بلاگ

ماگ چیست ؟ [معرفی انواع ماگ + بررسی فرق ماگ و لیوان]

ماگ چیست؟

شاید برخی با ماگ ها آشنا نباشند و وقتی نام ماگ را بشنوند این سوال برای آن ها پیش بیاید که ماگ چیست و چه کاربردی دارد؟ ماگ چیه و یا چه جنسی دارد و … پس اگر نمیدونی ماگ چیه پیشنهاد می کنم تا انتهای این مقاله همراه ما باشید . ماگ ها در واقع لیوان هایی هستند که در جنس های متفاوت سرامیکی ، سفالی ، چوبی و … ساخته می شوند اما عمدتا بیشتر آن ها از جنس سرامیک هستند ، ماگ ها نسبت به لیوان های معمولی در اندازه و حجم بزرگ تری تولید می شوند و در طرح بندی ها و مدل های متفاوتی به فروش می رسند ، در حقیقت اندازه ماگ ها دو برابر یا شاید سه برابر فنجان های چایی خوری می باشد و هر کدام از آن ها حدود 350 میلی لیتر حجم دارند .

در ادامه عکس ماگ ها را برای شما قرار داده ایم تا راحت تر با انواع این لیوان های جذاب آشنا شوید. البته برای خرید راحت تر می توانید با خواندن مقاله جدیدترین مدل های ماگ مدل ها روز بازار را بشناسید .

ماگ چیست

لیوان ماگ چیست ؟

سوال لیوان ماگ چیست شاید برای شمایی که میدانید کمی مسخره باشد اما حقیقت این است که خیلی از افراد هنوز با این لیوان شگفت انگیز آشنا نیستند . همانطور که پیش تر هم توضیح دادیم ما سه نوع لیوان داریم به اسم ها ماگ ، فنجان و لیوان معمولی که در ادامه ان ها را بررسی خواهیم کرد . ماگ ها جزو آن دسته از لیوان هایی محسوب می شوند که معمولا از جنس سرامیکی ساخته می شوند اما در جنس های دیگر هم یافت می شوند و اصولا در اندازه و حجم بزرگ تری نسبت به لیوان های ساده و فنجان ها وجود دارند .

امیدوارم به خوبی پاسخ سوال لیوان ماگ چیست را متوجه شده باشید .

لیوان ماگ چیست ؟

کاربرد ماگ چیست ؟

خب حالا به سراغ کاربرد ماگ ها می رویم ، از این دسته از لیوان ها بیشتر برای نوشیدنی های گرم مانند نسکافه ، قهوه و …. استفاده می شوند ماگ ها به دلیل داشتن طراحی متفاوت نسبت به لیوان های ساده بسیار محبوب شده اند و حتی برخی به سبب علاقه وافری که نسبت به ماگ ها دارند کلکسیونی از آن ها را برای تزیینات جمع آوری می کنند . البته کاربرد دیگر ماگ تبلیغات است ، خیلی از افراد به دنبال راه هایی هستند تا بتوانند کسب و کار خود را به دیگر افراد معرفی کنند ، با ماگ های چاپی شما می توانید آرم یا لوگوی خود را بر روی این ماگ ها چاپ کنید و توجهات افراد را به خود جذب کنید .

کاربرد ماگ چیست ؟

فرق ماگ و لیوان

بعد از سوال ماگ چیست دومین سوالی که برای خیلی از افراد پیش می آید در رابطه با تفاوت ماگ و لیوان است ، در حقیقت سه نوع لیوان برای سرو نوشیدنی وجود دارد :

ماگ (mug)
لیوان ساده (glass)
فنجان (cup)

فنجان ها در اندازه های کوچک تری وجود دارند و عموما حجمی بین 60 تا 90 میلی لیتر دارند و برای نوشیدن چایی ها بسیار کاربردی هستند.

از لیوان های ساده که به صورت دسته دار و بدون دسته وجود داشتند برای نوشیدنی های سرد استفاده می شود و از فنجان ها و ماگ ها برای سرو نوشیدنی های گرم استفاده می شود.

دسته بعدی لیوان ها که هم از فنجان ها بزرگ تر هستند و هم از لیوان های ساده ، ماگ نام دارند که در انواع طرح و جنس های متفاوت به فروش می رسند و از آن ها برای سرو نوشیدنی های داغ و گرم در طول رو استفاده می شوند . بزرگ تر بودن ماگ ها نسبت به فنجان و لیوان ها میتواند عمده ترین فرق ماگ و لیوان باشد ، البته از دیگر تفاوت ماگ و لیوان می توان به این مورد که با ماگ ها معمولا نوشیدن های گرم استفاده می شوند اشاره کرد .

فرق ماگ و لیوان

انواع ماگ

پس از ماگ چیست و کاربرد ماگ چیست به سراغ انواع ماگ ها می رویم :

1. ماگ حرارتی

امروزه ماگ های حرارتی جزو پرطرفدارترین ها و جذاب ترین لیوان ها هستند ، عده ای به این نوع ماگ ها نام ماگ جادویی را اختصاص داده اند چرا که عقیده دارند همانند جادو عمل می کنند . این مدل ماگ ها که از جنس های سرامیکی هم ساخته می شوند در حالت عادی و در دمای متعادل بی رنگ و ساده هستند اما زمانی که درون آن ها آب جوش و یا نوشیدنی داغ ریخته می شود کم کم تصویر موجود بر روی ماگ ها ظاهر می شود .

ماگ حرارتی

2. ماگ دمنوش

نمونه دیگری از ماگ ها در بازار وجود دارند که به ماگ های دمنوش معروف هستند این مدل ماگ ها در مدل های متفاوتی وجود دارند به عنوان مثال برخی از آن ها در قسمت زیرین خود شمعی وجود دارد که با روشن کردن کردن آن باعث می شود دمنوش شما کم کم حالت جوشونده پیدا کند ، این مدل از ماگ ها معمولا همراه با قاشق کوچک و درب متناسب ماگ به فروش می رسند ، عکس ماگ دمنوش را در ادامه مشاهده خواهید کرد.

ماگ دمنوش

3. انواع ماگ فانتزی

غیر ممکن است دختری باشد که عاشق ماگ های فانتزی نباشد ، همانطور که پیش تر گفتم ماگ ها در مدل ها و طرح های متفاوتی در بازار وجود دارند، به عنوان مثال برخی از مدل های آنان همراه با زیر لیوان ست آن وجود دارند و یا برخی هم هستند که جایگاهی برای قرار دادن قند ، بیسکوییت و تنقلات های متفاوت قرار داده اند ، در ادامه نمونه ای از عکس ماگ فانتزی را مشاهده خواهید کرد .

ماگ فانتزی

4. ماگ قهوه

از ماگ های معمولی هم می توان به عنوان ماگ قهوه استفاده کرد ، ممکن است برای برخی از افراد این سوال به وجود آید که ماگ قهوه چیست و چگونه است . ماگ هایی به نام ماگ استارباکس به ماگ های قهوه معروف هستند . که در ادامه عکس ماگ قهوه را براتون قرار داده ایم .

ماگ قهوه چیست

4. ماگ هوشمند

برخی این سوال که لیوان ماگ هوشمند چیست را می پرسند که در اینجا جواب ان را پیدا خواهید کرد .جدیدا نمونه ای از ماگ ها وارد بازار شده اند که بسیار هوشمند هستند ، این مدل از ماگ قابلیت های متفاوتی را فراهم آورده اند به ، عنوان مثال در این نوع ماگ ها قابلیت اندازه گیری دمای نوشیدنی ماگ ، اندازه گیری مقدار کالری که در نوشیدنی وجود دارد و یا حتی قابلیت اندازه گیری حجم مایع درون ماگ را فراهم آورده اند . شاید قابلیت های این نوع ماگ ها زیاد کاربردی نباشند اما برای عده ای حذاب شمرده می شوند .

 ماگ هوشمند

5. ماگ چاپی

قطعا نوشیدن یک نوشیدنی داغ درون ماگ هایی که تصویر خودتان و یا عزیزانتان بر روی آن وجود دارد بسیار لذت بخش تر خواهد بود ، البته ماگ های چاپی تنها مختص به چاپ تصویر و عکس نیستند برخی برای تبلیغات کسب و کار خود انواع آرم و الگو های خود را بر روی ماگ ها چاپ می کنند به همین دلیل عده ای به این نوع ماگ ها نام ماگ تبلغاتی را نسبت داده اند .

ماگ چاپی

قیمت ماگ

پس از جواب دادن به سوال ماگ چیست ، در رابطه با قیمت ماگ ها سوالات زیاد از ما شده بود ، در جواب به این سوالات باید بگوییم که ماگ ها از قیمت بسیار بالایی برخوردار نیستند و تنها با هزینه اندکی می توانید ماگ مورد نیاز خود را تهیه کنید اما خوب برخی از ماگ ها مانند ماگ های هوشمند و یا ماگ های چاپی با توجه به قابلیت هایی که دارند از قیمت بالاتری برخوردار هستند .

قیمت ماگ

انواع جنس ماگ ها

حال که پاسخ سوال ماگ چیست را یافتید می خواهیم در این قسمت شما را با انواع جنس های ماگ که در بازار وجود دارند آشنا کنیم .

1. ماگ سفالی

از گذشته تا به امروز برای ساخت ظروف و لیوان ها از خاک و گل استفاده می کردند حتی نمونه های قدیمی این نوع ظروف را می توانید در موزه های قدیمی و باستانی مشاهده کنید . در حقیقت به گفته کارشناسان اولین ماگ های کشف شده مربوط به 6500 سال پیش هستند. البته با گذشت زمان و روی کار آمدن دستگاه های سفال سازی خیلی راحت حتی در منزل خود می توانید ماگ های سفالی بسازید .

ماگ سفالی

2. ماگ چوبی

در کل این روز ها ظروف چوبی بسیار محبوب شده اند و کمتر کسی را می توان پیدا کرد که به ظروف چوبی دست رد بزند ، ماگ های چوبی هم طرفداران خاص خودش را دارد ، اما با توجه به آن که برای ساخت ماگ های چوبی باید از چوب درختان مرغوب و مقاوم استفاده شوند این نوع ماگ ها ارزش بالایی دارند و جزو ماگ های گران قیمت به شمار می روند . در ادامه عکس ماگ چوبی را مشاهده خواهید کرد .

ماگ چوبی

3. ماگ فلزی

دسته بعدی ماگ ها از جنس فلز ساخته می شوند ، بعد از تحولاتی که در صنعت ساخت انواع ظروف به وجود آمد روز به روز جنس های جدید از انواع ظروف مانند ماگ های فلزی روانه بازار شدند ، ماگ های فلزی برای کوهنورد ها بسیار محبوب هستند ، در واقع جنس فلزی این گونه ماگ ها به گونه ای است که می تواند باعث انتقال حرارت شوند به همین دلیل برخی از افراد از خرید این جنس ماگ ها فراری هستند .البته امروزه با دو جداره کردن این مدل از ماگ ها تا حدودی توانسته اند جلوی انتقال حرارت آن ها را بگیرند .

ماگ فلزی

4. ماگ سرامیکی

ماگ های سرامیکی از پرطرفدار ترین جنس ماگ ها در بازار به شمار می روند ، این مدل از ماگ ها همانند ماگ های فلزی باعث انتقال حرارت و گرما نمی شوند و برخلاف ماگ های چوبی از قیمت بسیار بالایی هم برخوردار نیستند .

در ضمن جنس سرامیک ماگ ها این قابلیت را ایجاد کرده است تا بتوان انواع عکس ، تصاویر ، لوگو و … را بر روی ماگ ها چاپ کرد . در کل ماگ های سرامیکی نسبت به دیگر جنس ها در طرح ها و رنگبندی های بسیار متفاوتی در بازار وجود دارند .

ماگ سرامیکی

نکته مهم در خرید ماگ

در زمان خرید ماگ به ظرفیت ماگ خود توجه کنید اگر فکر می کنید آدمی هستید که زیاد از ماگ ها استفاده نمی کنید توصیه می کنم تا ماگ هایی در اندازه کوچک تر بخرید اما بلعکس اگر آدمی هستید که اهل انواع نوشیدنی های گرم هستید نیاز است تا حتما نوعی ماگ با حجم زیاد را در اختیار داشته باشید .اکثر کسانی که پاسخ ماگ چیست را پیدا می کنند علاقه مند به خرید ماگ می شوند.

خرید ماگ

ماگ ها هدیه ای جذاب

تا به حال شده بخواهید برای کسی هدیه ای بگیرید اما ندانید که چه چیزی می تواند برای آن شخص مناسب باشد ، در این هنگام است که می توانید به ماگ ها مراجعه کنید .
ماگ از آن دسته از کادوهایی خواهند بود که برای هر فردی با هر نوع سلیقه و هر نوع سنی مناسب هستند و شما می توانید برای هر نوع مناسبتی از ماگ ها برای دادن هدیه و کادو استفاده کنید ، قطعا ماگ های چاپی با تصویر خود شخص جزو هدایایی به شمار می روند که تا مدت ها در ذهن باقی می مانند و یادگاری بسیار جذابی هستند.

ماگ چیه
ماگ چیه ؟

در پاسخ به سوال ماگ چیه باید بگوییم که ماگ ها نوعی لیوان های بزرگ هستند که در جنس های متفاوت سرامیکی ، چوبی ، فلزی و همچنین در مدل های متفاوت حرارتی ،چاپی ، فانتزی ، دمنوش و … به فروش می رسند .

ماگ در دار چیست ؟

ماگ های در دار که اصولا در جنس ها فلزی ، کاغذی و یا سرامیکی هستند همان نمونه ای از ماگ ها هستند که به همراه دربی از جنس خود ماگ و یا در برخی از آن ها همراه قاشق به فروش می رسند .

ماگ استارباکس چیست ؟

استارباکس نام یک برندی است که انواع لیوان های قهوه بیرون بر یا ماگ ها را تولید می کنند، ظاهر جذاب و متفاوت ماگ استارباکس آن ها را بسیار معروف کرده اند .

جدیدترین ماگ ها کدام اند ؟

ماگ هوشمند و ماگ حرارتی از جدیدترین ماگ ها در بازار به شمار می روند و شما می توانید عکس ماگ ها را در این مطلب مشاهده کنید .

تفاوت ماگ و لیوان و فنجان در چیست ؟

ماگ ها نسبت به فنجان ها و لیوان ها در اندازه و حجم بزرگ تری قرار دارند و از آن ها همانند فنجان ها برای نوشیدنی های گرم و داغ استفاده می شود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *