بخارگر چیست ؟ [ بخارگر،اتو بخار یا اتوی ایستاده کدام یک را بخریم ]

آبان 14, 1400
بلاگ
بخارگر چیست

بخارگر چیست ؟ آیا تا به حال با بخارگر آشنا شده اید ؟ میدانید که کاربرد آن چیست ؟ این روز ها اسم بخارگر را زیاد میشنویم اما شاید خیلی از افراد ندانند که بخارگر چیست و چه کاربردی دارد . از گذشته تا به حال برای صاف کردن چرک لباس ها از اتو استفاده میشت . اتو های قدیمی شامل محفظه ای بودند که با گذاشتن ذغال بر داخل آن عملکرد اتو های امروزی را اجرا میکرد . رفته رفته اتو ها پیشرفته تر شدند و اتو های بخار و پس از آن اتو های ایستاده خانگی وارد بازار شدند . اما باز هم برخی لباس ها بودند که نمیشد با اتو بخار یا اتو ایستاده اتو کرد . اینجا بود که بخارگر ها به کمک ما آمدند . در ادامه این نوشته با ما همراه باشید تا با بخارگر و مزایا و معایب آن آشنا شوید .

بخارگر چیست

بخارگر چه مارکی خوبه ؟

چون بخارگر به تازگی به یکی از وسایل پر استفاده در میان خانه های ما تبدیل شده است خیلی از افراد هنگام خرید آن به دنبال برند های خوبی که این وسیله را تولید میکنند هستند و مدام از ما میپرسند که بخارگر چه مارکی خوبه ؟ بهترین مارک بخارگر های موجود در بازر عبارتند از :

 • بخارگر مودکس
 • بخارگر فیلیپس
 • بخارگر تفال
 • بخارگر توبی
 • بخارگر روونتا
 • بخارگر جی پاس
 • بخارگر مایدیا
 • بخارگر آریته
 • بخارگر سوکانی
 • بخارگر بایترون
 • بخارگر میباشی
 • بخارگر میگل
 • بخارگر هانوور
 • بخارگر کپلر
 • بخارگرمایر
 • بخارگر بومن
بخارگر چه مارکی خوبه ؟

بخارگر چیست ؟

بخارگر چیست ؟ بخارگر یکی از لوازم جدید خانگی است که با استفاده از بخار سبب میشود چروک لباس ها باز شود . بخارگر یک مخزن آب دارد و با بالا بردن دمای آب موجب میشود آب بخار کرده و با استفاده از این بخار داغ چروک لباس را باز میکند . بخارگر ها نحوه استفاده بسیار ساده ای دارند و دیگر نیاز به داشت میز اتو و سایر لوازم کمکی نیست . در ادامه با کاربرد بخارگر ها آشنا خواهید شد .

بخارگر چیست

کاربرد بخارگر چیست ؟

حال که با بخارگر آشنا شدید و دانستید که بخارگر چیست باید با کاربرد آن نیز آشنا شوید . همانطور که گفتیم بخارگر ها به کمک بخار آب چروک لباس ها را باز میکنند اما خوب چرا با همان اتوی معمولی این کار را نکنیم ؟ پس کاربرد بخارگر ها چیست ؟ بخارگر ها علاوه بر اتوی لباس در اتو کردن پرده و سرویس خواب شما هم میتواند کمک حال شما باشد . همچنین این که برخی لباس ها مانند لباس عروس و لباس هایی که ملیله دوزی و سنگ کاری دارند را نمیتوان با اتوی معمولی یا اتوی پرسی اتو کرد .

کاربرد بخارگر

مزایای بخارگر چیست ؟

میدانید که مهم ترین مزایای بخارگر چیست ؟ بخارگر ها در کنار معایبی که دارند آنقدر مزایا دارند که دیگر میتوان گفت معایبشان به چشم نمی آید از مزایای بخارگر ها میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

 • یکی از مهم ترین مزایای بخارگر این است که دیگر نیازی به خرید و استفاده از میز اتو نیست .
 • با داشتن بخارگر در وقت شما صرفه جویی میشود و به سرعت و آسانی چروک لباس شما باز میشود .
 • برخی از لباس ها حتی اگر اتو خیلی داغ نباشد هم به دلیل داشتن الیاف مصنوعی موچب چسبیدن اتو به پارچه میشوند ، بخارگر بهترین وسیله برای باز کردن چروک این مدل از پارچه هاست .
 • بخارگر فقط برای اتو کردن لباس نیست و با استفاده از آن میتوانید پرده و رختخواب خود را چروک زدایی کنید .
 • برای اتو کردن لباس های مجلسی و لباس عروس فقط بخارگر قابل استفاده است .
مزایای بخارگر

معایب بخارگر چیست ؟

در واقع هیچ وسیله ای را نمیتوان بی عیب و نقص دانست و بخارگر هم از این موضوع مستثنا نیست . اما در کنار مزایای بسیاری که دارد میتوان از معایب آن چشم پوشی کرد . اگر میخواهید بدانید که معایب بخارگر چیست ادامه این مطلب را مطالعه کنید . معایب بخارگر عبارتند از :

 • معمولا از اتو بخار های معمولی قدرت کمتری دارند .
 • به دلیل استفاده از بخار آب برای باز کردن چروک لباس معمولا رطوبت بخار بر روی لباس باقی میماند و باید صبر کنید تا لباس خشک شود .
 • برای انداختن خط اتو بر روی شلوار و یا اتو کردن لبه تیز یقه پیراهن های مردانه استفاده از اتو ضروری است .
معایب بخارگر

راهنمای خرید بخارگر

حال که دانستید بخارگر چیست و تصمیم به خرید بخارگر گرفته اید باید بدانید که قبل و در هنگام خرید بخارگر به چه نکاتی باید توجه کنید و سپس با توجه به آن بخارگر مورد نیاز خود را خریداری کنید . در ادامه راهنمای خرید بخارگر را خدمتتان ارائه خواهیم داد .

 • باید در ابتدا انتخاب کنید که از انواع بخارگر دستی میخواهید یا بخارگر ایستاده ؟ بخارگر های دستی کوچک و قابل حملند اما بخارگر های ایستاده به یک لوله خرطومی شکل متصلند .
 • حتما سعی کنید از انواع بخارگر هایی خریداری کنید که تنظیمات بخار دارند در این صورت با توجه به نوع و جنس لباس میتوانید میزان بخار خروجی را تنظیم کنید .
 • یکی دیگر از مواردی که حتما باید به آن دقت کنید زمان صفر تا صد دستگاه است یعنی از زمان روشن شدن تا زمانی که آماده شروع به کار شود چقدر زمان میبرد .
 • به بازه دمایی بخار خروجی دستگاه حتما دقت کنید . درست است که هرچه بخار خروجی داغ تر باشد چروک لباس زودتر و بهتر باز میشود اما برخی لباس ها را نمیتوان در معرض حرارت بالا قرار داد .
 • حتما به گنجایش مخزن آب بخارگر دقت کنید . برخی بخارگر ها مخزن کوچکی دارند و حتی برای یک لباس اتو کردن هم ظرفیت آب ندارند .
 • حتما بودجه خود را مشخص کنید و اگر بودجه کمی در اختیار دارید به سراغ بخارگر های بی کیفیت و تقلبی نروید . بخارگر هایی با آپشن های کمتر ولی از نوع با کیفیت خریداری کنید .
راهنمای خرید بخارگر

تفاوت اتو بخار و بخارگر چیست ؟

اتو بخار و بخارگر ساختار کاملا متفاوتی با یکدیگر دارند . در پاسخ به افرادی که میخواستند بدانند تفاوت اتو بخار و بخارگر چیست باید گفت با استفاده از بخارگر ها بدون نگرانی از سوختن و یا آسیب دیدن لباس های گران قیمت و یا پارچه های نازک و حساس میتوان چروک این لباس هارا باز کرد . از مهم ترین ویژگی های بخارگر ها نسبت به انواع اتو بخار میتوان به قابلیت ایستاده اتو کردن لباس ها اشاره کرد که کاملا مناسب لباس هایی با قد بلند است . اما باز هم برای انداخت خط اتو بر روی لباس و یا اتو کردن زوایای لباس مانند یقه ها و اطراف دکمه لباس باید از اتو بخار استفاده کرد .

تفاوت اتو بخار و بخارگر

تفاوت بخارگر و اتو ایستاده

تفاوت بخارگر و اتو ایستاده زیاد است و به طور کلی مکانیسم کاملا متفاوتی با یکدیگر دارند . به طور کلی میتوان گفت که بخارگر ها با استفاده از بخار داغ حاصل از آب درون مخزن چروک لباس را باز میکنند اما انواع داتو ها از جمله اتوی ایستاده با استفاده از داغ شدن المنت های موجود در کفی های سرامیکی اتو عمل چروک زدایی را انجام میدهد .

تفاوت بخارگر و اتو ایستاده

بخارشو همان بخارگر است ؟

بخارو همان بخارگر است ؟ تفاوتشان با یکدیگر چیست ؟ این سوالات اکثر کسانی است که برای اولین بار با بخارگر آشنا میشوند . در پاسخ به این سوال باید گفت که بخارشو و بخارگر ساختار بسیار شبیه به یکدیگری دارند . هر دوی آن ها با استفاده از انرژی برق حرارت آب درون مخزن را بالا برده و سپس با تولید بخار داغ و خروج با فشار این بخار داغ از شریان های خروجی در بخارگر موجب باز کردن چروک لباس میشود و در بخارشو موجب ضد عفونی و لکه گیری سطوح میشود .

بخارشو همان بخارگر است ؟

بهترین مارک بخارگر

بهترین مارک بخارگر چیست ؟ اصلا کدام کمپانی ها این وسیله کاربردی را تولید میکنند ؟ در ادامه این مطلب میخواهیم بهترین مارک بخارگر های موجود در بازار ایران و جهان را به شما معرفی کنیم . در ادامه همراه ما باشید .

بهترین مارک بخارگر

1.بخارگر پارس خزر

با وجود تحریم های کشور های مختلف برای ایران ورود لوازم خانگی به کشور ما سخت شد و آن مقدار هم که وارد میش با قیمت بسیار بالایی عرضه میشد در این میان برند های ایرانی برای بالا تر بردن سطح خود تلاش کردند و میتوان گفت که امروزه چیزی از باقی برند های خارجی کم ندارند . برای مثال برند قدیمی و پر آوازه پارس خزر را همه میشناسیم و با محصولات آن آشناسس داریم یکی از جدید ترین محصولات آن بخارگر پارس خزر است که در مدل های گوناگون عرضه و روانه بازار میشود .

بخارگر پارس خزر

2.بخارگر بوش

در واقع میتوان گقت بزرگترین و معروف ترین و یا یکی از بهترین برند های جهان برند بوش است که هم از لحاظ کیفیت محصول و هم از لحاظ تنوع محصولات تولیدی رو دست ندارد . در رابطه با بخارگر ها هم یکی از با کیفیت ترین و بهترین بخارگر های موجود در بازار بخارگر بوش است که در مدل های بسیار متنوعی تولید و روانه بازار میشوند . هر کدام از مدل ها نیز آپشن های بسیار مختلفی دارند .

بخارگر بوش

3.بخارگر بایترون

بایترون یک برند آمریکایی است که با تمام توان تولیدی خود فعالیت میکند و روز به روز زمینه فعالیت خود را گسترش داده و به همین دلیل توانسته مورد توجه اکثر افراد دنیا قرار بگیرد . هر ساله شاهد تولید محصولات جدید در زمینه لوازم خانگی از طرف برند بایترون هستیم . چندی پیش این برند با تولید بخارگر هایی با کیفیت توانست در زمینه تولید انواع بخارگر هم در صدر جدول بخارگر ها قرار بگیرد.

بخارگر بایترون

4.بخارگر فیلیپس

یکی از بهترین برند هایی که در زمینه تولید بخارگر ها فعالیت میکنند برند فیلیپس است . از زمان ورود بخارگر های فیلیپس به بازار تا به امروز بیش از 50 مدل بخارگر تولید و روانه بازار کرده است . بخارگر فیلیپس مدل GC514/40 یکی از بخارگر های با کیفیت و کاربردی این کمپانی است که میتوان گفت به خاطر همین مدل بود که بخارگر های فیلیپس تا این حد در بازار لوازم خانگی معروف شدند .

بخارگر فیلیپس
چرا بخارگر بخرم ؟

برای لباس هایی که نمیتوان اتو کرد مانند لباس عروس ، لباس های پشمی و لباس هایی که تزیینات برجسته مانند ملیله دوزی دارند باید از بخارگر ها استفاده کرد .

بهترین بخارگر موجود در بازار کدام است ؟

یکی از بهترین بخارگر های موجود در بازار چیست ؟ میتوان گفت یکی از بهترین بخارگر های موجود در بازار ، بخارگر فیلیپس است .

بخارگر ایرانی بخرم یا خارجی؟

در میان انواع بخارگر ها هم انواع ایرانی آن توانسته اند بخارگر های خوبی تولید کنند هم برند های خارجی . حال با توجه به بودجه ای که در اختیار دارید و موارد دیگر میتوانید انتخاب کنید که بخارگر خارجی بخرید یا ایرانی.

بهترین مارک بخارگر خارجی کدام است ؟

نمیتوان گفت بهترین مارک بخارگر خارجی اما میتوان گفت یکی از بهترین بخارگر های موجود در بازار از میان برند های خارجی بخارگر بوش است .

5/5 - (1 امتیاز)
پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.