کارایی غذاساز چگونه است؟ [میصرفه غذاساز بخریم یا نه ؟]

اسفند 20, 1399
بلاگ
کارایی غذاساز

یکی از محبوب ترین دستگاه هایی که در بازار وجود دارند غذاساز ها هستند ، این دستگاه را می توان یکی از شگفت انگیز ترین محصولات آشپزخانه ها دانست که از خیلی از جهات کاربرد متنوعی دارند و به شما کمک می کنند تا در مدت زمان بسیار کوتاه تری بتوانید انواع مواد غذایی را آماده کنید ، برخی از افراد هنوز با غذاساز ها و یا کاربرد و کارایی غذاساز ها آشنا نیستند ، پیش تر ما در مقاله ای بهترین مارک غذاساز ها را بررسی کردیم و راهنمای خرید غذاساز را شرح داده ایم اما حالا قرار است کاربرد غذاساز ها را بررسی کنیم چرا که خیلی از افراد نهایت استفاده را از غذاساز ها نمی کنند و تنها شاید با تعداد کمی از کاربرد آن ها آشنا باشند. پس توصیه می کنم تا انتهای این مطلب همراه ما باشید .

غذاساز بوش مدل MC812M853G

غذاساز بوش مدل MCM3501M

غذاساز بوش مدل MCM3200W

غذاساز بوش مدل MCM3201B

غذاساز ها به دلیل چندکاره بودن از ان دسته از دستگاه هایی به شمار می رود که اقلام همراه زیادی دارد که مهم ترین ان ها همان تیغه های غذاساز است .

کارایی غذاساز

بررسی کاربرد غذاساز ها

غذاساز ها را دستگاه هایی چند کاره می نامند چرا که دارای کارایی های بسیار متنوعی هستند که در ادامه انواع کارایی غذاساز را بررسی می کنیم و به این سوال که غذاساز به چه دردی میخورد پاسخ خواهیم داد .
راستی منظور از چند کاره بودن غذاساز ها این است که این دستگاه دارای تیغه های متنوعی است که هر کدام از ان ها برای استفاده مشخصی کاربرد دارند.

1. چرخ گوشت با غذاساز

شاید تعجب آور باشه ولی حتی با غذاساز ها هم می توان چرخ گوشت آماده کرد . اگر خیلی نوع چرخ شده گوشت برایتان مهم نباشد با وجود غذاساز ها دیگر نیاز نیست تا برید گوشت چرخ کرده را از بیرون به صورت آماده بخرید یا از یه دستگاه جداگانه چرخ گوشت جداگانه استفاده کنید . به نظر چندان فرقی ندارد که گوشت را درون چرخ گوشت چرخ کنید یا این که آن را درون غذاساز خرد و مخلوط کنید ، در نهایت نتیجه نهایی تقریبا یکی خواهد بود و چندان تفاوتی با یکدیگر ندارند .

غذاساز میگل مدل 700

غذاساز میگل مدل 700

یکی از بهترین مدل غذاساز ها این دستگاه بوده که تنظیمات دو سرعته دارد و توان مصرفی آن حدود 750 وات می باشد و از وزن تقریبا خوبی برخوردار است .

غذاساز میگل مدل GHB 800

غذاساز میگل مدل GHB 800

این مدل غذاساز دارای عملکرد لحظه ای و عملکرد توربو می باشد و همچنین قابلیت شستشوی لوازم جانبی آن در ماشین لباسشویی نیز وجود دارد .

غذاساز نیو لایف مدل G-10

غذاساز نیو لایف مدل G-10

این محصول دارای عملکرد لحظه ای و عملکرد توربو می باشد و یکی از بهترین ویژگی های آن تنظیمات سرعت آن می باشد که دارای 4 نوع تنظیم می باشد .

غذاساز گلاوا مدل GB100

غذاساز گلاوا مدل GB100

این نوع غذاساز با توان مصرفی 500 وات از قابلیت های خوب و متنوعی برخوردار می باشد و بدنه ای از جنس استیل و شیشه مقاوم  و با کیفیت نیز دارد .

2. خردکن غذاساز

از دیگر کارایی غذاساز ها می توان به قابلیت خردکن آن اشاره کرد . با استفاده از تیغه خرد کن غذاساز می توانید سبزی ها را خرد کنید یا سالاد آماده کنید ، گوجه و خیار خرد کنید و … به راحتی زمانی که نیاز به سبزی خرد شده داشته باشید می توانید سبزی های تازه خود را درون غذاساز خرد کنید و دیگر لازم نیست تا از چندین وقت قبل سبزی خرد شده های آماده خود را درون فریزر نگه دارید که در این حالت ممکن است تازگی و طراوت خود را از دست بدهند و بوی خوبی نداشته باشند .

کارایی غذاساز

3. تهیه لواشک با غذاساز

اگر عاشق لواشک هستید توصیه می کنم تا نمونه ای از دستگاه غذاساز را خریداری کنید که در نحوه درست کردن لواشک بسیار به شما کمک می کنند . برای تهیه لواشک ها نیاز است تا شما میوه ها را با یکدیگر درون غذاساز ها ترکیب کرد تا به راحتی بتوان خمیر لواشک را به دست آورد .

4. پوره کردن مواد غذایی با غذاساز

با توجه به میزان سرعت خرد کن غذاساز شما می توانید با غلظت دلخواه خود مواد غذایی را به حالت پوره آماده کنید که از جمله ان ها می توان به تهیه کره بادوم زمینی ، پوره سیب زمینی ، پوره گوجه فرنگی و … اشاره کرد .

غذاساز مولینکس مدل FP_247

غذاساز مولینکس مدل FP_247

یکی از بهترین مدل غذاساز هایی که می توان لوازم جانبی آن را درون ماشین ظرفشویی قرار داد این مدل دستگاه می باشد که تقریبا وزنی حدود 4 کیلوگرم دارد .

غذاساز مولینکس مدل 211 FP

غذاساز مولینکس مدل 211 FP

این مدل غذاساز دارای عملکرد لحظه ای و عملکرد توربو می باشد و توان 500 وات نیز دارد و یکی دیگر از بهترین قابلیت تتظیمات دو سرعته می باشد .

غذاساز مولینکس مدل FP-821

غذاساز مولینکس مدل FP-821

این دستگاه دارای تنظیمات سه سرعته می باشد و از قابلیت های مختلفی چون عملکرد پالس و عملکرد لحظه ای و ... برخوردار می باشد و دارای توان 1000 وات است

غذاساز مولینکس مدل FP211

غذاساز مولینکس مدل FP211

این نوع غذاساز را می توانید با گارانتی خریداری کنید ، با استفاده از این دستگاه می توانید انواع مواد غذایی اولیه برای تهیه غذا را در زمان کم آماده کنید.

5. خمیر گیری با غذاساز

یکی دیگر از کارایی غذاساز ها تهیه خمیر می باشد که شما می توانید در مدت زمان کوتاهی خمیر نان ، خمیر پیتزا و … را آماده کنید برای آن کار تنها نیز است تا از تیغه پلاستیکی غذاساز ها که مخصوص تهیه خمیر است استفاده کنید .

6. تهیه آبمیوه با غذاساز

یکی دیگر از بهترین کاربرد غذاساز ها امکان تهیه آب میوه با آن است ، در این حالت زمانی که از این قابلیت استفاده کنید آب میوه ها به درون ظرف اصلی ریخته می شود تفاله میوه ها در ظرف دیگری به صورت جداگانه جمع آوری می شود .

7. رنده کردن مواد غذایی با غذاساز

شاید رنده کردن برخی از مواد راحت باشد اما رنده کردن مواد سفت با دست کمی مشک ساز است که با استفاده از غذاساز به راحتی می توانید اینکار را انجام دهید . غذاساز ها امکان رنده کردن انواع مواد غذایی را در اختیار شما قرار می دهند ، در حقیقت غذاساز ها دارای یک دیسک دو طرفه هستند که با استفاده از آن می توان مواد غذایی را در سایز درشت و ریز رنده کرد .

 رنده کردن مواد غذایی با غذاساز

8. خامه زدن با غذاساز

برای ان که بتوانید خامه سفت و خوبی را آماده کنید لازم است تا با همزن به مدت طولانی مواد خامه را به هم بزنید تا بتوانید خامه را آماده کنید ، شما این کار را می توانید حتی با غذاساز را انجام دهید و خامه و کره باب سلیقه خود را آماده کنید .

غذاساز بوش مدل MC812S844

غذاساز بوش مدل MC812M865

9. حلقه کردن مواد غذایی با غذاساز

یکی دیگر از کارایی غذاساز ها که بسیار هم کاربردی می باشند حلقه زدن است ، غذاساز ها دارای یک تیغه ای صفحه ای مانند هستند که تیغه آن با ضخامت متناسب در وسط قرار دارد ، و با استفاده از ان می توانید موادی که میخواهید حلقه حلقه کنید را در اندازه های مساوی تهیه کنید تا جلوه زیبا تری داشته باشند .

 حلقه کردن مواد غذایی با غذاساز

انواع غذا با غذاساز

حال که با کارایی غذاساز ها آشنا شدید قطعا می دانید که از غذاساز ها برای چه تهیه چه نوع غذاهایی می توان استفاده کرد . با داشتن غذاساز ها میتوانید مواد انواع غذا ها و پیش غذا ها ماند کوکو ، کتلت ، انواع سوپ ها ، پیتزا ، کیک و شیرینی ، بستنی و … را در مدت زمان بسیار کمی آماده کنید که در این صورت علاوه صرفه جویی در وقت در میزان انرژی که شما برای تهیه غذا مصرف می کنید هم صرفه جویی می شود .

انواع غذا با غذاسز
غذاساز چه کاربردی دارد ؟

با استفاده از غذاساز ها می توان انواع عملیات های آشپزی چون خرد کردن ، حلقه حلقه کردن ، رنده کردن و… را انجام داد.

غذاساز چه مزایا و معایبی دارد ؟

غذاساز ها از آن دسته از دستگاه هایی هستند که از معایب بسیار کمی برخوردارند و مزایای آن ها بیشتر از معایب آن هاست .

4.9/5 - (13 امتیاز)
پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.