بلاگ, مطالب ویژه

با ساندویچ ساز چی بپزم ؟[طرز تهیه انواع اسنک با ساندویچ ساز]

با ساندویچ ساز چی بپزم

از زمانی که بهترین مارک ساندویچ ساز خریدم عاشق این دستگاه منحصر به فرد شدم و بیشتر وعده های غذایی ام را با آن آماده می کنم به خصوص زمانی که لازم باشد تا غذا را با خود به محل کارم ببرم ، ساندویچ ساز ها بسیار کاربردی هستند و در کمترین زمان و با مواد اولیه در دسترس به راحتی می توان بهترین غذا ها را به کمک آن ها آماده کرد . حال سوالی که در این قسمت برای خیلی از افراد پیش می آید در رابطه با این موضوع است که با ساندویچ ساز چی بپزم ؟یا طرز تهیه اسنک با ساندویچ ساز چیست ؟ من با توجه به تجربه ای که در این زمینه در طی سال ها به دست آورده ام تصمیم گرفته ام تا دستورالعمل خوشمزه ترین غذا ها را برای شما شرح دهم ، پس تا انتهای این مقاله همراه من باشید .

هر گاه سردرگم بودید و نمیدانستید که چه نوع غذایی را باید آماده کنید می توانید با کمترین مواد اولیه ای که در منزل خود دارید بهترین ساندویچ ها و لقمه ها را آماده کنید . در انتهای مقاله ما چند تا از پرفروش ترین و بهترین مدل ساندویچ ساز های بازار از سایت دیجی کالا در اختیار شما قرار داده ایم تا به راحتی بتوانید خرید کنید و خوش طعم ترین ساندویچ ها را به کمک ان ها به راحتی تهیه کنید .

با ساندویچ ساز چی بپزم

1. طرز تهیه اسنک با ساندویچ ساز

اگر کسی از شما پرسید که با ساندویچ ساز چی بپزم ؟ حتما اسنک های مختلف کالباس ،مرغ ، قارچ ، سوسیس ، برگر و .. را به آن ها معرفی کنید که جزو پرطرفدار ترین وعده های غذایی به شمار می روند و کمتر کسی پیدا می شود که به اسنک ها علاقه ای نشان ندهد حال در ادامه می خواهیم طرز تهیه اسنک با ساندویچ ساز را شرح دهیم .

برای تهیه مواد لازم اسنک با ساندویچ ساز نیاز نیست بازار را زیر و رو کنید تا بتوانید مواد لازم آن را تهیه کنید تنها کافی است تا برای درست کردن اسنک خود نان تست داشته باشید و مواد مختلفی چون سس ، رب ، پیاز ، گوجه فرنگی ، فلفل دلمه، پنیر پیتزا و .. را به دلخواه به مواد اصلی که ممکن است کالباس ، سوسیس ، مرغ و قارچ ، برگر …. باشد اضافه کنید . در این حالت همه مواد خود را با یکدیگر ترکیب می کنید ،در انتها پس از داغ شدن ساندویچ ساز یک لایه نون تست ر رو آن قرار دهید و مواد خود را بر روی آن بچینید و سپس نون تست دیگری را روی مواد قرار دهد و درب دستگاه را به طور کامل ببندید.

زمان پخت اسنک در ساندویچ ساز :

خیلی از افراد در رابطه با طرز تهیه اسنک با ساندویچ ساز راجع به زمان پخت اسنک در ساندویچ ساز سوالاتی دارند . در حقیقت قبل از آن که شما اسنک ها را در جایگاه ساندویچ ساز قرار دهیم لازمه تا ابتدا از چند دقیقه قبل ساندویچ ساز را روشن کنیم تا کم کم گرم و داغ شود . در این هنگام پس از قرار دادن اسنک ها در ساندویچ ساز ها تنها لازم است چند دقیقه صبر کنید چند دقیقه کوتاه صبر کنید تا اسنک ها آماده شود .

طرز تهیه اسنک با ساندویچ ساز

2. طرز تهیه وافل با ساندویچ ساز

برای تهیه وافل ها نیاز است تا ابتدا مواد اولیه آن ها تهیه کنید که در ادامه برای شما شرح داده ام :

مواد اولیه

 • 2آرد
 • بکینگ پودر
 • شکر
 • تخم مرغ
 • شیر گرم
 • کره
 • وانیل

برای تهیه وافل ها دستگاه هایی به اسم وافل ساز وجود دارد ، اما شما حتی در داخل منزل با داشتن ساندویچ ساز می توانید خوشمزه ترین وافل ها را تهیه کنید ، ابتدا دستگاه را روشن کنید و صفحات آن را با مقداری روغن و یا کره چرب کنید ، در کنار آن در داخل ظرفی مقدار مشخص آرد ، بکینگ پودر و شکر را مخلوط کنید . در مرحله بعدی نیازه تا زرده و سفیده های تخم مرغ را از یکدیگر جدا کند و آن ها را به صورت جداگانه هم بزنید و سپس شکر و کره و وانیل را به زرده اضافه کنید و حتما به یاد داشته این مواد را به مخلوط آرد اضافه کنید و خوب هم بزنید .

در انتها سفیده را هم به مخلوط مورد نظر  اضافه کنید . خب حالا مواد ما به طور کامل آماده است فقط کافی است تا آن ها را با قاشق یا ملاقه ای درون جایگاه ساندویچ ساز بریزیم .

نکته : وقتی که وافل ها را رنگ عوض کرد و کم کم به حالت طلایی درآمد می توان مطمئن شد که وافل های شما آماده است .

طرز تهیه وافل با ساندویچ ساز

3. طرز تهیه کوکی میکری درون ساندویچ ساز

در پاسخ به سوال با ساندویچ ساز چی بپزم باید حتما کوکی های میکری را برای شما شرح دهیم که جزو پرطرفدار ترین ها می باشد .

مواد لازم

 • آرد
 • کره یا روغن جامد
 • شیر یا آب
 • شکر
 • تخم مرغ
 • وانیل یا هل و یا اسانس های دیگر
 • پودر کاکائو به دلخواه

خوب در این قسمت می خوام طرز تهیه کوکی های خوشمزه و لذیذی که درست کردن آن ها خیلی راحت است و تنها شاید ده تا بیست دقیقه زمان برای درست شدن آن ها نیاز باشد را به شما آموزش دهم . برای درست کردن این نوع کوکی ها نیاز است تا آرد ، بکینگ پودر را با هم مخلوط کنید ، در این مرحله نکته ای وجود دارد اگر می خواهید کوکی های شما کاکائویی باشد بهتر است تا به این مخلوط پودر کاکائو را هم اضافه کند . بعد از این مرحله شکر را با روغن یا کره به طور کامل مخلوط کنید تا حالت کرمی شکلی پیدا کند و تخم مرغ ها را به آن اضافه کنید . پس از مخلوط شدن تخم مرغ ها به سراغ آرد می رویم و آرام آرام آن را به مخلوطمان اضافه می کنیم .

بیشتر بخوانید
نقد و بررسی تخصصی اسپرسو ساز بوش + لینک خرید برترین مدلها

در انتها تنها کافی است تا مواد خود را در داخل جایگاه ساندویچ ساز که از قبل خوب آن ها را چرب کرده اید بریزید و درب آن را ببندید ، وقتی که بوی کیک کم کم به مشامتان رسید نشان دهنده آن است که کوکی ها شما آماده سرو شده است.

طرز تهیه کوکی میکری درون ساندویچ ساز

4. طرز تهیه اسنک پیراشکی با ساندویچ ساز

مواد لازم میانی

 • گوشت چرخ کرده
 • پیاز
 • نمک و فلفل
 • رب

مواد لازم برای خمیر پیراشکی

 • تخم مرغ
 • روغن
 • ماست
 • بکینگ پودر
 • آرد
 • نمک

برای تهیه پیراشکی ها نیاز است تا خودتان خمیر آن را آماده کنید پس اول بیایید تا طرز تهیه خمیر پیراشکی را یاد بگیریم .

برای تهیه خمیر پیراشکی ابتدا تخم مرغ و روغن را به خوبی مخلوط می کنیم و پس از آن ماست و بکینگ پودر را به آن ها اضافه می کنم و در انتها آرد را باید کم کم به مخلوط مورد نظر اضافه کنیم در این قسمت خمیر ما آماده است . حال باید بریم به سراغ مواد داخل پیراشکی برویم …

برای درست کردن مواد داخل پیراشکی تنها کافی است تا ابتدا درون ماهیتابه مناسبی پیاز را با روغن به خوبی تفت دهیم و سپس گوشت چرخ کرده و رب به همراه چاشنی ها به پیاز اضافه کنیم و آن ها را با هم مخلوط کنیم . خیلی از افراد هستند که مواد دیگری مانند قارچ ، ، فلفل دلمه و یا ذرت و … را به مواد مورد نظر خود اضافه می کنند .

حالا باید صفحات ساندویچ ساز را به خوبی چرب کنیم و مقدار خیلی کمی از خمیر را بر روی جایگاه آن قرار دهیم و مواد را میانی را قرار دهیم و سپس لایه کمی دیگر از خمیر را بر روی آن ها اضافه می کنیم و در انتها درب دستگاه را می بندیم . بعد از گذشت مدت زمانی پیراشک های شما رنگ طلایی پیدا می کند و آماده می شود.

نکته : برای آن که خمیر به صفحات ساندویچ از نچسبد می توانید در زیر آن کمی آرد بر روی صفحات بپاشید .

طرز تهیه پیراشکی با ساندویچ ساز

5. طرز تهیه اسنک تخم مرغی با ساندویچ ساز

خوبی اسنک ها اینه که حتی با وجود هر موادی درون منزل به راحتی می توان اسنک های خوشمزه ای را تهیه کرد ، اسنک های تخم مرغی وعده بسیار عالی برای صبحانه ها هستند . اگر کسی از شما پرسید که با ساندویچ ساز چی بپزم حتما اسنک های تخم مرغی را به آن ها معرفی کنید .

مواد لازم

 • تخم مرغ
 • کره
 • نان تست
 • پنیر پیتزا رنده شده
 • نمک و فلفل سیاه

برای آن که بتوانید این نوع اسنک ها را تهیه کنید ابتدا باید تخم مرغ ها را آبپز کنید بعد از آب پز کردن تخم مرغ ها و پوست کردن آن ها بهتر است تا تخم مرغ ها را با چنگال ریز کنید و یا می توانید آن ها را رنده کنید . در انتها تخم مرغ ها را با کره و پنیر پیتزا مخلوط کنید و چاشنی ها را به آن ها اضافه کنید ، مواد خود را در میان نون تست هایی که بر روی ساندویچ ساز قرار داده اید بریزید و درب دستگاه را ببندید تا اسنک های شما آماده شود .

طرز تهیه اسنک تخم مرغی با ساندویچ ساز

6. طرز تهیه خاگینه میکری

خب برای تهیه خاگینه ها ابتدا باید آب و شکر را بر روی حرارت قرار دهید تا جوش بیاید و در انتها به آن گلاب و زعفران اضافه کنید و صبر کنید تا خنک شوند ،در این جا باید تخم مرغ و وانیل را با هم مخلوط کنید و روغن و ماست را به ان ها اضافه کنید ، در انتها باید آرد را به همراه بکینگ پودر به مواد خود اضافه کنیم و به طور کامل ان ها را به هم بزنید ، در این مرحله زعفران یادتان نرود .

خوب ساندویچ ساز های خود را گرم کنید و صفحات آن را به خوبی چرب کنید ، مقدار کمی از مواد مخلوط شده خود را بر روی جایگاه بریزید و درب دستگاه را ببندید تا مواد شما آماده شود ، به هنگام سرو کردن باید خاگینه های داغ  را داخل شهد خنکی که در ابتدا آماده کرده بودید قرار دهید تا آماده سرو شود .

7. فینگرفود با ساندویچ ساز

با ساندویچ ساز ها می توان انواع کوکو ها ، املت ها و … را به صورت لقمه ای آماده کرد ، تنها کافی است تا مواد خود را آماده کنید و بر روی جایگاه ساندویچ ساز قرار دهید تا همانند کوکی های میکری مواد شما پخته و آماده شود . از این مدل کوکو ها و املت های لقمه ای به عنوان فینگر فود هم استفاده می شود .

فینگرفود با ساندویچ ساز

ساندویچ برای چند نفر؟

بعد از آن که توانستید پاسخ سوال ( با ساندویچ ساز چی بپزم ) را پیدا کردید نیاز است تا مشخص کنید غذای خود را برای چه تعداد افرادی قرار است آماده کنید تا بتوانید مواد اولیه را به حد کافی تهیه کنید . معمولا اکثر ساندویچ سازها دارای دو جایگاه یا چهار جایگاه هستند .

بیشتر بخوانید
خرید 30 مدل فنجان قهوه خوری 1400[شیک و فانتزی]

نکته : به هنگام خرید ساندویچ ساز بهتر است تا به سراغ ساندویچ ساز هایی با ظرفیت بالا نروید ، شاید در ابتدا برای استفاده از دستگاه جدید خود ذوق داشته باشید اما بعد از مدتی استفاده ممکن است از خرید آن پشیمان شوید و شست و شو و استفاده از آن برایتان خسته کننده بشود

با ساندویچ ساز چی بپزم

نگهداری از ساندویچ ساز

1. بعد از استفاده از دستگاه بلافاصله با پارچه ای نمدار و تمیز دستگاه خود را تمیز کنید .

2. دقت داشته باشید تا صفحات ساندویچ ساز را تمیز کنید و هیچ گونه آلودگی یا خرده نانی به آن ها نچسبیده باشد .

3. اگر این لکه ها و کثیفی ها جدا نشد بهتر است تا کمی روغن بر روی آن ها بریزد و سپس بعد از گذشت مدتی آن ها تمیز کنید .

4. بهتر است تا قبل از استفاده از دستگاه ، دستگاه خود را به برق بزنید تا از قبل گرم شود .

5. به هیچ عنوان برای تمیز کردن صفحات دستگاه از سیم ظرف شویی ها و شوینده های نامناسب استفاده نکنید چرا که ممکن است به لایه نچسب آن ها آسیب بزند .

6. وجود لکه ها و کثیفی ها باعث می شود تا محیط مناسبی برای رشد میکروب ها و باکتری ها فراهم می شود .

با ساندویچ ساز چی بپزم

معرفی بهترین ساندویچ ساز های بازار برای خرید از دیجی کالا

ساندویچ ساز بلک اند دکر مدل TS4080

این نوع ساندویچ ساز را می توان یکی از پرفروش ترین ساندویچ ساز موجود در بازار معرفی کرد که دارای صفحات جداشونده می باشد و همچنین وزن سبکی دارد .

ساندویچ ساز بلک اند دکر مدل 4 Slot 1400W

این مدل ساندویچ ساز دو خانه در دسته ساندویچ ساز های پرکاربرد می باشد  و با یک بار استفاده 4 تا اسنک خوش طعم را آماده می کند .

ساندویچ ساز دنور مدل SM-2020G

از بهترین ساندویچ ساز های موجود در بازار می توان این نوع ساندویچ ساز از برند پر طرفدار دنور را معرفی کرد که استفاده از آن بسیار کاربردی و جذاب می باشد .

ساندویچ ساز دسینی مدل 400

ساندویچ ساز دسینی مدل 400

این نوع ساندویچ ساز تقریبا وزنی به اندازه 1.5 کیلوگرم دارد از مدل ساندویچ ساز های 4 خانه است که در مجموع 8 عدد ساندویچ به ما می دهد .

ساندویچ ساز فوما مدل FU _ 451

این مدل ساندویچ ساز 4 خانه تقریبا وزنی به اندازه 3 کیلوگرم دارد و صفحات آن به صورت جداشونده نیز قرار دارد و همینطور در دسته بهترین ساندویچ ساز ها قرار دارد .

ساندویچ ساز بلک اند دکر مدل TS-4090

تعداد خانه های این ساندویچ ساز هشت عدد است که با توجه به آن می توان گفت با استفاده از این مدل ساندویچ ساز برای تعداد افراد زیادی می توان اسنک تهیه کرد .

ساندویچ ساز ساچی مدل NL-7M-1542

یکی دیگر از ساندویچ های محبوبی که قابلیت گریل کردن نیز دارد این نوع ساندویچ ساز از برند ساچی می باشد و 8 درگاه برای ساندویچ دارد .

ساندویچ ساز میگل مدل GSM 400

این مدل ساندویچ ساز 8 خانه ای است و از قابلیت های آن می توان به صفحات جدا شونده و قابلیت گریل کردن نیز اشاره کرد .

سوالات متداول

در رابط با ساندویچ ساز ها سوالات زیادی از ما می شود که در ادامه 4 تا از پرتکرار ترین سوالات را برای شما شرح میدهیم .

بهترین مارک ساندویچ ساز کدام است ؟

برند های بسیار گوناگونی هستند که انواع ساندویچ ساز ها را تهیه می کنند ، از جمله از بهترین مارک های ساندویچ ساز می توان به برند کنوود ، بلک اند دیکر ، هاردستون ، فلر و … اشاره کرد .

طرز تهیه اسنک ها با ساندویچ ساز چگونه است ؟

در این مطلب طرز تهیه انواع اسنک ها را شرح داده ایم ، شما تنها با داشتن پنیر پیتزا و کالباس می توانید اسنک های لذیذی را آماده کنید .

بهترین مارک ساندویچ ساز کدام است ؟

برند های بسیار گوناگونی هستند که انواع ساندویچ ساز ها را تهیه می کنند ، از جمله از بهترین مارک های ساندویچ ساز می توان به برند کنوود ، بلک اند دیکر ، هاردستون ، فلر و … اشاره کرد .

چه چیزهایی را می توانم با ساندویچ ساز تهیه کنم ؟

با استفاده از ساندویچ ساز ها می توان انواع اسنک های قارچ ، گوشت ، مرغ ، کالباس ، سوسیس و … را درون آن ها تهیه کرد البته امکان درست کردن کوکی ها ، پیراشکی ها ، خاگینه و حتی فینگر فود ها هم وجود دارد .

4.1/5 - (37 امتیاز)

4 دیدگاه در “با ساندویچ ساز چی بپزم ؟[طرز تهیه انواع اسنک با ساندویچ ساز]

 1. shokufeh گفت:

  وایی کوکی میکری فوق العادهه برای پذیرایی از مهمونا هم خیلی خوبه سریع و تند آماده میشه

  1. پریسا گفت:

   دقیقا همینطوره هم خوشمزست و هم خیلی سریع اماده میشه برای مهمونی ها

 2. Sharareh گفت:

  من وشوهرم عاشق اسنک ایم مخصوصااگه مخلفاتش مرغ وکالباس وقارچ وفلفل دلمه باشه

 3. مصطفی گفت:

  منم میخوام بخرم.. توستر نان هم خوبه برای صبحانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.