید باورتون نشه اما من تقریبا میشه گفت اولین بارمه که اسم محصول مینی واش را میشنوم به همین دلیل با خودم فکر کردم که شاید افرادی هم باشند که همانند من مینی واش ها را نشناسند و ندانند که برای چه منظوری از آن ها استفاده می شود پس چه بهتره که در مقاله ای به صورت جداگانه این محصول را معرفی کنیم .

در معنی کوتاه و مختصر همین ابتدا لازم است بیان کنیم که ماشین لباسشویی ها در مدل های مختلفی در بازار وجود دارند . یکی از این مدل ها مینی واش نام دارد که معمولا آن را با نام کهنه شور کودک نیز می شناسند . این نوع دستگاه ها معمولا از ماشین لباسشویی ها ساده تر هستند و استفاده از آن ها هم راحت تر می باشد در ادامه بیشتر در مورد آن می خوانید .

مینی واش چیست ؟

لباسشویی مینی واش چیست ؟

خوب همانطور که پیش تر هم بیان کردیم نام دیگر مینی واش ها ( کهنه شور ) می باشد . این دستگاه را با نام ها متفاوت دیگری چون لباسشویی دم دستی ، لباسشویی دانشجویی ، جوراب شور ، لباسشویی نوزاد ، لباسشویی سطلس ، لباسشویی دانشجویی و یا لباسشویی درب از بالا نیز می شناسند . این دستگاه در حجم و اندازه کوچکتری نسبت به ماشین لباسشویی ها وجود دارند و ظرفیت کم تری هم دارند و به علاوه آن نسبت به لباسشویی ها برنامه های متنوعی برای شست و شوی لباس نیز ندارند . البته مدل های اتوماتیک مینی واش ها معمولا از موتور قوی برای شست شوی لباس ها برخوردار هستند و پر کاربرد تر می باشند .

لباسشویی مینی واش چیست ؟

انواع مینی واش و کاربرد آن ها

این مدل ماشین لباسشویی نیز دارای مدل های مختلفی می باشد که هر یک ویژگی های مخصوص به خود را دارد و در ادامه مطلب انواع مینی واش ها را همراه با ویژگی هایشان معرفی میکنیم .

مینی واش تکی
مینی واش دوقلو
مینی واش اتوماتیک
مینی واش دستی
مینی واش با سبد خشک کن

تفاوت مینی واش تکی با سبد خشک کن و مینی واش دوقلو

این نوع مینی واش ها چندان تفاوت های بزرگی با یکدیگر ندارند و به صورت خلاصه می توانیم بیان کینم که مینی واش دوقلو دارای دو موتور می باشد اما مینی واش تکی با سبد خشک کن از یک موتور برخوردار است که قابلیت شست شو ، آبگیری و خشک کردن لباس ها تنها با یک موتور انجام می شود، اما مدل مینی واش دوقلو دارای دو موتور برای شست شوی حدود 200 دور و برای خشک کن حدود 500 دور دقیقه نیز می باشد.

در مدل مینی واش تکی فقط آبگیری انجام می شود اما مدل مینی واش تک با سبد خشک کن دارای قابلیت خشک کن هم می باشد البته که مدل مینی واش تکی فضای بسیار کمتری را می تواند اشغال کند ، مدل مینی واش دوقلو نسبت به دیگر مینی واش ها سنگین تر بوده و فضای بیشتری را هم می تواند اشغال کند و البته که امکان استفاده همزمان از دو مخرزن را فراهم می کند .

مدل مینی واش تمام اتوماتیک

این نوع مینی واش از قابلیت ها و امکانات بیشتری برخوردار می باشد و هر سه قابلیت شست و شو ، خشک کن و آبکشی را انجام می دهد . مدل مینی واش سطلی اتوماتیک مجهز به شیر برق می باشد و کار آبگیری را به صورت خودکار انجام می دهد . این نوع مینی واش نسبت به دیگر مینی واش ها دارای موتور قدرتمند تری می باشد و علاوه بر آن دارای صفحه نمایش دیجیتالی می باشد .

مدل مینی واش تمام اتوماتیک

مزایای مینی واش ها

پس از پاسخ به سوال مینی واش چیست به سراغ بررسی مزایا و معایب مینی واش ها می رویم :

  1. این دستگاه ها نسبت ب ماشین لباسشویی ها در حجم و اندازه کوچک تری قرار دارند و فضای کمتری را اشغال می کنند .
  2. شستو شوی لباس ها درون مینی واش کمک می کند تا میزان آب کمتری مصرف شود .
  3. قیمت مینی واش ها نسبت به ماشین لباسشویی ها بسیار مناسب تر می باشد .
  4. با توجه به حساسیت پوست بدن نوزادان به کمک مینی واش می توان لباس های نوزاد را جدا از لباس های بزگسالان شست.
بیشتر بخوانید
بهترین مدل یخچال فریزر الکترواستیل [این مدل یخچال خوبه؟]

معایب مینی واش

  1. مدل مینی واش دستی و غیر اتوماتیک مجهز به قابلیت آبگیری و آبکشی و خشک کردن لباس ها نمی باشد .
  2. شست شوی لباس ها درون ماشین لباسشویی نسبت به مینی واش بهتر است .
  3. مینی واش ها معمولا ظرفیت کمی دارند.
  4. مدل مینی واش ها حجم کمتری از لباس ها را می توانند بشورند.
  5. مینی واش ها همه مدل لباس ها را نمی توانند بشورند .
معایب مینی واش

طرز استفاده از مینی واش ها

حال پس از پاسخ به سوال مینی واش چیست به سراغ بررسی طرز کار مینی واش ها می رویم :

برای شست شو یو لباس ها درون منی واش ها لازمه تا مقداری آب گرم و یا ولرم درون مینی واش ها بریزید و پس از آن پودر شوینده مورد نظر خود را اضافه کنید . سپس لباس ها را با حجم کم درون دستگاه انداخته و دکمه شروع را بزنید . در اینجا لازم است یادآور شویم که نباید مینی واش ها را تا لب به لب پر از آب کنید بلکه تنها لازم است تا ده سانتی متری دهانه سطل درون آن آب بریزید .

اگر می خواهید از شوینده های دیگری برای تمیزی بیشتر استفاده کنید لازمه تا آن ها را هم در این مرحله اضافه کنید . اگر مینی واش را درون حمام قرار می دهید برای جلوگیری از خطر برق گرفتگی لازم است تا یک سیم از بدنه دستگاه را به لوله فلزی آب متصل کنید البته لازمه تا برای حفظ یمنی در صورتی که از مینی واش استفاده می کنید استحمام نکنید .

طرز استفاده از مینی واش ها

راهنمای خرید مینی واش

پس از پاسخ به سوال مینی واش چیست قصد داریم تا نکات در رابطه با راهنمای خرید مینی واش ها را بیان کنیم .

1. حجم مینی واش و مخزن ان

خوب اولین نکته ای که قرار است بررسی کنیم میزان حجم و اندازه مینی واش می باشد ، در حقیقت یکی از دلایلی که افراد به جای ماشین لباسشویی ها به سراغ مینی واش می روند این است که مینی واش ها با توجه به اندازه ای که دارند میزان فضای کمتری را اشغال می کنند . اگر قرار است از مینی واش تنها برای شستوشوی لباس نوزاد استفاده کنید مدل مینی واش هایی با ظرفیت 2 تا 2.5 کیلوگرم می تواند کاربرد داشته باشد و برای لباس های بزرگسالان نیز بهتره به سراغ مینی واش هایی با ظرفیت بالای 3 کیلوگرم بروید.

2. میزان مصرف انرژی برق و آب در مینی واش

یکی از نکاتی که در زمان خرید محصولات برقی باید به آن توجه کنیم میزان مصرف انرژی آن می باشد به همین دلیل در زمان خرید باید به دنبال رتبه مصرف انرِژی محصول مورد نظر باشید در حقیقت محصولی که دارای رتبه انرژی A است معمولا مصرف انرژی خوبی و متناسبی دارد . البته در رابطه با میران مصرف آب هم باید بیان کنم که این مورد به ظرفیت مینی واش بستگی دارد .

بیشتر بخوانید
داتیس ساخت کجاست ؟ [گارانتی و قیمت محصولات داتیس (datees)]

3. قیمت مینی واش

یکی دیگر از عوامل هم در تصمیم گیری برای خرید یک محصول بررسی میزان قیمت محصول مورد نظر می باشد . در واقع در رابطه با قیمت مینی واش ها باید بیان کنیم که عوامل مختلفی چون ظرفیت دستگاه ، میزان سرعت چرخش موتور ، نوع برند و شرکت سازنده ، کیفیت محصول و … نیز بر روی میزان قیمت مینی واش ها تاثیر گذار خواهد بود . اما در کل مینی واش ها قیمت بسیار متناسب تری نسبت به ماشین لباسشویی ها دارد.

مورد توجه خانم های عزیز

به دنبال بهترین تخفیف ها و مطالب جذاب هستید؟

با زدن بر روی دکمه زیر وارد اینستاگرام ما شوید و از تخفیف های ویژه و مطالب ما استفاده نمایید.

4. سرعت چرخش موتور مینی واش

پس از یافتن پاسخ سوال مینی واش چیست بهتره که در مورد سرعت چرخش مینی واش ها و لباسشویی ها هم بدانید . سرعت چرخش موتور مینی واش ها با واحد دور در دقیقه نیز اندازه گرفته می شود . این مدل سرعت معمولا بین 500 تا 3000 دور در دقیقه است و در واقع به ما نشان می دهند که سرعت شستن لباس ها به کمک دستگاه چگونه خواهد بود .

5. جنس بدنه مینی واش

در واقع بهتره که مینی واش ها را برای مدت طولانی درون جایی که رطوبت وجود دارد قرار نداد اما با این وجود نمی توان همیشه اطمینان داشت که مینی واش ها به دور از رطوبت هستند به همین دلیل بهتر است تا در زمان خرید مینی واش به جنس بدنه آن نیز توجه کنید . اگر جنس بدنه آن از فلز ساخته شده است حتما مطمئن شوید که ضد زنگ باشد .

6. مینی واش تمام اتوماتیک بهتره بخرم یا دوقلو ؟

در پاسخ به این سوال باید بیان کنیم که مینی واش ها در مدل های مختلفی در بازار وجود دارند خشک کن در مینی واش دوقلو دارای موتور مجزا می باشد اما در مدل مینی واش اتوماتیک این گونه نیست به همین دلیل خشک کن در مینی واش دوقلو عملکرد بهتری دارد اما در عوض مینی واش دوقلو فضای بیشتری را اشغال می کند و مینی واش تمام اتوماتیک فضای کمتری را اشغال می کند . پس می توان این گونه در نظر گرفت که خرید بین این دو نوع مینی واش بستگی به انتظاراتی که شما دارید دارد .

راهنمای خرید مینی واش
مینی واش خوبه بخرم ؟

با توجه به مزایا و معایب مینی واش که در اینجا بررسی کردیم به راحتی می توانید راجع به این موضوع تصمیم بگیرید .

مینی واش بهتره بخرم یا ماشین لباسشویی؟

قطعا خرید لباسشویی های نسبت به مینی واش ها بهتر است چرا که کاربرد های متفاوت تری نیز دارند و از امکانات بیشتری برخوردار می باشند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *