بلاگ

بخاری برقی چیست ؟[چگونه کار می کند؟+ معرفی انواع آن]

بخاری برقی چیست

کم کم زمانی است که داریم به هوای سرد و فصل هایی چون زمستان و پاییز نیز نزدیک میشویم و قطعا وقت آن است تا به فکر خرید بخاری و وسایل گرم کننده برویم تا از این نظر خود را تامین کنیم به خصوص که با وجود تابستانی که در پیش داشتیم قطعا باید به استقبال زمستانی برویم که در آن با کمبود گاز مواجه هستیم در این زمان بهترین وسیله که می تواند قابلیت گرمادهی خوبی به همراه داشته باشد بهترین بخاری برقی ها می باشد . اما در اینجا ممکن است افرادی باشند که سوالاتی شبیه به این که بخاری برقی چیست ؟ چگونه می توانیم از بخاری برقی استفاده کنیم ؟ فرق بین بخاری برقی و بخاری گازی در چیه ؟ مصرف برق بخاری برقی چگونه است ؟ و … نیز از ما میپرسند که در ادامه قصد داریم تا پاسخ این سوالات را بررسی کنیم .

حتما مقاله بخاری برقی برای فضای بزرگ و بهترین هیتر برقی را مطالعه کنید .

بخاری برقی چیست

بخاری برقی چیست و چگونه کار می کند؟

در پاسخ به سال بخاری برقی چیست باید بیان کنیم که این مدل بخاری برقی ها بر خلاف بخاری گازی ها با تبدل انرژی برق به انرژی گرمایی نیز کار می کنند و می تواند محیط اطراف را گرم کند این نوع بخاری ها نسبت به بخاری گازی ها در حجم و اندازه کوچکتری وجود دارند و مدل های مختلفی از بخاری برقی ها در حجم و اندازه های متفاوت در بازار وجود دارد ، این نوع بخاری ها با توجه به توان مصرفی که دارند ، نوع المنت هایی که دارند و … می توانند محیط های مختلفی را گرم کنند و خیلی سریع هم می توانند انرژی گرمایی نیز تولید کنند .

راستی این مدل بخاری ها همانند بخاری گازی دودکش ندارد و دیگر نیازی نیست تا نگران تولید گاز های آن به خصوص گاز دی اکسید کربن که خطر خفگی را زیاد می کند باشید . نصب بخاری برقی ها شاید راحت تر از نصب بخاری گازی باشد .

بخاری برقی چیه؟

انواع بخاری برقی

پس از پاسخ به سوال بخاری برقی چیست لازمه تا به سراغ بررسی انواع بخاری برقی د بازار برویم .

1. بخاری برقی فن دار

یکی از مدل بخاری برقی ها که معمولا استفاده از آن ها هم راحت می باشد بخاری برقی فن دار نام دارد که با وجود المنت هایی که درون آن تعبیه شده است می تواند محیط اطراف خود را گرم کند . این نوع بخاری برقی ها دارای سنسور ترموستات می باشند بدین معنی زمانی که دستگاه بیش از حد گرم شود دستگاه به صورت خودکار خاموش خواهد شد . این مدل بخاری به دلیل وجود فن ممکن است کمی صدا دار باشند .

2. بخاری برقی تابشی

این مدل از بخاری برقی هم دارای چندین نوع المنت می باشد و میزان گرماهی آن نیز به میزان المنت هایی که روشن است بستگی دارد این مدل بخاری برقی بیشتر برای گرمادهی مستقیم مورد استفاده قرار میگیرد . خوبی این مدل بخاری برقی بی صدا بودن آن می باشد .

بخاری برقی چیست

3. بخاری برقی کانوکتر

این نوع بخاری برقی هم دارای المنت می باش و هم دارای فن مخصوصی است و زمانی که فن آن خاموش باشد باز هم می تواند محیط را گرم کند این مدل بخاری را می توان ترکیبی از بخاری برقی فن دار و بخاری برقی تابشی در نظر گرفت بدین معنی که می تواند کار هر دو را انجام دهد .

4. رادیاتور برقی

این مدل رادیاتور های از نظر شکل و ظاهر شبیه به رادیاتور گازی می باشن اما در حقیقت تفاوتی آن ها در این بوده است درون این نوع راداتور برقی به جای آب از روغن نیز استفاده می شود ، دلیلی استفاده از روغن هم این می باشد که در حجم کمتر انرژی گرمایی بیشتری تولید می شود .

بخاری برقی چیست

معایب بخاری برقی

حال که پاسخ سوال خاری برقی چیست و چگونه کار می کند را متوجه شدید بهتره تا از معایب بخاری برقی ها هم اطلاعاتی داشته باشید :

بخاری برقی ها معمولا نمی توانند محیط هایی با متراژ بالا را گرم کنند .
مصرف برق بخاری برقی معمولا کمی زاید است و از این نظر هزینه های بیشتری نسبت به بخاری گازی دارد .
در صورت که بیش از اندازه المنتور ها داغ شود امکان رخ دادن اتش سوزی نیز وجود دارد .

چرا بخاری برقی روشن نمی شود ؟

اول هم توصیه می کنم تا از اتصال بخاری برقی به برق مطمئن شوید و سپس اگر دیدید هنوز هم بخاری برقی کار نمی کند بهتره تا از سالم بودن پریز برق خود نیز مطمئن شوید . پس از آن لازمه تا از دو شاخه و سیم رابط را بررسی کنید و از خراب نبودن آن نیز مطمئن شوید اگر مشکل داشته می توانید آن را تعویض کنید اگر دلیل روشن نشدن بخاری برقی شما هیچ کدام از موارد گفته شده نبود علت روشن نشدن می تواند مشکل از کلید روشن و خاموش شدن آن باشد.

بخاری برقی چیست

میزان مصرف برق بخاری برقی

با توجه به آن که بخاری برقی ها توسط انرژی برق کار می کنند و از طرفی با توجه به آن که انرژی برق یکی از گران قیمت ترین انرژی ها می باشد به همین دلیل هزینه های ناشی از آن نسبت به بخاری گازی نیز بیشتر می باشد . در هنگام خرید بخاری برقی به توان مصرفی آن نیز توجه کنید .بهتر است بخاری برقی را انتخاب کنید که دارای قابلیت تنظیم حرارت و کنترل حرارت باشد ، در بین انواع بخاری برقی های یکه نام بردیم بخاری برقی فن دار معمولا هزینه های کمتری شامل می شود نسبتا بصرفه تر می باشد .

مورد توجه خانم های عزیز

به دنبال بهترین تخفیف ها و مطالب جذاب هستید؟

با زدن بر روی دکمه زیر وارد اینستاگرام ما شوید و از تخفیف های ویژه و مطالب ما استفاده نمایید.

انواع مدل های بخاری برقی

بخاری برقی ها با توجه به انواع مدل ها مختلفی که دارند بسیار پر فروش هستند که در اینجا بعد از پاسخ به سوال بخاری برقی چیست ما مدل های مختلف استفاده و نصب آن را بیان خواهیم کرد .

1. بخاری برقی مدل ایستاده

این نوع بخاری برقی را با نام دیگری چون تویوست نیز می شناسند ، برای این نوع بخاری برقی ها حس گری وجود دارد که در صورت واژگونی برق را قطع می کند و از بروز حوادث خطرناک چون آتش سوزی نیز جلوگیری می کند . مدل های ایستاده بخاری برقی در دو نوع فن دار و بدون فن نیز وجود دارد و حتی برخی از مدل های آن نیز قابلیت تنظیم ارتفاع را فراهم آورده اند .

 بخاری برقی مدل ایستاده

2. بخاری برقی زمینی یا خوابیده

احتمال واژگونی در این نوع بخاری برقی های به نسبت خیلی کمتر است اما با این حال برخی از برند ها نیز از حسگر امنیتی نیز استفاده می کنند برای این مدل بخاری برقی کلید هایی وجود دار که به کمک آن می توان المنت های آن را تنظیم کرد یا فن آن را خاموش و روشن کرد .

بخاری برقی زمینی یا خوابیده

3. بخاری برقی رومیزی یا فن هیتر

ان نوع بخاری برقی ها معمولا از حجم و اندازه بسیار کوچکتری در بازار وجود دارد آن را با نام فن هیتر هم می شناسند . انتقال گرما در این بخار برقی به روش همرفتی می باشد برای این مدل بخاری برقی ها هم فنی تعبیه شده است که می تواند هوای محیط را گرم کند در محیط هایی که می خواهید سربع گرم شوید این نوع بخاری برقی می تواند مناسب باشد . در مدل های متنوعی از آن میزان فن قابل تنظیم می باشد . فن هیتر ها معمولا دارای ترموستاتی می باشد که برای ایمنی بیشتر نیز به کار برده می شود .

4. بخاری برقی دیواری

مدل های بخاری برقی دیواری بسیار رایج می باشد و این نوع بخاری برقی ها دیگر ثابت بوده و امکان حرکت آن نیز وجود ندارد این نوع بخاری برقی ها دیگر فضای آن چنانی را اشغال نمی کنند و از این نظر می توانند بسیار کاربردی باشد . اگر فضای کمی دارید بخاری برقی دیواری می تواند یکی از بهترین گزینه های خرید برای شما باشد ، برای یافتن پاسخ سوال بخاری برقی چیست به ابتدای مقاله مراجعه کنید .

بخاری برقی چیست

5. بخاری برقی مناسب حمام

از دیگر انواع بخاری برقی ها که در بازار وجود دارد مدل بخاری هایی وجود دارد که برای استفاده در داخل حمام کاربرد دارند . قطعا استفاده از بخاری ها در محیط های مرطوب خطرناک بوده و کمی ریسکی می باشد . اما این مدل بخاری برقی به صورت فن دار و تابشی بوده و به کمک لامپ های مادون قرمز انرژی گرمایی تولید می کند و با توجه به سیستم ایمنی بالایی که دارد از خطر بروز برق گرفتگی نیز جلوگیری می کند

بخاری برقی چگونه کار می کند ؟

بخاری برقی ها معمولا به کمک المننت ها نیز کار می کنند . این المنت ها انرژی برق را به انرژی گرمایی منتقل می کنند و بدین روش می تواند محیط ازطراف را گرم نگه دارند .

کم مصرف ترین بخاریبرقی کدام است ؟

د مورد کم مصرف ترین خاری برقی لزم است این نکته را یاداورشویم که بخاری برقیهای فندارمعمولا هزینه های کمتری دارد و جزو دسته کم مصرف ترین بخاری برقی به شمار می رود .

بخاری برقی برای فضاهای کوچیک کدام خوبه ؟

در پاسخ به این سوال باید بیان کنیم که بخاری برقی هایی چون هیتر برقی های برای فضاهای کوچک تر کاربرد بیشتری دارند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *