بلاگ

آون توستر چیست ؟ [ آیا آون توستر همان توستر است ؟]

آون توستر چیست

این روز ها با توجه به انواع دستگاه ها یخت و پز بسیاری که تولید می شوند گاهی پیش می آید که چندین دستگاه کاربرد مشابه ای داشته باشند ، پس بهتر است یکی از این نوع دستگاه ها را انتخاب کنیم تا محدودیت فضایی را در آشپزخانه خود به وجود نیاوریم ، به عنوان مثال دستگاه هایی چون مایکروفر ، توستر ، اون تستر ، مایکروفر ، سولاردام کاربرد نسبتا مشابه ای دارند پس بهتر است قبل از خرید ابتدا به طور دقیق این مدل دستگاه ها را بشناسیم و سپس با در نظر گرفتن انتظاراتی که از دستگاه مورد نظر می خواهیم مناسب ترین دستگاه را خریداری کنیم . در اینجا تصمیم گرفته ایم تا مقاله را با عنوان آون توستر چیست بنویسیم و کاربرد و نحوه کارکرد آن آشنا شویم.

در رابطه با این مطلب می توانید مقالات قبلی ما با عنوان سولاردام چیست ، تفاوت سولاردام و مایکروفر و بهترین مارک آون توستر ها را مطالعه بفرمایید تا انتخاب راحت تری بین این نوع دستگاه ها داشته باشید.

آون توستر چیست

آیا آون توستر همان توستر است ؟

برخی به اشتباه فکر می کنند که آون توستر ها همان توستر ها هستند ، اما تفکر اشتباهی است آون توستر را می توان نمونه ای از توستر ها در نظر داشت اما کاربرد های پیشرفته تر نسبت به انان دارد . از توستر ها تنها میتوان برای یخ زدایی و گرم کردن و برشته کردن مواد غذایی استفاده کرد . آون توستر ها برخلاف توستر ها دارای صفحه نمایش هستنند که تنظیمات درجه های تایمر و دما بر روی آن قابل مشاهده می باشد .
آون توستر نسبت به توستر در حجم و اندازه بزرگ تری تولید می شوند ، در کل اگر قرار است تنها برای گرم کردن مجدد مواد غذایی خود دستگاهی را خریداری کنید توصیه ما توستر است اما اگر قصد دارید برای کارهایی چون پخت مواد غذایی ، بریان کردن مرغ و کباب و .. استفاده کنید بهتر است به سراغ آون توستر بروید .

آیا آون توستر همان توستر است ؟

پخت مواد غذایی درون آون توستر چگونه است؟

در حقیقت در آون توستر ها پخت غذا به وسیله اشعه مادون قرمز که از المنت های موجود در آون توستر تولید می شوند انجام میگیرد . این گرمایی که توسط المنت ها به وجود می آید باعث می شود تا حرارتی که درون دستگاه به وجود می آید باعث پخت مواد غذایی می شود ، البته این نوع روش پخت برای زمانی مناسب است که شما بخواهید غذایی خشک و برشته داشته باشید .

پخت مواد غذایی درون آون توستر چگونه است ؟

کاربرد آون توستر چیست ؟

1. آون توستر ها جایگزین مناسب فر ها

برخی از آشپزخانه ها به گونه ای ساخته شده اند که که امکان دسترسی برای نسب فر را ندارند به عنوان مثال برخی از منزل ها لوله کشی مناسبی برای گاز ندارند بنابراین می توان گفت که به جای فر ها آون توستر ها گزینه بسیار مناسبی برای خرید هستند.

2. مدت زمان گرم شدن آون توستر

آون توستر ها سریع گرم می شوند و نیاز نیست که قبل از قرار دادن غذا در داخل آون توستر چندین مدت قبل دستگاه خود را روشن کنید .پس می توان گفت که آون توستر ها با توجه به حجمی که دارد در مدت زمان کوتاهی سریع گرم می شوند .

3. مصرف برق اون توستر

در کل دستگاه های برقی آشپزخانه ها مصرف برق بالایی دارند اما با توجه به این امر که آون توستر ها در مدت زمان بسیار کمی آماده می شوند بنابراین مقدار انرژی برق کمتری هم مصرف می کنند .

4. گرم نکردن محیط

برخی از دستگاه ها در هنگام کار باعث می شوند تا مقدار دمای محیط اطراف آنان هم افزایش پیدا کند ، اما آون توستر ها این گونه نیستند و در صورت استفاده از آن ها نیاز نیست تا حتما دستگاه تهویه هوا را روشن کنید .

کاربرد آون توستر چیست ؟

انواع آون توستر موجود در بازار

بعد از پاسخ به سوال آون توستر چیست باید به سراغ انواع آون توستر ها و بررسی آن ها برویم .

مورد توجه خانم های عزیز

به دنبال بهترین تخفیف ها و مطالب جذاب هستید؟

با زدن بر روی دکمه زیر وارد اینستاگرام ما شوید و از تخفیف های ویژه و مطالب ما استفاده نمایید.

1. آون توستر معمولی

از این مدل توستر ها می توان برای گرم کردن ، برشته کردن و همچنین تست کردن انواع مواد غذایی استفاده کرد . کار کردن با این مدل آون توستر ها بسیار راحت است ، توصیه ما این است که اگر قصد دارید برای کار های دیگری غیر از برشته و تست کردن مواد غذایی از این مدل آون توستر ها استفاده کنید بهتر است به سراغ مدل های دیگر آون توستر که در ادامه برای شما شرح داده ایم بروید . در ضمن از آون توستر معمولی نباید به عنوان یک فر چند منظوره انتظار داشت و معمولا نسبت به مدل های دیگر آون توستر قیمت متناسب تری دارند .

انواع آون توستر موجود در بازار

2. آون توستر فن دار

همیشه فر های فن دار طرفداران بیشتری دارند چرا که فن موجود در این نوع دستگاه ها هوای داغ به وجود آمده درون دستگاه را به طور کامل در همه جای دستگاه توزیع می کند و باعث پخت سریع تر و یکنواخت تر مواد غذایی می شود . شاید هزینه این مدل آون توستر کمی از مدل های معمولی بالاتر باشد اما قطعا از کیفیت بالایی برخوردار هستند . ابن نوع فر ها برا پخت انواع مواد غذایی مناسب هستند . این مدل اون توستر برای پخت مواد غذایی سرعت بالاتری دار و همچنین برای کارهایی چون پخت ، بریان کردن ، کباب کردن مناسب هستند .

 آون توستر فن دار

3. آون توستر با مادون قرمز

این نوع آون توستر ها از امواج نورانی برای پخت غذا استفاده می کنند این مدل آون توستر ها به زمان بسیار کمی برای پخت و پز نیاز دارند و بسیار کارآمد و مفید هستند از این نوع دستگاه ها بیشتر برای یخ زدایی ، پخت و پز ها ،گرم کردن ، خشک کردن و … استفاده می شود. البته برخی از فر ها فن دار مجهز به سیستم نورانی مادون قرمز هستند .

4. آون توستر جوجه گردان

این نوع آون توستر ها در حجم و اندازه بزرگ تری وجود دارند تا بتوان درون آن یک مرغ کامل را به خوبی بریان و آماده کرد . درون این نوع اون توستر ها سیخ جوجه گردانی قرار دارد که با تنظیمات دستگاه مرغ را می چرخاند و باعث پخت کاملا یکنواخت مرغ و یا گوشت میشوند .

آون توستر جوجه گردان

تفاوت آون توستر و مایکروویو

قل از خرید این مدل دیستگاه ها خیلی از افراد سوالاتی ماننداین که آون توستر بخرم یا مایکروویو ، آون توستر چیست و چه کاربردی دارد ؟ مایکروویو چگونه است و … از ما میپرسند .شاید انتخاب بین آون توستر و مایکروویو برای عده ای سردرگم و پیچیده باشد به همین دلیل لازم است تا قبل از خرید دستگاه خود ابتدا با تفاوت آون توستر و مایکروویو آشنا شوید و سپس اقدام به خرید مناسب ترین دستگاه برای خود کنید .

همانطور که پیش تر گفتیم ، درون آون توستر ها المنت هایی قرار دارد که حرارت را از خود توزیع می کنند اما درون مایکروویو ها امواج الکترومغناطیسی که وجود دارد مولکول های آبی که درون غذا وجود دارد را به جنبش در می آورد و بدین روش باعث تولید گرما و پخته شدن مواد غذایی می شود . بنابراین مواد غذای درون مایکروویو ها برشته و خشک نمی شود . پس اگر غذاهای آب دار را به غذاهای خشک ترجیح می دهید بهتر است به سراغ مایکروویو ها بروید .

در رابطه با مقایسه تفاوت های آون توستر و مایکروویو ها جدولی را طراحی کرده ایم که به راحتی با استفاده از آن می توانید با تفاوت های این دو دستگاه آشنا شوید .

ویژگی های آون توستر مایکروویو
مدت زمان پخت مدت زمان پخت بیشترمدت زمان پخت کمتر
میزان خشکی غذا مناسب برای تهیه غذاهای خشک و برشتهمناسب برای تهیه غذاهای آب دار
مقدار مصرف انرژیمصرف انرژی بیشترمصرف انرژی کمتر
حجم غذامناسب برای غذاهایی با حجم کممناسب برای غذاهایی با حجم بیشتر

ظروف قابل استفاده درون آون توستر

قطعا بعد از شناختن آون توستر و دریافت جواب آون توستر چیست این سوال برای افراد به وجود خواهد آمد که چه نوع ظروفی درون آون توستر ها قابل استفاده هستند.

به هیچ عنوان از ظروف فلزی درون آون توستر ها استفاده نکنید . برخی از ظروف غیر فلزی هم که درون آون توستر ها وجود دارند دارای مواد نامناسبی هستند که باعث می شوند تا این قابلیت از بین برود ، راه کار ساده ای برای این امر وجود دارد ، برای آن که متوجه شوید آیا ظرف شما برای استفاده در آون توستر مناسب است یا نه بهتر است درون ظرف مورد نظر آب بریزید آن را با درجه حرارت بالا به مدت یک دقیقه درون آون توستر قرار دهید . اگر آب مورد نظر جوش آمد اما ظرف شما سرد بود به این معنی است که آن ظرف قابلیت استفاده درون آون توستر را دارند اما اگر بلعکس بود آب جوش نیامد اما ظرف داغ بود میفهمیم که مناسب استفاده درون آون توستر نیستند .

ظروف قابل استفاده درون آون توستر

سوالات متداول

در این قسمت به برخی از سوالات پر تکرار در رابطه با آون توستر پاسخ میدهیم.

از آون توستر چه استفاده ای می شود ؟

از آون توستر ها می توان هم برای یخ زدایی و گرم کردن و هم برای پخت مواد غذایی و تهیه مرغ بریان و کباب استفاده کرد .

آون توستر بخرم یا مایکروویو یا توستر ؟

در این مطلب ما تمام تفاوت های آون توستر و توستر و همچنین تفاوت های آون توستر و مایکروویو را بررسی کرده ایم ، قبل از انتخاب برای خرید بهتر است این نکات را مطالعه کنید .

آون توستر برای پخت غذا مناسب است ؟

از آون توستر ها می توان برای پخت مواد غذایی استفاده کرد ، اما باید این نکته را در نظر داشت که مواد غذایی پخته شده در آون توستر خشک تر و برشته تر است .

آون توستر چند لیتری خوبه ؟

انتخاب ظرفیت آون توستر بستگی به استفاده شما دارد ، به عنوان مثال اگر قرار است مرغ درون آون توستر درست کنید نیاز به یک آون توستر با حجم و اندازه بزرگ تر دارید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *