بلاگ

ظروف مس سفید بهتره یا قرمز ؟[کدام یک را بخرم بهتره ؟!! ]

ظروف مس سفید بهتره یا قرمز

امروزه یکی از پرسش های متداول در ارتباط با ظروف مسی در فضای اینترنت در این مورد می باشد که ظروف مس سفید بهتره یا قرمز کدام مدل رو بخرم ؟ اگر پاسخ این سوال را نمی دانید جای نگرانی نیست . در ادامه ی این مقاله به بررسی ظروف مسی می پردازیم و دلایل محبوب بودن این مدل ظروف ها را در بین خانوار های ایرانی بررسی می کنیم و به پاسخ پرسش اصلی مقاله یعنی ظروف مس سفید بهتره یا قرمز می پردازیم . لازم به ذکر است ظروف مسی یکی از ظروف قدیمی و پر طرفدار در زمان های قدیم در ایران بوده و حتی امروزه توسط خیلی از خانوار های ایرانی به علت خواصی زیادی که دارد استفاده می شود و بسیاری غذای خود را در ظروف مسی نیز طبخ می کنند .

مقاله ای در ارتباط با تشخیص ظروف مسی تقلبی نوشته شده است که راهنمای کاملی برای شناخت ظروف مسی می باشد و می توانید آن را مطالعه بکنید. در ادامه به بررسی های بیش تر ظروف مسی می پردازیم.

ظروف مس سفید بهتره یا قرمز کدام را بخرم ؟

تفاوت ظروف مس سفید و قرمز چیست ؟ ( ظروف مس سفید بهتره یا قرمز )

در جواب این پرسش باید بگویم که این دو ظرف هیچگونه تفاوتی با یکدیگر ندارند و حتی در ظروف مس سفید برای زیبایی بیش تر بیرون ظرف را هم نیز علاوه بر درون آن قلع کاری می کنند و با پوسسی به رنگ سفید آن را نیز می پو شانند. حتما به این نکته توجه داشته باشید ظروف مسی که تهیه می کند درون آن نیز قلع کاری شده باشدزیرا قابلمه های مسی که با موادی مانند قلع و استیل ضد زنگ ترکیب شده اند، می توانند شما را از مسمومیت مربوط به مس محافظت کنند زیرا فلز مس در صورت داشتنم تماس مستقیم با مواد غذایی به راحتی با برخی از غذاها ترکیب می شود و مقدار زیاد از مس تر.یبهخ شده با مواد غذایی می تواند موجب حالت تهوع، استفراغ و اسهال شود.

تفاوت ظروف مس سفید و قرمز چیست

بررسی فواید ظروف مسی

فواید نوشیدن آب در ظروف مسی

همانطور که می دانید ظروف مسی از دسته ظروفی هستند که دارای خواص بسیاری می باشند که در ادامه به بررسی فواید نوشیدن آب در ظروف مسی می پردازیم. از فواید خوردن آب در ظروف می شود به : افزایش سلامت پوست ، تقویت مو ، بهبود سلامت قلبی عروقی ، کمک به طحال و کبد ، تسکین و آرامش مفاصل ، تحریک مغز نیز اشاره کرد تنها این بخشی از خواصی است که فقط در صورت نوشیدن آب در ظروف مسی اتفاق می افتد .

فواید پختن غذا در ظروف مسی

اگر تا به حال در ظروف مسی غذا پخته باشید ، متوجه این موضوع خواهید شد که غذا در ظروف مسی طعم بهتری می گیرد و یا به اصطلاح بهتر جا می افتد و خوشمزه تر می شود . از دلایل این اتفاق می شود به این مورد اشاره کرد که مس رسانای گرمای بهتری است و حرارت را بهتر منتقل می کند به درون دیگ غذا منتقل می کند که سبب خوش طعم تر شدن غذا و زود تر پخته شدن آن می شود. پختن غذا در ظروف مسی موجب بر طرف شدن کم خونی هم نیز می شود زیرا ظروف مسی دارای عناصر برطرف کردن عناصر کم خونی نیز می باشند . لازم به ذکر است در مورد پرسش ظروف مس سفید بهتره یا قرمز ؟ هر دوی این ظروف دارای ویژگی های یکسانی ینز می باشند.

از دیگر ویژگی های استفاده از ظروف مسی برای پخت و پز می شود به افزایش یون مس در بدن اشاره کرد که احساس خواب آلودگی و کسالت را که در انتها موجب درد مفاصل می شود را از بین می برد و به جایش موجب افزایش شادی می شود. همچنین استفاده از ظروف مسی در پخت و پز سبب افزایش آهن بدن نیز می شود و بسیار بهتر از قرص های آهن عمل می کند..

بررسی فواید ظروف مسی

بررسی قیمت مس در بازار

اگر شما بعد از خواندن ویژگی ها و فواید ظروف مسی علاقه مند به تهیه ی و خرید این ظروف شده اید بهتر است تا در ادامه قیمت آن را در بازار نیز ببینیم. قیمت ظروف مسی در بازار در محدوده ی 400 هزار تومان به بالا قرار دارد و بر اساس ظرفیت قابلمه های ظروف مسی این قیمت متغییر است . لازم به ذکر است که این محدوده ی قیمتی در بازار به علت نوسانات قیمت ممکن است در آینده تغییر بکند و بالا و یا پایین تر برود.

مورد توجه خانم های عزیز

به دنبال بهترین تخفیف ها و مطالب جذاب هستید؟

با زدن بر روی دکمه زیر وارد اینستاگرام ما شوید و از تخفیف های ویژه و مطالب ما استفاده نمایید.

تفاوت ظروف مسی قدیمی با جدید چیست ؟

ظروف مس سفید بهتره یا قرمز ؟ همانطور که بخش بالایی توضیح داده شد این دو مدل از لحاظ ویژگی و کیفیت ساخت هیچکدام با یکدیگر فرقی ندارند و تنها در ظروف مس سفید ، برای زیبایی بیش تر ظرف مسی ، بیرون آن را نیز قلع کاری می کنند و یا با پوششی سفید مانند استیل و … می پوشانند تا جلوه زیبا تری به خود نیز بگیرد.

حال در باره ی تفاوت ظروف مسی قدیمی و جدید لازم است بگویم در زمان گذشته برای ساخت ظروف مسی به دلیل نبود دستگاه های پیشرفته ی صنعتی آن ها را در چند مرحله و به صورت چند تیکه می ساختند و تولید می کردند. اما امروزه با وجود دستگاه های پیشرفته ی صنعتی بدنه ی ظروف مس سفید یا قرمز به صورت یک تیکه ساخته می شود و تنها تفاوت آن در این مورد می باشدکه از جهاتی تهیه ظروف مسی یک تیکه بهتر می باشد.

مضرات آشپزی در ظروف مسی

ظروف مسی با سرعت زیادی تبدیل به اکسید می شوند و دارای ترکیب پذیری بسیار بالایی با مواد غذایی دارند، بنابراین می توانند باعث مسمومیت شما شوند. وجود آلیاژهایی مانند قلع ، استیل و لعاب که به نوان پوششی برای سطح داخلی ظروف مسی که به منظور کاهش ورود مس به غذا در آن استفاده می شود موجب ورود فلرات سنگین به درون بدن ما می شود . همچنین اگر غذاهای اسیدی و قلیایی برای مدت زمان طولانی در ظروف مسی سفید یا قرمز پخته و نگهداری شود موجب فاسد شدن غذا می شود و بهتر است پس از پایا کار آشپزی به سرعت ان ها به ظرف دیگری منتقل بکنید

از آنجایی که مس با غذاهای اسیدی واکنش نشان می دهد به همین علت ظروف مسی را معمولا با لایه ای از یک فلز دیگر همانند قلع یا استیل یا نیکل و … نیز می پوشانند تا از ورود مس به غذا جلوگیری بکنند . این لایه در هنگام پخت و پز به مقدار کم در غذا حل می شود بنابراین از پختن غذاهای اسیدی در ظروف مسی که قلع کاری شده اند باید اجتناب کرد .

 مضرات آشپزی در ظروف مسی

سوالات متداول در ارتباط با سوال ظروف مس سفید بهتره یا قرمز

چه موقع باید ظروف مسی را سفید کرد ؟

یکی از سوالات متداول در ارتباط با ظروف مسی در ارتباط با زمان مناسب دوباره قلع کاری و یا به اصطلاح دوباره سفید کردن ظروف مسی می باشد . بهترین زمان قلع کاری ظروف مسی در واقع زمانی است لایه ی داخلی سفید شده ظروف مسی از بین رفته باشد و به وضوح بشود بخش داخلی آن را نیز مشاهده کرد بهترین زمان قلع کاری دوباره ظروف مسی است .

چگونه قابلمه مسی را تمیز کنیم ؟

یکی از راه های کاربردی تمیز کردن ظروف مسی ترکیب سه مواد سرکه، نمک و آرد می باشد . خمیر تهیه‌شده از ترکیب سرکه، نمک و آرد یکی از بهترین روش‌ها برای تمیز کردن ظروف مسی و از بین بردن لک های روی آن می باشد . برای ساختن ترکیب جادویی ابتدا باید کمی آرد را در یک ظرف بریزید و سپس به همان اندازه نمک به آن اضافه بکنید . سرکه را تا اندازه‌ای اضافه کنید که خمیری روان و به حالت مایع ایجاد بشود و بعد مواد را خوب ترکیب بکنید سپس با استفاده از یک قلم مو سطح ظروف مسی را به خمیر درست شده بپوشانید . بعد از 30دقیقه از یک حوله برای پاک کردن خمیر روی ظرف استفاده بکنید تا تمام لکه های از بین برود و سطحی درخشان قبلی ظروف مسی پدیدار بشود.

چگونه قابلمه مسی را تمیز کنیم  ؟
ظروف مس سفید بهتره یا قرمزم کدام را بخرم ؟

این دو مدل از ظروف مسی هیچگونه تفاوتی با یکدیگر ندارند و تنها ظروف مسی سفید بیرون آن ها هم نیز قلع کاری شده است که شکل ظاهری زیبا تری به ظروف مسی بدهد و بر اساس سلیقه می توانید هر کدام از مدل هایی که می خواهید را انتخاب بکنید.

دلیل سبز شدن ظروف مسی چیست ؟

به همان دلیل که آهن زنگ می زند رنگ فلز مس هم در مرور زمان با در معرض هوای آزاد قرار گرفتن و برخورد با آب تغییر رنگ می دهد و به رنگی سبز رنگ به خودش می گیرد.

فواید ظروف مسی چیست ؟

ظروف مسی یکی از بهترین ظروف موجود در بازار برای پخت و پز می باشند و مشکلاتی از قبیل ریزش مو و کم خونی آهن بدن و … را نیز می تواند بر طرق کنند برای کسب اطلاعات بیش تر می توانید این مقاله را مطالعه بکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *