بلاگ

با ساندویچ ساز چی بپزم ؟ [آموزش طرز تهیه 7 غذای معروف]

با ساندویچ ساز چی بپزم

از زمانی که ساندویچ ساز خریدم عاشق این دستگاه منحصر به فرد شده ام و بیشتر وعده های غذایی ام را با آن آماده می کنم به خصوص زمانی که لازم باشد تا غذا را با خود به محل کارم ببرم ، ساندویچ ساز ها بسیار کاربردی هستند چرا که در کمترین زمان و با مواد اولیه در دسترس می توان محبوب ترین و بهترین غذا ها را درون آن ها آماده کرد . حال سوالی که در این قسمت برای خیلی از افراد پیش می آید در رابطه با این موضوع است که با ساندویچ ساز چی بپزم ؟ من با توجه به تجربه ای که در این زمینه در طی سال ها به دست آورده ام تصمیم گرفته ام تا دستورالعمل خوشمزه ترین غذا ها را برای شما شرح دهم ، پس تا انتهای این مقاله همراه من باشید .

هر گاه سردرگم بودید و نمیدانستید که چه نوع غذایی را باید آماده کنید می توانید با کمترین مواد اولیه ای که در منزل خود دارید بهترین ساندویچ ها و لقمه ها را آماده کنید .

با ساندویچ ساز چی بپزم

1. طرز تهیه اسنک با ساندویچ ساز

اگر کسی از شما پرسید که با ساندویچ ساز چی بپزم ؟ حتما اسنک های مختلف کالباس ،مرغ ، قارچ ، سوسیس ، برگر و .. را به آن ها معرفی کنید که جزو پرطرفدار ترین وعده های غذایی به شمار می روند و کمتر کسی پیدا می شود که به اسنک ها علاقه ای نشان ندهد .

برای تهیه مواد لازم اسنک ها نیاز نیست بازار را زیر و رو کند تا بتواند مواد لازم آن را تهیه کنید تنها کافی است تا برای درست کردن اسنک خود نان تست داشته باشید و مواد مختلفی چون سس ، رب ، پیاز ، گوجه فرنگی ، فلفل دلمه، پنیر پیتزا و .. را به دلخواه به مواد اصلی که ممکن است کالباس ، سوسیس ، مرغ و قارچ ، برگر …. باشد اضافه کنید . در این حالت همه مواد خود را با یکدیگر ترکیب می کنید ،در انتها پس از داغ شدن ساندویچ ساز یک لایه نون تست ر رو آن قرار دهید و مواد خود را بر روی آن بچینید و سپس نون تست دیگری را روی مواد قرار دهد و درب دستگاه را به طور کامل ببندید.

طرز تهیه اسنک با ساندویچ ساز

2. طرز تهیه وافل با ساندویچ ساز

برای تهیه وافل ها نیاز است تا ابتدا مواد اولیه آن ها تهیه کنید که در ادامه برای شما شرح داده ام :

مواد اولیه

 • 2آرد
 • بکینگ پودر
 • شکر
 • تخم مرغ
 • شیر گرم
 • کره
 • وانیل

برای تهیه وافل ها دستگاه هایی به اسم وافل ساز وجود دارد ، اما شما حتی در داخل منزل با داشتن ساندویچ ساز می توانید خوشمزه ترین وافل ها را تهیه کنید ، ابتدا دستگاه را روشن کنید و صفحات آن را با مقداری روغن و یا کره چرب کنید ، در کنار آن در داخل ظرفی مقدار مشخص آرد ، بکینگ پودر و شکر را مخلوط کنید . در مرحله بعدی نیازه تا زرده و سفیده های تخم مرغ را از یکدیگر جدا کند و آن ها را به صورت جداگانه هم بزنید و سپس شکر و کره و وانیل را به زرده اضافه کنید و حتما به یاد داشته این مواد را به مخلوط آرد اضافه کنید و خوب هم بزنید .

در انتها سفیده را هم به مخلوط مورد نظر  اضافه کنید . خب حالا مواد ما به طور کامل آماده است فقط کافی است تا آن ها را با قاشق یا ملاقه ای درون جایگاه ساندویچ ساز بریزیم .

نکته : وقتی که وافل ها را رنگ عوض کرد و کم کم به حالت طلایی درآمد می توان مطمئن شد که وافل های شما آماده است .

طرز تهیه وافل با ساندویچ ساز

3. طرز تهیه کوکی میکری درون ساندویچ ساز

در پاسخ به سوال با ساندویچ ساز چی بپزم باید حتما کوکی های میکری را برای شما شرح دهیم که جزو پرطرفدار ترین ها می باشد .

مواد لازم

 • آرد
 • کره یا روغن جامد
 • شیر یا آب
 • شکر
 • تخم مرغ
 • وانیل یا هل و یا اسانس های دیگر
 • پودر کاکائو به دلخواه

خوب در این قسمت می خوام طرز تهیه کوکی های خوشمزه و لذیذی که درست کردن آن ها خیلی راحت است و تنها شاید ده تا بیست دقیقه زمان برای درست شدن آن ها نیاز باشد را به شما آموزش دهم . برای درست کردن این نوع کوکی ها نیاز است تا آرد ، بکینگ پودر را با هم مخلوط کنید ، در این مرحله نکته ای وجود دارد اگر می خواهید کوکی های شما کاکائویی باشد بهتر است تا به این مخلوط پودر کاکائو را هم اضافه کند . بعد از این مرحله شکر را با روغن یا کره به طور کامل مخلوط کنید تا حالت کرمی شکلی پیدا کند و تخم مرغ ها را به آن اضافه کنید . پس از مخلوط شدن تخم مرغ ها به سراغ آرد می رویم و آرام آرام آن را به مخلوطمان اضافه می کنیم .

در انتها تنها کافی است تا مواد خود را در داخل جایگاه ساندویچ ساز که از قبل خوب آن ها را چرب کرده اید بریزید و درب آن را ببندید ، وقتی که بوی کیک کم کم به مشامتان رسید نشان دهنده آن است که کوکی ها شما آماده سرو شده است.

طرز تهیه کوکی میکری درون ساندویچ ساز

4. طرز تهیه پیراشکی با ساندویچ ساز

مواد لازم میانی

 • گوشت چرخ کرده
 • پیاز
 • نمک و فلفل
 • رب

مواد لازم برای خمیر پیراشکی

 • تخم مرغ
 • روغن
 • ماست
 • بکینگ پودر
 • آرد
 • نمک

برای تهیه پیراشکی ها نیاز است تا خودتان خمیر آن را آماده کنید پس اول بیایید تا طرز تهیه خمیر پیراشکی را یاد بگیریم .

برای تهیه خمیر پیراشکی ابتدا تخم مرغ و روغن را به خوبی مخلوط می کنیم و پس از آن ماست و بکینگ پودر را به آن ها اضافه می کنم و در انتها آرد را باید کم کم به مخلوط مورد نظر اضافه کنیم در این قسمت خمیر ما آماده است . حال باید بریم به سراغ مواد داخل پیراشکی برویم …

برای درست کردن مواد داخل پیراشکی تنها کافی است تا ابتدا درون ماهیتابه مناسبی پیاز را با روغن به خوبی تفت دهیم و سپس گوشت چرخ کرده و رب به همراه چاشنی ها به پیاز اضافه کنیم و آن ها را با هم مخلوط کنیم . خیلی از افراد هستند که مواد دیگری مانند قارچ ، ، فلفل دلمه و یا ذرت و … را به مواد مورد نظر خود اضافه می کنند .

حالا باید صفحات ساندویچ ساز را به خوبی چرب کنیم و مقدار خیلی کمی از خمیر را بر روی جایگاه آن قرار دهیم و مواد را میانی را قرار دهیم و سپس لایه کمی دیگر از خمیر را بر روی آن ها اضافه می کنیم و در انتها درب دستگاه را می بندیم . بعد از گذشت مدت زمانی پیراشک های شما رنگ طلایی پیدا می کند و آماده می شود.

نکته : برای آن که خمیر به صفحات ساندویچ از نچسبد می توانید در زیر آن کمی آرد بر روی صفحات بپاشید .

طرز تهیه پیراشکی با ساندویچ ساز

5. طرز تهیه اسنک تخم مرغی با ساندویچ ساز

خوبی اسنک ها اینه که حتی با وجود هر موادی درون منزل به راحتی می توان اسنک های خوشمزه ای را تهیه کرد ، اسنک های تخم مرغی وعده بسیار عالی برای صبحانه ها هستند . اگر کسی از شما پرسید که با ساندویچ ساز چی بپزم حتما اسنک های تخم مرغی را به آن ها معرفی کنید .

مواد لازم

 • تخم مرغ
 • کره
 • نان تست
 • پنیر پیتزا رنده شده
 • نمک و فلفل سیاه

برای آن که بتوانید این نوع اسنک ها را تهیه کنید ابتدا باید تخم مرغ ها را آبپز کنید بعد از آب پز کردن تخم مرغ ها و پوست کردن آن ها بهتر است تا تخم مرغ ها را با چنگال ریز کنید و یا می توانید آن ها را رنده کنید . در انتها تخم مرغ ها را با کره و پنیر پیتزا مخلوط کنید و چاشنی ها را به آن ها اضافه کنید ، مواد خود را در میان نون تست هایی که بر روی ساندویچ ساز قرار داده اید بریزید و درب دستگاه را ببندید تا اسنک های شما آماده شود .

طرز تهیه اسنک تخم مرغی با ساندویچ ساز

6. طرز تهیه خاگینه میکری

خب برای تهیه خاگینه ها ابتدا باید آب و شکر را بر روی حرارت قرار دهید تا جوش بیاید و در انتها به آن گلاب و زعفران اضافه کنید و صبر کنید تا خنک شوند ،در این جا باید تخم مرغ و وانیل را با هم مخلوط کنید و روغن و ماست را به ان ها اضافه کنید ، در انتها باید آرد را به همراه بکینگ پودر به مواد خود اضافه کنیم و به طور کامل ان ها را به هم بزنید ، در این مرحله زعفران یادتان نرود .

خوب ساندویچ ساز های خود را گرم کنید و صفحات آن را به خوبی چرب کنید ، مقدار کمی از مواد مخلوط شده خود را بر روی جایگاه بریزید و درب دستگاه را ببندید تا مواد شما آماده شود ، به هنگام سرو کردن باید خاگینه های داغ  را داخل شهد خنکی که در ابتدا آماده کرده بودید قرار دهید تا آماده سرو شود .

7. فینگرفود با ساندویچ ساز

با ساندویچ ساز ها می توان انواع کوکو ها ، املت ها و … را به صورت لقمه ای آماده کرد ، تنها کافی است تا مواد خود را آماده کنید و بر روی جایگاه ساندویچ ساز قرار دهید تا همانند کوکی های میکری مواد شما پخته و آماده شود . از این مدل کوکو ها و املت های لقمه ای به عنوان فینگر فود هم استفاده می شود .

فینگرفود با ساندویچ ساز

ساندویچ برای چند نفر؟

بعد از آن که توانستید پاسخ سوال ( با ساندویچ ساز چی بپزم ) را پیدا کردید نیاز است تا مشخص کنید غذای خود را برای چه تعداد افرادی قرار است آماده کنید تا بتوانید مواد اولیه را به حد کافی تهیه کنید . معمولا اکثر ساندویچ سازها دارای دو جایگاه یا چهار جایگاه هستند .

نکته : به هنگام خرید ساندویچ ساز بهتر است تا به سراغ ساندویچ ساز هایی با ظرفیت بالا نروید ، شاید در ابتدا برای استفاده از دستگاه جدید خود ذوق داشته باشید اما بعد از مدتی استفاده ممکن است از خرید آن پشیمان شوید و شست و شو و استفاده از آن برایتان خسته کننده بشود .

با ساندویچ ساز چی بپزم

نگهداری از ساندویچ ساز

1. بعد از استفاده از دستگاه بلافاصله با پارچه ای نمدار و تمیز دستگاه خود را تمیز کنید .

2. دقت داشته باشید تا صفحات ساندویچ ساز را تمیز کنید و هیچ گونه آلودگی یا خرده نانی به آن ها نچسبیده باشد .

3. اگر این لکه ها و کثیفی ها جدا نشد بهتر است تا کمی روغن بر روی آن ها بریزد و سپس بعد از گذشت مدتی آن ها تمیز کنید .

4. بهتر است تا قبل از استفاده از دستگاه ، دستگاه خود را به برق بزنید تا از قبل گرم شود .

5. به هیچ عنوان برای تمیز کردن صفحات دستگاه از سیم ظرف شویی ها و شوینده های نامناسب استفاده نکنید چرا که ممکن است به لایه نچسب آن ها آسیب بزند .

6. وجود لکه ها و کثیفی ها باعث می شود تا محیط مناسبی برای رشد میکروب ها و باکتری ها فراهم می شود .

با ساندویچ ساز چی بپزم

سوالات متداول

در رابط با ساندویچ ساز ها سوالات زیادی از ما می شود که در ادامه 5 تا از پرتکرار ترین سوالات را برای شما شرح میدهیم .

بهترین مارک ساندویچ ساز کدام است ؟

برند های بسیار گوناگونی هستند که انواع ساندویچ ساز ها را تهیه می کنند ، از جمله از بهترین مارک های ساندویچ ساز می توان به برند کنوود ، بلک اند دیکر ، هاردستون ، فلر و … اشاره کرد .

طرز تهیه اسنک ها با ساندویچ ساز چگونه است ؟

در این مطلب طرز تهیه انواع اسنک ها را شرح داده ایم ، شما تنها با داشتن پنیر پیتزا و کالباس می توانید اسنک های لذیذی را آماده کنید .

بهترین مارک ساندویچ ساز کدام است ؟

برند های بسیار گوناگونی هستند که انواع ساندویچ ساز ها را تهیه می کنند ، از جمله از بهترین مارک های ساندویچ ساز می توان به برند کنوود ، بلک اند دیکر ، هاردستون ، فلر و … اشاره کرد .

چه چیزهایی را می توانم با ساندویچ ساز تهیه کنم ؟

با استفاده از ساندویچ ساز ها می توان انواع اسنک های قارچ ، گوشت ، مرغ ، کالباس ، سوسیس و … را درون آن ها تهیه کرد البته امکان درست کردن کوکی ها ، پیراشکی ها ، خاگینه و حتی فینگر فود ها هم وجود دارد .

1 دیدگاه در “با ساندویچ ساز چی بپزم ؟ [آموزش طرز تهیه 7 غذای معروف]

 1. shokufeh گفت:

  وایی کوکی میکری فوق العادهه برای پذیرایی از مهمونا هم خیلی خوبه سریع و تند آماده میشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *