دولچه گوستو چیست ؟ [ آموزش نحوه استفاده از دستگاه دولچه گوستو ]

مهر 6, 1401
بلاگ
دولچه گوستو چیست

دولچه گوستو چیست ؟ قبل از پاسخ به این سوال بگذارید کمی به گذشته برگردیم . در گذشته های دور یعنی از زمان سلسله صفویه قهوه جایگاه خودش را در ایران پیدا کرد . در زمان قاجار دیگر قهوه به یک نوشیدنی معمول بین مردم عادی هم رواج پیدا کرد اما تا پیش از آن مخصوص بارگاه های سلطنتی و افراد حاکم بود به همین دلیل قسمتی را در کاخ هایشان به نام قهوه خانه داشتند که توسط قهوه چی ارائه میشد . بر خلاف باور عموم مردم که نوشیدنی ایرانی ها چای بوده است ، قهوه جزو نوشیدنی های محبوب شاهان از دوره صفویه به بعد بوده . البته که در آن زمان قهوه به ساده ترین مدل آن تهیه میشد اما رفته رفته با روی کار آمدن دستگاه های مختلف قهوه ساز ، مدل های مختلفب از قهوه را میتوان درست کرد .

امروزه که دستگاه هایی به بازار آمده اند که کار با آن ها بسیار ساده و راحت است و با زدن چند دکمه یک لیوان قهوه خوش طعم و عطر خواهید داشت . دستگاه دولچه گوستو یکی از این دستگاه هاست که در این مطلب میخواهیم آن را مورد نقد و بررسی قرار دهیم که ببینیم اصلا کاربرد این دستگاه چیست و چه نوشیدنی هایی بر پایه قهوه میتوان با آن آماده کرد . اگر اهل نوشیدن قهوه هستید حتما پیشنهاد میکنم مطلب نسپرسو چیست و اسپرسو ساز دولچه گوستو کروپس ساخت کجاست را نیز مطالعه کنید .

زمان تخمین زده شده مطالعه: 8 دقیقه

دستگاه دولچه گوستو چیست ؟

از زمانی که اولین دستگاه های قهوه ساز وارد بازار شدند تا به امروز قهوه ساز ها مدام در حال تغیرند و مانند سایر لوازم برقی پیشرفته تر میشوند . میتوان گفت یکی از جدید ترین دستگاه هایی که برای آماده سازی قهوه به بازار آمده اند ، دستگاه دولچه گوستو است . اما دستگاه دولچه گوستو چیست ؟ چه تفاوتی با سایر دستگاه های آماده سازی قهوه دارد . همانطور که پیش از این در مقاله ای به توضیح نسپرسو ساز پرداختیم ، دستگاه های قهوه سازی جدیدا تولید شده اند که دیگر دردسر های ترکیب پودر قهوه و اضافه کردن اسانس و یا آماده کردن فوم شیر را ندارند . این دستگاه ها به قهوه ساز های کپسولی معروفند . دستگاه نسپرسو ساز و دولچه گوستو هر دو جزو این دستگاه های کپسولی هستند .

فقط کافیست کپسول مورد نظر خود را انتخاب کنید و درون محفظه دستگاه گذاشته تا یک فنجان قهوه خوش طعم و عطر داشته باشید . اما نسپرسو ساز با دولچه گوستو تفاوت هایی دارند که در ادامه میخواهیم به بررسی این تفاوت ها با یکدیگر بپردازیم .

دستگاه دولچه گوستو چیست ؟

کاربرد دستگاه دولچه گوستو

خیلی از افراد میخواهند بدانند که اصلا کاربرد دستگاه دولچه گوستو چیست ؟ از دستگاه دولچه گوستو میتوان برای آماده سازی انواع قهوه با طعم های مختلف ، اسپرسو ، نسکافه ، هات چاکلت ، انواع نوشیدنی سرد بر پایه قهوه مانند آیس کافی و دیگر چیز ها استفاده کرد . استفاده از آن هم بسیار ساده است کافیست کپسول بات طعم دلخواه خود را انتخاب کنید و درون دستگاه بگذارید تا یک فنجان نوشیدنی گرم یا سرد با عطر و طعم قهوه داشته باشید . دستگاه دولچه گوستو برای کسانی مناسب است که میخواهند در مدت زمان کم یک فنجان قهوه داشته باشند و یا حوصله درست کردن قهوه با اسپرسو ساز یا قهوه ساز های معمول را نداشته باشند . حال میدانیم که کاربرد دستگاه دولچه گوستو چیست اما واقعا تفاوت آن با نسپرسو ساز چیست ؟ در ادامه میخواهیم به این سوال پاسخ دهیم .

کاربرد دستگاه دولچه گوستو

تاریخچه تولید دستگاه دولچه گوستو

پیش از آن که بخواهیم به تفاوت های میان دستگاه اسپرسو ساز و نسپرسو ساز بپردازیم ، خوب است که نگاهی هم به تاریخچه تولید دستگاه دولچه گوستو بیاندازیم . قهوه ساز دولچه گوستو برای اولین بار با همکاری برند لوازم خانگی دلونگی و یکی از زیر شاخه های برند مواد غذایی نستله به نام نسکافه ، تولید شد . هدف این دو برند این بود دستگاهی را تولید کنند که با ساده ترین روش بتواند برای شما یک فنجان قهوه آماده کند . از آن جایی که این دو برند برای تمام مردم آشنا هستند به سرعت دولچه گوستو به یکی از انواع قهوه ساز های معروف و پر طرفدار تبدیل شد . در واقع خود دستگاه دولچه گوستو هم یکی از انواع دستگاه نسپرسو ساز است اما با قابلیت هایی متفاوت و بیشتر از آن که در ادامه با آن ها آشنا خواهیم شد .

تاریخچه تولید دستگاه دولچه گوستو

تفاوت نسپرسو ساز با دولچه گوستو چیست ؟

تفاوت نسپرسو ساز با دولچه گوستو چیست ؟ همانطور که پیش از این نیز گفتیم هم دستگاه نسپرسو ساز و هم دستگاه دولچه گوستو هر دو جزو قهوه ساز های کپسولی هستند پس تفاوت این دو دستگاه با همدیگر چیست ؟ درست است که نسپرسوساز و دولچه گوستوم هر دو از نوع کپسولی اند اما کارایی آن ها با هم متفاوت است . دولچه گوستو و نسپرسو ساز هر دو نوعی اسپرسو ساز هستند و اسپرسو ساز ها هم خود زیر مجموعه دستگاه قهوه سازند پس همگی این دستگاه های اسپرسو ساز ، نسپرسو ساز ، دولچه گوستو و … نوعی قهوه سازند . اسپرسو ساز ها با استفاده از پودر قهوه نوشیدنی شما را به دو صورت تک شات یا دو شات آماده میکنند و برای اضافه کردن شیر هم باید به طور جداگانه فوم شیر آماده کرد و به قهوه اضافه کرد .

تفاوتی که دولچه گوستو با نسپرسو ساز دارد در این است که برای استفاده از نسپرسو ساز شما کپسول قهوه حال با هر طعمی که میپسندید مثلا با طعم فندقی یا وانیلی و یا … را انتخاب میکنید و در محفظه مشخص شده قرار میدهید . پس از آن شما یک فنجان قهوه خوش طعم دارید اما برای اضافه کردن فوم شیر به قهوه تان باید دوباره خودتان شیر را فوم دهید و به قهوه اضافه کنید . اما دستگاه دولچه گوستو اینگونه نیست . اولین تفاوتشان این است که میتوانید انتخاب کنید که با اب سرد نوشیدنی آماده کند یا آب گرم که نوشیدنی سرو گرم داشته باشید . تفاوت بعدی این است که نیاز به فوم دادن شیر نیست زیرا برای دستگاه دولچه گوستو کپسول فوم شیر تولید شده است . انواع هات چاکلت ، نسکافه ، نسئوییک و … را هم میتوانید با دولچه گوستو آماده کنید .

تفاوت نسپرسو ساز با دولچه گوستو چیست ؟

بهترین مارک اسپرسو ساز دولچه گوستو چیست ؟

آیا میدانید که بهترین مارک اسپرسو ساز دولچه گوستو چیست ؟ زمانی که یک وسیله طرفداران بسیاری پیدا میکند و به نوعی به یکی از ترند های بازار لوازم خانگی تبدیل میشوند برند های بسیاری تمام تلاش خود را میکنند تا آن وسیله را با نام برند خود نیز تولید کنند . دستگاه دولچه گوستو نیز همین شرایط را داشت . همانطور که گفتیم این دستگاه با همکاری برند دلونگی و برند نسکافه برای اولین بار تولید شد پس برند دلونگی به عنوان اولین برند لوازم خانگی دولچه گوستو تولید کرد . پس از آن برند کروپس ، برند eclips ، برند پیکولو که زیر مجموعه برند نسکافه است و چند برند دیگر نیز به تولید این دستگاه پرداختن که همگی جزو برترین برند های تولید کننده دولچه گوستو هستند .

بهترین مارک اسپرسو ساز دولچه گوستو چیست ؟

بررسی قیمت دستگاه دولچه گوستو

حال که میدانیم قهوه ساز دولچه گوستو چیست ، خوب است که به بررسی قیمت دستگاه دولچه گوستو نیز بپردازیم . همانطور که همه میدانیم هر چه تکنولوژی یک لوازم برقی بالاتر رود بالطبع قیمت آن نیز افزایش میابد . البته این مورد در اسپرسو ساز دولچه گوستو خیلی صحیح نیست . چون در واقع با نسپرسوساز ها هم قیمتند . دستگاه های نسپرسو ساز قسمت فوم ساز دارند که دولچه گوستو آن را ندارد . اما باید به این نکته توجه داشته باشید که این دستگاه راحت و جمع و جور با کپسول دولچه گوستو کار میکند که خود این کپسول ها از قیمت بسیار بالاتری از پودر قهوه برخوردارند . همچنین این که برای آماده سازی شیر و اضافه کردن هر طعمی به آن نیز باید از کپسول های مخصوص به آن استفاده کنید .

دستگاه دولچه گوستو و اسپرسو ساز نسپرسو به تنهایی قیمت بالایی ندارند که فکر کنید چون یک دستگاه جدید و متفاوت است قیمت آن هم گران است . اما متعلقات آن مانند همان کپسول هایی که باید خریداری کنید قیمت بالایی دارند .

با دولچه گوستو چه مدل قهوه ای میتوان درست کرد ؟

اسپرسو ، کافه لاته ، موکا ، کاپوچینو ، ماکیاتو ، ریسترتو ، لانگو ، امریکانو ، شیر گرم ، هات چاکلت ، نسئوییک ، آیس کافی و انواع نوشیدنی سرد و گرم دیگر با پایه قهوه میتوان درست کرد .

قیمت کپسول های دولچه گوستو چقدر است ؟

به طور کلی کپسول های دولچه گوستو از قیمت بالایی برخوردارند اما این که چه طعمی را انتخاب کنید و پودر داخل آن نسکافه باشد یا هات چاکلت یا شیر و یا قهوه قیمت آن متفاوت است .

5/5 - (2 امتیاز)
پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.